Накъде върви тази връзка?

  • 7 459
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 873
Когато преди две години загубих много близък човек, който ме е отгледал, загубих желание за секс и развлечения. Не за три месеца, но намаля количеството, намаля и качеството. Влязох си в една моя черупка, учех си, търсех си мои занимания, не съм си прекравала дните в леглото, в истерии, в непрестанен плач или мисли за самоубийство. Чувствах се дребна, малка и наранена като дете и това въобще не кореспондираше със сексуално желание.
Имахме си проблеми, породени от моето тогавашно състояние, но с разговор и търпение от двете страни ги преодоляхме. Връзката ни не е млада, заедно сме от много време.
Това изказване за мен е учудващо, да не кажа и смешно.
Цитат
Аз съм скорпион и е нормално да съм малко егоист, но се опитвам доколкото мога да не го показвам изобщо, не само във връзката.
Зодиакални оправдания за поведение срещу промяна в поведение заради загуба на родител - не възприемам, че първото може да е оправдание, обяснение или причина за нещо.

# 31
  • софия
  • Мнения: 4 180
Когато баща ми почина не знаех на кой свят се намирам. Не съм се сещала ни за секс ни за нищо, не ми беше до такива неща. Това ер тежък момент, така че смятам за разбираемо на приятеля ти да не му е до секс с теб или с когото и да било. Това не е показателно, че не иска да е с теб, просто има тежки моменти в живота, когато не ти е до това. Навярно не си преживяла подобна загуба и затова не разбираш през какво минава. Но реакцията и поведението му са нормални според мен. Ако смяташ, че този човек си заслужава и искаш да си с него, дай му време да се съвземе и просто го подкрепяй търпеливо дотогава. Аз колко ужасна бях когато почина баща ми, колко различна бях станала и не ми беше до никого, но въпреки това тогавашния ми приятел ме изтърпя без никакви възражения и без да ме препира за нищо. И така трябва да е.

# 32
  • Мнения: 1 305
Вднешно време е много трудно да се намери качествен човек за връзка, това е причината да не искам да го губя.
Много , много добре поразсъждавай над това изречение.
Филтрирайте информацията , която достига до вас, дами.
Съветите тъп Кобилкина не водят до реално вътрешно равновесие, а само до изисквания към заобикалящия ни свят.
Д а, добре е да обгрижваме себе си и собствените си нужди, ала се замислете дали имате реални чувства към това момче. Дали не е част от потребностите ни когато обичаме партньор, който страда, и ние да сме поне малко в тъгата..
Прекалено много Аз има в постовете на авторката. Наистина я посъветвам да си даде сметка иска ли , готова ле е за Ние..

# 33
  • Мнения: 132
Вднешно време е много трудно да се намери качествен човек за връзка, това е причината да не искам да го губя.
Много , много добре поразсъждавай над това изречение.
Филтрирайте информацията , която достига до вас, дами.
Съветите тъп Кобилкина не водят до реално вътрешно равновесие, а само до изисквания към заобикалящия ни свят.
Д а, добре е да обгрижваме себе си и собствените си нужди, ала се замислете дали имате реални чувства към това момче. Дали не е част от потребностите ни когато обичаме партньор, който страда, и ние да сме поне малко в тъгата..
Прекалено много Аз има в постовете на авторката. Наистина я посъветвам да си даде сметка иска ли , готова ле е за Ние..
Опитвам се да съм "част от тъгата"  , но този човек не съм го срещала никога и ми е малко трудно да показвам лицемерен траур. Каквото мога правя за приятеля ми - показала съм съболезнования, но главно гледам да го разсейвам от депресивните мисли. За 4 месеца да сме станали 100% НИЕ е трудно. Бях сама 2 години и все още не съм свикнала съвсем с мъжко присъствие в живота ми. "Уча" се в движение. А приятелят ми наистина е качествен човек, проверих го по много критерии, както мисля че и той мен. Ще покажа съпричастност и няма да го тормозя с разговори за сега.

# 34
  • Мнения: 6 873
Сали, губила ли си много близък човек?
Разсейването от депресивни мисли в тази ситуация не е като разсейването от депресивни мисли, понеже си останал безработен или са ти казали голяма сума за ремонт на колата.
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.

# 35
  • Мнения: 132
Сали, губила ли си много близък човек?
Разсейването от депресивни мисли в тази ситуация не е като разсейването от депресивни мисли, понеже си останал безработен или са ти казали голяма сума за ремонт на колата.
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.
Не съм губила и не знам как да реагирам в тази ситуация. Доста трудно ми е да си го представя, не знам дали е нормално. Как правилно трябва да се държа с него? Как да показвам искрена съпричастност? Освен да го разсейвам, друго не ми идва на ум?

# 36
  • Мнения: 2 323
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.

Точно!
Представи си ти да загубиш човека, който е изпълнявал тази роля за теб, която е изпълнявал починалият за приятеля ти. Как щеше да се чувстваш, какво щеше да ти липсва... Говори с него, не му мълчи просто и не го разсейвай с други неща. Мъжете често казват, че не обичат да говорят, но може да се разприказват с правилния стимул. Или дори да не говори, да слуша теб и ясната вербализация на разбирането ти, може да ви сближи много повече отколкото ти да си стоиш и чакаш, той да скърби мълчаливо и така до неясно кога.

# 37
  • софия
  • Мнения: 4 180
Не съм губила и не знам как да реагирам в тази ситуация. Доста трудно ми е да си го представя, не знам дали е нормално. Как правилно трябва да се държа с него? Как да показвам искрена съпричастност? Освен да го разсейвам, друго не ми идва на ум?
Хубаво е, че не си губила. И не мисля, че можеш да си го представиш,щом не си. Според мен всеки човек го изживява различно и вероятно ще има нужда от различно нещо. Аз примерно нямах нужда някой да опитва да ме разсейва и не бих приела подобни опити като голяма подкрепа, защото не мисля, че нещо би могло да ме разсее в онзи период. Единственото, от което имах  ужда, е да си изстрадам момента и да знам че човекът до мен го е грижа за мен и да ми даде време да се съвзема без да ме припира за нищо- ни за секс, ни за разходки навън,каквито спомена, ни за нищо. На мен когато ми се правеше каквото и да било си казвах.

# 38
  • Мнения: 19 848
Сали, губила ли си много близък човек?
Разсейването от депресивни мисли в тази ситуация не е като разсейването от депресивни мисли, понеже си останал безработен или са ти казали голяма сума за ремонт на колата.
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.
Не съм губила и не знам как да реагирам в тази ситуация. Доста трудно ми е да си го представя, не знам дали е нормално. Как правилно трябва да се държа с него? Как да показвам искрена съпричастност? Освен да го разсейвам, друго не ми идва на ум?
Никак. Просто остави човека на мира за известно време и проумей, че Вселената не се върти само около теб и твоите оргазми. Понякога просто трябва да запазим тишина и дистанция, а не да навираме себе си и съпричастността си на другия.

# 39
  • Мнения: 4 611
Не става дума да си в траур за баща му, а да си съпричастна към болката на приятеля ти. Разликата е голяма. Според мен в момента се държиш доста окей, предвид това, че не знаеш как да постъпиш. Просто продължавай в същия дух и с времето нещата ще си тръгнат в коловоза. Предразположи го да приказвате по темата. Ако прояви желание ще е доста терапевтично за него. Може би в момента те чувства дистанцирана, не иска да те товари или мисли, че няма да искаш да говорите за това. И подобна емоционална преграда също дава отражение в сексуалните отношения. Имам подобен опит - майката на момчето почина 2 седмици след като се запознахме, а скоро след това и се събрахме като двойка. Но той много приказваше по въпроса, изслушвах го, говорили сме си много за нея, за смъртта, за болестта... не сме имали сексуални проблеми заради това, но си зависи от много фактори. Липсва ви емоционална близост преди всичко според мен.

# 40
  • Мнения: 298
Sally, цитатите на твои постове от тази страница са повече от достатъчни за да твърдя че при вас любов няма , поне от твоя страна ,което за днешния свят не е проблем , защото е достатъчно удобството ... Но , абе  че някаква човещина нямате ли , и тя ли е излязла от мода ...
Човещината заедно с  емпатията не се учат , хора като теб ,  само могат да следват модели
Ще ти дам пример :
  Никога не съм имала дълбока прорезна рана, но съпруга ми има няколко с много шевове , не може да се каже че съм изпитала неговата болка , но страдах с представата за това и не ми е минало през ума , че не ме секси за да заздравим връзката
Нещата се случват ...когато -тогава
И още , секс не е равно на обич

# 41
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз пък се чудя защо изобщо се налага да се насилва да спре да иска. Когато нещо много лошо се случи на човека, когото обичаш, теб също те боли и не ти е до много забавления.

За мен самият факт, че е в настроение за подвизи, говори, че няма особено силна любов към него.

# 42
  • Мнения: 7 261
Че защо сексът да е забавление? Той си е физиологична потребност.

# 43
  • Мнения: 4 611
Потребност е ако си спокоен, щастлив, нямаш сериозни проблеми. Ще видиш като те залеят един тон гадости дали ще ти е до секс.

# 44
  • Мнения: X
Някои хора дори увеличават секса под силен стрес и неприятности.
И аз мисля, че е по-скоро физиологична нужда отколкото забавление, когато говорим за брак.
Липсата на секс си е основание за развод.

Общи условия

Активация на акаунт