Предизвикателство Рапунцел 2020 ver.2

  • 43 834
  • 570
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 357
Viktoriai-много красива коса имаш и е пораснала поне 5 пръста след отрязването и.

# 91
  • Мнения: 1 666
Благодаря много Blush Flowers Hibiscus

# 92
  • Мнения: 4 348
Идвам да питам как  да ламинирам косата си с Желатин?
Сори, ако не е за тук, но ми трябва съвет за практиката....

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 08:32 от Vicky_P

# 93
  • Мнения: 18 562
Идвам да питам как  да раминирам косата си с Желатин?
Сори, ако не е за тук, но ми трябва съвет за практиката....

Разтваряш съдържанието на пакетчето с топла вода и бъркаш хубаво, че става на едни топчета, нанасяш и стоиш около 1, отмиваш с шампоан. Имай предвид, че ако си с много дълга и гъста коса количеството от 1 пакетче е много малко. Ламиниране с желатин се казва. На мен резултатите ми харесаха само първия път, втория не и не повторих. Мисля, че можеше да се смеси и с балсам, но не съм сигурна. Който знае нека каже, че може да не съм го запомнила правилно.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Навремето ме навикаха в една друга тема когато нагърмях желатина в домашния еластисайзър Grinning. Само с желатин си фокарах класна суха метла аз,а така в еластисайзъра......друга работа съвсем. Но..си е голяма занимавка де. 
 Сега ми хрумва да смеся разтворен желатин с две лъжици от тоя на Кингли или с втората стъпка на Олаплекс Grinning,че и от него придобих цяла кофа.

# 95
  • Мнения: 10 264
Идвам да питам как  да раминирам косата си с Желатин?
Сори, ако не е за тук, но ми трябва съвет за практиката....

Аз съвсем скоро ламинирах (преди 2-3 страници Simple Smile ).

1 с.л. желатин
3 с.л. вода
1 с.л. балсам за коса (или маска).

Желатина с водата ги разтваряш на водна баня и прибавяш балсама. Косата трябва да е чиста. Аз предпочитам да съм измила с ДПШ. Мажеш маската на влажна коса. Увиваш с найлонова торбичка и отгоре със затоплена кърпа. Стои се час. Отмива се без шампоан.

# 96
  • Бостън
  • Мнения: 13 503
Да, и аз като Вики с балсам го правя. Ламинирането със желатин си е реално силна протеинова терапия, та за да има файда от нея си има нужда и от яка хидратация! Иначе вадите очи, вместо да изпишете вежди!

# 97
  • Мнения: 10 264
Да, стопира накъсването на косата. Но след ламинирането 3-4 пъти мия с най-хидратиращата си серия.

# 98
  • Мнения: 1 326
А, колко пъти я правите тази терапия?

# 99
  • Мнения: 4 348
Благодаря за рецептите!
Утре ще пробвам.
Бих се записала със снимка, но косата ми не е това което беше....Cry
От стрес оредя малко на темето.....

# 100
  • Мнения: 10 264
А, колко пъти я правите тази терапия?

Аз не мога да кажа че имам някаква система да я правя тази терапия, защото правя какво ли още не. Но бих я правила веднъж месечно. Не по-често. Аз съм със суха коса по принцип и ще ми изсуши още повече, въпреки последващите я хидратиращи измивания. Но човек ако няма възможност за скъпи протеинови продукти, това е евтин вариант.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Момичета, нахлувам с въпрос Simple Smile
Ама в една тема подшушнаха, че сте коментирали как безболезнено да изсветля косата. Боядисах и искам леко по-светло кафяво Simple Smile

Дали има ДПШ за мазен скалп? Боса съм по тази тема Blush

# 102
  • Мнения: 2 442
Желатина е най-силния протеин(животински), затова изсушава косата,но на прехидратирани коси действа перфектно.Един-два пъти в месеца е достатъчна "терапията".Аз го смесвам с масла и след него задължително хидратираща маска

# 103
  • Мнения: 10 264
Момичета, нахлувам с въпрос Simple Smile
Ама в една тема подшушнаха, че сте коментирали как безболезнено да изсветля косата. Боядисах и искам леко по-светло кафяво Simple Smile

Дали има ДПШ за мазен скалп? Боса съм по тази тема Blush

За изсветляването не знам.

Но всеки ДПШ малко или много пресушава и ще бъде подходящ за мазен скалп, стига да не злоупотребяваш с него де. Ако се увлечеш и почнеш на всяко миене с него, не е добре. Може още по-мазен да стане скалпа. Ползвай го на 10 миенета веднъж. В най-лошия случай на 6-7.

# 104
  • Мнения: 1 227
Не знам къде блея толкова, че не съм се включила в новата тема... Flushed

Victoriai супер коса имаш! И цвят и тези къдрички Yellow Heart

Аз съм доста скучна откъм протоколи в последно време, затова и не пиша...

Предното миене беше удърна хидратация с еластисайзър и после moisture extreme ш+б на ФК - правя го рядко и след протеин защото доста сплесква косата. Балсама е страхотен, шампоана обаче е бая тежък и го ползвам рядко като терапия само. Ползвам серума Епруваж и ще се напъна да го изразходя докато още си работя в нас, защото толкова ми омазнява и сплесква че не е истина. вече 3 седмици мажа и не виждам косопада да е намалял, а това ми е болна тема.

В последно време (пак заради косопада) не правя преуош на скалпа, но и от това разлика не виждам.

Днешният протокол ми беше 1во шампониране с Oway microstimulating bath (против косопад), 2ро с Генезис, после балсама от серията, Екстеншънист термик и върху него CHI 44 Ironguard (нали заговорихме за марката наскоро Smile ). Изсуших с кръгла четка. За фиксиране на бритона, който си има собствено мнение по въпроса в коя посока ще се завие, ползвам нещо много евтино (но ефикасно и със хубав аромат) от dm. Бюджетно е и фиксира добре !Без да втвърдява и матира! поне при мен. Струва 4-5 лв и с него фиксирам косата преди да я кърдя на кокче.
 
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт