👨‍🍳 Hell’s Kitchen 👨‍🍳 България "Емоции под налягане" - сезон 3, тема 4

  • 44 456
  • 820
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 422
Момичета, бихте ли ме подсетили при каква ситуация Реджеп каза, че гостите му не са саблезъби тигри? Израза го помня, а за какво го каза - не.
Благодаря!

# 226
  • Мнения: 28 396
Момичета, бихте ли ме подсетили при каква ситуация Реджеп каза, че гостите му не са саблезъби тигри? Израза го помня, а за какво го каза - не.
Благодаря!

Каза го В. Ангелов, по повод неразмразеното месо...

# 227
  • Мнения: 3 510
Скрит текст:
Ами тука специално знаеш, че питат как си искаш бургера. Аз винаги казвам уел дън, защото не обичам дори наченки на розово. Та и в Хелс-а така. На мен пък друго ми е интересно - като вземе Ангелов да реже месото и да проверява - такова накълцано ли ще го издаде?? То е ясно, че е пародия това тяхното готвене за хората уж, ама съвсем на балами ни правят.
Хора, вие не разбрахте ли, че в нито едно издание на предаването, в която и да е било държава, ресторантите не са истински, клиентите също? Или са статисти, или са с покани. Основната идеята на предаването не е да нахранят хората отишли в ресторанта, а учасниците да бъдат поставени под някакво напрежение. Естетвено, че продукцията създава това напрежение, а не самите клиенти, но така е навсякъде.
Представете си, че клиентите бяха реални. Сигурна съм, че никой нямаше да си тръгне сърдит, дори и три часа да не му донесат поръчката, най-малкото защото всеки би останал да гледа докрай какво се случва, просто от интерес. Естествено, че има и доза художствена измислица, няма как иначе, но пак казвам, това си е по стандарт.

# 228
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
Blackbling, аз не схванах само защо цитираш мен, при положение, че във всеки мой пост казвам, че това в пълен цирк и нито гости има, нито поръчки реални по телефон?

# 229
  • Мнения: 3 510
Защото казваш, че ви правят на балами, като сервират "накълцано" месо. Исках да кажа, че това не е реален ресторант и е разбираемо Ангелов да реже месото, за да види как е изпечено. Дори после да е поднесено накълцано, не е проблем за гостите, защото те са наясно, че са просто едни статисти. Аз се съмнявам някой от тях да отива там с нагласата да се наяде.

# 230
  • Мнения: 40 752
В интерес на истината мисля, че има обяснение за рязането. Обикновено гледан на фонов режим - оно си върви, докато аз съм на компа и гледам с едното око, но мисля, че не реже току така. В смисъл, когато печеното му око и печеният пръст (оставаше и шеф да не може да различни) му покажат, че нещо не е изпечено по задание, чак тогава го прави на въпрос и после реже за да се провери. И май не се е случвало да среже нещо и да каже "да , супер беше", а винаги се оказва, че има гаф с печенето и ястието все едно не е за издаване.

# 231
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен ми е гнусно това пипане с пръст, при това без ръкавици. Ако аз така с пръсти опитвах кюфтетата вкъщи, едва ли на домочадието щеше да му хареса. При това се съмнявам дали Ангелов си е измил ръцете преди да пипа храната. Ако в ефир го правят така, не смея да си помисля какво правят зад затворените врати на кухнята, че никога повече няма да стъпя в ресторант от погнуса.

# 232
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Andariel, с ръкавици ли готвиш?

# 233
  • София
  • Мнения: 62 595
Не готвя с ръкавици, но винаги преди да готвя и по време на готвене си мия ръцете. А когато се случи да имам нещо суха кожа съм слагала поне прозрачно фолио на ръката си. Да не говорим да пипам вече готова храна - пак си мия ръцете. Чужд човек да ми натиска кюфтето с гол пръст, за да провери дали е изпечено, особено преди да си е измил ръцете, не искам. Ако е толкова печен, може с поглед да разбере какво става. Или да вземе някакъв прибор.

# 234
  • Мнения: 40 752
А като "плейтват" чиниите да не би да не опипват всичко? И то не с прибори. просто по презумпция който готви е с чисти ръце, защото няма начин готвачът да не опипа всичко. Виж, за сервитьора вече е друга работа.

# 235
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, приема се, че е с чисти ръце там на място и на момента. Но Ангелов дълбоко се съмнявам, мотаейки се постоянно между хората, да е с чисти ръце преди да пипа.

# 236
  • Испания
  • Мнения: 37 503
И май не се е случвало да среже нещо и да каже "да , супер беше"

Напротив, случвало се е с приготвено месо и от Галя, и от Реджеп.

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 16:34 от 𝐒𝐦𝐢𝐥𝐞𝐲𝐬

# 237
  • Мнения: 40 752
Ама ако става дума за месо, което по принцип се поднася на резенчета, не да им среже кюфтето за бургера.

# 238
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Нарязан стейк съм виждала само на салата.

# 239
  • Мнения: 40 752
Аз пък съм виждала всякакви нарязани телешки меса. Основно ако са бонфилета, не стейкове. Макар че последния голям Т-боун стейк, който ядох в един ресторант за месища в Белград, пак беше нарязан. То иначе щеше да е трудно да се яде, де, защото беше нещо такова:

https://i.pinimg.com/originals/5d/2c/31/5d2c31236027f8d82c3404bd0234d264.jpg

Но иначе в бързите ресторанти като Хепи (а те на това се преструват) всичко е нарязано  И те в менюто имаха подобни неща:





Общи условия

Активация на акаунт