Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 34

  • 27 894
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 8 520
Ние и двамата не искахме жълтеникава или розовеникава. Направихме я светло сива (покривът ни е червен), хем се връзва и с другите къщи наоколо.

# 616
  • Мнения: 6 268
Имаше програма за визуализация на сайта на някоя от марките . Дали не беше на Теразид, но избираш от техни картинки и ти дава да оцвети цялата фасада в един цвят или около прозорците в друг...
Баумит имат срещу заплащане и после се приспадат за материали. Струва си само ако ще ползвате техните продукти, че е скъпа услугата - 240 лв
https://bau-spam-121220-/uslugi/izgotvyane-na-tsveten-proekt-za-fasada
Вижте това дали върши работа?
https://www.caparol.bg/uslugi/softuer/

П.П. на Теразид намерих https://terazid.com/simulator/

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Bar B Q страхотна е!
Само искам да те предупредя за нещо на което съм била свидетел с такива декоративни профили между първи и втори етаж.Отгоре им се събира прах и при дъжд се стичат едни кални вадички.Ако фасадата е цвят търпящ мръсотия ,всичко е ок само по самия декоративен профил ще си личат.Естествено ако строите някъде в балкана,с минимален прах ,няма проблем.
Знам,че в чужбина изглеждат страхотно!
Колко ми бяха чисти прозорците в Англия,а тук кал,прах,нацвъкано от птички,наплюто от мухи...

# 618
  • Мнения: 1 606
Bar B Q - страхотно изглежда! Поздравления!

# 619
  • sofia
  • Мнения: 8 925
"Майсторите", които се мъчат с нестандартния прозорец да вземат едно парче дебел картон и да си начертаят шаблон и по него да кроят прозореца.....щом не могат по друг начин. Аман от неграмотници.

# 620
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Bar B Q, изтървах снимките Sad(( цял ден не хванах телефона Sad
Драго, благодаря за предложенията! Като стигна до компютъра сядам да разцъквам.

# 621
  • Мнения: 1 606
Може ли да споделите какви коминни системи използвахте?

# 622
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И аз изтървах Bar B Q. Моля, ако не е нахално - на лични. Аз също се двоумя за фасадата. Иска ми се да е в бяло-бежова гама. Ще има доста декоративни корнизи и джуджавки. В същото време харесах синьо-сиви керемиди и....се чудя на кое да заложа.

# 623
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Да ви се похваля Simple Smile за 16 ч работа ( 2*8ч) трима майстори нинджи навъртяха подовото. Чертаха, мериха и умуваха сигурно 3 или 4 часа и после като започнаха бяха като силно наподобяващи хора роботи.
Другия уикенд връзват и пълнят и после пак ще чакаме следващите майстори.

# 624
  • Мнения: 6 268
Да ви се похваля Simple Smile за 16 ч работа ( 2*8ч) трима майстори нинджи навъртяха подовото. Чертаха, мериха и умуваха сигурно 3 или 4 часа и после като започнаха бяха като силно наподобяващи хора роботи.
Другия уикенд връзват и пълнят и после пак ще чакаме следващите майстори.
Може ли снимка да сложиш? Вие навсякъде ли ще топлите с подово и на какъв принцип ще е вашето? Отгоре с плочки ли ще сте?
Мерси

# 625
  • Мнения: 6 256
Да ви се похваля Simple Smile за 16 ч работа ( 2*8ч) трима майстори нинджи навъртяха подовото. Чертаха, мериха и умуваха сигурно 3 или 4 часа и после като започнаха бяха като силно наподобяващи хора роботи.
Другия уикенд връзват и пълнят и после пак ще чакаме следващите майстори.
Да знаеш, че задължително трябва да ви направят проби на системата, за да сте сигурни че няма да има течове. Това преди да направите замаската.

# 626
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Слагам снимка на една от спалните, която ще махна малко по късно
Ще правят проби задължително, благодаря че все пак напомняте!
П.с. навсякъде ще сме с подово и в баните също. Във всекидневната ще бъдем с гранитогрес, а в спалните с ламинат ( тънък с тънка подложка, твърде скъп ни идва този специално за подово). Отоплението ще е с котел на пелети.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 12:28 от skk007

# 627
  • Мнения: 6 256
Тъй като се обсъжат варианти на цветове за външна фасада, да се включа и аз. Най-вероятно ще изберем един много светъл нюанс на сиво, почти бяло за нашата къща.
В момента съм на гости на мои близки в едно райско място, в което има 4 различни къщи, както по цвят, така и по стил. Качвам малко снимки като идеи за външни фасади и от градината на две от къщите. Моля, да не ме цитирате, че довечера ще ги изтрия.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 23:19 от fatalina

# 628
  • Мнения: 1 606
Fatalina, всички са страхотни.
Ние сме се спрели на бяло.
Тази фасада си харесах от нета

И страшно много ми харесват осветени къщи -

# 629
  • Мнения: 1 766
Здравейте, чували ли сте за обичай като се строи да се слага дървен кръст на покрива, да се купуват ризи на майсторите и да се черпят, за да е здрава къщата и да не протече покрива. Вчера ме питаха правила ли съм това понеже съм към края на грубия строеж и аз естествено не бях, защото не бях чувала за този обичай. Разплащам се само с шефа на фирмата, а майсторите даже не съм ги виждала. Разбира се, ще ги почерпя, но тези ризи не мисля, че мога да ги уцеля като размери..... Вие нещо подобно правили ли сте? Какво купувате, ако купувате нещо?

Общи условия

Активация на акаунт