Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 310
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 525
Ataraxia, дано се превърнат в 3 прекрасни дечица!

# 271
  • Мнения: 804
И аз бях разочарована, при мен бяха 21 яйцеклетки - 11 тръгнаха 3 се замразиха на 3 ти ден . Върнаха 1( само тя оцеля при размразяване ) и отрицателен резултат. Но винаги има шанс Atraxia не се отчайвай! И аз бях с големи надежди заради бройката.

# 272
  • Мнения: 20
Ясно Kari_Di, а какъв беше коментарът на лекуващия лекар относно оплождането и неуспеха, с мъжки фактор ли сте? При вас ми звучи като хиперстимулация такъв брой.... Кога ще пробвате пак?

# 273
  • Мнения: 804
Това ми беше 1 опит, беше през Септември. Да с мъжки фактор сме. Морфология 2 % . Коментарът беше, че за сега мен ме отхвърля, като фактор, че е очаквала по - добър резултат. Не трябвало, да има и нотка на отчаяние. Но мъжа, не си беше правил ДНК фрагментация ( а това, че има визуално добри 2 % , не е гаранция, че ДНК фрагментацията им е ок ). Аз съм с висок Антимюлеров. Та предписа ми още доста изследвания, които според мен можеха, да се направят и преди 1 опит.

# 274
  • Мнения: X
Здравейте момичета и аз да си кажа, имах последно 20000 естрадиол....Вчера извадиха 13 зрели яйцеклетки както се изрази жената, която се обади днес, Нооо само 1 има признаци на оплождане при Инвитро и 2 при Икси Sad от 13, само 3...Много ми е мъчно Sad
При мен бяха 18 Я ,12 качествени ,9 се оплодиха ,до 5 ден достигнаха само 3 ,2 върнахме и 1 замразихме на 6ден - отрицателен резултат.Ние също сме с мъжки фактор.Коментара на док беше ,че стимулацията е била силна ,много Я ,но некачествени и нещо в самите Е...

# 275
  • Мнения: 804
Здравейте момичета и аз да си кажа, имах последно 20000 естрадиол....Вчера извадиха 13 зрели яйцеклетки както се изрази жената, която се обади днес, Нооо само 1 има признаци на оплождане при Инвитро и 2 при Икси Sad от 13, само 3...Много ми е мъчно Sad
При мен бяха 18 Я ,12 качествени ,9 се оплодиха ,до 5 ден достигнаха само 3 ,2 върнахме и 1 замразихме на 6ден - отрицателен резултат.Ние също сме с мъжки фактор.Коментара на док беше ,че стимулацията е била силна ,много Я ,но некачествени и нещо в самите Е...

Miiimss колко ти е антимюлеровия? Аз редовно си имам по 9 / 10 фоликула във всеки яйчник и всичко това тръгва да расте при стимулация. Затова  за свеж трансфер неможа да се говори. Освен, ако няма начин от всички тези фоликули, да тръгнат само половината например Simple Smile .

# 276
  • Мнения: X
1.26 ми е АМХ.Предния месец направихме стимулация на ЕЦ ,като пак имах някоя друга инжекция и резултат 4Ф ,2 Я ,1 качествена и оплодена ,замразена на 6 ден

# 277
  • Мнения: 6 455
Здравейте. Аз имах 16 Я , като 15 от тях бяха само от единия яйчник, че другия е опериран и не е добре. Не е имало хиперстимулация, само си бях подута но без болки и други неразположения. На мене док ми каза че Е2 е много важен, а не само бр. и размера на Ф.  Ако е нисък не е добре, но ако е много висок пак е зле защото се влошавало качеството. При мене вървеше нисък, по дълъг протокол, и се молехме да се повиши. В крайна сметка последните дни се повиши достатъчно и извадихме добра бройка. От тях 11 се оплодиха и замразихме 7 на стадий бластоциста. Със сравнително лек мъжки фактор сме.
При първата ми стимулация, по къс протокол,  и с по висока доза менопур извадихме 8Я, 4 се оплодиха и 2 останаха на 5ти ден. Резултата беше БХ.
Общо взето не толкова бройката, а самата стимулация и мъжкия фактор оказват влияние. Мисля че ще помогне ако обсъдите с лекарите си промяна на протокола или дозите евентуално.

# 278
  • Мнения: 469
Леле моя Естрадиол последния 11 ден от стимулацията беше стигнал 25000 и бях пред припадък, (къс протокол) извадиха от 20 Ф, 14 Я, 11 се оплодиха, 8 бластоциста станаха на 5ти ден. Нямах хиперстимулация и никакви неразположения след пункцията, бях си съвсем ок. И аз съм вече половин година в чудене, дали не са се скапали Я с тоя висок Е2 накрая. (с тежък МФ сме освен това). От друга страна щом от 11, 8 станаха бластоцисти, значи не би трябвало да са чак толкова некачествени нали?!? Самонавивам се към положителното като цяло 😀

Здравейте. Аз имах 16 Я , като 15 от тях бяха само от единия яйчник, че другия е опериран и не е добре. Не е имало хиперстимулация, само си бях подута но без болки и други неразположения. На мене док ми каза че Е2 е много важен, а не само бр. и размера на Ф.  Ако е нисък не е добре, но ако е много висок пак е зле защото се влошавало качеството. При мене вървеше нисък, по дълъг протокол, и се молехме да се повиши. В крайна сметка последните дни се повиши достатъчно и извадихме добра бройка. От тях 11 се оплодиха и замразихме 7 на стадий бластоциста. Със сравнително лек мъжки фактор сме.
При първата ми стимулация, по къс протокол,  и с по висока доза менопур извадихме 8Я, 4 се оплодиха и 2 останаха на 5ти ден. Резултата беше БХ.
Общо взето не толкова бройката, а самата стимулация и мъжкия фактор оказват влияние. Мисля че ще помогне ако обсъдите с лекарите си промяна на протокола или дозите евентуално.

# 279
  • Мнения: 6 455
Май всичко си е до оргазъм, как ще реагира и т.н. Имаш много хубава бр. ембрита. Мисля че ако имаше проблем до стадий бластоциста щеше да си проличи.

# 280
  • Мнения: 804
Моя Естрадиол на 9 ти ден е бил 16 600 при  25 яйцеклетки. И след 2 дни пункция.  Може и комплексен да е проблема при нас не само мъжки фактор. Аз имам и завишено DHAE,  то също влияе на качеството, доколкото знам. За него приемах Сиофор.

# 281
  • Мнения: 290
Момичета, този месец (надявам се 🙂) ще правим инвитро на естествен цикъл. Това ще е първата ни процедура и нямам представа как ще протече. Ще се радвам, ако някой сподели как е било при вас. Иначе съм втори ден от цикъл и днес пуснах LH и естрадиол. С ранна О съм и за прегледи още нищо са коментирали от клиниката (малко дистанционно се случват нещата на този етап)

# 282
  • Мнения: 868
Момичета някой при д-р Димов в клиниката в Шумен имали?

# 283
  • Мнения: 24
Момичета, вчера мина трансфера . Върнаха 2 и 2 замразиха Simple Smile . Приеха ме в 13:00ч., биха ми една инжекция в дупето и една свещичка ми дадоха . 10 Мин след това всичко ми се въртеше и ме унесе ,мислих че няма да ме отпусне скоро . На транфера в 14:00 ч.отидох замаяна, лекарката каза , това е нормално. Трасфера 5 Мин и бях готова, каза че все още имам вода зад матката , да пия много вода и пил. супа, което правих и до сега .Ембриолога дойде в стаята да разпиша документ за това , че ще замразим, след това дойде и жената , която се заминава с док по фонда да разпиша за изхарчената сума и тъй като заповедта ми изтече на 30.05 трябвало да и се обадя след 10 дни но в този момент не бях се съвзела и не я разбрах много,  всички един след друг влизаха при мен . Не боли ,не св притеснявайте, но яжте преди инжекцията. Сега остава да чакам и да вярвам Simple Smile Заплатих на касата 200 лв за съхранение , което ме изненада ...може би това замрязявяне на 2та броя , но все още бях замаяна и не разпитах . Някой плащал е такава услуга ?

# 284
  • София
  • Мнения: 47
Ние платихме 200лв за съхранение на 2 ембриона за 6 месеца. Ние сме в Щерев.

Момичета, вчера мина трансфера . Върнаха 2 и 2 замразиха Simple Smile . Приеха ме в 13:00ч., биха ми една инжекция в дупето и една свещичка ми дадоха . 10 Мин след това всичко ми се въртеше и ме унесе ,мислих че няма да ме отпусне скоро . На транфера в 14:00 ч.отидох замаяна, лекарката каза , това е нормално. Трасфера 5 Мин и бях готова, каза че все още имам вода зад матката , да пия много вода и пил. супа, което правих и до сега .Ембриолога дойде в стаята да разпиша документ за това , че ще замразим, след това дойде и жената , която се заминава с док по фонда да разпиша за изхарчената сума и тъй като заповедта ми изтече на 30.05 трябвало да и се обадя след 10 дни но в този момент не бях се съвзела и не я разбрах много,  всички един след друг влизаха при мен . Не боли ,не св притеснявайте, но яжте преди инжекцията. Сега остава да чакам и да вярвам Simple Smile Заплатих на касата 200 лв за съхранение , което ме изненада ...може би това замрязявяне на 2та броя , но все още бях замаяна и не разпитах . Някой плащал е такава услуга ?

Общи условия

Активация на акаунт