Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 203 033
  • 4 199
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 769
Здравейте докторе искам да попитам аз съм почти към края на лечението за коронавирус, но децата ми започнаха да подсмърчате те от два дни имат хрема запушва и се носа.въпросът ми е следният доктора изписа изопринозин и за двамата пръскаме в носа физиологичен разтвор и капки виброцил нещо друго трябва ли да и дадем.насочите в правилното лечение. Всичко добро.
не прекалявайте с Изопринозина,  защото може да има обратен ефект. максимум 7дни. давайте витамини. обикновено децата го прекарват много леко.

# 571
  • Мнения: 1 769
Здравейте, д-р Янкова! Искам да попитам дали температура 37.1 - 37.2 (аксиларна) е нормална за дете на 1 годинка? Няма хрема или кашлица, само тази температура
От кога е тази температура?

# 572
  • Мнения: 285
Здравейте, д-р Янкова! Искам да попитам дали температура 37.1 - 37.2 (аксиларна) е нормална за дете на 1 годинка? Няма хрема или кашлица, само тази температура
От кога е тази температура?
Вчера я мерих няколко пъти беше 37.1-37.2. Днес ще я следя пак. Иначе не знам от кога е така, понеже той няма симптоми и не съм я мерила

# 573
  • Мнения: 3
Здравейте Д-р Янкова, да ви попитам дете на 3г. при лека форма на вирусна инфекция на гърлото , кашлицата е дрезгава при преглед казаха че е чиста надолу. Може ли да се приложи инхалации с физ. Разтвор и пулмикорт ?
Здравейте,  ако е дрезгава кашлицата може да правите инхалации с Пулмикорт 2х2мл и да продържите с физ.р-р

Здравейте, колко време може да се правят и също така искам да попитам за същия случай относно дете на 1 г и 9 месеца дали може ? И може ли тези инхалации да се съчетават с капки тобрадекс и сироп Флудитек ?

# 574
  • Мнения: 272
Здравейте д-р Янкова. Имам въпрос свързан с малката ми дъщеря на 1 и 5 месеца. От 2 дена  когато пишка плаче заместващата на нашата педиарка ни изписа феминела урофорте сироп по 15мл на ден.
Като има леко зачервяване според нея генетално.Според изследването на урината  нямало нищо,и ако другата седмица не се подобри ще мине на антибиотик. Въпросът ми е дали този сироп не е прекалено силен за възрастта и дали ще има ефект от него.Може ли  нещо друго да облечи,уринирането

# 575
  • Мнения: 1 769
Здравейте д-р Янкова. Имам въпрос свързан с малката ми дъщеря на 1 и 5 месеца. От 2 дена  когато пишка плаче заместващата на нашата педиарка ни изписа феминела урофорте сироп по 15мл на ден.
Като има леко зачервяване според нея генетално.Според изследването на урината  нямало нищо,и ако другата седмица не се подобри ще мине на антибиотик. Въпросът ми е дали този сироп не е прекалено силен за възрастта и дали ще има ефект от него.Може ли  нещо друго да облечи,уринирането
Няма проблем да го пие. Червената боровинка много помага.

# 576
  • Мнения: 171
Здравейте, д-р Янкова.Може ли консултация?От какво може да е това петънце?

# 577
  • Мнения: 1 769
Здравейте Д-р Янкова, да ви попитам дете на 3г. при лека форма на вирусна инфекция на гърлото , кашлицата е дрезгава при преглед казаха че е чиста надолу. Може ли да се приложи инхалации с физ. Разтвор и пулмикорт ?
Здравейте,  ако е дрезгава кашлицата може да правите инхалации с Пулмикорт 2х2мл и да продържите с физ.р-р

Здравейте, колко време може да се правят и също така искам да попитам за същия случай относно дете на 1 г и 9 месеца дали може ? И може ли тези инхалации да се съчетават с капки тобрадекс и сироп Флудитек ?
Продължителността зависи от кашлицата. Ако тя персистира по -дълго време няма проблем да ги продължите. Ако кашлицата се промени и стане влажна трябва да го спрете. За дете на 1г 9м дозата е същата. Не може да давате флудитек, защото той е за влажна кашлица, а ние лекуваме суха дразнеща кашлица.

# 578
  • Мнения: 1 769
Здравейте, д-р Янкова! Искам да попитам дали температура 37.1 - 37.2 (аксиларна) е нормална за дете на 1 годинка? Няма хрема или кашлица, само тази температура
От кога е тази температура?
Вчера я мерих няколко пъти беше 37.1-37.2. Днес ще я следя пак. Иначе не знам от кога е така, понеже той няма симптоми и не съм я мерила
Щом няма симптоми няма нищо притеснително.  Може да е от претопляне.

# 579
  • Мнения: 118
Здравейте д-р Янкова,

Детенце на 2 години от около два месеца и половина има хъркане нощем. Няма кашлица, не тече носа. Изписаха ни много различни капки за нос, но ефект няма. Бяхме при лекар УНГ- каза ни трета сливица. Честно казано не е боледувала и не знам как може да се развила трета сливица.
Това, което забелязвам е, че постоянно си чеше ушите, търка си очите и носа.

# 580
  • Мнения: 1 769
Здравейте д-р Янкова,

Детенце на 2 години от около два месеца и половина има хъркане нощем. Няма кашлица, не тече носа. Изписаха ни много различни капки за нос, но ефект няма. Бяхме при лекар УНГ- каза ни трета сливица. Честно казано не е боледувала и не знам как може да се развила трета сливица.
Това, което забелязвам е, че постоянно си чеше ушите, търка си очите и носа.
Щом хърка нощем, най- вероятно е от причини от горните дихателни пътища. Възможно да е от трета сливица, не е задължително често да боледува, за да се увеличи. За ваше спокойствие се консултирайте с друг УНГ специалист.

# 581
  • Мнения: 285
Здравейте д-р Янкова, отново се обръщам към вас с молба за съвет. Този път става дума за баща ми. Той е онкоболен и снощи се наложи да повикаме спешна помощ, заради някои оплаквания. В спешното са го прегледали и са казали, че е необходимо да постъпи в отделение по гастроентерология. За това обаче трябва тест за Ковид. Взели са проба и тя излезе днес положителна. Снощи при прегледа са му направило рентгенография и на бял дроб. Въпросът ми е дали от това, което са написали на листа от прегледа, може да  се каже дали дробовете са чисти. Прикачвам снимка с това, което е като заключение от рентгена

Последна редакция: пн, 07 дек 2020, 20:28 от beba89

# 582
  • Мнения: 136
Здравейте, днес доста ме притесни памперса с доста зелено ако, но пък тя не мрънка, не се държи по-различно, на три месеца е, изцяло на кърма и днес ядох крем супа от праз и картоф, възможно ли е да е от това или има нещо друго?
Скрит текст:

# 583
  • Мнения: 1 769
Здравейте, днес доста ме притесни памперса с доста зелено ако, но пък тя не мрънка, не се държи по-различно, на три месеца е, изцяло на кърма и днес ядох крем супа от праз и картоф, възможно ли е да е от това или има нещо друго?
Скрит текст:
Здравейте, няма нищо притеснително,  най-вероятно да е от супата, която сте яли. Не е важен цветът, а консистенцията.

# 584
  • Мнения: 1 769
Здравейте д-р Янкова, отново се обръщам към вас с молба за съвет. Този път става дума за баща ми. Той е онкоболен и снощи се наложи да повикаме спешна помощ, заради някои оплаквания. В спешно то са го прегледали и са казали, че е необходимо да постъпи в отделение по гастроентерология. За това обаче трябва тест за Ковид. Взели са проба и тя излезе днес положителна. Снощи при прегледа са му направило рентфеногеадия и на бял дроб. Въпросът ми е дали от това, което са написали на листа от прегледа, може да  се каже дали дробовете са чисти. Прикачвам снимка с това, което е като заключение от рентгена

Здравейте,  рентгенографията е нормална, няма нищо притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт