Слънце грее, дъжд вали, месец май с две черти ще ни дари !~бебеправене 374~

  • 25 545
  • 720
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19
До сега така не ми е бил корема    Може и да си въобразявам
Не следя ову, защото бях решила да не се вманиачавам, нооо... Disappointed Relieved

# 646
  • Мнения: X
Момичета, помощ от приятел искам Grinning
Понеже ми писна от гелчето в индивидуални тубички ( който го е ползвал знае колко е неприятно поставянето и дозирането) си взех Pre Seed от стария вариант със спринцовка 40 грама и 9 апликатора.
Скрит текст:

Как точно го дозирахте, май имаше някакви тънкости? На указанието пише 3 гр доза.

Марго, аз си взех от този, тъй като тук няма друг. В дните, в които щракаме "за всеки случай", слагам по половин апликатор, а в дните с + тест за овулация - цял апликатор (до последната разделителна чертичка имам предвид). Като слагам цял малко изтича, но върши работа пак.

# 647
  • Мнения: 623
Здравейте, момичета. Благодаря за стиснатите палчета и позитивната ви енергия, защото явно помагат!!!
Днес съм 4 ти ден закъснение, вече нямам кървене, нямам зацапване даже да не казам голяма дума, а и болките като ПМС понамаляха. Чхг, се качва много добре, но се чудя как е прогестерона- не виждам референтни при бременност. Пуснах го заради кървенето, което имаше. Моля ако някой е запознат да коментира. Иначе утре съм на лекар, знам че е рано, но пък с това кървене което имаше.. а и след извънматочна по- добре да отида по- рано.



Стискам палчета на всички действащи и очакващи 🌸🌸🌸🌸

# 648
  • София
  • Мнения: 302
Аlessandra - много се радвам - продължавам да стискам палчета. Прогестеронът ти мисля е добре - моят бе едва 15 и нещо и ми казах че е малко нисък,( а Калчев даже и това не каза)та ми изписаха утрогестан.
ето какво намерих като референтни - според мен си супер, но док ще каже
При бременност
• Първи триместър 10 – 44 ng/mL или 32,6 – 140 nmol/L
• Втори триместър 19,5 – 82,5 ng/mL или 62 – 262 nmol/L
• Трети триместър 65 – 290 ng/mL или 206,7 – 728 nmol/L

# 649
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Алесандра, по референтни стойности на лабораторията прогестеронът изглежда супер. Щом е над горна граница при всички фази на цикъла в референтните, е идеално.

Лека и щастлива бременност!

# 650
  • Мнения: 726
Honeyy, аз те помня, макар, че тогава още не пишех, а само ви четях. Добре дошла отново в темата и дано този път да стане бързо и до финал  Flowers Hibiscus
За хормоните и аз мисля, че от нерви и напрежение доста се влияят, аз съм жив пример, а дори не се усещаме колко сме напрегнати понякога.

Antonelly, да, казаха, че е PCR-a e 100% задължителен преди манипулация. Но поне се оказа 40 лв, а не 130. Вероятно заради липсата на упойка при теб са ти го спестили. Аз не искам без упойка, защото от болка се нагъвали тръбите и показвало фалшива непропускливост. А имам хидросалпингс в едната тръба и заради него се предполага, че ще боли повече и може снимката да излъже, че и другата не е наред.


@*Ivence*,  можеш да направиш тест най-рано 10 дни след деня на овулация, но трябва да е с чувствителност 10 единици. Препоръчвам ти лентички Express. И пак може на 10-ти да си бременна и да не отчете. Ето и последните забременели момичета в темата са пример за ранно отчитане на Б Simple Smile
На теория зацапване можело да се получи при имплантацията на оплодената яйдеклетка към матката, ама чак да се чувстваш подута... не знам... Тя се закрепвала между 5 и 10 дни след оплождането Thinking

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 14:17 от Kris_ti

# 651
  • Мнения: 19
Благодаря, Крис_ти! Ще изчакам поне до 30-ти.

# 652
  • Мнения: 600
Момичета нашата СГ излезе .
Ето го резултата :
Обем - 6 мл
Брой на сперматозоидите - 59 мил. 317хил.
Подвижност - 56%
36% слабо подвижни
14% неподвижни
Морфология - 61%
39% с отклонения
Мисля , че са добри резултатите , но не съм много наясно .

# 653
  • Мнения: 442
Малко отзад напред ще почна
Дриймче, радвам се, че накрая започнахте с изследванията и при двамата. Така погледнато не виждам кой знае какви отклонения , но не мога да преценя само така по написаното. Къде я правихте СГ ? Ако е в обикновена лаборатория ще те разочавам, че изобщо не е меродавна. Ако може да я снимаш цялата. Такава морфология не бях виждала до сега, пък съм разглеждала мноого Simple Smile

Пълнолуние , мога само да се възхищавам на борбеността ти ! След време ще можеш да покажеш на вашите деца каква амазонка си имат за мама и как е минала през 9 планини в 10та за да ги има тях Heart Марго, за теб важи с пълна сила същото !!! Heart

Никол, ееее браво бее ! Много надежди имам за теб аз ! В тийм БХ не се даваме лесно Simple Smile

Алесандра, моя прогестерон беше около 15 и Калчев и на мен ми каза, че ми е добре. Сега новата док ми изписа още от началото утрогестан вагинално 2х2. И чхг ти е супер, стискам силно палци !

Иве, честит ти бъдещ футбалЕр , ще дадеш на света и мъжки твой вариант, да не се губи популацията на малки генийчета и в мъжката половина от населението. Нещо като Ной си ти в моите очи Grinning

Tickles  Heart

Аз вчера бях на предглед на 5ти ден закъснение, точно в 4г.с. Ми според докторката всичко изглежда супер за сега.Видяхме сакче, а до него се появи още едно сакче Grinning Първо го гледам аз там, че мига втората черна точка на екрана и викам "Тука ся тая черната точка и тая черната отдолу ли гледаме ?! " И тя мълчи и гледа, гледа и вика "Имате ли близнаци в рода си ?" - и аз "мии да, дядо ми е близнак " - "ами защото са две сакчета, ама за сега е много рано да мислим за две, тъй като може да т.нар Синдром на изчезващия близнак" , при което аз й викам "Да де да, ама на мен и едно ми стига". Много се смя с мен - цялата червена, трепераща от притеснение. И предния път и сега отново. Ама кой да повярва току така в чудеса ? Ще видим другата сряда на 12ти ден закъснение какво ще видим. Още не смея да се зарадвам.

# 654
  • Мнения: 981
Revolving HeartsRevolving Heartsеее локооо, браво, много се радвам! А дано си останат две! каква изненада само Revolving Hearts

# 655
  • Мнения: 623
Локо, браво. Едно, две колкото дойдат. Само всичко да е наред!!!
Следя с изключителен интерес историята ти и сега ако се окачат двечки може би ще има някаква логика в цялата картинка.

# 656
  • Мнения: 1 996
Локо, Heart Нека всичко е наред и занапред! Поне това обяснява цифрата на ЧХГ, та почват да се нагласят нещата!

# 657
  • София
  • Мнения: 2 098
Локи Kissing Heart

Честито и на другите ни нови бременелки за хубавите новини. Все
така да е до края. Two Hearts

И на мене тая СГ ми се вижда като правена в лаборатория.
Никога не съм виждала такива показатели, а бая СГта съм гледала покрай нашия проблем...

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 17:35 от rave

# 658
  • Мнения: 623
Спермограмата не е по критериите на Крюгер, а по тези на СЗО нали така, сигрно го пише някъде. Затова са такива показателите.

# 659
  • Мнения: 600
Локо , много се радвам Дано всичко да продължава да е наред !
Да , правена е в лаборатория СГ , казах на лаборантката да е по Крюгер , но изглежда не ме е разбрала . На тази нещата изглеждат добре,  но задължително ще пуснем и в клиника . Аз се страхувах да не би от ингвиналната херния да има азооспермия,  но слава богу няма . Поне малко се поуспокоих , и да има някакви отклонения са поправими .

Общи условия

Активация на акаунт