Накъде върви тази връзка?

  • 7 450
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ама тя не казва, че по принцип са спрели да правят секс, а че сега в този период на човека изглежда няма желание.

# 46
  • Мнения: 2 320
Потребност е ако си спокоен, щастлив, нямаш сериозни проблеми. Ще видиш като те залеят един тон гадости дали ще ти е до секс.

Хората са различни и функционират различно. Необходимостта от секс може да е много различна при различните хора - може да е нужда от близост, от интимност, може и да е буквално taking the edge off, за да може да се фокусира върху справянето с трудното в момента ежедневие. Не бих обвинявала някого, че либидото му работи различно от моето.

И според мен липсва емоционална близост тук.

# 47
  • Мнения: 4 609
Разбира се, че всеки е различен, но да се обвинява човека, че не му се прави секс в такъв тежък момент, за мен е абсурдно.
Братан, липсата на секс може да е причина за развод ако няма сериозна причина за това. Ако жена ти е болна (недай си боже) има сериозни гинекологични проблеми и не може да прави секс ще я зарежеш, така ли? Ако е така ще е най-добре да си стоиш сам, сори. Според мен хора с липса на емпатия нямат право да бъдат с други хора и да им съсипват живота с егоизма си.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 707
Физиологична в този смисъл е, ако умреш без него като с храната и водата. Просто хората обичат да се правят на интересни, за да си издигнат нагона над чувствата на другите, в случая чувствата на мъка, както и да си рационализират липсата на емпатия и любов.
По- добре изглежда, ако кажеш "имам нужда, не мога без секс" (анатомична лъжа), отколкото "не ми пука за теб, искам су оргазма". Мастурбирай, като си го искаш, и остави човека да потъжи малко. Казвам го по този начин заради изказа на авторката, който крещи Аз Аз Аз и някакви изрази като "фалшиво лицемерие".

# 49
  • Мнения: X
Разбира се, че всеки е различен, но да се обвинява човека, че не му се прави секс в такъв тежък момент, за мен е абсурдно.
Братан, липсата на секс може да е причина за развод ако няма сериозна причина за това. Ако жена ти е болна (недай си боже) има сериозни гинекологични проблеми и не може да прави секс ще я зарежеш, така ли? Ако е така ще е най-добре да си стоиш сам, сори. Според мен хора с липса на емпатия нямат право да бъдат с други хора и да им съсипват живота с егоизма си.

Уейв, не става въпрос за мен. Аз си имам емпатията и лоялността. Говоря за average Joe.

Мъжът трябва да е инициатор на секса, да покаже воля в трудни моменти, да си гледа жената.
Аз заставам на страната на дамата, моля да се отбележи за протокола Simple Smile
Не са хубави такива дълги периоди на загуба на интимност, после тя трудно се връща.

# 50
  • Мнения: 6 843
За мен всеки разумен индивид би трябвало да може да издържи три-четири-пет месеца без секс, ако има причина. Причината не е само емоционална, а може да бъде рискова бременност, заболяване, тежка операция. Ако три месеца без секс заради подобна пречка карат някого да мисли за раздяла и развод... Не ми говори добре за човека.
Човекът не е спрял от вчера за днес без никакво обяснение. Има причина и тя не е за подценяване.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 15 509
Човекът не е спрял от вчера за днес без никакво обяснение.

Всъщност ..., не точно. Помня авторката от една друга тема, където стана ясно, че сексуалният им живот поначало не върви. Според мен, въпросният господин просто е с ниско либидо, което съвсем се е спихнало от загубата на любим човек.
Няма да има оправия тук. Авторката да си прави сметка дали ѝ е OK цял живот да крета с незадоволителен секс.

# 52
  • Мнения: 4 609
Разбира се, че всеки е различен, но да се обвинява човека, че не му се прави секс в такъв тежък момент, за мен е абсурдно.
Братан, липсата на секс може да е причина за развод ако няма сериозна причина за това. Ако жена ти е болна (недай си боже) има сериозни гинекологични проблеми и не може да прави секс ще я зарежеш, така ли? Ако е така ще е най-добре да си стоиш сам, сори. Според мен хора с липса на емпатия нямат право да бъдат с други хора и да им съсипват живота с егоизма си.

Уейв, не става въпрос за мен. Аз си имам емпатията и лоялността. Говоря за average Joe.

Мъжът трябва да е инициатор на секса, да покаже воля в трудни моменти, да си гледа жената.
Аз заставам на страната на дамата, моля да се отбележи за протокола Simple Smile
Не са хубави такива дълги периоди на загуба на интимност, после тя трудно се връща.
Мъжът показва воля като ч*ка след смърт на близък човек? Интересно...Thinking Мислих, че и мъжете са хора и имат чувства и преживяват тежки моменти, но явно нямат правото да страдат. Ако страдат значи нямат воля.
Black Cat ме подтикна да прочета мненията на авторката. Сетих се коя е. Явно мъжът е със сравнително ниско либидо, пък сега съвсем му е спихнало. Явно не си доволна в това отношение още от самото начало и сега съвсем ти идва нанагорно, авторке.

Скрит текст:
Имала съм периоди от няколко месеца без секс поради здравословни причини. Кофти е, но не са ме зарязвали заради това, нито е имало проблем да си възвърнем интимните отношения след това.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 22:06 от Уейв

# 53
  • Мнения: 3 029
Изкарах рискова бременност. През цялото време без въпросния с...След раждането още около месец. След това нещата между нас се върнаха в старото русло. Понякога дори и да не ни се иска има и такива моменти.
Изчакай още малко, бъди до него, ако смяташ, че той значи много за теб!

# 54
  • Мнения: X
Мъжът показва воля като ч*ка след смърт на близък човек? Интересно...Thinking Мислих, че и мъжете са хора и имат чувства и преживяват тежки моменти, но явно нямат правото да страдат. Ако страдат значи нямат воля.
Мисля, че 3 месеца са предостатъчни на един мъж да се оттърси от първоначалния стрес и да се върне към задълженията си. Никой не обича лигльовци, а животът продължава. Не мисля, че жената трябва да го подтиква - той трябва сам да се сети. Ако е досетлив, разбира се.

# 55
  • Мнения: 4 609
Ти преживявал ли си нещо такова или говориш само наизуст?

# 56
  • Мнения: 6 843
И сексът ли спада към връщането към задълженията?

# 57
  • Мнения: 3 029
Сексът бил задължение?!?! Еха, мислех, че той се прави с желание, а се оказа, че някои хора трябва да се чувстват длъжни да го практикуват...😱
Това като един, който се беше изказал, че иска да прави секс, защото другите го правят.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 707
Братан просто пак е контричка. В една тема потребителките да защитят масово мъжа и той ще се изкаже, че е лигльо. Joy

# 59
  • Мнения: X
Прави сте, че всеки приема тези неща по различен начин.
Аз имам свои разбирания за смъртта, така че я приемам по-леко. При починал близък човек не ми пречи още на следващата нощ да съм в обятията на приятелката ми.

И още нещо - вие какво си мислите, че тя ще седи и ще го чака да се накани ли?
Този с ниското либидо ще си създаде още един проблем - изневеряваща жена.
И не сравнявайте физилогическа невъзможност (като операция) с превземки.

Братан просто пак е контричка. В една тема потребителките да защитят масово мъжа и той ще се изкаже, че е лигльо. Joy

Запомни този момент - да не кажеш, че съм нещо друго от обективен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт