Бебчо в коремчето ни шава, ЯНУАРИ с усмивка то ще ни дарява.

  • 13 638
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На мен ми е заспало цял ден, не мога да се събудя ма хич. Поне Ним да дойде да каже как е нейната девойка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 289
И на мен ми е едно заспало Confused Цял ден се чудя какво да правя-пих кафе,оправих си веждите,гримирах се,лакирах се(даже сега си изтрих лака),щото ми е скучно.Но имам още 30 мин.до края на работния ден Party Но утре и в неделя пак съм на работа Tired Обааче от понеделник съм в отпуска 1 седмица Flutter

# 17
  • Мнения: 592
Здравейте и от мен и честита нова темичка.Поздравления за Галя,която се грижи темите ни да изглеждат прекрасни.Аз пиша и в Дира и много съжелявам,че там си нямаме също една такава Галина,за да ни е хубава и там темата.
Поздрави на всички

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Здравейте бъдещи майки  Hug
Казвам се Ивелина и съм част от фондацията "Движение на българските майки"
На съвсем доброволни начала ние помагаме на деца без родителски грижи и социално слаби семейства.
Организираме ежемесечна акция "Да спестим едно кафе, за да е сухо едно дупе" и набираме средства за памерси.Така малките мъници които си нямат никого имат сухи дупета всеки месец!

Тук е инфото за новата ни акция, но за ваше улеснение пускам цитат на постинга  Hug И ще ви чакам   bouquet
Ако имате въпроси пишете ми в темата или на лични  Hug

Цитат
Мили момичета.Всички познавате Криси (беше Вики1).Тя е в болница със сина си  Cry и няма да може да проведе ежемесечната си акция за памперси.  Sad
Ще я заместя аз  Peace .Този път ще съчетаем 2 в 1  Grinning
Ще чакам да дойдете и да спестите с нас едно кафе, за да е сухо едно бебешко дупе  Heart Eyes
Разчитаме на вашата подкрепа за тези страхотни дечица които си нямат майка и татко, но имат всички нас  Hug



Наближава първият учебен ден!Нека помогнем и на по-големите да тръгнат спокойни на училище  Hug
Освен средства, ще набираме всякакви учебни помагала и пособия като тетрадки, химикалки, боички, пастели, моливи, линии, пергели, нисесери, гумички, фулмастри, блокове, скицници, гланцови блокчета, картон, кадастрон, обвивки за учебници (найлонови) и всякакви такива подобни неща!!


Ще ви чакам в Южен парк на 2 и 3 септември от 10:00 до 14:00 часа 
(входа от към ул.Нишава)

 Hug  Heart Eyes   bouquet

Сметка -1043983402
PIB-централа
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66
Росица Букова
моля, в платежното посочвайте, че е дарение за памперси...

# 19
  • Мнения: 333
Радвам се, че темата ви харесва. Ако някой има предложения или препоръки да ми пише на лични. Смятам по натам да сменя буквите, но мисля, че засега тези да ОК.

При мен консервената фабрика работи на пълни обороти. nuts Имам още доста работа и затова не пиша, че само за миг да се откъсна и нещо кипи, а и няма нищо ново. Радвам се, че нещата стават вкусни.

Лека събота и неделя! Почивайте си!

# 20
  • Мнения: 175
Здравейте момичета и честита ни нова темичка.
Аз мисля за нови заглавия на теми, но докато стигна до лист и химикал и ми изфирясват от ума ....
Един въпрос - мислите ли, че бебчо усеща когато мама е тъжна и дали това му вреди????
Може да е глупав въпрос, но отвсякъде чувам - усмихвай се, не се притеснявай и т.н. ... А на мен ми е трудно ...

# 21
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Психическото състояние на мамата влияе на бебчето в утробата - така психолозите обясняват защо някои бебчета след като се родят са много ревливи и неспокойни.
Другото - нервите могат да докарат контракции, които по това време не са много желателни.

# 22
  • Мнения: 333
Да, така е. Аз един ден бях много изнервена и целия корем ми се сви на топка. В последствие си обясних, че са били контракции. Аз избягвам конфликтни ситуации и разговори или срещи с хора който ме изкарват извън нерви. Такъв случай са роднините smile3511, те винаги намират какво да направят за да влошат атмосферата, обяснила съм им че трябва да преценят какво говорят, за да не ме изнервят.

Цвета, днес бях в Дружба на борсата и само като влизах в квартала усетих вонята за която говориш. Sick Бях си забравила клапата на въздуха да циркулира и се вмирисах. Та чак тогава разбрах какво си имала пред вид.

Ним, къде си? Хайде разказвай как мина прегледа!

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 20:31 от galina_dimova

# 23
  • София
  • Мнения: 1 043
Ох, много съжалявам за неволното ми плагиатство. Сега забелязвам, че преди мен някой е предложил име на темичка, съдържащо "януарските снежинки"  Embarassed Моля за извинение. Ще помисля за нещо друго.
Иначе и аз знам, че настроенията на мама влияят на бебчето. Затова трябва само положителни емоции през бременността и без стрес. Ама май не е много възможно на практика  Sad.

# 24
  • Мнения: 1 289
Ох, много съжалявам за неволното ми плагиатство. Сега забелязвам, че преди мен някой е предложил име на темичка, съдържащо "януарските снежинки"  Embarassed Моля за извинение. Ще помисля за нещо друго.
Иначе и аз знам, че настроенията на мама влияят на бебчето. Затова трябва само положителни емоции през бременността и без стрес. Ама май не е много възможно на практика  Sad.






Не се притеснявай за "снежинките',заглавията не ни се дублират особено много,така,че има още 4-5 месеца и всяка идея предполагам,че ще влезе в употреба.
А за емоциите-незнам,дано не се отразяват много,защото съм изнервена сега,а не искам бебо да си пати после. Embarassed

# 25
  • Мнения: 175
И аз на това се надявам. Опитвам се да съм спокойна, за да дам и на бебо спокойствие, но не ми се получава. Разигравам Болшой театр за моя сметка ...

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
Ето ме. Първо да благодаря на всички за милите думи и пожелания! Какво щях да правя без вас!  smile3525

Днес цял ден място не си намерих. Отидох във Фемина и щях да скъсам ушите на тати, защото се появи "късно" - само 10 минути преди прегледа.  clock Голяма нерва бях!  Embarassed Той пък се появи с една камера и заяви, че е крайно време да правим архим за децата и внуците да видят как е било по наше време и снима наред.

Влязохме да ме преглеждат и най-хубавото е, че с бебка всичко е наред!  newsm44  newsm68 Докторката не обясняваше много-много какво гледа, само току викаше - ето крак, ето лява ръка, ето тумбак. На няколко пъти възкликна "Много добре", а аз се хиля като пъпеш и не знам на кой свят съм!  newsm53 Така и не разбрах какво гледа и какво мери, ама каза, че всичко е наред. Потвърди девойката - хич не се свенеше наща гуца да си покаже и срамотиите и всичко!  Joy Още щом я фиксира от самото начало, тя демонстративно си завря палеца в устата!  smile3504 Цялото нещо го искахме на касетка, защото тати щял да прави хроника на събитията. Накрая пуснахме и 3Д-то. Хем се бях зарекла, че няма смисъл и че е много пари, ама докторката вика - аз по принцип не предлагам често, ама вашето бебе е застанало много добре и ще се види хубаво. И на татито това му трябваше да чуе. После малко разочарован, явно мислел, че ще е като на живо, ама карай!

Ох, дългичко стана, ама аз кратко не мога.   Flutter Още веднъж - много благодаря на всички за подкрепата! Надявам се да не изпадам пак в пристъпи на паника.

И специално за vvenkova - питах за усещането и докторката каза, че това може да е беба, ама може и да не е. Нормално е още 1-2 седмици да не я усетя. А и като я гледах - тя сравнително спокойно си седеше. Мърдаше, но нищо не усещах. Предполагам бълбукането е от случаите, в които решава да се протегне и да разгъне крачетата.

Лека вечер на всички и се пазете от жегите!  Nature Sunny

# 27
  • Мнения: 333
Ним, супер! Много се радвам, че всичко е наред.  newsm47 Вече нямам търпение да идва септември и моята лекарка да се завръща от отпуска и да гледаме бебо. Говорих с нея и тя каза, че тя ще прави феталната и ако има нужда ще ме прати на 3Д. Така че аз си чакам и направо ви завиждам. Засега само си говоря през корема. От 5 ти месец вече бебето ни чува. А след 9 ти вече и ние го чуваме!!! smile3521 newsm47 smile3521

# 28
  • Мнения: 1 081
Ним, браво на твоята бебка! Да ти е жива и здрава, а ти стига се паникьосва за глупости  hahaha Бебка ти е добре и можеш само да се радваш!   bouquet

Аз два дни не съм писала, но тук е такава жега, че ме е страх да си пусна компа да не получа топлинен удар. Западна стая, наистина не се стои.  #2gunfire

Вчера и ние си видяхме бебо на по-хубавия лекар и всичко си му е добре, само дето моята матка продължава със зверските контракции и никак не мисли да спира. А вече бях решила да питам доктора кога ще можем да правим секс, но той ме заби с: "и никакъв секс" още в началото.  Cry Иначе бебо се движи напред с почти две седмици, голям мъжага се очаква да стане, видяхме му всичко, само дето така си беше заврял лицето в малкия таз, че от физиономията му нищо не видяхме. Дълъг е 18см. и тежи 381гр.! Много щастлива мама съм!  Hug

А за това, че емоциите се отразявали на бебето, честно да ви кажа, така като ми кажат и се депресирам още повече, че не стига че аз се притеснявам, ами, че и на него вредя и предпочитам да не мисля за това. И на мен само ми повтарят по-спокойно, че вредиш на бебето и вече откачам като го чуя!  #2gunfire Сигурно за добро го правят, ама много се дразня!

И още нещо да се похваля. Днес подадохме документи за сключване на брак и събитието е другия четвъртък - на 24.август! И двамата не държахме на нищо пищно, просто да се оженим! И понеже най-сетне съм по-добре, ще го направим!  Grinning Hug

Лека нощ и да си сънувате бебоците, колко са здрави и хубави и да се събудите много щастливи!  Hug   bouquet

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 00:07 от desi_cover

# 29
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Добро утро!
На мен вчера така ми дигнаха кръвното , че е котракции, ми имах чувството че ще умра. За малко да си събера багажа и да се изнеса #Cussing out и сега още ми е криво. пффф
Желая ви лек и усмихнат ден пък аз ще гледам да се очовеча малко Tired

Общи условия

Активация на акаунт