Равносметка на изневярата

  • 8 260
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
До сега и двамата с немъжа ми бяхме в някаква средна и удобна позиция.
Не трябваше да избираме, виждаме се адски рядко, аз не правих равносметки или планове какво ще е наистина по-нататък, нямаше никаква спешна нужда да се взима никакво решение.

Но нещата ни се оплетоха, стана по-душевно, станахме си нужни.
Докато жена му го напусна.
Тогава баланса се загуби.
За него е ясно или е с мен или трябва да остави всичко, емоционално да се освободи, за да започне от нула.

А аз..
Аз не зная.. сувствам се супер отговорна за щастието на мъжа ми. 15г градихме което имаме, това е целият му живот, сега всичко да срина ей така.. как се живее с тази вина... Все пак той не ми е безразличен. Дори и нашето интимно да си отиде, все пак той е мъж който избрах да създам семейство и винаги съм обичала. Как да го съсипия и да живея щастливо с друг...

Да, ако бях взела ясно решение, щях да извадя нещата на масата и да си кажем всичко, защото то е ясно че ако го направя ще е край...

Но нещата не са толкова прости, не е бяло и черно.

Да, не може така да е за винаги.. но няма или поне не виждам "добро" решение..

# 16
  • Мнения: 9 680
Никаква равносметка не виждам аз. Немъжът ти (какво по д@волите е това) е бил зарязан, вече не е съвсем забранен плод и съответно не толкова привлекателен. От друга страна е мъжът ти, което т толкова удобно...
Без коментар съм.

# 17
  • Мнения: 17 407
Аз виждам. Ето, че си казваш кое ти е важно. Остава и да си потвърдиш сама на себе си решението.
Или го оставяй любовника да решава, а ти на чисто с мъжа (шегувам се).
Simple Smile

# 18
  • Мнения: 673
Трудността на решението идва от това, че искаш мъжа ти да е такъв какъвто не е, защото си имала любовник, който е еди какъв си (то и той не е такъв, какъвто искаш, но все пак е любовник, не е мъж - може да се смени). Сещам се за мантрата: Приеми човек такъв, какъвто е и не искай да го променяш, която толкова често се напомня. Не разбирам с какво се е сменила ситуацията от преди любовника. Може би с това, че на любовника не му е изгодно вече да е с теб? И как те е устройвала ситуацията да си с половинчати мъже и немъже, които не отговарят на сто процента на твоето виждане за тях? Или единият дава едно, другият - друго и така се компенсира всичко? А дали ти отговаряш на тяхното виждане за жена? Това са все въпроси, на които не е нужно да се отговаря, но за които човек е добре да си даде сметка.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 087
Любовника е пълен с червени лампи, това те спира.

И кога ще се научите, че любовника не попълва липси и проломи в текущи взаимоотношения. Той е за радост и взаимно удоволствие.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каквото и да решиш, нищо няма да те удовлетворява и ще продължиш да търсиш драма в живота си докато не узрееш емоционално и ментално.

# 21
  • Мнения: 10 993
Лично аз бих те посъветвала да прекратиш тая история с любовника, защото сама казваш, че е емоционално незрял и инфантилен. Концентрирай се върху работата и семейството. Просто не го мисли повече.

# 22
  • Мнения: 30
Ти трябва да прецениш с кого се чувстваш по—добре , защото щастието е най—важно . Ако вече не обичаш мъжа ти няма нужда да стойш с него то не е по задължение все пак винаги има право на развод. А и 15 години са много време на мен мъжете ми омръзват за 1 година и аз съм изневерявала и на мен са ми изневерявала и много мъже са изневерявали на жените си с мен , но на мен не са ми интересни всички .
Най важно е да следваш сърцето си💙

# 23
  • Мнения: 21 438
Аз сега не разбрах, любовникът на разположение ли е, иска ли да се събира с авторката, да живее с децата и, да бъдат семейство, или тя просто така си разсъждава хипотетично.

# 24
  • Мнения: 20
Аз сега не разбрах, любовникът на разположение ли е, иска ли да се събира с авторката, да живее с децата и, да бъдат семейство, или тя просто така си разсъждава хипотетично.
Iris04,

Да, да. Той иска мен, децата ми ,живота ми и прочее, иска още едно дете, иска нова къща, иска наш живот .

И преди коментарите да вземат неправилен път добавям:
Къщата в която живеем със семейството ми е моя. Аз съм финанcoво 100% независима.



Cristina1980,

Да, и аз винаги съм мислила, че това ще е крайният резултат, рано или късно.
Но от сегашната ми позиция, не зная дали ще се справя с нещата с мъжа ми. Сега дори физическия контакт не ми е приятен...

Последна редакция: пн, 11 май 2020, 22:52 от Blue_Michelle

# 25
  • Мнения: 30
Направи това което сметнеш за правилно. Щом не ти е приятно вече с мъжа ти.
Все пак си независима което е чудесно

# 26
  • Мнения: 10 993
Виж сега, ако физическия контакт с мъжа ти ти е неприятен, просто няма как да се преструваш. Тоя живот трябва и да се живее, то не е само къщи, деца, финансова независимост и ти да си един робот.
Аз в моя брак всякакви проблеми съм имала, но до това да не мога да си легна с мъжа ми, все още не съм стигнала. Надявам се и да не стигна.
То с любовника е лесно да се подхлъзнеш, не е чак такава драма, както го описваш. Хората по света практикуват някакви временни раздели, ама не всеки мъж може да ги понесе тия неща. Ако твоят е по-широко скроен, да отидете да живеете с любовника и твоите деца, за да се убедиш, че ще е много по-зле отколкото с мъжа ти, може пък да се върне желанието ти към мъжа ти.
Може и да е подигравателно мнението на Дренка, ама аз също смятам, че може би ако си намериш някакъв приятел наблизо, някой с който да се отвличаш, ще го забравиш любовника. Забравиш ли за любовника и ще ти се решат всички проблеми. Защото ти преди да го срещнеш, си си живяла щастливо и нормално с мъжа ти. Просто този те е объркал. Иначе тия мантри за липсите не на мен. Винаги може да се появи някой, който ти се струва по-специален. Това са си нормални неща, но много тежко ги приемаш. Това е от липсата на опит, когато придобиеш опит, ще видиш, че нищо не губиш.


# 27
  • София
  • Мнения: 35 087
То и е неприятен, защото го смята изневяра към любовника. Наиграла се е.

# 28
  • Мнения: X
Била съм в позицията на авторката, след 1вата изневяра избрах семейството и доста се старах да присъствам там, не ми се получи и с времето последваха още изневери, а накрая развод, аз го пожелах без да са ме хванали и тн. Изневярата е като кутията на Пандора! Подкопава двойката, взаимоотношенията и вече нищо не е същото, за добро или лошо. Моя близка приятелка се мъчи над 4 години да се преструва , и тя не успя и се разведе.
Стигне ли се до това положение, аз не съм оптимист...
Доста често в такива теми ми правят впечатление мненията на Sarania, за това че има хора , копнеещи за емоции, драми, тя ги нарична незрели. Бъдейки такъв типаж , съм съгласна с нея, но и не вярвам  да узрея. Приела съм , че съм такава и гледам да си наместя живота според това. Не вярвам, че всички хора сме създадени за дълги връзки и семейства. За някои е невъзможно да живеят без амплитуди в емоциите и това са хората, които се оказва , че изневеряват. Семейството дава сигурност и спокойствие, но почти никога чак кой знае какви емоции в дългосрочен план. Така че авторката да си признае пред себе си каква е, кое е нейната същност и  кое е придобито от общество, родители и тн и отговорът ще дойде!

# 29
  • Мнения: 582
Или си щастлив с някого, или - не. Когато не си, търсиш щастието на друго място. И да се насилваш, полза няма. Изневерила си му - еми ок. Обаче, ако си сигурна, че той е само с теб и се старае до колкото може, тогава не ти прави чест да продължаваш да го лъжеш. Ето това е егоизъм, мислиш за г*за си. Казваш "как да му кажа и да живея с вината, че съм съсипала живота му". Значи, ако той не знае, не е грешно, грешно става, когато си признаеш. И откъде знаеш, че той всъщност е толкова щастлив с теб? Може би пък любовта на живота му и най-хубавият секс те първа му предстоят с друга жена?
Колкото до децата...ми не е много добре за тях да живеят в средата с напрежение, с липса на любов на самите родители. А и най-вероятно ще му изневериш пак след време, но с някой друг. Ще започнете със скандали и мъжът ти няма да знае всъщност от къде идва проблема, това ще е омагьосан кръг.
От написаното до тук усещам, че по-скоро харесваш да ти е комфортно и се страхуваш да рискуваш, защото така ще изгубиш спокойствието. Ще трябва да се обясняваш, да се занимаваш с развод... Запазването на семейството заради децата е просто извинение. Вие всъщност вече не сте семейство в този смисъл, който ти се иска. Вие сте двама души, които не са щастливи един с друг, но живеещи в един и същи дом заради децата, които сте създали.

Общи условия

Активация на акаунт