За защитата на личните данни или анонимността на виртуалното пространство

  • 3 400
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Жадувам национална известност и нетът е добър начин  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
За мен е равносилно да си изведа детето на разходка, да пазаруваме в магазина или да сложа нейна снимка в нета.

Колата също не я държим в гараж без прозорци, далеч от чужди очи, караме си я по улиците, сред хората Blush

Вкъщи нямаме нито злато, нито пари, нито някакви ценности, от какво да ме е страх, че ще се затича да ми краде гардероба ли  newsm78
Абсолютно същия случай съм и аз LaughingЕлате, мръсници, да ми откраднете безценния гевгир/син, пластмасов, след малко ще пусна и снимка hahaha/
Чудно ми е, като толкова ви е страх, че някой ще използва тези мъънички снимки на дечицата ни, които слагаме по аватарите, за гадости  - като ги извеждате на улицата, главите ли им забулвате, или какво Rolling EyesЧе то снимка в парка и с обикновен телефон вече може да се направи, да не говорим за по-хубав фотоапарат или специална техника.Да кажем дружно Да не дава Господ! и да не мислим повече за глупости, а? Peace

# 17
  • Мнения: 1 937
belinda, Зелко къдравелко още го чакам в темата за къдравелковците... Simple Smile

Не провокирам и лоши мисли с темата.

Не намирам уместно толкова лична информация да бъде изложена на показ, макар самата аз да съм си позволявала да я подавам.

Грешка!

Новаците да внимават повече!

Благодаря задочно на Vivi, която реагира бързо и изправи едно лично недоразумение...

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Не ме притеснява, че някой вижда как се казва детето ми, кога е родено, че ще пусна снимка или ще кажа къде живея - много повече хора и хора, които познават тези хора ме виждат всеки ден, знаят маршрута ми до работа, знаят кога се прибирам, виждат ми прането по терасата...с какво посетителите на интернет са по-опасни от тях?
 

# 19
  • София
  • Мнения: 6 798
 newsm78
А от какво да ме е страх точно? както някой беше казал, като се разхождаме по улицата с детето, не си слагаме забрадки...къде е разликата?

# 20
  • Мнения: 1 639
Страх ме е. Умирам от страх .
Аз на тази земя ще живея поне 200 години и мисля за бъднините си .

# 21
  • Мнения: 2 292
миналата седмица бях в Испания, Майорка и ми направи впечатление на няколко пъти туристи с камери (жени) снимаха деца на улицата. Снимаха майки с деца от единия тротоар на другия, как се раzхождат,  как си играят на zемята в някоя градинка ... Стори ми се мног остранно да снима някой непоzнати деца и то на туристи, на които не можеш мног ода им хванеш следите

# 22
  • Мнения: 3 423
Проста питанка - не се ли страхувате?
Показахме деца и къщи, коли и градини, себе си...
В подписите ни стоят рождените дати на децата ни, споделяме кога сме сами и колко сме отчаяни понякога...
Регистрацията изисква просто валиден e-mail?
Не сме ли безразсъдно доверчиви?!
Или наивни е по-точното определение?!

И аз това се чудя, даже веднъж писах на една потребителка,
че като нищо може да я пообере някой, толкова добри снимки
беше пуснала на всяко кътче от новата си къща, че даже някъде
и адреса си беше дала. То бива общество, то бива любов, ама па
толкова глупост на едно място, е, прекалено е.
Колкото повече се знае за теб, толкова по-манипулируем си.
Не, че няма как да се стигне до тебе по ID-о ти, ама, айде,
нема нужда да си показваме ипсилона на дупето.

# 23
  • Мнения: 7 186
Това, което гледам да не споделям е прекалено лични неща, както и такива, свързани с други хора, които може да станат обект на нездрав интерес. Тук далеч не всички са добронамерени. Ако толкова искам нещо да споделя и да поискам съвет бих влезнала като гост, макар че не съм го правила досега, а и едва ли ще го направя де. Ако имам личен проблем предпочитам сама да си го реша, както смятам за добре, не ми трябва мнението на други хора.
Тук влизам най- вече за разтоварване и полезна информация.

# 24
  • Мнения: 3 447
И аз като Лейдито Peace
Общо взето гледам да проявявам някаква разумна предпазливост. Не бих се обвила в потайност, но и не бих качила голи снимки на детето в нета. Другите детски снимки не ме притесняват, повече ме е страх от педофилите в кварталната градинка, да речем. Къщи и коли не показвам - намирам го за проява на лош вкус. Снимка на мъжа си не бих сложила без неговото съгласие. Лични проблеми не споделям, предпочитам да си ги реша сама.

# 25
  • Мнения: 1 263
И аз като Лейдито Peace
Общо взето гледам да проявявам някаква разумна предпазливост. Не бих се обвила в потайност, но и не бих качила голи снимки на детето в нета. Другите детски снимки не ме притесняват, повече ме е страх от педофилите в кварталната градинка, да речем. Къщи и коли не показвам - намирам го за проява на лош вкус. Снимка на мъжа си не бих сложила без неговото съгласие. Лични проблеми не споделям, предпочитам да си ги реша сама.
Ей ама направо всяка дума си ми я измъкнала изпод клавиатурата! Shocked

Аз и собствени снимки не показвам.... е, други мами са качили 2-3 мои фотки, я от форумски срещи, я от други сбирки, ама нема да го прайм ся на проблем. Laughing

# 26
  • Мнения: 5 622
И аз като Лейдито Peace
Общо взето гледам да проявявам някаква разумна предпазливост. Не бих се обвила в потайност, но и не бих качила голи снимки на детето в нета. Другите детски снимки не ме притесняват, повече ме е страх от педофилите в кварталната градинка, да речем. Къщи и коли не показвам - намирам го за проява на лош вкус. Снимка на мъжа си не бих сложила без неговото съгласие. Лични проблеми не споделям, предпочитам да си ги реша сама.

Дона, много си права, да знаеш  Peace  Hug

# 27
  • Мнения: 817
Жадувам национална известност и нетът е добър начин  Grinning
Laughing Joy

# 28
В нета  обикалят всякакви ...
Не е  лошо човек да е малко предпазлив и особено суеверен . Има  толкова  лоши  очи ... на които не им е нужно  да отидат  до данено място , за  да  свършат нещо ... Нужни са им само  едни  очи , в които да  погледнат ...
Ако щете ме наречете нередовна , но всеки знай себе си .
Друг  е въпроса кой колко се пази .

# 29
  • Мнения: 46 518
... на които не им е нужно  да отидат  до данено място , за  да  свършат нещо ... Нужни са им само  едни  очи , в които да  погледнат ...

Не те разбрах  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт