Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 55 884
  • 826
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 471
Аз бях на 12 етаж в двойна стая с баня и тоалетна, телевизор и хладилник септември месец. Цената е 43 лв на вечер. Бебетата бяха при нас постоянно. Когато ни качиха от реанимация горе и се настанихме, се ориентирахме откъде се чува бебешкия рев и отидохме да си ги вземем като акушерките ни помогнаха с информация за визитациите, храненията...
Веднага след раждането ли ги качват или след определено време, ясно е, че ги преглеждат и т.н., интервсувам се след колко време ги качват...

# 616
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Не трябва за нищо да се молите на 12 ет. Joy
Вечер си минават бебешките акушерки, дръпват си количките, къпят си бебетата. Дори, ако няма много навалица може да ви пуснат да видите как става.. те се справят за секунди на чешмата... Чак е страшно колко са бързи.  Grinning

# 617
  • Мнения: 363
Всяка вечер ми къпеха бебето, не съм се молила на никой хахаха това е грешна информация.Предпоследната и последната вечер едната акушерка ( без да съм питала дори) ми предложи да гледам за да ми е по- лесно вкъщи Simple Smile

Нищо лошо не мога да кажа за 12ет.Твърдо смятам че и за успешно кърмене е по-добрата опция, защото бебето е 24ч с теб..но това вече си е личен избор Simple Smile

# 618
  • Мнения: 1 685
Понеже ми е първа рожбичка, ще настоявам да съм във вип стая (двойна с баня) на 7 - ми етаж, за да може бебето да получи повече внимание отколкото ще получи на 12 етаж  Simple Smile
Най-голямото внимание, което едно бебенце може да получи, е от майка му Simple Smile Нека притеснението, че някой няма да се погрижи за него, не Ви спира - няма такова нещо на никой от двата етажа. Даже и да не го къпете 7 дена, не е кой знае каква трагедия Wink Леко раждане!

# 619
  • Мнения: 471
Момичета, имате ли наблюдения дали в Майчин дом гледат да направят секцио за по-бързо и защото " на никой не му се занимава да те чака" или пък при най-малката спънка отново, хайде секцио? В мен стои въпросът наистина ли има нужда от тези 50-70процента операции или е просто за улеснение на лекарите. Разбира се, има си случаи, в които то се налага. Моя позната днес ми разказа как е раждала секцио на о. Родос и там бебето е било при нея през цялото време, дори след раждането 3часа не го били взели, а само с нея се занимавали. Тогава обаче не е имало ковид и мъжът й е бил в стаята и реално го взимал и й го е давал. Нещо, която сега няма как да се случи. Дали при нас не в прекалено всичко, това взимане на детето от майката... Но и самата аз незнам къде е златната среда....

# 620
  • Мнения: 2 011
ДиаСла не знам как стоят нещата със секциото пред нормалното раждане, но за даването на бебето след такова според мен са малко относителни нещата. Попринцип е по-дълго възстановяването след оперативно раждане, за това и дават бебето по-късно. Няма как една акушерка, която отговаря за N брой родилки с бебета да стои при вас и да ви дебне дали няма да имате нужда от помощ с бебето 2 часа след раждането, все пак трябва и да ви раздвижат след секциото и когато се види, че сте адекватна да се грижите първо за себе се, може да ви дадат бебето. Ако вие се възстановите по-бързо, съответно ви раздвижат и пр. предполагам, че може и да има вариант за малко по-ранно даване на бебето. Аз ако съм родила секцио и не се чувствам чисто физически готова 3-5 часа след това да обгрижвам детето си, предпочитам да се грижат адекватно за него, макар и да го видя по-късно и когато съм готова да си го поема, отколкото да го застраша по някакъв начин.

# 621
  • Мнения: 507
Имах предвид внимание от хора, които си разбират от работата, имат опит.
Леко раждане и на теб

Понеже ми е първа рожбичка, ще настоявам да съм във вип стая (двойна с баня) на 7 - ми етаж, за да може бебето да получи повече внимание отколкото ще получи на 12 етаж  Simple Smile
Най-голямото внимание, което едно бебенце може да получи, е от майка му Simple Smile Нека притеснението, че някой няма да се погрижи за него, не Ви спира - няма такова нещо на никой от двата етажа. Даже и да не го къпете 7 дена, не е кой знае каква трагедия Wink Леко раждане!

# 622
  • Мнения: 39
DiaSla, аз постъпих в понеделник, за да направим евентуално секцио на следващия ден, защото бебчето върви с по-малки размери, спрямо гестационнита си седмица. След прегледа от завеждащата отделение, констатацията й беше, че всичко е наред и просто се касае за по-малък плод, не и за страдание, което да наложи по-ранното му изваждане. Точните й думи даже бяха - “ Няма смисъл да режем момичето, бебето е добре и ще чакаме до термин, щом и тя иска да роди нормално.” Всичко беше описано в констатация и датата за секцио - отменена.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 20:13 от gabi_to_

# 623
  • София
  • Мнения: 5 443
Направи ми впечатление че да доста за нормалното раждане.Включително и завеждащия родилна зала,който ми беше избор на екип,но аз родих със секцио,беше в интерес на бебето в моя случай.Хубавото е че гледат всеки случай индивидуално и нищо не е на всяка цена.
В следродилното ме попитаха поне 10 пъти защо се е наложило да раждам със секцио.

# 624
  • Мнения: 3
Здравейте! Темата е много полезна и съм благодарна за цялата информация в нея. Моля някой само да каже, дали е проучвал, как стои въпроса с раждането в Майчин дом и събирането на стволови клетки от пъпната връв (от представител на частна тъканна банка, а не националната). За жалост лекаря, при който се следя не изражда в МД, но пък съм се ориентирала за раждане точно там и за това реших да питам първо тук.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 00:54 от Magdalena Malinova 681637

# 625
  • Мнения: 1 685
Здравейте! Темата е много полезна и съм благодарна за цялата информация в нея. Моля някой само да каже, дали е проучвал, как стои въпроса с раждането в Майчин дом и събирането на стволови клетки от пъпната връв (от представител на частна тъканна банка, а не националната). За жалост лекаря, при който се следя не изражда в МД, но пък съм се ориентирала за раждане точно там и за това реших да питам първо тук.
Да - няма абсолютно никакъв проблем. Най-важното е да се свържете по телефона с фирмата за стволови клетки когато започне раждането и да носите с Вас кутията за събиране на материал, която са Ви дали. Те имат грижата да Ви изпратя техния човек, който ще ги събере - при мен пратиха главната акушерка на МД, изключително мила жена междувпрочем. Не се притеснявайте, в болницата са напълно наясно, много често се случва. Всички фирми за съхранение на клетки работят с болницата.

# 626
  • Мнения: 3
Viola d'Amore, много ти благодаря за отговора! Може ли да ми кажеш, на коя тъканна банка се спря? Аз още се двоумя и се опитвам да събера мнения.

# 627
  • Мнения: 1 685
Viola d'Amore, много ти благодаря за отговора! Може ли да ми кажеш, на коя тъканна банка се спря? Аз още се двоумя и се опитвам да събера мнения.
Future health Simple Smile

# 628
  • Мнения: X
Аз като раждах май месец останах с впечатление че са доста ЗА нормално раждане, независимо колко часа ще те чакат. Аз бях без избор на екип, не знам дали с избор има някаква разлика. Но лекарката която ме израждаше каза "Ние тук не режем за щяло и нещяло като по другите болници". Каза го докато говореше с една акушерка за момиче което дошло за естествено раждане, но след 4 часа приревала за секцио.

# 629
  • Мнения: 471
Аз като раждах май месец останах с впечатление че са доста ЗА нормално раждане, независимо колко часа ще те чакат. Аз бях без избор на екип, не знам дали с избор има някаква разлика. Но лекарката която ме израждаше каза "Ние тук не режем за щяло и нещяло като по другите болници". Каза го докато говореше с една акушерка за момиче което дошло за естествено раждане, но след 4 часа приревала за секцио.
Дано да е така. Някои споменаха, че като си с избор на екип ( това не само за Майчин дом) сякаш гледали по-бързо да приключат с тебе и да си гледат и другата работа. Незнам дали е вярно, дано да не е. Но по статистика от 2018 в Майчин дом са били 50 процента секцио. За Токуда също толкова. Приятелка е раждала скоро в Майчин дом, половината бебета били секцио......

Общи условия

Активация на акаунт