"Ако не опиташ от това ше ме обидиш"-Казвате ли го на гостите си?

  • 3 955
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 184
Мразя да използвам тези реплики, а също така и мен да ме насилват за ядене. Особено гадно е когато нещо не ти харесва, или не ти се яде в този момент, ама някой подканя и от неудобство трябва да го опиташ.

# 46
  • София
  • Мнения: 290
Много мразя да ме подканят. Не съм притеснителна, не робувам на предразсъдъци че трябва да скромнича и да отказвам, ако искам от нещо си взимам. Което ми напомня колко мразя разни превзети жени, които си щипват по-малко, ама им личи че си умират за още, но взимат защото не е прилично. Close
Съответно и аз не досаждам на гостите си с подканяния.

# 47
  • Мнения: 1 999
Цитат
"Ако не опиташ от това ше ме обидиш"-Казвате ли го на гостите си?

Не ги подканям. Naughty Много е досадно това...

# 48
  • Мнения: 2 792
Въпреки, че не се подвизавам много, много в Готварския (не обичам особено да пиша и обяснявам рецепти), имам голям  стаж и доста разнообразно готвене, така че се славя сред приятелите с гозбите, които забърквам и обикновено всичко се омита настървено  Grinning, тъй че не подканям.
 Освен това ме бива в организирането и след като съм хванала един да реже салата, друг да подрежда масата, накрая всички си се чувстват, като в къщи (чиниите никой не съм карала да ми мие, не ми беше хрумвало, но вече имам миялна, та се отърваха 

# 49
  • София
  • Мнения: 4 966
Не,но ако видя,че човека се притеснява/например първи врещи/тогава подканям по веднъж,дваж.
Макар и да не досаждам,ко не си хапват пък си се обиждам Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 569
Не, никога. Аз лично има неща от които не опитвам ако ще да ме разстрелят, затова не налагам на гостите си да опитат на всяка цена.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, никога. Аз лично има неща от които не опитвам ако ще да ме разстрелят, затова не налагам на гостите си да опитат на всяка цена.
Същото и при мен.

# 52
  • София
  • Мнения: 39 884
Не се налагам в/у гостите си. Ако искат хапват, ако искат не го правят. Понякога предварително с гостите се уговаряме какво ще си правим за хапване, пазаруваме и действаме "творчески" в кухнята. Така няма подканяне Simple Smile

# 53
  • Мнения: 514
Не NaughtyМного я мразя тази реплика

# 54
  • Мнения: 3 376
Подканвам веднъж и повече не досаждам, защото не обичам и мен да подканват или още по-лошо, да ме "задължават" да опитам.
Peace

# 55
# 56
  • Мнения: 6 167
не, не го казвам, не съм от това поколение.
този вид насилие е безумен.
той идва от културата на 'кумовата срама', тоест, отказваш, но всъщност искаш и имаш нужда някой да те 'навива'. затова са всички увъртания.

такова поведение ( да казвам НЕ на всеки предложен бомбон), ми играе лоша услуга в Италия, защото тук да-то е Да, а не-то е Не. Аз по дифолт казвам Не. След което ме гледат странно, защото те пък ми предлагат с чисто сърце и не разбират защо казвам Не.
И тн. Междукултурни различия.

# 57
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Lennie, значи аз в Италия чудесничко ще си вирея - като ми се хапва нещо никога не отказвам. Ако пък ми е харесало, може и да повторя Wink

# 58
  • Мнения: 2 950
Предлагам веднъж-два пъти - повече не, защото много мразя и мен да ме подканят. Особено сега, когато съм постоянно на диети Mr. Green

# 59
  • Мнения: 945
Не обичам гости, коиот чакат да бъдат поканени по 10 пъти, zа да си вzемат нещо. С такива гости се чуствам абсолЮтно неуЮтно в собствения си дом.

Та zа това и не подканям. Също така много мраzя да ми броят хапките и да ме угояват като пуйка преди Коледа Sick.

Таzи тема ми напомни zа едно мое много неприятно иzживяване. Бяхме на гости на прабабата на мъжа ми (супер бабе по свички параграфи, с иzклЮчение на темата ядене). Та там се бяха постарали да ни посрещнат като царе. Имаше ядене поне zа 20 човека. Но като почнаха "Айде опитай това, айде сега да не ни обидиш, това...". Бабето прави супер пача. Да, ама на мен ми се повдига от нея. Но не помогна нито това, че не обичам, нито че не съм гладна, нищо. Бях zаставена да иzям половин парче. Sick. В общи линии цялата вечер аz и мъжът ми отбивахме предложения zа ядене. И освен, че се гледаше какво ядем, се броеше и колко. Мъжът ми бедния иzяде 3 парчета торта (2 него го иzнудиха и едно аz му пробутах, уж аz съм го иzяла). Края на вечерта и цялата нощ zа мое огромно съжаление прекарах в раzговори с тоалетната... Sick

Общи условия

Активация на акаунт