Накъде върви тази връзка?

  • 7 468
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,
Теми със сходен на моя проблем има доста. Писала съм в тях, но съм споменавала проблема бегло. Е, сега проблемът започна да става голям и реших да пусна моя тема, като за разлика от всички подобни, ще сложа акцента на друго място. И за разлика от другите теми, ще помоля за сериозни мнения, а не да го избиваме на майтап.
С моя приятел сме заедно от 4 месеца и половина и живеем заедно от самото начало. На 30 сме и двамата. Разбираме се чудесно, връзката ни е хубава и хармонична. Не се караме изобщо. Първият месец всичко беше страхотно (сексът) , но след това нещата просто спряха. По негова инициатива. Случи се така, че първо се скара жестоко с шефа си и ще се водят дела, а няколко дни по-късно баща му почина. Това беше огромен стрес за него и сексът просто спря. Всичко друго си е наред между нас. От тогава не ме е докоснал нито веднъж. Прегръща ме като сестричка. Аз не смея нищо да кажа, защото нали е в траур и т.н. Но това продължава вече доста време, и започвам да мисля, че ще е много трудно да се върнем към нормалното. Не ме разбирайте погрешно, не съм безчувствена. Но една млада връзка без секс е нещо ненормално. Той не дава никакви признаци, че ме иска. Има ерекция сутрин, но се крие, сякаш го е страх да не му направя нещо. Аз затова и не поемам никаква инициатива. Опитвам се да се поставя на негово място, но не мога и не разбирам. Може и в мен да е проблема. Много ме е страх за връзката ни, не искам да се разпадне, аз го обичам. Усещам, че и той мен. Правим планове за семейство, а как ще стане това?  Акцентът ми не е върху самия секс, не ме разбирайте погрешно. Наблягам на отношенията в една сама по себе си многообещаваща връзка, която може лесно да се срине с дори един неправилен ход от моя страна. Как е най-добре да постъпя?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 865
Не мисля, че така ще продължат нещата. Колко време мина откакто почина баща му. Преди 6 моят свекър почина. Бяхме в същото положение. На моя мъж му отне доста дълго време, докато се съвземе (на 31 е). Не мисля, че проблема е в теб или че не те иска. Дай му още малко време.

# 2
  • Сф
  • Мнения: 4 765
А защо просто не поговориш с него? Тактично.

# 3
  • Мнения: X
Когато майка ми почина не знаех на кой свят съм, да не говорим за секс. Не знам колко време продължи, но не беше малко. Бих те посъветвала да проявиш емпатия, да бъдеш до него и да се водиш от сигналите му. 3 месеца са това, а не три години, загубата на родител е тежко изживяване, наистина ли не можеш да си го представиш? Не бих инициирала разговор за това в такъв момент, защото ще го запомни и то не с хубаво. Съжалявам, но ми е адски грубо и несъобразително това натискане, че си незадоволена. Мастурбирай.

# 4
  • Мнения: 4 611
Сори, ама явно си емоционално незряла, щом в такъв момент страдаш за липсата на секс, вместо за загубата, която приятелят ти преживява. Нереалистично е да си мислиш, че всичко ще продължи постарому след такава тежка загуба. 3 месеца са много малко време за да отшуми болката. Очевидно не му е до секс в момента, причината няма нищо общо с теб.

# 5
  • Мнения: 7 270
За мен пък не е нормално 3 месеца без секс, особено при нова връзка. Баща му е починал, да, тъжно е, но животът продължава. Едно време и войни е имало, и бедност, ама сексът си е продължавал. Сексът е здраве, антидепресант, любов и живот. Поговори с приятеля си, кажи му как се чувстваш. Не пренебрегвай себе си!

# 6
  • Мнения: 132
Радвам се да чуя мнения, защото наистина не знам как да реагирам, аз ако знаех нямаше да пускам теми и да го мисля постоянно. Никога не съм попаднала в такава ситуация и ще са ми полезни всякакви мнения, за да си запазя връзката.

# 7
  • Мнения: 758
И аз мисля, че спадналото му либидо няма общо с Вас. Нямам представа  какво му е в главата, но каквото и да е,  са все тъжни емоции,  които не предразполагат секс. Връзката няма да се разпадне, заради малко отлагане.(Ако държите един на друг,  разбира се). Има хора, които биха правили секс при такива обстоятелства, но има и такива, на които няма да им е до това. Защо не говорите за всичко с него?

# 8
  • Мнения: 11 568
За мен си егоист.
Аз, аз, моите оргазми.
Да не се доизказвам, че и друго ми е на устата.

# 9
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Той като цяло как се държи през деня- тъжен ли е, страда ли още по баща си, или се опитва да се държи нормално?

# 10
  • Мнения: X
Радвам се да чуя мнения, защото наистина не знам как да реагирам, аз ако знаех нямаше да пускам теми и да го мисля постоянно. Никога не съм попаднала в такава ситуация и ще са ми полезни всякакви мнения, за да си запазя връзката.

Е, те вариантите не са много.

1) говориш с него
2) изчакваш известно време - решаваш си колко
3) напускаш го

Остави форумите настрана, ти към какво клониш? Какво ти подсказва вътрешното чувство? Ние няма как да знаем дали е изпаднал в някаква депресия или ти се е наситил след месец, а либидото му и по принцип е много ниско.

Някак много отчаяно вторачена си в това запазване на връзката, а сексът е все едно единственото нещо, което ви крепи.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Разбирам, че ти е тъпо, че още в началото на връзката ви се случват такива неща, но го приеми като изпитание, което ще ви позволи да се опознаете един вид по-духовно. Подкрепата, която можеш да му дадеш в момента е МНОГО по-ценна от един секс, колкото и качествен да е той.
Ами ако поради някаква болест и лечение се беше наложило да преустановите секса, какво щеше да правиш? Неслучайно хората сме най-висшите животни. Имаме разум и можем да контролираме нагона си.

п.п. на 30 години би трябвало да знаеш, че хубава и хармонична връзка не означава да не се карате изобщо, а да можете заедно да решавате проблемите си Wink

# 12
  • Мнения: 6 622
Аз не би инициирала разговор точно в този момент. Бъди до него, подкрепяй го. Ако видиш, че след време вече се е възстановил и все още няма интерес, тогава поговори, но деликатно.

# 13
  • Мнения: 132
Определено искам да останем заедно, аз затова и чакам и не предприемам нищо. Може би е по-добре засега да си мълча. Иначе аз много го подкрепям, проявявам разбиране за всичко и гледам да го разсейвам от мъката. През деня се държи нормално, много е мил към мен и си личи, че иска между нас всичко да е наред. Не се караме, защото няма за какво. Аз съм скорпион и е нормално да съм малко егоист, но се опитвам доколкото мога да не го показвам изобщо, не само във връзката.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 182
И аз съм скорпион, ако има някакво значение, но специално във връзките изобщо не съм егоист, напротив. Пак ти казвам - зряла и умна жена си, няколко месеца без секс не е болка за умиране. При вас причината е повече от сериозна. На мен ми гориха раничка няколко дена след като се запознах с моят приятел и 2 месеца нямаше как да правим секс. Даже не бяхме спали още заедно... Но мина и замина. Сега той е на кораб и вече 7 месеца сме без секс. Не сме с ниско либидо. Просто можем да се контролираме.

# 15
  • Мнения: X
Виж как пак врътваш нещата към себе си - държал се мило с теб, искал всичко да е наред между вас. Отвори си очите към него като към отделна и от теб, и от вас като двойка личност. При мъжете страданието може да е много по-скрито. Струва ми се, че не го чувстваш/усещаш този мъж, просто е играч в играта ти на двойка.

# 16
  • Мнения: 2 215
Хората различно преживяват загуби, особено съществени. Не е минало много време, аз бих проявила още търпение. Ако си заслужава, разбира се.

# 17
  • Мнения: 12 785
Според мен, връзката на добре си върви.
Това, дето не се карате изобщо , звучи добре, но на практика винаги има различни мнения: ти искаш да купите диван, той - кушетка, ти харесваш лилаво, той - зелено. Успявате ли да си решавате разногласията, разговаряте ли? Ако отговорът е положителен - чудесно.
А за сексуалния проблем нещата стоят мааалко по-различно, поне погледнато от моята камбанария. Като бях младо момиче, една кака си имаше приятел и той не беше добър в секса. Тя правеше всичко възможно да не му смачка самочувствието. Та от тогава съм си създала виждане, че не е добре да се разговаря съвсем прямо с мъж, ако той не прави секс или не го прави добре.
В случая, твоят приятел си има основателна причина. Това, че има ерекция, е хубаво, но явно се чувства виновен - както и ти си забелязала, сякаш сега, когато баща му е мъртъв, той също не трябва да се радва на живота.

Не го вкарвай в разговор за секс. По-скоро продължавай да бъдеш тактична към неговата скръб. На мен ми отне много дълго време, за да се съвзема от смъртта на майка ми и затова го разбирам.
Мисля, че тактиката ти е добра: да го отвличаш от мрачните мисли, доколкото е възможно и да му съчувстваш все пак, да му дадеш възможност да си изживее мъката, а не да я подтиска.

Ще се справите. Остави го той да пожелае секс, не го пресирай.

# 18
  • Мнения: X
Намери си начин да се разтоварваш сама и него си го гушкай като братче. Когато успее да се съвземе, нещата ще се върнат по старому.

# 19
  • Мнения: X
Хората различно преживяват загуби, особено съществени. Не е минало много време, аз бих проявила още търпение. Ако си заслужава, разбира се.
Точно. Някои го преживяват доста тежко вътрешно, други пазят траур заради другите хора, трети пък го приемат по-философски и не признават такива неща. Стресът влияе по различен начин - дори някои хора дори при силен стрес могат да се пристрастят към секс, наркотици или алкохол. Не случайно хора с рискови професии залитат по някакви зависимости.

За мен лично не е нормално и окей сексът да спира дори за седмица. Дори кралете не оставят задължения от всякакъв характер заради траур. При вас изначално има нещо гнило - започвате връзка и заживявате заедно от самото начало без да сте се опознали и да сте видали кой как реагира на ситуации.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 182
То пък и туй остава - да чакаме да видим гаджетата ни как реагират на ситуация смърт на родител, и ако ни хареса реакцията, тогава да заживеем с тях. Фък лоджик...

# 21
  • Мнения: X
Отговарящите, кофти извъртате нещата така, че авторката изглежда някаква недоклатена егоцентрична кучка.
Според мене проблемът е друг - това е супер млада връзка, общо-взето няма какво да са си показвали и доказвали досега, не се карат, хубавите им моменти се заключават във физическа и интимна близост и ходене по заведения и разходки в парка.
И изведнъж се случват едновременно няколко кризи - служебна, лична, пандемична - близостта спира, сексът спира, разходките спират, контактът с приятел/к/и спира и изпадат в дупка.
Авторката, това е период и ще мине, трябва търпение. Търси си креативно занимание - моделизъм, оригами, приготвяне на засукани аперитиви и т.н. Поради липса на други занимания си се втренчила във връзката си и се паникьосваш от няма нищо, трябва да си насочиш енергията към нещо съзидателно.

# 22
  • Мнения: 132
Отговарящите, кофти извъртате нещата така, че авторката изглежда някаква недоклатена егоцентрична кучка.
Според мене проблемът е друг - това е супер млада връзка, общо-взето няма какво да са си показвали и доказвали досега, не се карат, хубавите им моменти се заключават във физическа и интимна близост и ходене по заведения и разходки в парка.
И изведнъж се случват едновременно няколко кризи - служебна, лична, пандемична - близостта спира, сексът спира, разходките спират, контактът с приятел/к/и спира и изпадат в дупка.
Авторката, това е период и ще мине, трябва търпение. Търси си креативно занимание - моделизъм, оригами, приготвяне на засукани аперитиви и т.н. Поради липса на други занимания си се втренчила във връзката си и се паникьосваш от няма нищо, трябва да си насочиш енергията към нещо съзидателно.

Аз за себе си знам, че не съм чак егоцентрична, затова и не си ги слагам тези мнения на сърце. Важното е , че получих доста адекватни съвети и си сверих часовника. Засега известно време няма да го закачам на тази тема. Но е много вярно, че тази карантина изцяло промени нещата и още повече ни товари. Аз работя от вкъщи, но сега няма много работа и по цял ден мисля глупости. Няма с кой едно кафе да пия, контактите ми са само с приятеля ми. Сега добре, че отварят планините, за да можем да се разхождаме, пък и той да се разсее. И ще го чакам колкото време е нужно. В днешно време е много трудно да се намери качествен човек за връзка, това е причината да не искам да го губя.

# 23
  • Мнения: 816
Вие сте от много скоро заедно ... тепърва ще имате пак такива проблеми . До тук  - той се депресирал сигурно и му е трудно ...  . Но просто се опитай да поговориш с него и да видиш как се чувства ... и какво мисли . Ти може да му покажеш , какво искаш без да си много нахална . Може той да чака ти да поемеш инициативата за секса . Но е хубаво да се пробваш да говорите и за другите неща  - някой иска да споделя , друг не - прецени спрямо държането му. И вече ти измисли нещо , с което да го разсееш и да правите заедно нещо интересно .

# 24
  • Мнения: 12 785
В днешно време е много трудно да се намери качествен човек за връзка, това е причината да не искам да го губя.

+1
За мен абсолютно вярно.

# 25
  • Мнения: 7 270
Едва ли приятелят е много качествен. Сигурна съм, че има много качествени и свободни мъже. Да мислиш обратното според мен е невярно и пораженчески.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Че има много качествени и свободни мъже, има. Ама че приятелят не е качествен как го реши?

# 27
  • Мнения: 2 323
Въпреки че изтъкваш как поставяш акцента другаде, той си е на абсолютно същото място като в доста други теми.

Цитат
това е супер млада връзка, общо-взето няма какво да са си показвали и доказвали досега, не се карат, хубавите им моменти се заключават във физическа и интимна близост и ходене по заведения и разходки в парка.
Това е вярно, наистина е доста неприятна ситуация, но искам да обърна внимание на няколко изказвания:
Няма с кой едно кафе да пия, контактите ми са само с приятеля ми.

Това е проблем. Първо, обезличаването само по себе си. Извънредното положение може да е манна небесна, използвай го правилно и ще излезеш научила много, отпочинала добре и т.н. Като цяло подкрепям много изказването на намирането на съзидателна дейност. Второ, неприятно последствие от ограничаване на контактите (което не се дължи на ИП, противно на вярванията), е това, че очакваш от приятеля ти, с когото на практика сте заедно от 1 пълноценен месец и 3 други, в които той трябва да се погрижи на първо място за себе си, да ти задоволява всички (емоционални) нужди. Тази зависимост не е ок.

Цитат
Отвори си очите към него като към отделна и от теб, и от вас като двойка личност. При мъжете страданието може да е много по-скрито. Струва ми се, че не го чувстваш/усещаш този мъж, просто е играч в играта ти на двойка.
Точно. Донякъде е нормално, вие наистина сте от скоро заедно. Но... споменаваш много "мълчане" и ми се струва, че далеч не мълчиш само за секса. Реално ти по какъв начин оказваш подкрепа на този човек? Предвид, че не познавате супер добре, ми се струва нормално да пробваш повече от един метод, за да разбереш какво действа. Може и да греша, но на мен лично ми се струва, че се опитваш да го развличаш, но говорите за битовизми - нито за липсата на секс като проблем, нито за загубата му, нищо, просто си мълчиш и чакаш да му мине. Пробвай и нещо различно, знае ли човек какво може да проработи и да го накара да види, че сте на една честота.

# 28
  • Мнения: 7 270
Много ясно, че не знам качествен или некачествен е приятелят й, разсъждавам си просто. Мисля, че по друг начин би подходил, ако е качествен, би поговорил с авторката, би обяснил какво чувства, би помолил за разбиране, ей такива прости неща.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Ясно. Ами аз не мисля, че е редно когато баща ти е починал, да молиш за разбиране. На мястото на авторката бих проявила такова без някой да ми казва, и колкото е нужно.

# 30
  • Мнения: 6 876
Когато преди две години загубих много близък човек, който ме е отгледал, загубих желание за секс и развлечения. Не за три месеца, но намаля количеството, намаля и качеството. Влязох си в една моя черупка, учех си, търсех си мои занимания, не съм си прекравала дните в леглото, в истерии, в непрестанен плач или мисли за самоубийство. Чувствах се дребна, малка и наранена като дете и това въобще не кореспондираше със сексуално желание.
Имахме си проблеми, породени от моето тогавашно състояние, но с разговор и търпение от двете страни ги преодоляхме. Връзката ни не е млада, заедно сме от много време.
Това изказване за мен е учудващо, да не кажа и смешно.
Цитат
Аз съм скорпион и е нормално да съм малко егоист, но се опитвам доколкото мога да не го показвам изобщо, не само във връзката.
Зодиакални оправдания за поведение срещу промяна в поведение заради загуба на родител - не възприемам, че първото може да е оправдание, обяснение или причина за нещо.

# 31
  • софия
  • Мнения: 4 180
Когато баща ми почина не знаех на кой свят се намирам. Не съм се сещала ни за секс ни за нищо, не ми беше до такива неща. Това ер тежък момент, така че смятам за разбираемо на приятеля ти да не му е до секс с теб или с когото и да било. Това не е показателно, че не иска да е с теб, просто има тежки моменти в живота, когато не ти е до това. Навярно не си преживяла подобна загуба и затова не разбираш през какво минава. Но реакцията и поведението му са нормални според мен. Ако смяташ, че този човек си заслужава и искаш да си с него, дай му време да се съвземе и просто го подкрепяй търпеливо дотогава. Аз колко ужасна бях когато почина баща ми, колко различна бях станала и не ми беше до никого, но въпреки това тогавашния ми приятел ме изтърпя без никакви възражения и без да ме препира за нищо. И така трябва да е.

# 32
  • Мнения: 1 305
Вднешно време е много трудно да се намери качествен човек за връзка, това е причината да не искам да го губя.
Много , много добре поразсъждавай над това изречение.
Филтрирайте информацията , която достига до вас, дами.
Съветите тъп Кобилкина не водят до реално вътрешно равновесие, а само до изисквания към заобикалящия ни свят.
Д а, добре е да обгрижваме себе си и собствените си нужди, ала се замислете дали имате реални чувства към това момче. Дали не е част от потребностите ни когато обичаме партньор, който страда, и ние да сме поне малко в тъгата..
Прекалено много Аз има в постовете на авторката. Наистина я посъветвам да си даде сметка иска ли , готова ле е за Ние..

# 33
  • Мнения: 132
Вднешно време е много трудно да се намери качествен човек за връзка, това е причината да не искам да го губя.
Много , много добре поразсъждавай над това изречение.
Филтрирайте информацията , която достига до вас, дами.
Съветите тъп Кобилкина не водят до реално вътрешно равновесие, а само до изисквания към заобикалящия ни свят.
Д а, добре е да обгрижваме себе си и собствените си нужди, ала се замислете дали имате реални чувства към това момче. Дали не е част от потребностите ни когато обичаме партньор, който страда, и ние да сме поне малко в тъгата..
Прекалено много Аз има в постовете на авторката. Наистина я посъветвам да си даде сметка иска ли , готова ле е за Ние..
Опитвам се да съм "част от тъгата"  , но този човек не съм го срещала никога и ми е малко трудно да показвам лицемерен траур. Каквото мога правя за приятеля ми - показала съм съболезнования, но главно гледам да го разсейвам от депресивните мисли. За 4 месеца да сме станали 100% НИЕ е трудно. Бях сама 2 години и все още не съм свикнала съвсем с мъжко присъствие в живота ми. "Уча" се в движение. А приятелят ми наистина е качествен човек, проверих го по много критерии, както мисля че и той мен. Ще покажа съпричастност и няма да го тормозя с разговори за сега.

# 34
  • Мнения: 6 876
Сали, губила ли си много близък човек?
Разсейването от депресивни мисли в тази ситуация не е като разсейването от депресивни мисли, понеже си останал безработен или са ти казали голяма сума за ремонт на колата.
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.

# 35
  • Мнения: 132
Сали, губила ли си много близък човек?
Разсейването от депресивни мисли в тази ситуация не е като разсейването от депресивни мисли, понеже си останал безработен или са ти казали голяма сума за ремонт на колата.
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.
Не съм губила и не знам как да реагирам в тази ситуация. Доста трудно ми е да си го представя, не знам дали е нормално. Как правилно трябва да се държа с него? Как да показвам искрена съпричастност? Освен да го разсейвам, друго не ми идва на ум?

# 36
  • Мнения: 2 323
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.

Точно!
Представи си ти да загубиш човека, който е изпълнявал тази роля за теб, която е изпълнявал починалият за приятеля ти. Как щеше да се чувстваш, какво щеше да ти липсва... Говори с него, не му мълчи просто и не го разсейвай с други неща. Мъжете често казват, че не обичат да говорят, но може да се разприказват с правилния стимул. Или дори да не говори, да слуша теб и ясната вербализация на разбирането ти, може да ви сближи много повече отколкото ти да си стоиш и чакаш, той да скърби мълчаливо и така до неясно кога.

# 37
  • софия
  • Мнения: 4 180
Не съм губила и не знам как да реагирам в тази ситуация. Доста трудно ми е да си го представя, не знам дали е нормално. Как правилно трябва да се държа с него? Как да показвам искрена съпричастност? Освен да го разсейвам, друго не ми идва на ум?
Хубаво е, че не си губила. И не мисля, че можеш да си го представиш,щом не си. Според мен всеки човек го изживява различно и вероятно ще има нужда от различно нещо. Аз примерно нямах нужда някой да опитва да ме разсейва и не бих приела подобни опити като голяма подкрепа, защото не мисля, че нещо би могло да ме разсее в онзи период. Единственото, от което имах  ужда, е да си изстрадам момента и да знам че човекът до мен го е грижа за мен и да ми даде време да се съвзема без да ме припира за нищо- ни за секс, ни за разходки навън,каквито спомена, ни за нищо. На мен когато ми се правеше каквото и да било си казвах.

# 38
  • Мнения: 19 863
Сали, губила ли си много близък човек?
Разсейването от депресивни мисли в тази ситуация не е като разсейването от депресивни мисли, понеже си останал безработен или са ти казали голяма сума за ремонт на колата.
Въобще не става дума за лицемерен траур за почилания, а за искрена съпричастност към мъката на живия.
Не съм губила и не знам как да реагирам в тази ситуация. Доста трудно ми е да си го представя, не знам дали е нормално. Как правилно трябва да се държа с него? Как да показвам искрена съпричастност? Освен да го разсейвам, друго не ми идва на ум?
Никак. Просто остави човека на мира за известно време и проумей, че Вселената не се върти само около теб и твоите оргазми. Понякога просто трябва да запазим тишина и дистанция, а не да навираме себе си и съпричастността си на другия.

# 39
  • Мнения: 4 611
Не става дума да си в траур за баща му, а да си съпричастна към болката на приятеля ти. Разликата е голяма. Според мен в момента се държиш доста окей, предвид това, че не знаеш как да постъпиш. Просто продължавай в същия дух и с времето нещата ще си тръгнат в коловоза. Предразположи го да приказвате по темата. Ако прояви желание ще е доста терапевтично за него. Може би в момента те чувства дистанцирана, не иска да те товари или мисли, че няма да искаш да говорите за това. И подобна емоционална преграда също дава отражение в сексуалните отношения. Имам подобен опит - майката на момчето почина 2 седмици след като се запознахме, а скоро след това и се събрахме като двойка. Но той много приказваше по въпроса, изслушвах го, говорили сме си много за нея, за смъртта, за болестта... не сме имали сексуални проблеми заради това, но си зависи от много фактори. Липсва ви емоционална близост преди всичко според мен.

# 40
  • Мнения: 298
Sally, цитатите на твои постове от тази страница са повече от достатъчни за да твърдя че при вас любов няма , поне от твоя страна ,което за днешния свят не е проблем , защото е достатъчно удобството ... Но , абе  че някаква човещина нямате ли , и тя ли е излязла от мода ...
Човещината заедно с  емпатията не се учат , хора като теб ,  само могат да следват модели
Ще ти дам пример :
  Никога не съм имала дълбока прорезна рана, но съпруга ми има няколко с много шевове , не може да се каже че съм изпитала неговата болка , но страдах с представата за това и не ми е минало през ума , че не ме секси за да заздравим връзката
Нещата се случват ...когато -тогава
И още , секс не е равно на обич

# 41
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз пък се чудя защо изобщо се налага да се насилва да спре да иска. Когато нещо много лошо се случи на човека, когото обичаш, теб също те боли и не ти е до много забавления.

За мен самият факт, че е в настроение за подвизи, говори, че няма особено силна любов към него.

# 42
  • Мнения: 7 270
Че защо сексът да е забавление? Той си е физиологична потребност.

# 43
  • Мнения: 4 611
Потребност е ако си спокоен, щастлив, нямаш сериозни проблеми. Ще видиш като те залеят един тон гадости дали ще ти е до секс.

# 44
  • Мнения: X
Някои хора дори увеличават секса под силен стрес и неприятности.
И аз мисля, че е по-скоро физиологична нужда отколкото забавление, когато говорим за брак.
Липсата на секс си е основание за развод.

# 45
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ама тя не казва, че по принцип са спрели да правят секс, а че сега в този период на човека изглежда няма желание.

# 46
  • Мнения: 2 323
Потребност е ако си спокоен, щастлив, нямаш сериозни проблеми. Ще видиш като те залеят един тон гадости дали ще ти е до секс.

Хората са различни и функционират различно. Необходимостта от секс може да е много различна при различните хора - може да е нужда от близост, от интимност, може и да е буквално taking the edge off, за да може да се фокусира върху справянето с трудното в момента ежедневие. Не бих обвинявала някого, че либидото му работи различно от моето.

И според мен липсва емоционална близост тук.

# 47
  • Мнения: 4 611
Разбира се, че всеки е различен, но да се обвинява човека, че не му се прави секс в такъв тежък момент, за мен е абсурдно.
Братан, липсата на секс може да е причина за развод ако няма сериозна причина за това. Ако жена ти е болна (недай си боже) има сериозни гинекологични проблеми и не може да прави секс ще я зарежеш, така ли? Ако е така ще е най-добре да си стоиш сам, сори. Според мен хора с липса на емпатия нямат право да бъдат с други хора и да им съсипват живота с егоизма си.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 775
Физиологична в този смисъл е, ако умреш без него като с храната и водата. Просто хората обичат да се правят на интересни, за да си издигнат нагона над чувствата на другите, в случая чувствата на мъка, както и да си рационализират липсата на емпатия и любов.
По- добре изглежда, ако кажеш "имам нужда, не мога без секс" (анатомична лъжа), отколкото "не ми пука за теб, искам су оргазма". Мастурбирай, като си го искаш, и остави човека да потъжи малко. Казвам го по този начин заради изказа на авторката, който крещи Аз Аз Аз и някакви изрази като "фалшиво лицемерие".

# 49
  • Мнения: X
Разбира се, че всеки е различен, но да се обвинява човека, че не му се прави секс в такъв тежък момент, за мен е абсурдно.
Братан, липсата на секс може да е причина за развод ако няма сериозна причина за това. Ако жена ти е болна (недай си боже) има сериозни гинекологични проблеми и не може да прави секс ще я зарежеш, така ли? Ако е така ще е най-добре да си стоиш сам, сори. Според мен хора с липса на емпатия нямат право да бъдат с други хора и да им съсипват живота с егоизма си.

Уейв, не става въпрос за мен. Аз си имам емпатията и лоялността. Говоря за average Joe.

Мъжът трябва да е инициатор на секса, да покаже воля в трудни моменти, да си гледа жената.
Аз заставам на страната на дамата, моля да се отбележи за протокола Simple Smile
Не са хубави такива дълги периоди на загуба на интимност, после тя трудно се връща.

# 50
  • Мнения: 6 876
За мен всеки разумен индивид би трябвало да може да издържи три-четири-пет месеца без секс, ако има причина. Причината не е само емоционална, а може да бъде рискова бременност, заболяване, тежка операция. Ако три месеца без секс заради подобна пречка карат някого да мисли за раздяла и развод... Не ми говори добре за човека.
Човекът не е спрял от вчера за днес без никакво обяснение. Има причина и тя не е за подценяване.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Човекът не е спрял от вчера за днес без никакво обяснение.

Всъщност ..., не точно. Помня авторката от една друга тема, където стана ясно, че сексуалният им живот поначало не върви. Според мен, въпросният господин просто е с ниско либидо, което съвсем се е спихнало от загубата на любим човек.
Няма да има оправия тук. Авторката да си прави сметка дали ѝ е OK цял живот да крета с незадоволителен секс.

# 52
  • Мнения: 4 611
Разбира се, че всеки е различен, но да се обвинява човека, че не му се прави секс в такъв тежък момент, за мен е абсурдно.
Братан, липсата на секс може да е причина за развод ако няма сериозна причина за това. Ако жена ти е болна (недай си боже) има сериозни гинекологични проблеми и не може да прави секс ще я зарежеш, така ли? Ако е така ще е най-добре да си стоиш сам, сори. Според мен хора с липса на емпатия нямат право да бъдат с други хора и да им съсипват живота с егоизма си.

Уейв, не става въпрос за мен. Аз си имам емпатията и лоялността. Говоря за average Joe.

Мъжът трябва да е инициатор на секса, да покаже воля в трудни моменти, да си гледа жената.
Аз заставам на страната на дамата, моля да се отбележи за протокола Simple Smile
Не са хубави такива дълги периоди на загуба на интимност, после тя трудно се връща.
Мъжът показва воля като ч*ка след смърт на близък човек? Интересно...Thinking Мислих, че и мъжете са хора и имат чувства и преживяват тежки моменти, но явно нямат правото да страдат. Ако страдат значи нямат воля.
Black Cat ме подтикна да прочета мненията на авторката. Сетих се коя е. Явно мъжът е със сравнително ниско либидо, пък сега съвсем му е спихнало. Явно не си доволна в това отношение още от самото начало и сега съвсем ти идва нанагорно, авторке.

Скрит текст:
Имала съм периоди от няколко месеца без секс поради здравословни причини. Кофти е, но не са ме зарязвали заради това, нито е имало проблем да си възвърнем интимните отношения след това.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 22:06 от Уейв

# 53
  • Мнения: 3 033
Изкарах рискова бременност. През цялото време без въпросния с...След раждането още около месец. След това нещата между нас се върнаха в старото русло. Понякога дори и да не ни се иска има и такива моменти.
Изчакай още малко, бъди до него, ако смяташ, че той значи много за теб!

# 54
  • Мнения: X
Мъжът показва воля като ч*ка след смърт на близък човек? Интересно...Thinking Мислих, че и мъжете са хора и имат чувства и преживяват тежки моменти, но явно нямат правото да страдат. Ако страдат значи нямат воля.
Мисля, че 3 месеца са предостатъчни на един мъж да се оттърси от първоначалния стрес и да се върне към задълженията си. Никой не обича лигльовци, а животът продължава. Не мисля, че жената трябва да го подтиква - той трябва сам да се сети. Ако е досетлив, разбира се.

# 55
  • Мнения: 4 611
Ти преживявал ли си нещо такова или говориш само наизуст?

# 56
  • Мнения: 6 876
И сексът ли спада към връщането към задълженията?

# 57
  • Мнения: 3 033
Сексът бил задължение?!?! Еха, мислех, че той се прави с желание, а се оказа, че някои хора трябва да се чувстват длъжни да го практикуват...😱
Това като един, който се беше изказал, че иска да прави секс, защото другите го правят.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 775
Братан просто пак е контричка. В една тема потребителките да защитят масово мъжа и той ще се изкаже, че е лигльо. Joy

# 59
  • Мнения: X
Прави сте, че всеки приема тези неща по различен начин.
Аз имам свои разбирания за смъртта, така че я приемам по-леко. При починал близък човек не ми пречи още на следващата нощ да съм в обятията на приятелката ми.

И още нещо - вие какво си мислите, че тя ще седи и ще го чака да се накани ли?
Този с ниското либидо ще си създаде още един проблем - изневеряваща жена.
И не сравнявайте физилогическа невъзможност (като операция) с превземки.

Братан просто пак е контричка. В една тема потребителките да защитят масово мъжа и той ще се изкаже, че е лигльо. Joy

Запомни този момент - да не кажеш, че съм нещо друго от обективен Simple Smile

# 60
  • Мнения: 4 611
Да умре близък човек не е превземка. Но, както каза - явно имаш различни разбирания за нещата. Това не значи, че са общовалидни.
Иначе си е нейна работа ще го чака ли или не. Ако чак толкова не издържа да го зарязва и толкоз.

А, тя инициатива проявявала ли е? Той отхвърля ли опитите й за интимност?

# 61
  • Мнения: 132

А, тя инициатива проявявала ли е? Той отхвърля ли опитите й за интимност?
Както вече казах, не съм проявявала инициатива, защото не знам как ще реагира той. Първо исках да изясня пред себе си стратегията си занапред, как ще се справим с този проблем.
Сексът за мен не е просто физическа необходимост, а израз на близост и любов. Искам на моя човек да му е добре, защото наистина го обичам. Това, че някои потребители се опитват да ме изкарат най-безчувственото и себичнп същество на света, не е вярно. Наистина имам чувства към него. Но и наистина се замислям, че май не съм способна на безграничната емпатия , която според съфорумките трябва да покажа. Не знам как да я покажа, какво повече трябва да направя, освен да го разсейвам от мъката? Не съм психолог, а обикновен човек. Не ми се струва ок да го карам насила да говори за загубата.  Това вече извън темата за секса. Както казах, не ми е точно там акцента, а като цяло справянето с проблема. Ясно е, че няма да го закачам за секс, докато той не поиска. Мога да го карам да се чувства добре и обичан по много начини. Но какво друго да направя, за да се чувства добре той? Очевидно човешките ми способности да съм съпричастна стигат дотук Sad

# 62
  • Мнения: 4 611
Изчакай още месец и повдигни въпроса или поеми инициатива и виж как ще реагира. Но доколкото виждам не сте си близки, много недомлъвки и ти все си мълчиш. Видях темата ти от преди няколко месеца и там пишеш, че сексът е намалял заради проблеми в работата му и ти не смееш да му кажеш нищо. Така не се гради връзка, нужна е комуникация.

# 63
  • Мнения: 1 305

А, тя инициатива проявявала ли е? Той отхвърля ли опитите й за интимност?
Както вече казах, не съм проявявала инициатива, защото не знам как ще реагира той. Първо исках да изясня пред себе си стратегията си занапред, как ще се справим с този проблем.
Сексът за мен не е просто физическа необходимост, а израз на близост и любов. Искам на моя човек да му е добре, защото наистина го обичам. Това, че някои потребители се опитват да ме изкарат най-безчувственото и себичнп същество на света, не е вярно. Наистина имам чувства към него. Но и наистина се замислям, че май не съм способна на безграничната емпатия , която според съфорумките трябва да покажа. Не знам как да я покажа, какво повече трябва да направя, освен да го разсейвам от мъката? Не съм психолог, а обикновен човек. Не ми се струва ок да го карам насила да говори за загубата.  Това вече извън темата за секса. Както казах, не ми е точно там акцента, а като цяло справянето с проблема. Ясно е, че няма да го закачам за секс, докато той не поиска. Мога да го карам да се чувства добре и обичан по много начини. Но какво друго да направя, за да се чувства добре той? Очевидно човешките ми способности да съм съпричастна стигат дотук Sad
няма нужда да изпадаш в мелодраматични краски.
Съмнявам се някой да се стреми да те изкарва някаква.
Задаваш въпрос, ние отговаряме спрямо това,което демонстрираш.
Но щом се закачаш за определени думи, значи има нещо, кото ти натиска бутоните в тези думи.
Хора сме , различни сме.Един се свързва повече в съпричастността, друг през секса, трети за 4 месеца връзка дори секс не е правл, четвърти би напуснал партньора, защото не го задоволва... Всеки ще ти каже нрщо различно от личната ти истина.
Просто бъди искрена пред себе си:какво искаш , от какво имаш нужда.
ясно е, че имаш въпроси за тази връзка, очевидно е ,че  нещо те смущава и то е отвъд безсексието от три месеца.
Задай си правилния въпрос. Ала сама, тук само ти презентираме нашите си идеи.
Успех!

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 00:57 от Serendipity*

# 64
  • Мнения: 6 876
Аз разбирам донякъде реакцията на авторката към коментарите, но мен лично ме провокира изказването за зодията и егоизма, което намирам за нелепо.
Мислех, обаче, че е имало някакъв разговор, инициатива, намек от твоя страна и си била пренебрегната или отхвърлена. А сега доколкото разбирам, не е имало нищо подобно и ти директно пишеш във форума. Аз не мога да си го обясня. Кратка връзка, истинско обичане, безгранична емпатия - все някакви крайности, а липсва опит за разговор или инициатива за интимност.

# 65
  • Мнения: 7 270
Според мен авторката не е удовлетворена от връзката си и сегашното положение без секс (а вероятно и без близост) сега допълнително усложнява нещата. Повтаря, че го обича и се надява това да й даде сила да продължи точно с този мъж. Ей това никога не съм го разбирала,  връзки от няколко месеца, без деца, без общи имоти, не са удовлетворени, но седят във връзката, пишат по форуми и чакат да стане чудо. Голям страх да не останеш сам.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 5 182
И на мен ми стана странно това "наистина го обичам". Колко пък да го обичаш и колко наистина да е, след като сте от 4 месеца заедно, 3 от които - на пауза. Допускам, че е възможно, но малко звучи все едно някоя тинейджърка вчера е спала за пръв път с гаджето и днес вече мисли имена за децата им. Почти винаги в началото други чувства преобладават. Истинската любов е много много силна дума и тя идва малко по-нататък. Малко си се пренавила сякаш, карай по-спокойно. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 79
Определено искам да останем заедно, аз затова и чакам и не предприемам нищо. Може би е по-добре засега да си мълча. Иначе аз много го подкрепям, проявявам разбиране за всичко и гледам да го разсейвам от мъката. През деня се държи нормално, много е мил към мен и си личи, че иска между нас всичко да е наред. Не се караме, защото няма за какво. Аз съм скорпион и е нормално да съм малко егоист, но се опитвам доколкото мога да не го показвам изобщо, не само във връзката.

Moя съвет като мъж е просто да не го притискаш за секс, а просто да си до него и да го подкрепяш. Опитай да излизате по-често заедно, заведи го на мястото където сте се запознали, направи му изненада с нещо което ви е сближило, по този начин той да насочи вниманието върху друго, да го разсееш.
Нормално след загубата на баща му да не му е до интимни ласки! Дай му време усети неговите сигнали и съм сигурен че когато му се прави секс той сам ще ти даде сигнал.
Успех

# 68
  • Мнения: 107
Някои от коментарите ми се иска да не ги бях прочел, вероятно са писани от хора, които не са преживели никога нещо подобно (което е супер). Съвет от човек преминал през това(доколкото някога преминаваш на 100%)- доста просто е, дай му колкото време му е необходимо и се дръж с него както обикновено, не го съжалявай, това не помага. В момента хич не му е до едното е..не, повярвай ми

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Някои от коментарите ми се иска да не ги бях прочел, вероятно са писани от хора, които не са преживели никога нещо подобно (което е супер).

Не пиши глупости. Как пък разбра кой какви загуби е преживял? Едва ли хората ще тръгнат да споделят по форумите подобни неща.
Три месеца са страшно много време. Би трябвало приятелят на авторката отдавна да се е "стегнал" и да е влязъл в релси, вместо да се държи като лигльо. Но всъщност, както писах и по-назад, работата е там, че той е асексуален, с ниско либидо. Сега скръбта, която изпитва по загубата на баща си, просто му служи като удобно оправдание, с което да извини липсата си на инициативност в леглото.
Асексуален и лабилен (нали и проблемите в работата му се отразявали сериозно) – кофти комбинация.

# 70
  • Мнения: 107
Някои от коментарите ми се иска да не ги бях прочел, вероятно са писани от хора, които не са преживели никога нещо подобно (което е супер).

Не пиши глупости. Как пък разбра кой какви загуби е преживял? Едва ли хората ще тръгнат да споделят по форумите подобни неща.
Три месеца са страшно много време. Би трябвало приятелят на авторката отдавна да се е "стегнал" и да е влязъл в релси, вместо да се държи като лигльо. Но всъщност, както писах и по-назад, работата е там, че той е асексуален, с ниско либидо. Сега скръбта, която изпитва по загубата на баща си, просто му служи като удобно оправдание, с което да извини липсата си на инициативност в леглото.
Асексуален и лабилен (нали и проблемите в работата му се отразявали сериозно) – кофти комбинация.
Глупостите ги пишат хора, които подържат тезата, че да си начешат крастата е едва ли не най-важното нещо. И ако на такива “стойности” личности не им изнася положението, виделите 3 месеца без кекс, куфарчето и го го, ще е за добро. Авторката не излежда обаче такава, не визирах нея със сигурност.

# 71
  • Мнения: 4 348
Хайде и аз да се изкажа.
Авторке, хич не обръщай внимание на отрицателните коментари по твой адрес.
Вече ти казаха, че всичко лично в неговият живот, плюс пандемията са причините заради които да се чувстваш "не на място" ( образно).
Не се притеснявай за "Аз" изказа във обясненията ти. Ами ти пишеш, не той.
Звучи ми странно че споделяш, че той се крие сутринта.... Аз бих го избъзикала да ме погледне и бих му попитала дали съм красива. От там нататък каквото стане, действай и говори по интуиция. Необходимо е да говориш с него без скандали, без нападки. Кажи как се чувстваш. Наранена? Ядосана?Пренебрегвана?  Говори за себе си, после нека той да говори за себе си. Той ще ти каже накъде върви връзката ви. Никой от нас няма да знае отговорът на този въпрос. Успех!

# 72
  • Мнения: X
То много въпросителни има около тази тема. Първо какво е наложило веднага да заживеят заедно без да се познават, второ защо авторката изкарва, че сексуалните проблеми са започнали с проблемите в работата и със загубата на родител на приятеля ѝ, след като явно са били от по-рано...

# 73
  • Мнения: 6 701
Обикновено хората реагират със секс на смъртта. Мързи ме да търся психологически трудове сега....  Но нещо като животът продължава, аз съм жив.

# 74
  • Мнения: 861
Изначало не му е чиста работата на този приятел. Или ще е шефа и работата, или някакво друго житейско препятствие, той винаги ще си намира оправдание.
Не съм губила родител нито аз, нито мъжа ми, но не мисля, че ако се случи биха минали чак 3 месеца. Мисля си, че ако мине толкова много време, пътят обратно го няма. Един път бях там и не се върнах.
Като човек, който се е задомил сравнително рано, но долу горе на годините на авторката сега, се учудвам, но не само в тази тема, на целенасочеността, с която се създават връзки около 30-те. Някакси правото на избор го няма. Задоволяват се с каквото има, пък било то и малко бъгнато. Заживявате заедно, задушавате се, и на втория месец нито има какво да си кажете, нито секс правите.
Май май ще взема да се радвам, че тези работи ги свърших навреме, а не под гилотината на биологичния ми часовник.
Авторке, като не става-не става. Този човек не е за теб. Аз понеже си имам един скорпион у нас и знам, че няма как да стане вие да живеете с някой асексуален.

# 75
  • Мнения: 4 348
То много въпросителни има около тази тема. Първо какво е наложило веднага да заживеят заедно без да се познават, второ защо авторката изкарва, че сексуалните проблеми са започнали с проблемите в работата и със загубата на родител на приятеля ѝ, след като явно са били от по-рано...
не е задължително да са въпросителни за нея. На мен ми звучи като любов от пръв поглед.  
Познавам хора заживели заедно от втора среща. Няма нищо особено.  Е, ако някой не го разбира, това е защото всички сме различни.....
И не мога да разбера - защо всички пишете че секс. проблеми са били от по-рано? Как стигнахте до извода? Ако е от изреченията [quite/]но след това нещата просто спряха. По негова инициатива. Случи се така, че първо се скара жестоко с шефа си и ще се водят дела, а няколко дни по-късно баща му [/quite]  е аз разбирам, че нещата са се случили едновременно, сякаш липсата на либидо е от  неудачите му последствие....

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 07:41 от Vicky_P

# 76
  • Мнения: 132
Първо се скара с шефа си и две седмици след това баща му почина. Събитията горе долу се припокриват. Преди нямаше никакви проблеми и всичко беше ок.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Колко е това "преди"?  Нали сте от 4 месеца заедно, 3 от които - с проблеми. То и туй оставаше - още първия месец да има безсексие. Grinning

# 78
  • Мнения: 6 876
И аз не разбрах кога е това преди.
Връзка от четири месеца и половина.
Бащата си отива преди три месеца.
Две седмици преди това има скандал с шефа.
Т.е. е имало безпроблемно протичане на връзката около четири седмици?
Трудно ми е на фона на описаното да повярвам за безкрайната любов, то е трудно да опознаеш човек за толкова малко време, камо ли да заобичаш силно и поне до някаква степен безусловно.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Малко са ми несериозни включванията на авторката.
В един друг свой пост пише, че само първата седмица от връзката им сексът е бил OK, като количество и качество, а след това нещата са се скапали, та явно това "преди" значи "първата седмица". Laughing

# 80
  • Мнения: 132
Да, първата седмица всичко беше ок и после се скапа. Но човека си правеше хубав секс и определено не е асексуален.  Иначе, познавам го от няколко години преди да се съберем, излизали сме често в една компания. Знам що за човек е.

# 81
  • Мнения: 19 863
Да, темата или авторката са несериозни.
Вика първата седмица беше всичко наред и после се скапа. Тъдъм.
То в такъв случай не е имало нищо. Връзка пък хептен.

# 82
  • Мнения: 79
Изначало не му е чиста работата на този приятел. Или ще е шефа и работата, или някакво друго житейско препятствие, той винаги ще си намира оправдание.
Не съм губила родител нито аз, нито мъжа ми, но не мисля, че ако се случи биха минали чак 3 месеца. Мисля си, че ако мине толкова много време, пътят обратно го няма. Един път бях там и не се върнах.
Като човек, който се е задомил сравнително рано, но долу горе на годините на авторката сега, се учудвам, но не само в тази тема, на целенасочеността, с която се създават връзки около 30-те. Някакси правото на избор го няма. Задоволяват се с каквото има, пък било то и малко бъгнато. Заживявате заедно, задушавате се, и на втория месец нито има какво да си кажете, нито секс правите.
Май май ще взема да се радвам, че тези работи ги свърших навреме, а не под гилотината на биологичния ми часовник.
Авторке, като не става-не става. Този човек не е за теб. Аз понеже си имам един скорпион у нас и знам, че няма как да стане вие да живеете с някой асексуален.
Грешиш! 3 месеца ама изобщо не са много. При запознанството на моята сегашна жена, я чаках близо 2.5 ГОДИНИ за да е готова за първия път с мен. Разбира се, след като се е разделила с дългогодишен бивш вече й трябваше време е аз я изчаках, но въпроса е че 3 месеца са нищо  и не са никакво време особено пък след смърт на близък

# 83
  • Мнения: 6 701
Отворко, разликата с теб е, че те вече са имали връзка, когато се е случило нещастието.

# 84
  • Мнения: X
При запознанството на моята сегашна жена, я чаках близо 2.5 ГОДИНИ за да е готова за първия път с мен. Разбира се, след като се е разделила с дългогодишен бивш вече й трябваше време е аз я изчаках, но въпроса е че 3 месеца са нищо  и не са никакво време особено пък след смърт на близък
Grinning Grinning Grinning

Отстрани не звучи като геройство, по-скоро наивничко.

# 85
  • Мнения: 3 687
Изначало не му е чиста работата на този приятел. Или ще е шефа и работата, или някакво друго житейско препятствие, той винаги ще си намира оправдание.
Не съм губила родител нито аз, нито мъжа ми, но не мисля, че ако се случи биха минали чак 3 месеца. Мисля си, че ако мине толкова много време, пътят обратно го няма. Един път бях там и не се върнах.
Авторке, като не става-не става. Този човек не е за теб. Аз понеже си имам един скорпион у нас и знам, че няма как да стане вие да живеете с някой асексуален.
Грешиш! 3 месеца ама изобщо не са много. При запознанството на моята сегашна жена, я чаках близо 2.5 ГОДИНИ за да е готова за първия път с мен. Разбира се, след като се е разделила с дългогодишен бивш вече й трябваше време е аз я изчаках, но въпроса е че 3 месеца са нищо  и не са никакво време особено пък след смърт на близък
Ти 1000 години ли мислиш, че ще живееш?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Много зависи на колко години сте били тогава. Щото и аз като бях на 18, първото ми гадже ме чака 6 месеца. Има гаджета, които са заедно от 8ми клас, но само се мляскат по кафетата, сексовете ги правят по-късно. Но при 30 годишни хора... не върви.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
При запознанството на моята сегашна жена, я чаках близо 2.5 ГОДИНИ за да е готова за първия път с мен. Разбира се, след като се е разделила с дългогодишен бивш вече й трябваше време е аз я изчаках, ...
Това като хвалба ли трябваше да прозвучи? Laughing

Не че нещо, ама откъде може да си сигурен, че докато ти си я чакал да се накани, в продължение на цели 3 г. – тя не се е изпраскала с двама-трима, ей-така, по между другото?

На мен описаното ми звучи като някаква патология.

# 88
  • Мнения: 79
При запознанството на моята сегашна жена, я чаках близо 2.5 ГОДИНИ за да е готова за първия път с мен. Разбира се, след като се е разделила с дългогодишен бивш вече й трябваше време е аз я изчаках, ...
Това като хвалба ли трябваше да прозвучи? Laughing

Не че нещо, ама откъде може да си сигурен, че докато ти си я чакал да се накани, в продължение на цели 3 г. – тя не се е изпраскала с двама-трима, ей-така, по между другото?

На мен описаното ми звучи като някаква патология.

Сигурен съм понеже бяхме всеки божи ден заедно нямаше как просто да е спала с друг. А и аз съм прекалено наблюдателен щях да забележа

# 89
  • Мнения: 79
не е хвалба просто казвам на авторката на поста, че тези 3 месеца са нищо време, трябва да му даде време да преодолее загубата на баща си

# 90
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Ако беше казал - Сигурен съм, защото я познавам много добре и тя не  е човек, който би направил такова нещо... Щях да ти повярвам. Но сигурността ти да идва от факта, че сте били свеки божи ден заедно... ами смешно е. Какво, 24/7/31/365 ли е работата? Много тъжно... Един човек ако е решил да изневерява, винаги ще намери кога, къде и как.

# 91
  • Мнения: 4 611
То тук от едната до другата крайност. Не е нормално да се чакате 3 години.

# 92
  • Мнения: 1 305
То тук от едната до другата крайност. Не е нормално да се чакате 3 години.
И как решавате ,че е не е нормално?
С последните няколко поста пишещите давате ли си сметка ,че слагате оценки и си давате (непоисканото) мнение за интимния живот на една двойка?
Някой споделя опита си, вие  бързичко вдигате табелка с оценките си.
Единия искал прекалено секс-мне , не е нормално.
Друг не правил секс определен период от време- мне, не е нормално..
Ако имате нещо градивно да напишете на някого ,който задва въпрос, пишете.
Поставянето на оценки и вербалното скачане на нечий избор подсказва патология у скачащите

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 12:40 от Serendipity*

# 93
  • Мнения: 4 611
Който не иска непоискано мнение да не пише по форуми за интимния си живот, че и да го дава за светъл пример. Ако мислиш, че е нормално 3 години да чакаш, за да спиш с някого, давай, заповядай, ама силно ме съмнява, че би го направила. Градивни мнения има фул, ама не знам дали си ги чела тях или и ти търсиш някъде да морализаторстваш. Тук ще обърна плочата и ще те попитам - защо не пишеш нещо градивно по темата, а се хващаш за конкретни коментари, които нямат нищо общо?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Serendipity, ама чакай малко. Аз като не искам някой да ми дава оценки и да разчеква интимния ми живот на кръст, не пускам теми в бг мама, а си решавам проблемите сама.
Щом има тема, нормално всеки да си каже мнението.

# 95
  • Мнения: 1 305
Ваша воля, дами.
Но мъжът, който даде пример от живота си не е пускал тема , а демонстрира собствения си опит, а вие бързичко гп сдъвкахте.
Уейв,  дала съм мнение по основната тема. За мен е градивно, но да си призная  , не мисля,че авторката е готова да го възприеме . Simple Smile

# 96
  • Мнения: X
Смятам, че три месеца са достатъчно време за един зрял и психически стабилен човек да се оттърси от първоначалния шок, стрес и болка от загубата и постепенно да започне да си възвръща нормалния ритъм на живот. И да, преживявала съм лично такава загуба. С депресивни мисли, самоизолация и самосъжаление става само и единствено по-трудно да се премине през това. Помогни си сам, за да ти помогне и Господ Simple Smile

Според мен можеш да му дадеш още макс. месец-два време. После вече трябва да се повдигне темата. Без скандали и обвинения, но да се изясни всичко наред ли е, дали травмата от загубата не се задълбочава, дали има нужда от помощ, за да се справи и т.н.

# 97
  • Мнения: 110
Това е много тежка загуба аз не мога да си представя да загубя майка ми или баща ми съжалявам но според мен ти си егоистка.

# 98
  • Мнения: 7 411
Секът е много важен,особено в един дълъг брачен съюз.
Ако от сега имате такива проблеми каузата е обречена.

# 99
  • Мнения: 132
Здравейте, аз съм авторката. Мина повече от месец, откакто пуснах темата и повече от 4 месеца, без да се случи нищо. Днес инициирах разговор. Накратко - отговорът му беше, че не желае да прави секс и когато пожелае, той ще ми каже. Не иска повече да говорим за това. Аз съм в шах Sad мисля си вече за психолози и семейни терапевти. Наистина не мога да го разбера. Опитвам се, но очевидно наистина съм страшен темерут и кофти човек и проблема е в мен. Иначе всичко между нас като отношения е супер. Той не е депресиран в ежедневието.  Излизаме, имаме общо хоби, забавляваме се, помагаме си... Но това нещо ме човърка. Какво да предприема?

# 100
  • Мнения: 19 863
Връзка без секс е приятелство. Освен, ако не сте на по 70, разбира се. Нещо не му е тамън на тоя човек. Или има някакави тайни сексуални фантазии, влечения или е асексуален. Ми да си търси асексуална жена тогава. Няма нужда ти да се чувстваш лудата.

# 101
  • Мнения: 11 568
Вече не ми звучи добре развитието.
Да няма друга?

# 102
  • Мнения: 3 687
Вече не ми звучи добре развитието.
Да няма друга?
Или друг.

# 103
  • Мнения: 132
Вече не ми звучи добре развитието.
Да няма друга?
Или друг.

100% не е гей. За друга не знам, малко вероятно е. Защо ще гради връзка с мен, а ще си ляга с друга? Защо ще иска бъдеще с мен, а ще спи с други? Заедно сме от твърде скоро, за да съм му омръзнала. А и аз не съм някоя грозница, че да не го възбуждам. Кандидати имам постоянно. Не мога да си го обясня...

# 104
  • Мнения: 11 568
А на теб как ти се вижда той- преодоля ли болката, говорите ли за загубата, весел ли е в компания или затворен?

# 105
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Добре, де, кое не можеш да си обясниш? Та, сама пишеш, че още от ден първи на връзката ви не сте имали сносен сексуален живот. Кое е учудващото в картинката? Явно този човек има някакви проблеми. Дали иде реч за разбъркани хормони; някакви заболявания, за които не ти е споделил; психически отклонения или емоционални травми – какво значение има? Очевидно не иска да съдейства за отстраняване на причините за тази негова асексуалност, а може и сам да не е наясно защо е такъв.
Или трябва да се примириш, или да му биеш шута.
Не мисля, че във вашия случай има намесена любовница или друга външна причина.

# 106
  • Мнения: 132
А на теб как ти се вижда той- преодоля ли болката, говорите ли за загубата, весел ли е в компания или затворен?
Той не желае да говори за загубата, но си е весел както преди, излизаме постоянно, пътуваме, забавляваме се, спортуваме. Смее се, говори много. Прави ми изненади и мили жестове, както и се радва на моите..

# 107
  • Мнения: 19 863
Обаче сексът е #химера.
А питаш ли защо не иска да сте близки? Има ли причина? Нещо смущава ли го? Иска нещо специално ли? За мен нещо те баламосва, а смъртта е била само удобно извинение.

# 108
  • Мнения: X
След като се е върнал към нормалното си ежедневие и всичко друго е ок, освен секса, значи не загубата е била причината за липса на секс. За мен или е гей, или много асексуален.
Не бих приела такива отсичания без никакви разумни причини за отговор, не и от човек, с когото още нищо не сме изградили заедно и не и щом съм била вече достатъчно търпелива.

# 109
  • Мнения: 680
Не желае или няма желание - това е много тънък момент! Това трябва да разбереш според мен.
Приложи му някой афродизиак Simple Smile

# 110
  • Мнения: 2 215
Да, те са от няколко месеца заедно, точно липса на афродизиак му е проблема.

# 111
  • Мнения: 3 771
Вие реално сте имали период от една седмица, в която сексът е бил добър според теб. Оттогава насам вече 4 месеца - секс йок. Той се смее, забавлява, спортува, т.е. ежедневието му е съвсем нормално и животът му си тече както преди, само че без секс.

Това, което на мен ми прави лошо впечатление е, че той не желае да го обсъжда с теб. Нещо повече - директно и безцеремонно те е отрязал. Като му се доправело секс, щял да ти каже. Сериозно ли ти го изтърси това в прав текст? Ти не се ли почувства отхвърлена и обидена?
Аз не мисля, че бих могла да остана с човек, който демонстрира такова надменно отношение към мен и ме кара да се съмнявам в себе си като жена. Просто няма да мога да се насиля дори да говоря с него при такова стечение на нещата.

