Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 205 147
  • 4 223
  •   2
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 1 606
Здравейте, Др. Янкова

Бебето е на 4 месеца и забелязвам, че понякога кръгчетата и ръчичките имат лек лилав отенък.. Предимно вечер..
Трябва ли дя посетя специалист или това се израства?

Имах налепи и уикенда нямаше как за отида до личната си лекарка, взех две таблетки тавипек.. След 4 часа кърмих..

Възможно ли е да съм навредила ня бебока?

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 23:36 от Luellis

# 1 486
  • Мнения: 338
Здравейте! Детето ми е на 2г6м, от няколко дни леко покашля - няма червено гърло, чист е надолу. Има малко секрети, стичащи се назад. Снощи през нощта кашля няколко пъти, лаещо, грубо, звучно, дишашв тежко и се чу просвирване. Днес кашля по-разводнено. Пак е чист и гърлото не е червено. Докторът каза, че има спазъм. 2-3 дни ще правим по 2 инхалации с пулмикорт. Защо се получава този спазъм? Какво всъщност представлява, опасен ли е? До какво води, как трябва да се процедира?

# 1 487
  • Мнения: 171
Здравейте, д-р Янкова, може ли мнение относно стойностите, извън норма? Има ли място за притеснения? Синът ми е на 1г5м. Благодаря предварително!

# 1 488
  • Мнения: 479
Здравейте д-р Янкова,имам момиченце на близо 4г. От няколко месеца често когато заспи чувам къркорене на коремчето й. Детето няма други оплаквания ,храни се добре ,до колкото е възможно здравословно ,изхожда се нормално .Споделих с педиатъра по време на преглед за респираторно заболяване тя не обърна особено внимание,каза ми че просто го чувам тогава защото е тихо,да давам още малко пробиотик. Аз пробиотик й давам. Има ли според вас повод за притеснение и трябва ли нещо да предприема?Много благодаря предварително.

# 1 489
  • Мнения: 1 779
Здравейте д-р Янкова,имам момиченце на близо 4г. От няколко месеца често когато заспи чувам къркорене на коремчето й. Детето няма други оплаквания ,храни се добре ,до колкото е възможно здравословно ,изхожда се нормално .Споделих с педиатъра по време на преглед за респираторно заболяване тя не обърна особено внимание,каза ми че просто го чувам тогава защото е тихо,да давам още малко пробиотик. Аз пробиотик й давам. Има ли според вас повод за притеснение и трябва ли нещо да предприема?Много благодаря предварително.
Здравейте, няма нищо притеснително.  Перисталтиката на червата е по- засилена, най- вероятно от вида на приеманата храна.  Щом няма оплаквания, нама от какво да се безпокоите.

# 1 490
  • Мнения: 1 779
Здравейте, д-р Янкова, може ли мнение относно стойностите, извън норма? Има ли място за притеснения? Синът ми е на 1г5м. Благодаря предварително!
Здравейте, няма място за притеснение.  Тези стойности се измерват от компютъра и затова не са точни.  Всичко е нормално

# 1 491
  • Мнения: 1 779
Здравейте! Детето ми е на 2г6м, от няколко дни леко покашля - няма червено гърло, чист е надолу. Има малко секрети, стичащи се назад. Снощи през нощта кашля няколко пъти, лаещо, грубо, звучно, дишашв тежко и се чу просвирване. Днес кашля по-разводнено. Пак е чист и гърлото не е червено. Докторът каза, че има спазъм. 2-3 дни ще правим по 2 инхалации с пулмикорт. Защо се получава този спазъм? Какво всъщност представлява, опасен ли е? До какво води, как трябва да се процедира?
Здравейте, ако има бронхоспазъм, трябва да се правят инхалации с вентолин. Не е опасно, но трябва да се лекува правилно

# 1 492
  • Мнения: 1 779
Здравейте, Др. Янкова

Бебето е на 4 месеца и забелязвам, че понякога кръгчетата и ръчичките имат лек лилав отенък.. Предимно вечер..
Трябва ли дя посетя специалист или това се израства?

