Хитринки за всякакъв случай - 23

  • 41 234
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 208
При нас освен дето водата е много варовита, ами заради тръбите варовика е червеникав на цвят.
Няма такава гадост - червен варовик в зелена баня. И с параван на три релси и силиконови уплътнители между трите подвижни пана. Причинявам си чистенето на тримесечие, защото нямам вътък за по-често, а има нужда (семейство с двама тинейджъри, хем с два вентилатора и винаги е мокро). Направо завиждам на мама за завесата...

# 541
  • Мнения: 1 114
Делия, сигурна ли си, че червеното е от тръбите? Има такъв мухъл, който е ръждиво-червен. Бих те посъветвала да наемеш някой да изчисти основно и после да поддържаш седмично, за да не се натрупва. И аз мразя да мия баните и с чистачка ми е супер, но сега ми се налага заради изолацията, а и съм в къщи. Много по-лесно е като избърсваме с чистачката за прозорци след къпане и като веднъж седмично пръскам с оцет. Извън душ кабините минавам с парочистачка веднъж на два месеца сигурно, но при нас няма прах изобщо.

# 542
  • Мнения: 229
Може ли снимка на този оцет за чистене?
За пръв път чувам, че си има за чистене

# 543
  • Мнения: 4 208
Делия, сигурна ли си, че червеното е от тръбите? Има такъв мухъл, който е ръждиво-червен. Бих те посъветвала да наемеш някой да изчисти основно и после да поддържаш седмично, за да не се натрупва. И аз мразя да мия баните и с чистачка ми е супер, но сега ми се налага заради изолацията, а и съм в къщи. Много по-лесно е като избърсваме с чистачката за прозорци след къпане и като веднъж седмично пръскам с оцет. Извън душ кабините минавам с парочистачка веднъж на два месеца сигурно, но при нас няма прах изобщо.
Да, от тръбите е. Професионалист ми сменя тръбите, но вертикалните са метални. Като видях какво се е натрупало в стария бойлер ми се доповръща.

# 544
  • Мнения: 1 114
Ани, не съм в България и няма да ти свърши работа снимката, но съм сигурна, че го има. Просто попитай или виж на щанда за препарати. И с обикновен оцет става, но по-трудно. Този е по-силен.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И вкъщи водата, освен много твърда е и с ръждиви отлагания Rolling Eyes
Обмисляме да слагаме филтърна система още на входа, защото е ужас.

Бял оцет (за чистене) има в ДМ. Върши чудесна работа и я няма миризмата!

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 23:31 от sweet_maniche

# 546
  • Мнения: 574
Някой има ли идея...измих си дограмата с един обезмаслител на Амуей/писах тук преди седмица, мнооого  въодушевена/....но  беше потекло надолу и пренебрегнах това....и онзи ден майстора като боядисва , се оказа че целия теч прозира и не може да се покрие от боята /латекс / , нанесена е на 3 пласта:( ...
На някой случвало ли му се е  и как  е процедирал?

# 547
  • София
  • Мнения: 38 484
Бял оцет има в магазините за паралелен внос. Аз по едно време чистех всичко с него - стъкла, повърхности, баня, петна.. Ето го моя:

# 548
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте! Имам нужда от помощ, макар да знам, че май е загубена кауза. Чисто новият ми бял сутиен е боядисан в сиво, явно е попаднал при цветните дрехи. Мога ли да го направя отново снежно бял? За съжаление го видях чак след като го извадих от сушилната.

# 549
# 550
  • София
  • Мнения: 485
Момичета, кажете ми с какво да почистя окислен сифон на баня!? Пробвала съм с всички възможни препарати, но без резултат, а банята е на 3 години, просто родителите ми са избрали да си вземат някакъв боклук защото е бил по-евтин...

# 551
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861

Пробвала съм преди време, не свърши особено добра работа. Замислям ся за белина или Аче.

# 552
  • Мнения: 12 124
От белината е възможно да придобие жълти оттенъци.

# 553
  • Мнения: 4 347
Пробвала съм с белина да изчистя бял плат, придобил цветове при съвместно пране. Кауза пердута.
В сифона бих изляла обаче белина за да изчистя окисление.
Имах окислена решетка на сифон, и след едно миене с белина забелязах, че е блеснало. Пробвай с напоена  кухненска хартия с белина отгоре му за макс. час. После изплакваш с вода.

# 554
  • Мнения: 6 893
Здравейте! Имам нужда от помощ, макар да знам, че май е загубена кауза. Чисто новият ми бял сутиен е боядисан в сиво, явно е попаднал при цветните дрехи. Мога ли да го направя отново снежно бял? За съжаление го видях чак след като го извадих от сушилната.

Ако е поел от мръсотията от другите дрехи и е само като захабен, би могла с разни избелващи - вениш и други. Но ако е оцветен от боята на цветните дрехи, което е по-вероятно, няма да успееш. Това са бои точно за тъкани.

Ако е много гаден и дразнещ цвят, може да опиташ да му дадеш друг нюанс с растителни оцветители - например бежево - с кафе, с люспи от лук,  с орехи. Правиш топла отвара, прецеждаш и го накисваш с непрекъснато разбъркване, за да се оцвети равномерно. Но има опасност различните материи да поемат различно от оцветителя, например дантелите.

Все пак опитай първо да го накиснеш с вениш и сапун за по-дълго време и после с триене.


Цитат
Момичета, кажете ми с какво да почистя окислен сифон на баня!?

Предполагам става дума за оксидиран сифон.  Ако потъмнял, ще помогнат методите за почистване на оксидирани медни, на сребърни съдове. Имам такива бронзови брави в кухнята, като потъмнеят ги чистя със сода и оцет, с микрофибърна кърпа и доста триене, а за по-лесно с шкурещата страна на гъба за миене на чинии.  С търкане пак светват, после пак потъмняват. Не ми пречи да са тъмни, но стават и на различни петна, затова ги чистя. А за още по лесно може да се мине с много фина шкурка, за да не стане на деруги. Може и с тези за полиране на нокти, те са много фини шкурки. Има и леко абразивни препарати - Циф и други.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 01:31 от Diorela

Общи условия

Активация на акаунт