Неизяснен стерилитет

  • 1 828
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 894
В крайна сметка да.

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 07:17 от 💎Bling-a-ling💎

# 16
  • Мнения: 3
Аз също успях да забременея естествено,но след една успешна бременност след икси.

# 17
  • Мнения: 3 852
Момичета и аз съм в същото положение. Вече 2 години се опитваме и няма никакъв резултат. Ходихме на изследвания, уж всичко е нормално. Спермограмата също беше в норма.
Аз много съм се отчаяла. Другата седмица имаме консултация за инвитро, сигурно ще ни сложат на лист с чакащи. Все ми се искаше да станат нещата по естествен път Sad

# 18
  • Мнения: 109
Не губете надежда и не се отчайвайте. Щом всичко е нормално, значи има шанс да стане Simple Smile. Много хора след успешно инвитро успяват да забременят и нормално. Просто се успокояват и нещата се случват. Знам, че е лесно да се каже и мнооого трудно да се направи, ама спокойствието и увереността са ключови. Можете да отидете на консултация при още някой специалист, но който не работи в репродуктивна клиника ики инвитро център. Просто за различна гледна точка и успокоение. Моя приятелка се беше притеснила след година и половина-две незабременяване. И беше тръгнала да се консултира за инвитро. Заведох я при моя лекар обаче, той нищо не видя като проблем, обяснил е спокойно и професинално ситуацията, не знам още какво й е казал, но тя излезе абсолютно спокойна от кабинета и с нова визия за нещата. Мисля, че в следващата година забременя, естествено, без инвитро и без намеси. При нея ключовото беше главата Simple Smile. После и тя си го призна Simple Smile.

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 12:02 от mimosna

# 19
  • Мнения: 5 894
Ин витрото не е толкова страшно. И не е панацея, на която да се разчита. Масово хората си мислят, че отиваш и хоп готово. Не е разумно да се протаква и губи ценно време в изчакване. Понякога може да е фатално. Правете нови изследвания, търсете второ, трето мнение и при репродуктивен лекари. Не разчитайте на "квартални" такива да ви успокояват, че всичко ви е наред, а да не сте направили и 20% от необходимите изследвания.
Неизясненият стерилитет не значи липса на проблеми, а скрити такива, които не се намират. В случая coolyto споменава за НЯР, което само по себе си е сериозно предизвикателство.

# 20
  • Мнения: 109
Съгласна с по-горното мнение - не "квартални" лекари в никакъв случай. Доказани специалисти със сигурност, но моя съвет е да се види мнение и от лекари извън инвитро специалността. Моето впечатление е, че те са силно фиксирани в това, което правят, и са много по-склонни да препоръчват инвитро процедури, отколкото реално е необходимо. Така че трябва да се търси мнение и на страничен специалист със сигурност. Най-малкото, за да няма излишна фиксация в проблема и бързо преминаване към инвитро, което може и да не е необходимо.

# 21
  • Мнения: 5 894
Напротив не всички насочват към ин витро. Моят специално трябваше да го убеждавам дълго време за ин витро, защото вече нямар нерви да чакам след шест години. След първия неуспешен опит отново се наложи.
А и обикновено при неизяснен стерилитет се предлага първо инсеминация. Ако има насока към ин витро значи има открит проблем, който налага това.

# 22
  • Мнения: 109
6 години е доста наистина. Инвитрото тогава е добър избор. За предлагане на инсеминация все по-радко чуевам, а действително, това е задължителен етап преди инвитро. Може би зависи от лекар и от клиника.

# 23
  • Мнения: 217
Здравейте и от мен, авторката на темата. При нас продължава да не става, а няма никакъв доказан проблем и при двамата. Не е и това, че много го мисля, тъй като лятото имах други проблеми и изобщо не съм се фокусирала върху бебето, но си имахме много редовни опити. Е, пак не стана. И съм се насочила към инвитро, но първо трябва да минем през 4 инсеминации, за да стигна до фонда. Първата мина, разбира се неуспешно и чакам малко да поотмине ковид и кризата и продължаваме напред...Силно се надявам с инвитро да успеем. Пожелавам успех на всички!

# 24
  • Мнения: 703
Ин витрото не е толкова страшно. И не е панацея, на която да се разчита. Масово хората си мислят, че отиваш и хоп готово. Не е разумно да се протаква и губи ценно време в изчакване. Понякога може да е фатално. Правете нови изследвания, търсете второ, трето мнение и при репродуктивен лекари. Не разчитайте на "квартални" такива да ви успокояват, че всичко ви е наред, а да не сте направили и 20% от необходимите изследвания.
Неизясненият стерилитет не значи липса на проблеми, а скрити такива, които не се намират. В случая coolyto споменава за НЯР, което само по себе си е сериозно предизвикателство.

Да точно,мен това ме притеснява най-много,че нямам време да отлагам инвитро заради намаления ми резерв .
Предната процедура ми беше септември месец и се чудя дали да се насоча за нова процедура януари или да изчакам още някой друг месец.Иначе правих предния месец фоликуметрия и пробвахме, но нямаше резултат.И това се чудя дали и този месец да правим фоликуметрия или да пробваме така просто.До сега не съм правила инсе, но като имам две неуспешни инвитро процедури едва ли има шанс с инсе.

# 25
  • Мнения: 5 894
Инсеминациите не са за всеки. Аз лично не ги харесвам. При нас не бяха опция. Минахме директно на ин витро на ЕЦ, за да видим какво се случва. Не се получи и преминахме на стимулации.
coolyto, колко "лош" ти е резервът? АМХ, антрални, хормони как са?

# 26
  • Мнения: 703
Инсеминациите не са за всеки. Аз лично не ги харесвам. При нас не бяха опция. Минахме директно на ин витро на ЕЦ, за да видим какво се случва. Не се получи и преминахме на стимулации.
coolyto, колко "лош" ти е резервът? АМХ, антрални, хормони как са?

При втората стимулация АМХ ми беше 1,3 , а при първата 0,7 (тогава почнах да пия витам Д в големи дози) а и двата резултата са правени в 2 различни лаборатории.
Хормоните преди да почна втората стимулация супер - ЛХ 5,6 ФСХ 6,5
Предписаха ми противозачатачни преди стимулацията и след тях като ми пуснаха на ново хормоните ФСХ ми беше скочило до 12.
Предния месец пак си пуснах хормони ФСХ 8 ми показа тогава , утре пак ще ходя да видя как се движи.
Иначе от 3 месеца пия много добавки,които Денис беше качвала.
Тъпото е че съм на 29г и преди 3 години като почнахме да привим опити си мислихме,че сме млади няма да има проблем,но явно това не зависи от годините.

# 27
  • Мнения: 5 894
Хич не са ти зле хормоните. Ако имаш и хубава бройка антрални. Възрастта си е голямо предимство. Просто трябва повече упорство и късмет.

# 28
  • Мнения: 703
Хич не са ти зле хормоните. Ако имаш и хубава бройка антрални. Възрастта си е голямо предимство. Просто трябва повече упорство и късмет.

Да, антралните фоликули не са много - мисля че са между 7-10
На първата стимулация 9 фоликула , а на втората 6 ( но от тях 2 се спукаха преди пункцията и 2 бяха празни)

# 29
  • Мнения: 5 894
Не е толкова зле положението. Девет фоликула е доста добре. Просто трябва да нацелите правилната стимулация за теб. Пробвайте си и естествено, но не губи прекалено много време, че човек не знае какво го чака в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт