Мами от близо и далече Март ще гушнат своето човече

  • 15 632
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Моя лекар пък ми каза да не се лишаваме изобщо от секс, защото всичко е нормално при мен и няма опасност. Ама за съжаление нямам нужното желание за това. Почти постоянно ми се гади, все едно съм глътнала топка с косми  SickКакъв секс да правя при това положение  Sad А не, че не ми се иска Cry Но успокояващо звучи, че след 12-та седмица нещата ще се променят Grinning Дано!

# 76
  • Мнения: 416
zayo, аз месеците ги смятам от зад напред, т.е. щом термина ми е на 25 март, значе от утре - другиден влизам в третия месец  newsm78

Ако ги смяташ така ще имаш разлика от една седмица, защото бременността трае 8 месеца и 3 седмици, а не пълни 9 месеца. Това за деветте месеца е придобило такова звучене, но всъщност не е така.

Тоест, ако терминът ти е 25, значи на всяко  3-то число влизаш в следващия месец, иначе излиза, че си забременяла една седмица след менструацията.

Всъщност, когато жената влезе в деветия месец, остават три седмици до термина, а не цял
 месец.

# 77
  • Мнения: 1 701
Ето ме и мен! Simple Smile
За гаденето - искам да минава вече, защото толкова съм изтощена и физически и психически, че направо ми се плаче.
Свалила съм 6 кг. и направо не виждам как ще ги наваксам ако продължавам така.
Секс?! Какво беше това?
Иначе и аз си смятам месеците като Mango!

# 78
  • Мнения: 416
Wish,
  на нас терминът ни е един и същ  Laughing, и примерно сме забременяли около 15 юни.

Ако влизаме на осмо число в следващия месец, това ще означава, че във втория месец сме влезли на 8-юли, но пък от забременяването ще са минали три седмици, а не цял месец!

Затова се смята предполагаемата дата на забременяване като влизане в следващия месец. На 15 февруари влизаме в деветия месец!  Grinning

# 79
Здравейте момичета!
и аз да се включа в темата за седмиците, защото и аз се обърках. Броях ги и по лунарни месеци и по месеци и нищо не ми стана ясно.
Аз много исках да разбера кога ми свършва първото тримесечие за да се успокоя, най после, от страховете за аборт. Скоро открих калкулатор на бременността в БГ-мама /не знам дали е същият публикуван на първа страница на тази темичка/. Там по последна менструация ти изчислява купища неща - най-важните за мен: "период с висок риск от аборт" и "край на първи триместър".
За мен се оказа че това са съответно -  до 10 г.с и 12 г.с /уточнявам, че не 12+дни а както съм днес 12 г.с/ Това означава,че от днес би трябвало да влизам в 4 месец!!! Hug
Ако е така, то очаквам край на гаденето и повръщането и начало на хубавото време, без притеснения и на
най-вълнуващия и освободен от задръжки деветмесечен секс Grinning
Ох, аз вече забравих какво е това "секс" и не защото нямам желание, напротив имам го в повече, но се притеснявам с това прокървяване в 7 г.с.

Дай боже бимба да мине всичко като с магичека пръчка, както казваш. Praynig

P.S. това е адреса на клалкулатора,за който говорих по-горе:
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 11:54 от Sade

# 80
  • Мнения: 221
Sade, аз си изчислявам седмиците по същия калкулатор. Peace
Така че от мен честито излизане от първо тримесечие Hug

# 81
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Съвсем, съвсем ме объркахте с тези изчисления  newsm78 .
Може да се пукнете от смях, но аз си гледам какво ми пише на лентичката в подписа Crazy.
Последния ми цикъл беше на 16-ти юни, а контактът довел в последствие и до зачатие бе осъществен на 4-ти юли  Embarassed. Докладвах! Blush Знам само, че карам 10-та седмица, ако броим от първия ден на последния цикъл. Във втори месец съм, ако броим от датата на предполагаемото зачатие и 3-ти месец, ако пак броим от датата на последния цикъл. Някой да ме поправи, ако греша. Истината е някъде там Party. Този календар, който гледате поне на мен ми показва някакви дати, които определено не ми говорят нищичко. newsm78

# 82
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Съвсем, съвсем ме объркахте с тези изчисления  newsm78 .
Може да се пукнете от смях, но аз си гледам какво ми пише на лентичката в подписа Crazy....
То така е и правилно. Докторите смятат така, изследванията са според седмиците и по принцип хич не ме интересува, в кой месец съм, нали знам че съм девета седмица. Въпросът е родителите ни са ги смятали в месеци, както и бабите ни съответно и като им кажа 9 г.с. ме гледат като полезно изкопаемо. Смятам си месеца ориентировъчно.
Иначе съм съгласна с FEMA-bg, че се смята от зачеването. Но както ти казвам, аз месеците ги смятам заради по-възрастното поколение от нас.  Laughing

# 83
  • Мнения: 126
И на мен тези дати от калкулатора нещо ми се струват по-напреднали.Аз си мисля,че сега влизам в трети,а то излиза,че след 1 седмица трябва вече даже да съм в 4-ти!?!?!? newsm78 newsm78 newsm78
Докторите смятат бременността като 9месеца + 1седмица,считано от датата на последната менструация.Което прави точно 40 седмици!!!

# 84
# 85
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Цитат
...нали знам че съм девета седмица
Не си ли в 10-та!?

# 86
  • Мнения: 126
mango ,аз тази книга си я купих още преди 2 години и я препрочитам вече хиляди пъти.Точно според нея в 11г.с. влизаш в 3-ти месец!Само нека не забравяме момичета,че на лентичките ни ако пише 10 седмица и 3 дни примерно,това значи,че караме вече 11-та седмица!(разбира се и лентичките се водят по дата от първи ден на последна менструация) Heart Eyes

# 87
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
mango ,аз тази книга си я купих още преди 2 години и я препрочитам вече хиляди пъти.Точно според нея в 11г.с. влизаш в 3-ти месец!Само нека не забравяме момичета,че на лентичките ни ако пише 10 седмица и 3 дни примерно,това значи,че караме вече 11-та седмица! Heart Eyes
Ами да де, и аз това имах предвид и малко се зачудих, като видях, че Mango е писала 9-та, а аз смятам това за 10-та. Реших, че пак мога нещо да се бъркам.
 Hug за линкчетата, не бях попадала на тях, а уж ровя доста newsm78...

# 88
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Цитат
...нали знам че съм девета седмица
Не си ли в 10-та!?


Ами в 10-та съм да. Аз си стоя още на последния преглед от миналата седмица  Blush , май ме хваща бременелското слабоумие  Crazy

# 89
  • Мнения: 221
То така е и правилно. Докторите смятат така, изследванията са според седмиците и по принцип хич не ме интересува, в кой месец съм, нали знам че съм девета седмица. Въпросът е родителите ни са ги смятали в месеци, както и бабите ни съответно и като им кажа 9 г.с. ме гледат като полезно изкопаемо. Смятам си месеца ориентировъчно.
Иначе съм съгласна с FEMA-bg, че се смята от зачеването. Но както ти казвам, аз месеците ги смятам заради по-възрастното поколение от нас.  Laughing

Именно - и аз седмиците си следя, ама като ме питат в кой месец си, все нещо трябва да отговоря newsm78 Ама както и да си ги смятаме, са си 40 седмици, така че сме минали едва една четвърт от пътя #Crazy А моето коремче така е хвръкнало, че и пети да казвам ще ми повярват  Joy

Общи условия

Активация на акаунт