Хлебарки тази напаст! ПОМОЩ

  • 21 124
  • 225
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 61
Ако кухнята не е правена още по време на соц-а, под кухненските шкафове има крачета, които са закрити с плоскост като шкафовете. Тази плоскост се маха. Лягаш на пода и пръскаш под кухненските шкафове до стената, колкото можеш да стигнеш. Често гадините се промушват през невидими за  нас дупки между пода и стената, покрай щранговете и т.н. Т.е. лазят по пода.
Не е от едно време . Преди 2-3 години я правехме . Докато се усетя да запълня дупките майсторите вече бяха сглобили кухнята ... Взех си Фронтайл за голямо куче . Излезна ми 24 лева ампулата . Сега ще разредя в пулвелизатор и ще напръскам пода , стените зад кухнята и даже в дупките ще пръсна повечко . След това ще за запуша дупките с монтажна пяна и да не влизат вече . Даже в банята гледам , че има половин пръст разстояние между тръбата за тоалетната и самата стена . Всяка една дупка където видя в кухнята/банята ще я запълня с пяна или силикон . Ще следя следващите 1-2 седмици дали ще излизат пак по много . Ако трябва ще счупя гърба на шкафовете в кухнята (фрезовете ) и ще запълня малки те дупки между стената и тръбата за мръсната вода . Просто майстора не можа да закрие тази тръба с гипсокартона ...
Няма как да запълниш всички дупки, намират си. За шкафовете може да си вземеш и дезинфектант, който става за контакт с повърхности в кухнята, белината ще мирише доста и трябва да се изплакне много добре.
Пръскай със слабо разреден Фронтлайн - купуваш ампула за голямо куче, разреждаш в 200-300 мл вода, най-много 500. За допълнително изгонване - купи още една ампула и на стратегически места сложи капки от нея, неразредена.
Взех Фронтлайн за голямо куче . Сега ще го разредя в 200-300 (да е по-силно) и пръсна всичко ъгли , дупки , отвори и тем подобни . Ако и това не подейства ще викам фирма . Не мога вече да ги търпя тези гадини . Интересното е , че ги има само в кухнята . И то само в един от шкафовете (има дупка за тръбата за мръсната вода) . Там където държим храната една няма ...

# 181
  • Мнения: 69 180
Не може да се запълни всичко. Колкото и да се опитваш, те и от прозорци, външни врати припълзяват...кауза пердута е това със запълването.
Прйскай с фронтлайна. Ще видиш после по две-три умрели, замиташ ги, и след 3-4- дена няма да има вече.
По ъглите може направо от ампула да се накапе и остави така, без да забърсваш.

След пръскането да не се втурнеш да миеш всичко, щото ефектът ще отиде в коша...

# 182
  • Мнения: 61
Не може да се запълни всичко. Колкото и да се опитваш, те и от прозорци, външни врати припълзяват...кауза пердута е това със запълването.
Прйскай с фронтлайна. Ще видиш после по две-три умрели, замиташ ги, и след 3-4- дена няма да има вече.
По ъглите може направо от ампула да се накапе и остави така, без да забърсваш.

След пръскането да не се втурнеш да миеш всичко, щото ефектът ще отиде в коша...
Няма изобщо да мия . Цялата ампула ли да разредя в 200-300мл ? Иначе са много нахални . Вчера даже набарах една да си хапва необезпокоена от къщичките с отрова . Все едно е на ол инклузив . . Директно с чехъла за части от секундата предаде богу дух . Чудя се шкафа и тенджерата с какво да я измия ... Мисля директно с веро и шкафа да го напръскам с препарат за прозорци и после да го избърша .

# 183
  • Мнения: 69 180
Цялата, да.

# 184
  • Мнения: 9 906
Ей, човек, не си троши кухнята, има си начини за всичко!
Пак да кажа - не очаквай да събираш трупове с лопата. Действието на Фронтлайн е друго - нервнопаралитично им действа, но с леко закъснение. Полепва по лапичките/пипалата и като се скрият обратно там, откъдето са дошли, там се тръшват!
Ще има трупове, но не масово. Ще намаляват с всеки изминал ден, докато изчезнат напълно.
След 2-3 седмици напръскай пак, за новото поколение (хлебарки), ако не ги е хванало това пръскане.

Между другото и у нас мернах 1-2 от големите, преди никога не е имало от черните, бяха от кафявите малките.

# 185
  • Мнения: 1 123
пръскането вътре и запушването е добре, но все пак трябва да се извика фирма и да напръскат общите части и мазето, ако съседите под вас се съгласят и у тях. Самостоятелно справянето с хлебарките е само временно. У нас така водих люти битки с временен успех. Извикахме фирма за входа и срещу допълнително заплащане (20лв.) за всеки апартамент, в който съседите поискаха. След 2-3 седмици вече няма никакви.

# 186
  • Мнения: 69 180
То винаги е временно. И с фирма пак е временно, не за вечни времена. Simple Smile

От изчетеното във форума, а аз доста изчетох миналото лято покрай жилище под наем, разбрах че и с фронтлайн хората нямат проблеми за 3-5 години. После пак се повтаря процедурата.

И с фирма да е, пак ще има последващи пръскания.

С което не казвам кой какво да предприема. Споделям какво съм резюмирала от изчетеното тук.

# 187
  • Мнения: 61
пръскането вътре и запушването е добре, но все пак трябва да се извика фирма и да напръскат общите части и мазето, ако съседите под вас се съгласят и у тях. Самостоятелно справянето с хлебарките е само временно. У нас така водих люти битки с временен успех. Извикахме фирма за входа и срещу допълнително заплащане (20лв.) за всеки апартамент, в който съседите поискаха. След 2-3 седмици вече няма никакви.
Като знам какви съседи имам ... не искат да си плащат входа по 5-6 месеца . Камо ли да ги накарам да платят за това . Шансът е може би под нулата . Може във входа да гъмжи от хлебарки ( за 6 години съм видял 10 максимум ) . Важното е у тях да им е добре . Пък общите части ..

# 188
  • Мнения: 2 396
Аз пръскам не само в къщи , а и целият коридор на етажа. Повече от това не виждам какво  мога да направя.

# 189
  • Мнения: 4 809
Загубена кауза, ако не са всички съседи мили и сговорчиви, да си пръскате редовно. Аз пръскам само у дома и общия коридор около моята врата. Поне веднъж в годината входа пръска по мазета и тавани срещу гадини, комплексно, няма вечен мор. Аз пръскам, съседката над мен се оплаква от напаст, след фронтлайна у дома изчезват, при нея идват. То има съседи, дето от стиснатост си държат старите хладилници и перални в общия коридор и тераси,  ако им се иска за такива глезотии, сигурно инфаркт ще получат.

# 190
  • Мнения: 13 632
Ами като се стискат съседите за 20-30 лева годишно ще стопанисват хлебарките от апартаментите, които си правят дезинфекция частично.

# 191
  • Мнения: 91
Здравейте! Имам хлебарки, черни, тлъсти, голями, които мислех за бръмбари 🫤 вечер се появяват, откакто разбрах че са хлебарки, сън не ме лови, утре ще пръскам с фендона целия апартамент. Имате ли представа дали само ги унищожава или занапред спира идването им отново? Съседите също имат, не ги притеснявали много ..,,

# 192
  • Мнения: 2 396
Няма да изчезнат завинаги, още повече, че има в съседите.
Пръскате периодично и с различни препарати и така..

# 193
  • Мнения: 69 180
Споделяли са, че с фронтлайн изчезват за около 3 години. Нищо че в съседи има.

# 194
  • Мнения: 1 123
Какви са тези хора! Не им пречели, били толкова малки...Мърльовци! Гледат изумено, когато настоявам да се пръска навякъде.

Общи условия

Активация на акаунт