Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 55 916
  • 826
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 93
Момичета, извинявайте, ако е коментирано, но днес ми препоръчаха д-р. Дяволов като лекар, който подкрепя естественото раждане. Аз съм в 27седмица и сигурно е още рано, но ми се исказ ако има възможност, да родя естествено. На 40г., първа бременност, нямам съпътстващи заболявания, но в предвид високия процент на цезарово сечение някакси искам да знам, че акп го направят е било, защото има смисъл, а не заради друго странични фактори като ЕГН. То реално може и то да е предпоставка..та ще ми е от полза да чуя мнения. Благодаря.

Като раждах миналата година, на 12я етаж имаше една жена, която беше родила при него естествено на 38 г. Беше мн доволна, имала е само 2 лева и то защото бебето беше 4 кг. Аз раждах при него секцио, защото преносвах седмица и нямах разкритие. И да, аз съм доказателство, че ако не се налага секцио няма да ти направи, защото му се умолявах многократно, а той ми каза да не му казвам как да си върши работата Grinning  имам и позната, която роди на 48 г. близнаци секцио, въпреки че той й беше казал, че ако всичко е нормално, ще се помъчат за естествено, но имаше усложнения с бебетата и ги изкараха секцио. В 27ма седмица не е рано д а ходите при него. Аз ходих при него от 3та седмица. Знам, че се дразни, когато отиде някой на края и му каже ай да ми водиш раждането и с право. Води си в едно тефтерче кой за кога е предвиден да ражда и се съобразявя с него, т. Е. Ако за този месец, дата има доста раждания, шансът да ви откаже е голям. Иначе относно професионалните качества - едва ли има по-добър от него, а като човек на мен също много ми допада.
Извинявай за нездравото любопитство, но близнаците на твоята позната първи деца ли са й на 48 години с нейни яйцеклетки ли са заченати? Просто темата е от голям интерес за мен и не можах да се въздържа да не попитам.

Не са първи, а трето и четвърто идват. Как са заченати не знам и не съм питала Simple Smile

# 601
  • Мнения: 1 625
Здравейте, аз съм много тъп въпрос пак идвам.
Утре ще ни изписват. Може ли някой, който е минал наскоро да опише горе долу какво и как се случва. На 12 етаж сме. Разбрах, че изписват бебетата по-късно (13:30) до тогава бебето с мен ли е, в стаята ли е?
Отивам първо при старшата, а после? С картона долу на регистратура ли се ходи? Къде и от кой трябва да поискам документи за бащинството? До колкото четох не ми трябват негови документи, нали така?
После какво се случва, като взема документите, си се връщам в стаята, а бебка къде? Кога ми я дават да си я облека, да се подготвим?

# 602
  • Мнения: 366
Здравейте, аз съм много тъп въпрос пак идвам.
Утре ще ни изписват. Може ли някой, който е минал наскоро да опише горе долу какво и как се случва. На 12 етаж сме. Разбрах, че изписват бебетата по-късно (13:30) до тогава бебето с мен ли е, в стаята ли е?
Отивам първо при старшата, а после? С картона долу на регистратура ли се ходи? Къде и от кой трябва да поискам документи за бащинството? До колкото четох не ми трябват негови документи, нали така?
После какво се случва, като взема документите, си се връщам в стаята, а бебка къде? Кога ми я дават да си я облека, да се подготвим?


Привет.Аз родих Април и бях на 12 ет.В деня на изписването бебето си беше при мен.Старшата ме викна и попълнихме всички документи,единствено ми иска имена и ЕГН на таткото за документа за башинство. Тя слезна и ги даде на ММ който беше долу, той е платил и всичко с документи беше готово.Не съм ходила аз никъде.Бебето спеше в стаята, 3-4 пъти отскачах да го поглеждам, но аз бях в стая близо до сестринската.Не би трябвало да е проблем да го дадеш при акушерките, предполагам Simple Smile

Обличаш се, оправяш се а бебето го облича акушерката, която ви изпраща до долу и го дава на таткото.

едит: към 14ч ни изписаха нас.Някъде около час преди това бебето го взеха за слухов скрининг, аз през това време се оправих Simple Smile

# 603
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Момичета,
Искам да помоля за нещо, малко обобщена информация. Дали може някоя от вас, която е запозната да систематизира инфото за стаите, цените и условията на 7 и 12 етаж? Както и къде/колко стоят бебетата при майките?
Обърках се вече от толкова четене и търсене. И ако не е много нахално да предложа, тази информация евентуално да се добави на първата страничка от темата. Мисля, че ще е лесно, когато някой се интересува или пита, да бъде насочен.
Благодаря предварително, ако някоя мама го направи!
Аз иначе се следя при Д-р Диков и до момента съм изключително доволна от грижата, отношението и вниманието. Със сигурност и ще раждам там. От следващото посещение на 15.12, когато ще съм в 34гс+2 започваме и със записа на тонове.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 19:17 от * SUPERGIRL *

# 604
  • Мнения: 989
Темата с етажите е дискутирана хиляди пъти, не вярвам след като толкова сте чели по темата, да не можете да се ориентирате??

# 605
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Е добре де, много извинявайте че ви подразних с въпроса си!!! И никъде не съм написала, че не мога да се ориентирам. А че се обърках... Просто помолих, ако някой има възможност и желание да го направи. А не някой да тропа с крак и да сочи с пръст колко пъти нещо е коментирано. Просто информацията е разпокъсана и мисля би било лесно да бъде събрана евентуално в първия пост, както многото други полезни неща.
Нали уж сме тук, за да сме си полезни, да си помагаме и да обменяме опит? А не да си държим някакъв тон или да се сърдим кой какво пита? Или аз бъркам нещо?

# 606
  • Мнения: 78
Здравейте! И аз събирам информация за там, защото за раждане съм се ориентирала към Майчин дом. За стаите доколкото ми казаха на 7ми етаж бебчетата се взимат за 1 час за всеки 3 часа, а на 12ти си е при теб, взима се само за прегледи и тоалет(но не съм сигурна по кое време на деня) На мен ми препоръчаха 7ми етаж, защото ми е за 1ви път Blush а за цените вече не съм сигурна, трябва да попитам.

# 607
  • София
  • Мнения: 3 156
На 7 етаж бебетата освен за час на всеки 3 часа, са при майките и от 16 до 20 часа плътно. Сигурно е за да не щъкаме по "свиждания", доста добре са го замислили.
И който иска ВИП, хубаво е да се запази от лекаря, иначе трудно.

# 608
  • София
  • Мнения: 10 642
Най-вероятно са при майките межде 16 и 20ч заради щателна дезинфекция, а не за да не щъкат майките

# 609
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Благодаря много на писалите. А относно цените за единичните ВИП стаи на 7 и 12 етаж от ценоразписа дали са актуални? Защото тук съм засичала инфо за цена от 70 лв на вечер, което се отнася за 12 етаж, в ценоразписа има и друга стая по 60 лв. Каква ли им е разликата?
А за самостоятелна стая на 7 етаж цената от ценоразписа на болницата е 120 лв?!? Възможно ли е и имате ли идея какви са условията/екстрите в стаята за тази цена?
И ако правилно съм асимилирала цялото инфо, на 12 етаж стаите са само платени? А на 7 има и такива с по няколко легла и те настаняват, където има свободно в случай, че не желаеш да платиш допълнително или пък ако нямаш възможност...

# 610
  • София
  • Мнения: 3 156
7я етаж има 3 вида стаи.
Тройна - няма баня и тоалетна в стаята, безплатно е настаняването.
Двойна - с баня, тоалетна и ТВ. 60 лева на нощувка.
Единична - като двойната, но с едно легло.  120 лв за нощувка.

Раждах в средата на септември, отделението беше пълно през цялото време.
Най-вероятно са при майките межде 16 и 20ч заради щателна дезинфекция, а не за да не щъкат майките
Разбира се, но умно са го съчетали с времето за свиждане по принцип.

# 611
  • Мнения: 2 117
Аз бях на 12 етаж в двойна стая с баня и тоалетна, телевизор и хладилник септември месец. Цената е 43 лв на вечер. Бебетата бяха при нас постоянно. Когато ни качиха от реанимация горе и се настанихме, се ориентирахме откъде се чува бебешкия рев и отидохме да си ги вземем като акушерките ни помогнаха с информация за визитациите, храненията...

# 612
  • Мнения: 1 625
В момента съм на 12, двойна стая е 43лв.
Има си баня във всяка стая, има телевизор и хладилник. Акушерките са изключително мили, обясняват разбираемо, има прекрасно отношение към майките. Лекарите, които са на етажа също са изключително внимателни.
Няма свободата от 7ми етаж, особено в момента с Ковид. Седиш си горе, бебето си е при теб. Имате време да свикнете без да ви се мотаят хора из ръцете.

# 613
  • Мнения: 739
И аз началото на октомври родих и бях на 12 ет. в стая с две легла. Струваше по 43лв на вечер. Има си баня, телевизор и хладилник. На мен ми беше удобно и добре.  Отношението на акушерки, санитарки и лекари беше доста добро. Останах с добро впечатления.

# 614
  • Мнения: 507
На мен ми обясниха от регистратурата, че:
Вип стаите на 12ет. и на 7ет. са по 70 лв на вечер.
Единична - 120 лв, водят го като апартамент, не дават за сега да се ползва такъв.
На 12 ет. във вип стаите бебетата са при майките през цялото време. Трябва да молиш акушерките да къпят бебето.
На 7 ет. е било правено ремонт,  във вип стаите бебетата са при майките редовно от 16ч до 20ч, но бебетата се взимат за 1 час за всеки 3 часа.
Понеже ми е първа рожбичка, ще настоявам да съм във вип стая (двойна с баня) на 7 - ми етаж, за да може бебето да получи повече внимание отколкото ще получи на 12 етаж  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт