(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 41)

  • 31 107
  • 812
  •   1
Отговори
# 510
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз също имам директно засети краставици. Не само че им трябваше месец да покарат, ами и са мижави. За достигане на разсад и дума не може да става. На слънце са и беше топло.

БИБ, от торенето е. При много азот развиват само листна маса.
Обаче незнам с какво се стимулира цъфтенето.

# 511
  • София
  • Мнения: 1 904

Днес минах на контролен оглед и пак се наложи да пръскам: тиквичката пак с мана. С какво третирате? Мляко с йод явно не помага!

Това съм записала за мана (освен млякото):
Против гъбични инфекции:10 л вода+ 2 с.л.салицил+ 4 с.л. сода за хляб

# 512
  • София
  • Мнения: 5 217
Благодаря на модератора!Flowers Hibiscus
Ася, добавена е информацията!
Моля те да провериш пак в книгата Helix tosta при охлюви  в каква потенция е?

# 513
  • София/Варна
  • Мнения: 1 459
Аз за брашнена мана пръскам със сода за хляб. Променяло се PH-то на средата и гъбата се гътвала. За мен върши работа.
За картофена мана по доматите пръскам с чайче от полски хвощ. По-миналата година така я стопирах и от тогава каквито и бъркочи да правя за пръскане ги разтварям с чай от полски хвощ. При нас е сериозен плевел и за това така със замах пръскам с него.

# 514
  • София
  • Мнения: 5 217
Може ли точната концентрация на сода и прилепител?

# 515
  • София/Варна
  • Мнения: 1 459
Аз слагам 1-2 чаени лъжички сода в 2л. вода и веро на око. В чашка слагам содата и верото обикновенно слагам и 10мл. нийм, разбърквам, после малко топла водичка и пак разбърквам и мятам в пулверизатора. Много ми тежи пръскачката и пръскам с пулверизатор 2,5л. Нийма се слага срещу листни въшки-преди 3-4 години си купих 1л. май за 50лв. беше и въпреки, че дадох и на леля ми все още имам около 0,5л.

# 516
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ще пробвам със сода, миналата година нямаше ефект.
При мен няма полски хвощ, аз имам в саксия един друг, но май е отровен.

ЗаСлон, Д6 пише....

# 517
  • Мнения: 1 602
Много тиквички имам. Ще трябва да замразявам. Някой беше споделил, но не помня бланшират ли се?

# 518
  • Мнения: 6 162
Аз съм замразявала сурови и пържени. Суровите са ми настъргани за палачинки. С пържените спасявам вечерята 2-3 през зимните месеци.  Когато са много предимно на скарата със соев сос  ги правя. Има дни в които само това хапваме. Пробвах в буркани гриловани тиквички и патладжани , но не ми се получават като в магазина.
Днес чистих пътеките, само за два дни тревата от дъждовете е  тревата е полудяла. То  тученицата не е проблем, но бабините зъби ме подлудяват .
Постригах и морковите.
Утре продължавам дано да не вали.

# 519
  • Мнения: 1 079
Тиквичките стават много вкусно и като кисели краставички в буркани - с подправки на вкус. Режа ги на пръчици и им слагам червен лук, сол, захар, оцет, копър и семена горчица. Миналата година сложих два буркана, харесаха ни. Бяха и различни цветове, жълти, светли и тъмно зелени, приятно и за окото беше. Тази година, ако имаме излишни, ще сложа пак.

По тема тиквички, сложих да рътя семена и за късна реколта днес. Не съм опитвала досега.

# 520
  • Мнения: 6 604
Да припомня, че миналата година обсъждахме една специална мотичка, която върши страхотна работа при плевели. Показвам снимки, но ме извинете - забравих как се казваше.


# 521
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
плоскорез

# 522
  • София
  • Мнения: 5 217
Тесачка? Simple Smile

# 523
  • Мнения: 5 629
Постригах и морковите.

Аз като съвсем начинаещ градинар ще попитам, какво и защо си стригала на морковите? Засяла съм малко, направиха чудни рошави перчеми, но не знаех че трябва се подстригват Blush

# 524
  • Мнения: 1 602
Много е удобен плоскореза. Аз за 1 година ползвам.
Благодаря за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт