Избор на сушилня - Тема 15

  • 33 527
  • 724
  •   2
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Естествено ! Както още тогава казах,това няма как да е политика на фирмата ,а си е точно на местно ниво .

# 151
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
А със самопочистващ кондензатор ли беше вашата?

Не, но според техника, който идва у дома - и за тези със самопочистващ се - се налага след ооло 2г ползване. Зависи колко често се ползва. В моя случай - всеки ден, понякога и повече.

Разликата в ефективноста преди и след профилактиката е огромна!



Да, писах по-назад, че "намериха" сертификата, или го генерираха. Казаха, че на около 2г. се налага, а при нашето интензивно ползване и по-рано. Обичайно било.
Виж ти! Имам чувство, че това излишно нервене на клиентите идва от неадекватни и немърливи служители, а не от целенасочени политики на фирмите.

Бих казала - неадекватни управленски решения на местно ниво. А и доста разходи си спестяват така - проблемите започват от втората година, когато се налага поне профилактика. Без удължената гаранция - щях да платя 50 лв за посещенението, и отделно за извозването и профилактиката - примерно още 100 лв. А то явно на всеки се налага в даден момент. И когато няма удължена гаранция - няма разход за фирмата км сервиза - плаща клиента.

Иначе сертификатът съдържа данните за продукта, а те са налични в клиентския профил. Дори и по някаква причина сертификатите да са били инцидентно изтрити - не е проблем да се генерират отново. При добро желание - решения има.

# 152
  • Мнения: 3 341
Моята е самопочистваща се и ако през 2 години ще трябва да се ангажирам с професионална профилактика, то по-добре да подменя старата машина с нова.

# 153
  • Мнения: 2 901
Не очаквах,че тези ,които не са със самопочистване ще имат нужда от профилактика...Та това ми беше основната  причина да взема такава без.На нашите за 8 години Горене не е имало нужда ,и предната за 10 също-даже я продадоха и сега още 3 години се полва от други и пак не се е налагало.Това да не е пък от марката се чудя..За съжаление моята също е Бош...

# 154
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Моята е самопочистваща се и ако през 2 години ще трябва да се ангажирам с професионална профилактика, то по-добре да подменя старата машина с нова.

Зависи колко често се ползва. У дома е често - всеки ден, понякога и повече пъти. Съседът  под нас ремонтира сушилни и направи коментар, че нещо се задръствало отдолу.

В нашия случай - сушилнята започна да суши доста по-бавно, а накрая - започна да се получава конденз вътре. Работи няколко часа - отварям я - вътре всичко мокро. По стъкления капак се стича вода, уплътнението - пълно с мокър мъх. Включвм отново на някава програма. поизсушава ги. И накрая с топъл въздух. 10 часа сушене - не е нормално. При положение, че в началото бха необходми 2 часа.

След профилактиката - суши, като чисто нова - много бързо и без конденз вътре. Определено има смисъл да се прави. Дойдоха, взеха я, върнаха я за около десетина дни. Ако се прави лятото - мже да се простира и навън. Зимата би било по-неприятно

# 155
  • Мнения: 1 153
Аз да задам, може би, тъп въпрос, но... В пералнята ползвам цветоулавящи кърпички, понеже не деля прането. В сушилнята трябва ли пак да слагам?

# 156
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Не, но можеш да сложиш една и да видиш - дали поема пигмент.

# 157
  • Мнения: 7 106
И аз с тъп въпрос. При изпразване на контейнера и чистене на филтрите изключвате ли всеки път сушилнята от контакта? Знам какво пише в книжката, че трябва, но на практика вие как  процедирате?

# 158
  • Варна
  • Мнения: 1 555
А колко време е ползвана тази сушилня преди да се стигне до необходимост от профилактика? Почистван ли е филтъра на кондензатора редовно (на 4-5 цикъла)? 
Някой друг със сушилня БЕЗ самопочистваща система,който е стигал до профилактика заради насъбран мъх във вътрешността на машината?

# 159
  • Мнения: 543
.

Последна редакция: ср, 24 юни 2020, 11:54 от Marsian

# 160
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
И аз с тъп въпрос. При изпразване на контейнера и чистене на филтрите изключвате ли всеки път сушилнята от контакта? Знам какво пише в книжката, че трябва, но на практика вие как  процедирате?

Аз не я изключвам.

А колко време е ползвана тази сушилня преди да се стигне до необходимост от профилактика? Почистван ли е филтъра на кондензатора редовно (на 4-5 цикъла)? 
Някой друг със сушилня БЕЗ самопочистваща система,който е стигал до профилактика заради насъбран мъх във вътрешността на машината?

2 години и половина е ползвана. Но според мен доста по-рано е било нужно да се направи профилактика. Кошничките са почиствани на всяко ползване. Това, което е като гъба - веднъж месечно. Според техника - и двете е хубаво да се мият след всяко ползване.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 1 555
При такава експлоатация "гъбата" със сигурност трябва да се чисти доста по-често.Във вашия случай на 3-4 дни.

# 162
  • Мнения: 7 106
Алена, благодаря! На пералнята в интерес на истината съм свикнала и изключвам, но нейният филтър се налага и го чистя веднъж на 1-2месеца, тук ми се вижда хамалогия по 1-2 на ден да вадя кабела Astonished. Затова реших да питам Blush.

И така, давам отчет. Избрахме и купихме GORENJE DA83IL/I. Едва изчаках 24-те часа "карантина" и вече два пъти я пускам - веднъж с хавлии и веднъж с бельо и тениски на ММ Laughing (за всеки случай). Нямам думи! Всичко е идеално сухо, меко и пухкаво, няма гънки и свиване!
Благодаря на всички, които ме посъветваха и дадоха глас за нея!

# 163
  • Мнения: 1 043
При такава експлоатация "гъбата" със сигурност трябва да се чисти доста по-често.Във вашия случай на 3-4 дни.
Bosch май нямат гъба долу като Miele и Gorenje.

# 164
  • Мнения: 2 901
Имат Бош-нямат АЕГ и Електролукса 2 модела,които гледах- за това купих Бош.

Общи условия

Активация на акаунт