Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 34

  • 28 311
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Sofia
  • Мнения: 559
Изляхме подложния бетон и няколко часа по-късно се изля един хубав дъжд. И продължава и сега. Строителят ни успокоява, че е стегнало вече... Не знам. Ще го тълкувам като "ще ни върви по вода".

# 586
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
Di.Gi  няма никакъв проблем за подложния бетон, той служи грубо казано само да не се цапат армировката и строителите. Няма за какво да се притесняваш. Хубаво е като се извали и довечера и ако има много вода в изкопа да се изпомпа. Да Ви е на късмет и всичко да става лесно и добре.

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Някъде бях чела ,че саморазливната се прави макс 2-3см.Не съм веща,но я ползват за корекции и леки промени в нивата.

# 588
  • Мнения: 6 311
Хайде и аз малко похвал, похвал. Напредваме добре. Направихме  подовото, пуснаха проба на тръбите да няма теч някъде. Направиха замазката на подовото и сега съхне. После предстои полагане на гранитогреса. После баните, латекс и външната мазилка. Отвън е готова на етап шпакловка върху изолацията. Направихме пътеките на двора от бетон. По-натам ще ги довършваме с камъни или друг вид настилка. Предстои правене на външна чешма.  
Успех на всички. Много ядове са и тичане, но няма как. В нашият случай добре, че е ММ да координира цялата работа и да им стои на главите на майсторите, говоря за тези от Тед Хаус, не другите бригади, че иначе доста грешки правят и претупват нещата.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 20:43 от fatalina

# 589
  • Мнения: 6 312
Здравейте,
Бих искала и аз да се включа при вас. Чета ви с интерес от известно време. Ние сами ще си дострояваме етаж от сграда, т.е. имаме само плочата отдолу и тази над нас. От там почваме ние - външни стени, дограми, изолация на тавана (последен етаж сме), инсталации и т.н.
Доста от информацията, която споделяте ще ми е от полза. Ние сме решили да се топлим с подово (ще имаме централна газ). Чудя се дали ще успяваме да се стоплим само с него предвид, че ще е последен етаж. Над последната плоча ще имаме каменна вата 10 см, пароизолация, хидроизолация. Вътре на таваните ще слагаме вата и картон.

fatalina, бих искала да Ви попитам как сте планирали подовото? ММ каза, че ще сложим фибран, фолио, мрежа с пъпки, около която се навиват тръбите, и после замазката и гранитогреса. Максималната дебелина може да е 7-8 см. Четох по форуми, че в Германия го правели 15 см, но ние нямаме толкова, защото ще станат много ниски таваните после. Откъм стените и вратите ще сложим изолационна лента. ММ каза, че ще сложат фибран и на отворите на прозорците преди да монтират дограмата.

Четох и за прозорците. Мисля nelina препоръчваше да не са 4 сезона, защото затъмняват и не пускат топлото през зимата. Ние имаме прозорци на всички 4 посоки. За момента са ми пратили само това за стъклопакета:
 Троен стъклопакет с дебелина 36 мм.: прозрачно флоатно стъкло 4 мм - прозрачно флоатно стъкло 4 мм- нискоемисионно (к-стъкло) 4 мм /4-12-4-12-4/, топъл кант.
Притеснява ме да не става адска жега лятото само, но и вече съм си патила от троен стъклопакет с Ка стъкло и 4 сезона - наистина затъмнява и зимата не влиза топло.Не знам и аз какво да изберем.

Извинявайте за дългия пост, ще съм благодарна за всякакви препоръки.

П.п. Преди няколко странички имаше дискусия за интериорите врати. Аз съм си запазила една снимка на врати, които много харесах и се изработват по поръчка постната от една мама. Още не съм поръчала, но тя беше много доволна. Може да допадне на някого дизайна.

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Точно такива врати искам,благодаря drago.А,някакви координати?
Мисля,че в този форум ще ми излезе прякор  нелина дограмата Simple Smile
С описаната комбинация бяло-бяло-к ,няма как да стане парник.Просто влязлата топлина няма да напуска стаята.Щом ще надстроявате си пуснете стрехи по един метър и си решавате проблема с южната фасада,само западната е проблемна лятото.
Давам  сведения от стайния ни термометър за това лято  .Вън 34°,вътре 28,5 ,при отворени на ножица врати и прозорци.
А,този който е именувал висоенергийното стъкло 4 сезона ,трябва да го поправи на "лятно стъкло",само тогава са ползите(3 месеца)
Ако имате възможност, сложете 20см вата,това че е каменна не я прави по-изолираща от останалата,ноест да се слага на по-тънък слой.Единствено е по-шумоизолираща и по-скъпа.Всички вати са негорими,може да има малка разлика в класът им.
Подовото си топли чудесно,при изолиране на тавана не виждам причина да не е ефективно.

# 591
  • Мнения: 6 312
Благодаря за отговора. Имаме предвидени стрехи по принцип по 1.10 м,  по спомен, на северната и южната фасада, но мен ме притеснява, че ще намалят количеството светлина, което ще влиза (ще правят сянка), а и точно на юг не ми достигат 75 см. в хола и исках да вземем част от пространството под нея Thinking Значи съветваш на покрива да сложим 20 см, нали правилно разбрах?
Ще пратя координатите,  които имам на л.с., но моля имайте предвид, че още не съм се възползвала от услугите на майстора, но много харесах какво е сътворил на тази мама и ми предстои да говоря и аз с него...
За подовото ако се включи фаталина, ще е супер.

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Южната козирка не затъмнява изобщо,но при северната преди обяд има чувствителна разлика  в светлината при малките прозорчета.Визирам прозорчета на баните ,защото са на високо.
Правилно си разбрала за по-дебелата вата.При къщите загубите от тавана са много по-големи от стените.Да кажем нещо като формула колкото на стените × 2.Но в днешно време,за да се покрият изискванията за енергоефективност приемат 10см на станите и 20см на тавана.
Благодаря за ЛС!

# 593
  • Мнения: 6 311

fatalina, бих искала да Ви попитам как сте планирали подовото? ММ каза, че ще сложим фибран, фолио, мрежа с пъпки, около която се навиват тръбите, и после замазката и гранитогреса. Максималната дебелина може да е 7-8 см. Четох по форуми, че в Германия го правели 15 см, но ние нямаме толкова, защото ще станат много ниски таваните после. Откъм стените и вратите ще сложим изолационна лента.
Подовото ни го прави фирмата, която ни инсталира термопомпата. Върху бетона има фибран, после мрежа на която са захванати тръбите, те мисля че са ПВС някави. Друга бригади ни прави замаската върху тръбите. Замаската до колкото разбрах е  7 см, която е напривена от пясък и цимент+ пластификатор, който да подобри топлообмена. Отстрани покрай стените преди замаската беше сложена изолация от бял стериопор. Не съм много сигурна, но мисля че общата височина на подовото е около 12 - 15 см. Ще питам ММ да ми каже каква е дебелината на поттавеният фирбран, но може би около 2 - 3 см. Тръбите и ти са дибили около 2 см.
При нас изглежда подобно на това


Фирмата, която ни изгражда отоплението не ползва подложките тип кора за яйца, но може да проверите с тях как се процедира и каква е дебелината на целият под. Не знам под тези подложки дали пак първо се поставя фибран или направо се полагат върху бетона.
Ето тези имам предвид

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Аз пак да се оплача. Sad  
След поредната "порция" поръчани прозорци, се оказа голям проблем да ни изработят единия, който е нестандартен. Докараха ни един крив, на  който направихме рекламация. Трябваше да го изработят на ново. И вчера звънели на ММ, че има проблем - не се получавал. Rolling Eyes Снощи ММ умува да го смалим, за да стане правоъгълен, ама то първо ще стане съвсем манджа с грозде на фасадата и второ ще се намали светлината.
И за Ел. само за труд ( без къртене и прокарване на канали, или както се изразиха : за майсторската работа) ни искат 2036 лв., което ми се вижда адски много за нашите 120 кв. м. - знам ли как ги смятат.

# 595
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
droidd търси си друг, цената според мен е висока и очевидно не е крайна.

# 596
  • Мнения: 1 482
И ние имаме такъв прозорец. Първият опит също беше неуспешен, но втория път си го изработиха добре. Наклонът беше сгрешен и прозорецът просто не влезе в отвора. При вас е абсолютно аналогичен случая...   

# 597
  • Мнения: 6 312
Fatalina, благодаря за подробното описание. За замазката и на мен ми казаха, че е по-специална  с добавка. Ние май като вашата мрежа ще ползваме.
Гледам сега вата за плосък покрив на Рокул и Кнауф. Първата е с по-добри  параметри. Някакви други марки да препоръчате?
Относно дограмата ми предлагат Кьомерлинг 6 камерна и Алупласт 5 камерна. Цветът трябва да е или златен дъб или сиво. За Алупласт златен дъб казаха, че е от рециклирана пластмаса и предполагам затова се измята на южни и източни тераси често. Някой дали е проучвал цветните PVC профили?

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 732
И ние имаме такъв прозорец. Първият опит също беше неуспешен, но втория път си го изработиха добре. Наклонът беше сгрешен и прозорецът просто не влезе в отвора. При вас е абсолютно аналогичен случая...   
При нас, там където трябва да има прав ъгъл - няма такъв ! Всичко беше "разминато". Вторият им опит също бил неуспешен. Двама се мъчили цял ден. Накрая нахокали жената в офиса, че поема такива поръчки. Дай Боже да се справят все пак. Представяте ли си? Обещали 100 лв. надник на този, който успее. Поне се опитват да се справят. Абе все излизат едни нерви, точно там където не съм и предполагала. Sad

# 599
  • Мнения: 6 311
Fatalina, благодаря за подробното описание. За замазката и на мен ми казаха, че е по-специална  с добавка. Ние май като вашата мрежа ще ползваме.
Гледам сега вата за плосък покрив на Рокул и Кнауф. Първата е с по-добри  параметри. Някакви други марки да препоръчате?
Относно дограмата ми предлагат Кьомерлинг 6 камерна и Алупласт 5 камерна. Цветът трябва да е или златен дъб или сиво. За Алупласт златен дъб казаха, че е от рециклирана пластмаса и предполагам затова се измята на южни и източни тераси често. Някой дали е проучвал цветните PVC профили?
Фибранът ни е 3 см. Дограмата е ПВС тъмен орех, 5 камерна Трокал, нискоемисионно стъкло. Покривът е изпълнен по проект за Сглобяема къща и не мога да съм полезна.

Общи условия

Активация на акаунт