Дванадесети клас - на финала ще бъдем най-силни! - тема 80

  • 28 307
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47 981
Като в някакъв постапокалипсис го описа Joy Като Жътвата в Игрите на глада или някой друг Joy
Хубавото на фег е, че двора за нищо не става, няма да има място за децата Joy сигурно затова Богданова призова да сме си по балконите Joy
Ох не мога вече...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 044
Като в някакъв постапокалипсис го описа Joy Като Жътвата в Игрите на глада или някой друг Joy
Хубавото на фег е, че двора за нищо не става, няма да има място за децата Joy сигурно затова Богданова призова да сме си по балконите Joy
Ох не мога вече...

и то официално облечени, както предложи директорката Simple Smile

# 47
  • Мнения: 330
Дали е ДО или в училище, разлика няма. Плаща се както преди.

В детските градини същото ли е?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Много съм им ядосана на тия малоумници от МОН. Поне да бяха казали, че не може да се прави изпращане.
Да си наврат видеообръщенията там, където слънце не огрява.
В групата на випуска имало идея днес да се съберат в двора на училището да броят до 12.
Моята ще пропусне този момент. Не желае никакво броене.
От друга страна се радвам, че приключвам взаимоотношенията си със системата на средно образование в БГ.
Как за тези 12 години нямаше един министър, дето да става за нещо!
Добре че все пак имаше късмет с учителите, не с всички, но в по-голямата си част са свестни хора, отдадени на професията си. А такива, чието място не е в училище, има навсякъде.
Остава да преборят матурите, дано ги опазим здрави още 3 седмици, че и на тях им се излиза навън и искат да се видят с приятелите си. А аз се притеснявам. И все пак успокоителното е, че за ДЗИ винаги има и още един шанс.

# 49
  • Мнения: 626
Дънди73, напълно съм съгласна с Вас и вече само чакам да минат матурите . Стискам палци и се моля да избутаме до тези заветни матури !
След като е толкова опасно положението, ЗАЩО има матури!
Какво щеше да рухне, ако им пишеха оценките от срока , като матура...
Неявяването на ДЗИ ще лиши децата от диплома , но това явно не е проблем за никой, освен за тях самите.

Този цирк с изпращане  от интерактивен директор  не искам да го коментирам...

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
ROKI_MAKI, нищо де, но пък отварят моловете. Те са по-безопасни от училищния двор. Срам ме е от собствените ни управляващи.

# 51
  • Мнения: 6 704
Дали е ДО или в училище, разлика няма. Плаща се както преди.

В детските градини същото ли е?

Аз съм учител и работя всеки ден, детските градини не работят и госпожите предполагам са в отпуск.

# 52
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Нищо не е каквото очаквахме, но нали все пак животът е това, което се случва, докато ние си правим плановете. Децата ни стигнаха до този момент, нека продължават все напред, нека постигат и най-смелите си мечти и винаги да имат верни приятели, с които да ги споделят!
====
О, геройски час!
Свърши и този дванайсети клас!
Свърши се той, макар виртуално,
и всичко след него е все по-реално!
Школски звънец не звъни във ушите,
но лудо сърцата бият в гърдите,
с трепет очакват да дойде мигът
и на матурите бъде преминат ридът!
Опитът липсва, мечти се разгарят,
уроците свършват, сърцата не траят!
И сладката радост навред да летят
изпълва душата, очите искрят!

А сякаш вчера, пърхащи, с букети,
пристъпихте в училище, за първи клас
и пак .. едно, две, три, ... дванайсти!,
сега за раздяла със него настъпил е час!

Учители с добро ги благославят,
сами да си проправят вече път,
с приятели верни напред продължават,
да го направят по-хубав ги чака светът!
Ний можем само със тях да мечтаем,
подкрепяме силно, като орлици,
но нека си свием крилата и пожелаем:
Щастлив и смел полет на младите птици!

# 53
  • Мнения: 330
Екатерина, благодаря. Разбирам тогава защо детските градини са готови да отворят. А на училищата им е все едно. И за изпращане, и за матури. Могат да си го позволят.
Някои от децата се събрали на двора и броили. Извикали полиция.

# 54
  • Мнения: 6 704
Е, защо говорите така?! Да не мислите, че е лесно на директорите тепърва да се организира ДЗИ при новите изискания?! И предни години беше напрегнато и ни следяха под лупа на матурите, но сега ще е още по-зле.Дезинфекция, спазване на дистанция, маски, ръкавици, протоколи и т.н. МОН само пишат заповедите и готово, оправяйте се както можете! Присъствала съм на доста матури и съм била свидетел на много невъзпитано и безотговорно отношение на ученици към учители и ДЗИ. Сега пак ще има такива изцепки и ще е още по-сложно, предвид това, че ще трябва да се следи за маски, ръкавици и т.н.
Мисля, че изпращането е най-малкия проблем тук. Най-важно е матурите да минат успешно и децата да получат дипломите си до 26.06. Дано всичко се успокои с вируса и дано получат дипломите си по-тържествено.
Аз и сина ми хич не страдаме от това, че нямаше изпращане.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 154
Задължението за носене на ръкавиците на матурите къде е записано?
Би било безумие в жегата да се стои 6 часа с ръкавици?! Дезинфекция на ръцете е повече от достатъчна.

# 56
  • Мнения: 626
"Лични предпазни средства"  , включва ръкавици . Това , че пречи и може и чрез дезинфекция, не е проблем за МЗ,МОН или  уважаваните учители. Важното е да отчетат успешно мероприятието. Учениците нямат лоби. Имат само родители .

# 57
  • Мнения: 6 704
За какво им е лоби на учениците?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Екатерина, защо намесваш ДЗИ в контекста на последните ни постове относно т.нар. изпращане?
Факт, че както е замислено и анонсирано последното е с две думи малоумно. Ръкавици в двора. Защо? Видео обръщение и не присъствие на директор и класни. Защо? За мен това отсъствие показва единствено липса на уважение към учениците.

За ДЗИ. Повече квестори и стаи, маски и ръкавици. Пропускам ли нещо?
Това е част от работния ви процес който се повтаря всяка година. Не е нещо невиждано и нечувано. Т.е. има отработен план, знае се какво включва и как се организира. Въпрос на професионализъм е всяко ново изискване да се напасне към готовата/използвана, проиграна и успешна/ рамка. Така е във всяка професия естествено. Учениците не бива да разбират колко ви е трудно да си свършите работа и не бива да получават по-некачествена услуга в крайна сметка.
А отказа на учители да се върнат към присъствено изпълняване на служебни задължения ме изумява.
Не съм спирала да работя с колеги и клиенти. Има професии които са изложени на много голям човекопоток. С какво сте по-различни?
Който го е страх и иска да си стои у дома сейф си има начини които не рефлектират върху останалите.

п.п. До миналата година по колко ученика са били в стая на матура и по колко ще бъдат сега?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
В детските градини само имитират дейност от два месеца, всекидневно ми вдигат кръвното. Едни и същи файлове и страници, които са абсолютно свободни и достъпни се споделят по безброй пъти във всички групи, за да работели по тях децата вкъщи. 🤣🤣🤣 Е, аз вече изработих две учителски заплати, обучавайки детето си🤔, но няма да ги получа. Както и да е...

И това със страха да са квестори, ми идва ту мач. Чак не ми се пише по въпроса, защото ми напират все едни такива думички😉, дето не ги препоръчваме на малките.

Съгласна съм в Flash- не вярвах, че ще се стигне до липса на уважение чак в такъв мащаб, но ето на- заблуждавала съм се.

Общи условия

Активация на акаунт