В момента чета ... 65

  • 41 097
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 228
Да се включа и аз в новата тема с "Кажи на вълците, че съм си у дома". Май не улучих точния момент за нея, защото нещо историята не успява да ме грабне напълно.

# 31
  • Мнения: 6 346
System Error, имаш право, сексуалните сцени са безумни, а и точно в тази книга са като пришити с бели конци и спокойно могат да се пропускат, нямат никакво значение за останалата история. Криминалният сюжет на мен ми хареса, но наистина книгата е доста по-слаба от много други скандинавски. Има и втора книга от тази авторка ("Миналото не забравя") - със същите полицаи, но друг случай, може да се чете напълно самостоятелно - в нея сексуалните сцени са по-малко, а на мен лично криминалната част ми беше по-интересна. Но ще те разбера, ако не дадеш втори шанс на авторката.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Благодаря за новата тема!

Започвам "Майката на дъщеря й" - Даниела Петрова. Залагам големи надежди, да видим.

Има ли я някъде електронно "Почти нормално семейство" ?

# 33
  • Мнения: 2 223
Благодаря за новата ми любима тема!
Аз ще оставя засега “Малкият приятел”...трябва ми нещо по-динамично,харесва ми стила и историята,и авторката умее да завладява вниманието ми,харесвам я много,но малко ще се разнообразя....да видим с какво?Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря, Миж Flowers Hibiscus , за новата тема!

Продължавам с "Дъга за приятел". Дълго време се застоях на нея, но напоследък нещо не ми се чете.
Ще чакам да излезна от книжната дупка Sad .

# 35
  • Мнения: 3 507
Сега завърших Когато Ницше плака. Не ми хареса. Или не я разбрах. Окачествявам я като демагогия. Прочетох я на инат.
Може би ще продължа с Глад или с така нашумялата поредица на Елена Феранте.

# 36
  • Измир
  • Мнения: 643
И аз да се включа Blush
Ъруин Шоу "Богат, беден".
Книгата много добре върви.  Доволна съм.  Със сигурност ще прочета още от автора.

# 37
  • Мнения: X
Хепи Миж, благодаря за новата тема!

Завърших "Точно по пладне" на Нора Робъртс. Хареса ми. Давам й оценка 4/5 *. Въпреки че съм фен на Нора, ще си дам малко почивка от нейните романи, защото започват да ми еднаквеят.

Сега подхванах "Френски уроци" на Питър Мейл - гастрономическо приключение във Франция. Ще ми дойде добре разнообразието на жанра, а и книжката не е обемна и върви доста бързо.

Приятно четене на всички!

# 38
  • Мнения: 362
Здравейте и от мен. Нова съм в темата, но много обичам книгите 🤗 Току що приключих "Любов и джелато" много, много ми хареса. Чете се на един дъх.. Препоръчвам на тези, които обичат този тип книги 😊

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Здравейте! Нова съм в темата, но се надявам да съм редовна с писането. В момента чета "Уважавай себе си" на Патриша Спадаро и много ми харесва. Тя е книга за личността, няма сюжет, но мисля, че не е лошо да се прочете от всеки човек.

# 40
  • Мнения: X
"Богат беден" съм я чела в младите ми години, 5 от 5 е! Приготвила съм си я за препрочитане, че поне 20 години са минали оттогава и не си я спомням, а и ще я давам на ММ. Отлична. Имай предвид, че има и продължение, може би е добре да се хване веднага след това, не съм го чела. Нищо друго негово не съм чела, уви.
"Престъпление и наказание" прочетох миналата година, отлична е, но много зависи от вкуса на четящия. Допадат ми психологическите елементи там, тежичка си е.
Мерси за препоръката за "Кучешко сърце", завърших я с безкрайно удоволствие. Булгаков е велик. Започнах "А планините ехтяха" на Хосейни, и тя е супер силна, в което разбира се изобщо не съм се съмнявала.
Прочетох и "Ваксина"  на Дейвид Лендър, една от трите му книги е, даже мисля, че няма друга, преведена на бг. Не е лоша, но не е отлична, стилът му куца. Човекът е финансист, все пак.
Опитах Джефри Арчър, спрях на втора страница. Май няма да е моето, не обичам да има намесена политика. Ще чета избирателно там. Списъкът ми с предстоящи книги е около 15, а отделно взимам и от библиотека, за там съм си предвидила ЮиР, наваксвам предишни години, в които нямах много време за четене. В Сторител започнах Майсторът и маргарита, там слушам по време, през което ръцете са ми заети или се разхождам, или докато пътуваме с колата, т.е. по време, през което нямам физическата възможност да чета книга. Така карам по две паралелно.

# 41
  • Мнения: 1
Благодаря за новата тема!:heartpulse:
Вчера завърших ,,Демиан'' на Хесе - изяла съм я с кориците. По-философски роман,с религиозни препратки и капка психология.
Малко трудно се чете,но е изключително интересна и мисля,че всеки може да се намери в нея. : )

# 42
  • Мнения: 2 223
“Кари Мора” ми започна слабо,20% от книгата не можаха да ме убедят да я продължа и я зарязах....

# 43
  • Мнения: 1 643
И на мен ми е любима 'Богат, беден' . Продължението се казва 'Просяк, крадец' и хронологично е втора.

Аз все още дочитам 'Шогун', надявам се тези дни да я приключа.

# 44
  • София
  • Мнения: 27 157
Благодарности за темата Simple Smile

Аз се включвам да отметна ''Невероятните приключение на Кавалиър & Клей'' - Майъл Шейбон
Страхотна е книгата. Просто задължителна за всеки ценител. И не е жанрова. Класически исторически роман е.
А и става въпрос за любимите ми комикси... Wink

Тъй сега почвам, ''Шпионката'' на Паулу Коелю :о

Общи условия

Активация на акаунт