205 маскирани субекта на немска територия (Немската тема)

  • 24 055
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Germany
  • Мнения: 7 947
Таня, причините за подути лимфни възли в тази област може да са много. Най добре се свържи с личният лекар да ти назначи кръвни изследвания.

# 241
  • Мнения: X
Катерица, тук мушкатата растат като плевели. Това го кипих преди две седмици. Беше в много малка саксия, с няколко листа и едва отворено цветче. Преместих го в малко по-голяма саксия и веднага разцъфтя и излязоха много пъпки. Миналата година, същото такова в средата на лвто то беше пълно с цветове, но в по-голяма саксия. И тоеа ще го преместя. Държа го на мястото с най-силно слънце и като е топло го поливам всяка вечер.



Аз цветята ги поливам с водата от чекмеджето на сушилнята.

# 242
  • Мнения: 7 060
Мушкатото е много непретенциозно цвете. Мама, лека и пръст даже не чакаше да се вкоренят, направо бодваше чепките в пръстта. Може би има значение и почвата, де. В нашия край В България е много богата и хубава, може би затова така лесно се хващаха и всички растения и цветя растяха като полудели.
Обича слънце иначе и често поливане.
Тая година си купих едни много мършави сакъзчета, чак ме е яд като ги гледам, ама здраве да е.

# 243
  • Мнения: X
И тук расте като лудо мушкатото, въпреки различната почва.
Аз имам драма с един олеандър/зокум. Преди месец го купих много напъпил, обаче не разцъфва, даже пъпките почнаха да падат. Четох, че липса на силно слънце води до това, но не знам, може да му трябва по-песъчлива почва. Надявах се да пресъздам Сицилия, но уви. 😂



Да похваля и аз Финанцамт. За две седмици ми обработиха данъчната декларация, която подадох онлайн в Елстер. Мислех си, че в сегашната обстановка ще отлежава дълго.

# 244
  • Мнения: 9 152
Много ви благодаря за насоките и споделения опит Hug Flowers Cherry Blossom

Ще поизчакам още малко да заякнат коренчетата- власинки и ще действам. Simple Smile

tan_nia, преди повече от пет години имах и аз подобни на твоите оплаквания. Много се бях изплашила. Имах подутини и на тила. Бях прекарала пневмония, но беше минало време....та се чудих дали е от нея. Отидох при лекар, специалист по китайска медицина, той ме прегледа, направи ми ПКК.  Каза, че няма нищо обезпокоително и че всичко ще отшуми. Така и стана. Подозирам, че имунитетът ми е бил сринат, след тежката пневмония и алергията, която имам, е способствала за подуване на лимфите.

# 245
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Много искам да гледам цветя, но хич не умея. Дори успях да уморя едни малки кактусчета скоро, милите изсъхнаха и умряха тотално. Нямам идея защо. 😅 Преди това едно от тях го гледах на готварската печка и порастна доста и имах надежда.

# 246
  • Мнения: 7 060
С отглеждането на цветя проблем нямам, само лавандула не успях да завъдя. Опитвах няколко различни вида - съхне и съхне. А толкова я обичам и искам на балкона си!

# 247
  • Мнения: X
При мен една лавандула изсъхна, но тази вече два месеца си върви. Няколко цветчета почват да съхнат, но излизат нови. Даже не съм я пресаждала.

# 248
  • Мнения: 7 060
Ох, не ме навивай за лавандули, че ми е слаб ангела. Ще взема да пробвам и тая година и ако нищо не излезе, се отказвам. Колкото и да ми е мъчно.

# 249
  • Мнения: 177
Вчера съседката много ме ядоса. Много. Германка. И други ме ядосват.
Въпреки всичко не се замислям за връщане, защото се махнах оттам, заради нелогичните полит. и всякакви други решения. Като четах за мерките покрай Ковид не ми се видя да има промяна в мисленето на управляващите.
Отделно детето не го виждам в БГ училище. 🙄

ОФ, аз сега незнам бебето къде ще ходи... записала съм я на ясла, но кога ще отворят и кога ще я вземат - не се знае.
Незнам и в коя КиТа да я запиша.... липсват доста възпитатели, много незаети места, а места за децата няма.
И ние записахме дъщеря си в края на миналата година, ама май няма изгледи да тръгне скоро ... а я бяхме записали за май месец

# 250
  • Мнения: 521
Днес случайно като се рових из нета намерих сайт, от който можеш да си поръчаш български книги до Германия и други страни. Предполагам, че има и други сайтове, които предлагат подобна услуга, но въпреки това реших да ви го споделя. До колкото видях книжките са на българската цена, обаче в евро. Може да ви е полезен сайта, ако книгите ви вече са прочетени за стотен път и искате нещо ново. Blush
Скрит текст:

# 251
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Таня, причините за подути лимфни възли в тази област може да са много. Най добре се свържи с личният лекар да ти назначи кръвни изследвания.
ансолютно!

# 252
  • Мнения: 11 315
Аз пак не бях разбрала.
Само малкия тръгна на училище. Регламентирали са наистина стъпаловидно влизане на учениците в училище. В момента са само 5 и 6 клас. По три дена и 4 часа.
Големият, който е в 10 клас, ще почне чак от 15 юни.

# 253
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 420
Нашето училище ни изпратиха график за дните, в които ще се ходи на училище. От 2.06 до 03.07, децата ще бъдат 6пъти на училище по 6учебни часа. Разделени са на 4групи (всяка група през една от седмиците е по два пъти) и така ако се налага карантина, няма да се затвори цялото училище, а под карантина ще са само децата от тази група. Класовете са разделени на две и сега очакваме какви предмети ще имат, ще получим информация утре в Webuntis
Но тези разделения май са решения на училището, защото на позната детето 4ти клас след 02.06 ще ходи 3пъти седмично по 2учебни часа... което на мен ми се струва не много добре обмислено.

# 254
  • Мнения: X
И ние вчера получихме плана до края на учебната година. Ще учат следните седмици: 15.06. – 19.06. / 29.06. – 03.07. / 13.07. – 17.07. / 27.07. – 29.07. всеки ден от 07:55 до 09:25 часа (два учебни часа). Много учене, много нещо. Класът е разделен на 2 групи по 10 деца.

Общи условия

Активация на акаунт