И както някой по-нагоре писа, смъртта на баща му, проблемите в работата му не са били причина, а просто претекст. Ти си изтърпяла стоически и сега той дори не смята за нужно да търси извинителни причини - директно си те отрязва.
Доста унизително, не ми се е случвало, за мен не би било ок да се примирявам и да чакам.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Когато на него му се доправило... сякаш за него по подразбиране ти винаги ще си на линия в 100% от времето. Доста грозно. Секс се прави когато и двамата искат, а не когато принцът реши, че иска и издава уведомление... Не знам кое е по-лошо - че не му се прави секс, при положение, че всичко друго е наред, или че не ти дава никакви обяснения и така грубо те е отрязал. При всички положения не е нормално това за пресни гаджета. И аз си сменям мнението след последните "подробности". Ако искаш съквартирант, стой си, ама иначе...

# 113
  • Мнения: 4 348
А дали авторката е говорила с него на тема Секс ? Т.е. да си кажат предпочитанията честно и открито? Защото ако той има нестандартни изисквания, може да предпочете да не прави въобще нормален секс, отколкото да прави не по "неговият начин".
Напр. аз предпочитам да остана на сухо, ако знам, че мъжът до мен си пада по садизъм. Но ще остана в двойка с него, ако е идеалният партньор иначе.   Това е само пример. ( и всъщност няма да остана, а ще избягам, ама не това е темата)

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Тези с нестандартните предпочитания и феновете на извращенията в секса често са супер напористи и открити и не се свенят в опитите си да навият партньорката да им стане опитно зайче. А този отбягва всякакви теми, свързани с интимности, та по-вероятно просто да си е асексуален.

# 115
  • Мнения: 4 348
Малко зависи и от възпитанието.... Е, добре де, много малко.....
Може и да е с обратна ориентация....  А може и да има проблем - психологически, здравословен?
Аз до скоро бях в депресия, рядко правих секс, иначе отсрани няма как да се разбере ( даже и аз не знаех за съществуването ѝ, смятах, че е просто вродено състояние и мързел...)

# 116
  • Мнения: 132
Според мен проблемът е психологически. Но мога само да гадая. Приятелят ми 100% не е гей, не е и фетишист ( имам набито око за тези неща), няма проблем с хормоните (има сутрешна ерекция), остава варианта депресия. Много съм мислила над това. Обаче! Той не показва такива симптоми. В предните постове обясних. Весел си е и си е ок. Аз не съм грозна. Не знам какво му е, но ако скоро нещата не се оправят, ще се принудя да сложа край.

# 117
  • софия
  • Мнения: 4 180
Или пък просто вече не го привличаш и затова не иска да прави секс с теб?

# 118
  • Мнения: 132
Или пък просто вече не го привличаш и затова не иска да прави секс с теб?
Ами тогава защо ми говори за общо бъдеще, брак, деца, къщи и подобни обвързващи неща? Аз не напирам за обвързване, той ги дрънка тези неща. Какво иска от мен, ако не го кефя? За сведение, той е по-добре материално, а не аз. Той напира да ме издържа, да съм му съпруга. Защо? Най-елементарното, как ще си направим дете  ( което той иска)  ????

# 119
  • Мнения: 4 348
Ама, моля ти се Сали, защо не го попиташ директно него? Най-малкото последният въпрос на твое място сто пъти да съм го задала. Още повече че моята и на други семейства реалност показва че рядко бебе става от първият път. И то дори и да си знае дамата точната дата на овулация, пак е под въпрос бързото изпълнение на задачата...
Колкото до депресията - еми и аз се смеех, четях вицове и оценявах подобаващо остроумието на партньорът ми, както и излизанията и пътуванията ни. Е, подобаващо за според околните, обаче когато излязох  от великата черна дупка, установих, че почти нищо не помня.....

# 120
  • Мнения: 4 611
Ооо, аз така щях да се ядосам след такъв отговор. Настоявай да разговаряте, кажи му от какво имаш нужда, не си мълчи. Даже и да се скарате няма страшно. Важно е да се изясни въпросът, а ако продължава да смята, че любовният ви живот зависи само от неговото усмотрение, просто му бий шута и не си губи времето.

# 121
  • Мнения: 19 863
Е, като има сутрешна ерекция, какво я прави? Значи все пак води сексуален живот, ама със себе си. Или само той и порното? Странни хора.

# 122
  • Мнения: X
Авторке, дала си му достатъчно време. Оттук нататък на третия отказ за секс без основателна причина му обявявай официална изневяра. Обяснения и молби между млади хора за секс... какво унижение, как пък не Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 2 323
Или пък просто вече не го привличаш и затова не иска да прави секс с теб?
Ами тогава защо ми говори за общо бъдеще, брак, деца, къщи и подобни обвързващи неща? Аз не напирам за обвързване, той ги дрънка тези неща. Какво иска от мен, ако не го кефя? За сведение, той е по-добре материално, а не аз. Той напира да ме издържа, да съм му съпруга. Защо? Най-елементарното, как ще си направим дете  ( което той иска)  ????

Това, което не разбираш, както и повечето от нас, свикнали със стандартната концепция за връзка, е, че едното няма нищо общо с другото всъщност. Ако си избираш партньор по съвместимост, сексът може да е доста назад в списъка - както за него очевидно е. Преценил е, че имаш качества, които са му по-приоритетни за съпруга и майка на децата му. Сама виждаш, на него липсата на секс не му се отразява негативно - продължава да се смее, да е мил с теб, да ти прави жестове и да планира.
И сега ти трябва да уточниш - реалният проблем за теб е, че не правите секс и ти се отразява зле, защото се чувстваш еди-как-си (тоест при теб е на по-горен ред в списъка с необходими съвместимост) или проблемът е, че не правите секс и затова със сигурност трябва да има причина, която ни не знаеш и която те човърка. За него очевидно е ок, за теб не е и трябва да разбереш за теб лично ли не е ок или не е ок, защото "просто не е нормално", понеже това ти се набива в главата отвсякъде.

Ако е първото и лично на теб липсата на секс ти се отразява зле, независимо от социалния натиск, седнете и обсъдете опции като големи хора. Такива има и са малко нестандартни, съответно повечето хора скачат още като ги чуят, но има двойки, при които работят чудесно. Но ако действително вярваш, че сексуалната съвместимост е приоритет конкретно за теб, няма какво да правиш в тази връзка. Не се набутвай в dead bedroom (влез да четеш в реддит, ревала съм с глас за мъката на хора, които не познавам), а прекрати тази връзка докато е време.

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Не ми се рови, но някъде назад в темата авторката беше писала, че понася изключително тежко отсъствието на секс, и тогава аз я бях попитала не ѝ ли е липсвал, когато не е била във връзка, а тя отговори, че тогава си е имала fuck buddy на разположение. Та, явно, все пак, жената си е сексуална и ѝ тежи тази нелогична суша в интимността.

А какви са алтернативите за случаи, като описания, за които спомена? Simple Smile Просто ми стана любопитно.

# 125
  • Мнения: 19 863
То е много странно, че примерно той няма как да не забелязва, че тя е с по-високо от неговото либидо, но се прави на умряла лисица. По принцип, когато обичаш някого, искаш и на него да му е добре. Или поне полагаш някакви усилия, обговаряш го най-малкото. А този се прави все едно няма нищо, не ѝ е нужен секс, няма нужди тя, всичко е цветя и рози. Ми лудав е.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Е, той е наясно, че няма как да ѝ даде това, което тя иска. Съответно, единствената му опция е да не я мисли много-много. Явно не желае да си разваля отношенията човекът. Simple Smile Ама и не е способен да прави секс честичко.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 5 182
Ами тогава защо ми говори за общо бъдеще, брак, деца, къщи и подобни обвързващи неща? Аз не напирам за обвързване, той ги дрънка тези неща. Какво иска от мен, ако не го кефя? За сведение, той е по-добре материално, а не аз. Той напира да ме издържа, да съм му съпруга. Защо? Най-елементарното, как ще си направим дете  ( което той иска)  ????

Абе какви съпрузи, какви деца, като сте гаджета от 4 месеца (май 5 станаха вече)?!?!  И сте спали десетина пъти заедно. Само през първия половин месец, после - греда. Голям плямпач е този... Как не ти хрумва, че не е сериозно да се обсъждат такива неща толкова рано, и то във връзка с проблеми? Не слушай думи, а гледай действия. На петия месец трябва да сте като зайци, не да се молиш за шепа секс...

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 21:41 от Didi168

Общи условия

Активация на акаунт