СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 19

  • 23 175
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 196
А може ли да задам един изключително тъп въпрос?
За толкова години така и не разбрах как аджеба се кандидатства след седми клас в НУКК. Grinning
Не ни влиза в сметките, обаче ми е любопитно.
След ровене преди година-две, останах с впечатлението, че ако има освободени места за 8-ми клас, има прием на кандидати по резултати от НВО. Но може и изобщо да не съм стигнала до истината. Simple Smile

# 46
  • софия
  • Мнения: 25 548
А може ли да задам един изключително тъп въпрос?
За толкова години така и не разбрах как аджеба се кандидатства след седми клас в НУКК. Grinning
Не ни влиза в сметките, обаче ми е любопитно.
Както и за градината и първи клас - с много пари предполагам. Дори не знам какво учат там и защо е това напъване за фалшива престижност. Защото там не е това, което беше по соц време.

# 47
  • Мнения: 24 467
Да се включа и аз в новата тема Simple Smile
Моята дъщеря другата седмица е на изпити в АК, а още не е сигурна какво иска /като сте започнали да коментирате подредба на желания/ - първо, чужди езици бяха - английски и немски, и ще кандидатства в АК и ЕГ. После, друго реши - СХН - в АК и МГ, щото можело да не й излишно, а и език пак се учи...Нямам нерви вече да се разправям с нея, накрая - каквото я приемат; тъй като гледам, не си го слага на сърце, нито се е стреснала.
А аз сериозно съм го подкарала на розе, и тихо вечер си пиянствам на терасата.

За сега й желая успех на изпитите, а за нареждането на желанията - има време. Накрая и без друго е според както те тика отвътре /поне у нас винаги е било така/. Smile
Важното е да имаш късмет да попаднеш на клас и учители.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 196
А може ли да задам един изключително тъп въпрос?
За толкова години така и не разбрах как аджеба се кандидатства след седми клас в НУКК. Grinning
Не ни влиза в сметките, обаче ми е любопитно.
Както и за градината и първи клас - с много пари предполагам. Дори не знам какво учат там и защо е това напъване за фалшива престижност. Защото там не е това, което беше по соц време.

Абе много непрозрачно стои това училище като правила за прием на фона на всички останали. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 6 929
Имаше момент, в който разглеждах НУКК, защото всъщност най-първото желание на Ния е италиански, но няма къде да го учи като ЕГ. И аз като Ред останах озадачена от многото неясноти и го зарязах, защото и без това е на много неудобна за нас локация. Дори не ми стана ясно дали езикът се започва отначало при положение, че само запълват бройки в класове, които си учат ИтЕ от първи клас. В темата за испанската една майка ми твърдеше, че се започва от нула, но не зная дали е права.

# 50
  • Мнения: 3 881
Aххх каква мечешка услуга ми направи една от учителките на младежа. Пратила им линк към файл с мин и макс бал, с оглед да видят какви големи балове ще им трябват, за желаните училища...
А нашият вече е спокоен, че за където иска мин бал миналата година е бил 370, смята , смята и рече - ти що ме караш да се моря толкова, аз по 70т все ще изкарам на НВО..
Сега следват от моя страна тирадите, как година с година не си прилича, и ако е лесно НВО , и ако го отрежат по единия балообразуващ..
Вярно максималния бал за паралелката е 487т, но е специфична и непопулярна

# 51
  • софия
  • Мнения: 25 548
Отидох в сайта на НУКК да видя кое не е ясно. Аз бих казала, че нищо ясно няма относно приема, освен заявлението за ДГ и първи клас 😂

# 52
  • София
  • Мнения: 3 568
Моят синковец има три желания с почти еднакъв интензитет - физика в НПМГ, японски в 18то и рисуване (художествената - графика)...
С неговата резултатност дано има късмет - по БЕЛ е около 70т, но по математика според доколко е концентриран варира от 65 до 90т.

# 53
  • София
  • Мнения: 7 196
Отидох в сайта на НУКК да видя кое не е ясно. Аз бих казала, че нищо ясно няма относно приема, освен заявлението за ДГ и първи клас 😂
Кандидатстването се осъществява на база някаква Наредба 1.
Даже пак я отворих сега, и пак не ми става ясно. Grinning

# 54
  • софия
  • Мнения: 25 548
Това е единственото училище, за което виждам, че първо приема настоящите ученици и след това останалите. Другите кандидатстват с резултата от НВО и оценка от съотв. предмет от дипломата. Ако има места.
Скрит текст:
Цитат
Чл. 23. (1) Кандидатите за VІІІ клас се класират по реда на бала и за двата профила, както следва:
 1. (доп. – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) за профил хуманитарни науки – утроен брой точки от националното външно оценяване по български език и литература и брой точки от националното външно оценяване по математика и оценката по чужд език, изучаван в седми клас, от свидетелството за основно образование, превърната по скала в точки съгласно чл. 9, ал. 10 от Наредба № 11 от 2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците (ДВ, бр. 74 от 2016 г.);
 2. (доп. – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) за профил природни науки – утроен брой точки от националното външно оценяване по математика и брой точки от националното външно оценяване по български език и литература и оценката по чужд език, изучаван в седми клас, от свидетелството за основно образование, превърната по скала в точки съгласно чл. 9, ал. 10 от Наредба № 11 от 2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците (ДВ, бр. 74 от 2016 г.).
 (2) (Изм. – ДВ, бр. 81 от 2018 г.) Кандидатите по чл. 21, ал. 3 използват оценката от националния кръг на олимпиадата по български език и литература или по математика, от календара на МОН, вместо оценката от национално външно оценяване по български език и литература или по математика за класиране по ал. 1, т. 1 и 2.
 (3) (Нова – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) Директорът на НУКК утвърждава със заповед списъка на класираните и приетите ученици съгласно утвърдения държавен план-прием, като определя конкретния брой места за съответния профил.
 (4) (Предишна ал. 3 – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) Балът на ученик, който не се е явил на националното външно оценяване по български език и литература или по математика, се формира по реда на ал. 1, като резултатът от националното външно оценяване по предмета, по който не се е явил, се приема за нула точки.
 (5) (Предишна ал. 4 – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) Учениците, получили основно образование в НУКК, се класират по реда на бала и се приемат в VIII клас на местата, утвърдени за държавен план-прием.
(6) (Предишна ал. 5 – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) Ученици, получили основно образование в друго училище, се класират по реда на бала и се приемат в VIII клас на незаети места по държавен план-прием след записването на приетите ученици по ал. 4. Те подават документи по чл. 22 само в случай, че има обявени свободни места.
 (7) (Предишна ал. 6 – ДВ, бр. 88 от 2019 г.) Броят на свободните места се обявява в сградата на НУКК и на интернет страницата на учебния комплекс в срок до три дни след записване на приетите ученици по ал. 4.
Но и на мен не ми е ясно, ако успееш да натикаш детето след 7 клас, как се случват нещата с италианския.

# 55
  • Мнения: 4 015
Миналата година им звънях /на НУКК/. Тросната дама отговори, че децата прдължават с езика откъдето са стигнали в 7-ми клас. На нас също локацията не ни е удобна, а аз съм и с резерви и за социалния разрез на родителите и повече не се интересувах. Дете на колежка беше прието. Много са доволни. Италианският започва от А, В..Просто за децата, които не са учили, интензивността е по-висока и на децата им е  по-напрегнато.

НО: цялостната нагласа е хуманитарно-културна, история на изкуството... , а математиката и точните науки са на втори план. Преимуществото са договорните отношения с италиански университети за продължаване на следване срещу стипендия на децата с определен успех. Близко дете завърши в Милано икато цяло беше много доволно. Сега работи в администрацията в Брюксел. Специалността беше нещо мъгляво - мениджмънт...

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 22:44 от Шарлот

# 56
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 338
Записвам се в новата тема. Реших, че са казали вече какъв материал ще се включва...

# 57
  • София
  • Мнения: 7 196
Като цяло никога не съм виждала списъци на приети деца, че да се ориентирам колко извън НУКК биват приети.
Разбира се не съм и търсила настоятелно, та не е сигурно, че съм права.
През последните години от статии в интернет за първия учебен ден, оставам с впечатление, че там масово учат децата на журналисти тип лайфстайл и друг подобен вид  известни личности, което и на мене не ми допада особено като среда. Но може и да имам предразсъдъци. Grinning

# 58
  • Варна
  • Мнения: 640
Моят синковец има три желания с почти еднакъв интензитет - физика в НПМГ, японски в 18то и рисуване (художествената - графика)...
С неговата резултатност дано има късмет - по БЕЛ е около 70т, но по математика според доколко е концентриран варира от 65 до 90т.

Ах, зеленоока завист! Точните интереси на моята фъстъчка.
Само дето в града ни закриха паралелката с физика.
Японският ще си остане ниво аниме, а на рисуване не е стъпвала от преди... ами колко - две грипни, предхождащи извънредното.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 568
Ох, голяма драма с рисуването - тъкмо беше задобрял в щрихите и формите и трябваше да спрем уроците...

Общи условия

Активация на акаунт