Имах налепи и уикенда нямаше как за отида до личната си лекарка, взех две таблетки тавипек.. След 4 часа кърмих..

Възможно ли е да съм навредила ня бебока?
Здравейте, не сте навредили на бебето. Много му е тънка кожата затова ви ке виждат лилави ръцете и краката.

# 1 493
  • Мнения: 338
Здравейте! Детето ми е на 2г6м, от няколко дни леко покашля - няма червено гърло, чист е надолу. Има малко секрети, стичащи се назад. Снощи през нощта кашля няколко пъти, лаещо, грубо, звучно, дишашв тежко и се чу просвирване. Днес кашля по-разводнено. Пак е чист и гърлото не е червено. Докторът каза, че има спазъм. 2-3 дни ще правим по 2 инхалации с пулмикорт. Защо се получава този спазъм? Какво всъщност представлява, опасен ли е? До какво води, как трябва да се процедира?
Здравейте, ако има бронхоспазъм, трябва да се правят инхалации с вентолин. Не е опасно, но трябва да се лекува правилно

Сякаш се засили кашлицата - през нощта е много разводнена, а през деня след обедния сън е лаеща. От тази сутрин слагаме и вентолин. И утре пак ще видим как е. Пак е чист на слушалка, няма проблем и с гърлото. Какво е това чудо?! Докторът казва, че в момента има такъв вирус. 0.1мл вентолин + 1мл пулмикорт + 2мл физ рр, 3 пъти на ден от днес. Това ОК ли е? Миналият месец преди празниците пак имаше кашлица, но суха, пристъпна и с червено гърло и пак бяхме на пулмикорт. Много време стана сякаш, с пауза от 1-2 седмици може би.

# 1 494
  • Мнения: 491
Здравейте , д-р Янкова
Касае се за дете на 3 г и 3 м.Детето е с установена алергия към яйца .Преди 1 г и 6 м . получи фибрилен гърч в статус .Изписаха ни Депакин , който качи ТСХ до 11.Към момента Депакина е заменен с Репитенд( кепра) и приема 20 мг Л - тироксин.Следим се при неволог и еднокринолог редовно.
В рамките на два месеца направи  два бронхоспазъма, започващи със сопол , без темепратура .Брат и имаше алергия и бронхоспазми и приемаше Сингулар , като към момента го е израстнал.Изписахани флексотид 50  2х2 впръсквания.Нямя три спазъма за една година , но предлагат за 3 месеца като превантивен курс да приложат.
Въпросите са ми дали е удачно да го включим, притеснвам се ,защото тя приема други лекарства? Трябва ли да изчакам още едно разболяване?

# 1 495
  • Мнения: 218
Здравейте д-р Янкова,
може ли мнение за кръвната картина на дъщеря ми 3г и 5м. По -специално ме притесняват високият хемоглобин и желязо.
От миналилият петък вдигна температура, започна лаеща кашлица. След преглед казаха червено гърло и ларингит. Изписаха антибиотик Аугментин и инхалации с пулмикорт. Температурата спря на третият ден.

# 1 496
  • Мнения: 156
Здравейте, от 1-2 дена бебето изплюва течност от устата си доста често като лежи, а не пие много вода. Каква може да е причината на 2 месеца и половина е и започна да се плези и да си лапа ръцете

# 1 497
  • Мнения: 134
Здравейте, д-р Янкова!
Може ли коментар за кръвната картина на сина ми, който е на 3 години? По -конкретно ме притесняват стойностите на еозинофилите и лимфоцитите.  Благодаря Ви предварително!

# 1 498
  • Мнения: 3 500
Здравейте! Дъщеря ми на 4 г. е с влажна кашлица вече 20-на дни, без никакви други симптоми. В сряда беше с чревен вирус, който мина за по-малко от 24 часа (болки в корема и многократно повръщане, разстройство). В петък й пуснах изследвания. Какво мислите за тях? Рентгена на белите дробове е нормален.

# 1 499
  • Мнения: 131
Здравейте др. Янкова,

Бихте ли ми казали дали следните изследвания са в норма - става дума за сина ми на 1г. Левкоцитите са малко занижени, а МСНС завишено. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт