Предизвикателство Рапунцел 2020 ver.2

  • 43 750
  • 570
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 357
Протокол от днес:

1. Ш Rene Furterer Okara Blond;
2. М Rene Furterer Karite Nutri;
3. Термо Генезис;
4. Митично олио за финиш.

Резултатът е това:

Усещам косата тежка и подвижна, въпреки че с този Генезис все още не можем да се разберем 🤔. Направо ми заплита косата и не мога да си обясня защо. Иначе съм влюбена в аромата.
В момента косата ми е като втората снимка на последния ред. Целта е да стане по-дълга и от последната 🙏.

# 16
  • Мнения: 18 542
Цитат
Целта е да стане по-дълга и от последната 🙏.
Доста амбициозна цел! И моята е такава. А като се сетя, че точно преди месец ми беше по-дълга и от последната и лошо ми става. Но имаше нужда от подстрижка. Успех на теб, косата ти на снимката изглежда хубава и много мека. И е много пирятен цвят. Аз като тъмнокоса съм фен на светлите коси.

# 17
  • Мнения: 357
Цитат
Целта е да стане по-дълга и от последната 🙏.
Доста амбициозна цел! И моята е такава. А като се сетя, че точно преди месец ми беше по-дълга и от последната и лошо ми става. Но имаше нужда от подстрижка. Успех на теб, косата ти на снимката изглежда хубава и много мека. И е много пирятен цвят. Аз като тъмнокоса съм фен на светлите коси.
Благодаря ти Simple Smile. Аз пък зяпам брюнетки 😂. Кой каквото няма!

# 18
  • Мнения: 1 714
Моята беше лато 2 ред 2 и сега е 2 ред 3-тата...явно при мен нещата се случват бавно...вярно, че рязах, ама беше нацъфтяла и нямах избор... А и не беше много.... При вас за някакви умопомрачителни темпове чета... Явно каквото и да правя си е ген...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Mini Me термото Генезис дава текстура  на дължините. Стават сякаш по-плътни и същевременно са си витални . Не е типичен хидратиращ продукт заради аминокиселините и растителния протеин който съдържа. Много ми е странно,че ти заплита.

# 20
  • Мнения: 357
Mini Me термото Генезис дава текстура  на дължините. Стават сякаш по-плътни и същевременно са си витални . Не е типичен хидратиращ продукт заради аминокиселините и растителния протеин който съдържа. Много ми е странно,че ти заплита.
Не знам и аз! Много ме хваща яд, защото му се точих доста, а накрая Олиосетата се оказва по-подходяща 😒. Дори и с друг шампоан и маска и пак същия спъцан ефект. А като намажа на суха коса даже и пръсти не мога да прокарам. Явно ще си остана с душенето само 😂

# 21
  • Мнения: 18 542
Пускам снимка, да се знае откъде тръгвам.Сутиена ми е граница, така по-лесно ще видя напредъка, хахха.
Скрит текст:

# 22
  • Мнения: 1 306
Здравейте.На фона на вашите протоколи, моят е смешен, но..да се запиша😁:
-измих с шампоан на Label.M
-Сложих Кератинов 2-минутен реконструктор  ApHogee
-завърших с термик на Керастаз.
Усещам косата жива и подвижна, но в съкото време и леко суха.Имам масла на Макадамия, може би преди лягане ще сложа по краищата.
Винаги съм искала да се видя с коса поне до под раменете, но...многото грижи и голямата подръжка са ме отказвали.Ако не беше карантината, пак щях да съм я подстригала по-късо😒, та ще ви покажа колко е дълга сега и как изглежда.Изсушила съм я просто със сешоар, дори четка не ползвах, утре ще я мина с пресата.Ако някой има препоръки, с удоволствие приемам🤗

# 23
  • Мнения: 844
Косата ти изглежда много добре, щом почти к не е обработена е направо супер. Хич не я гори с пресата.
След двуминутния бих сложила някаква хидратация задължително, поне балсам. Все пак е протеин, след протеин трябва хидратация.
Освен това руса коса си й трябва още нещичко под термозащитния.
Грижата за малко по-дълга коса е по-различна, да, но не бих казала че е по-сложно. За мен дори оформянето на къса коса е мнооого по-занимателно

# 24
  • Мнения: 1 306
Благодаря, не знаех, че след протеин се слага хидратация...имам иначе най-различни балсами, но са за боядисана коса, може би няма да са хидратиращи🤔.А, относно преди термозащитата, ами ...май все нищо не харесвам, освен кремовете за изправяне😒.
Пресата, за жалост е почти всекидневна-харесвам се с по-изправена коса, без завити навън краища😁, кой каквото няма😉, та излизам ли-винаги я ползвам.
А, относно подръжката, изглежда ми сложна, защото трябва доста шампоан да сложа, докато успея да измия по-дългата коса.Сега ми е по-тредно да разпеня шампоана в задната част на главата, към върха, в близост до корените.Имам чувството, че не съм си я измшла, ако навсякъде не е добре разпенено, не само отгоре на косата, та почва едно 15 мин мъчение да вкарам и разпеня шампоана и от вътрешната страна на косата😂

# 25
  • Мнения: 947
Seeflower, спрях пресата и за една година косата ми от четвърта снимка порасна колкото на седмата. С едно постригване само за периода, всъщност и вчера едно, значи две. Нямах грам цъфтеж и косата ми никога не е била по-здрави, лъскава и жива. Не подценявайте термичната обработка. Съветвам всеки, който може да я избягва.

# 26
  • Мнения: 3 542
Сериите за боядисани коси са предимно хидратиращи.
Шампоанът е добре да се разреди предварително с малко вода в малка чашка ( аз използвам пластмасова капачка с големина на ракиена чаша) и тогава да се нанесе на добре намокрена коса. Два пъти шампониране  с количество колкото 2-3 лешника  и то само в корените е ОК, повече обаче изсушава и уврежда дължините. Пяната, която се стича е достатъчна за тях.
За пресата е ясно.

# 27
  • Мнения: 1 306
MaNisma, знам, но както се вижда от снимката, косата ми има навика да се чупи на където си иска .Не се харесвам така, искам да е права😁.
Си, винаги разреждам шампоаните, но под косата все не ми е достатъчно запенено, понякога стои дори сухо🙈.

# 28
  • Мнения: 2 255
Благодаря за новата тема,  Агент!
Скрит текст:
И честит рожден ден на патерици! Доста телци сме се събрали по темите Simple Smile

Косата ми стартира от снимка 7, сега е между 8 и 9, с едно подстригване и скоро предстои второ, в края на месеца - за връхчета и още не съм решила, но може би и етажи.
Определено бих казала, че добавките, които пия са много от полза, както и маслото от репей и скалп маската на ГГ (които ако трябва да съм честна последните 3 седмици не ползвала Bowtie )

# 29
  • София
  • Мнения: 1 871
Lollaa*, как ползваш маслото от репей? На моето шишенце пише да се загрее на водна баня, и това ми се струва доста трудоемко, та още не съм го наченала Laughing

Общи условия

Активация на акаунт