Априлски мечти :) 2020

  • 8 686
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 562
ДОБРЕ ДОШЛИ
[/b]

КАКВО ДА ОЧАКВАМЕ


Скрит текст:

ХРАНЕНЕ







Имайте предвид:

През първата година от живота си бебетата се нуждаят от кърма или обогатено с желязо адаптирано мляко. Използвайте шишето с биберона само за кърма, адаптирано мляко или вода.

През периодите на бърз растеж вашето бебе може да поема повече кърма или адаптирано мляко от обикновено.

Периодите на бърз растеж обикновено са около:
• втората до четвъртата седмица
• шестата седмица
• третият месец
• шестият месец

[size=150КАК ДА СЕ ОБЛЕЧЧЕМ ?[/size]



ЗЪБКИТЕ

# 1
  • Мнения: 221
Благодарим за новата тема, bat_mam!

# 2
# 3
  • Мнения: 492
Тази тема усещам,че ще е по-активна и от тези през бременността. Поздрави на всички и да попитам кои вече са били на разходки с количката и на кой ден излязохте? Какво сложихте в чантите?

# 4
  • Мнения: 562
Тази тема усещам,че ще е по-активна и от тези през бременността. Поздрави на всички и да попитам кои вече са били на разходки с количката и на кой ден излязохте? Какво сложихте в чантите?
На разходка излязохме първия месец, след педиатъра. Разходихме се около 2 часа.
В чантата обикновенно държа:
1. Биберон
2. Поне два резервни памперса
3.Мокри кърпички
4. Сухи
5. Сгъваем повивалник 

6. Чая с копър (сега е доста топло и хидратацията е важна). Ако ще се излиза за по-дълго или ще съвпадне с времетот за хранене - кутия с адаптирано мляко на дози и термос с вода.
7. Слънцезащитен
8. Лични вещи- телефон, портмоне, ключове
А в количката си нося и дъждобрана за всеки случей ( комарник още не съмм купила). В количката държа и вода за мен . За друго наистина не се сещам в момента

# 5
  • Мнения: 715
Излязохме за едно спане около обяд. Взех доста неща- термос с топла вода. Доза сухо мляко, памперси, един комплект дрехи, ако се напишкаме и наповръщаме. Едно по-дебело одеало и едно по-тънко, тензухена пеленка за сянка или завиване ако е много жега. Биби. Мокри кърпи, памперси 3-4. Много кърпи памучни за повръщане и лигавници.
Кога започнахте, ако сте, да давате витамин Д?

# 6
  • Мнения: 221
Ние излязохме на 20 ден и излизамепочти всеки ден,за багажа носим същите неща,без нещата за АМ кърмя на посикване. Витамин Д,даваме от 25 ден,витамин К,се дава единично,на нас ни казаха на ден 30. Днес прави 40 дена нашата Бебка.
Аз да попитам,ако има бебчета само на кърма,колко сте качили в рамките на месец или до сега и колко хранения правите на ден?

# 7
  • Мнения: 72
Ние излязохме на 20 ден и излизамепочти всеки ден,за багажа носим същите неща,без нещата за АМ кърмя на посикване. Витамин Д,даваме от 25 ден,витамин К,се дава единично,на нас ни казаха на ден 30. Днес прави 40 дена нашата Бебка.
Аз да попитам,ако има бебчета само на кърма,колко сте качили в рамките на месец или до сега и колко хранения правите на ден?

Ние сме на 48 дни и до днес бяхме само на кърма. На консултацията в края на първия месец бяхме качили 1 100гр, като при изписването беше 3 360гр. Хранихме се на 2-3 часа на поискване,като през нощта понякога правеше по-дълги паузи от 4-5 часа.
Аз да попитам някоя от мамите имала ли е проблем с акото на бебчето си? Ние от почти 2 седмици сме с кървави нишки.. Sad Педито каза да спра всички млечни продукти,но няма ефект..дори се появи и слуз.В понеделник ще даваме проба за микробиологично изследване. Също така отказва да суче от гърда,а тея дни и на шишето се изнервя нещо и плаче.

# 8
  • Мнения: 715
С по-голямото дете имахме слуз, след като много разхлабващи неща, тъй като имах проблеми с ходенети по голяма нижда. Та съм я разхлабила и нея и така ходи толкова много, че започна да ходи слузести изпражнения, но кървави нишки не сме имали.

Имаме малки бяло течение, в родиното ни казаха че е нормално. Някои има ли нещо подобно?

# 9
  • Мнения: 492
Аз кърмя на поискване на около 2 часа. През нощта на 4 часа. Качил е 900 грама за месец.

Ние излязохме на 20 ден и излизамепочти всеки ден,за багажа носим същите неща,без нещата за АМ кърмя на посикване. Витамин Д,даваме от 25 ден,витамин К,се дава единично,на нас ни казаха на ден 30. Днес прави 40 дена нашата Бебка.
Аз да попитам,ако има бебчета само на кърма,колко сте качили в рамките на месец или до сега и колко хранения правите на ден?

# 10
  • Мнения: 289
Ние имахме малко бяло течение за около седмица. Мен също ми бяха казали в родилното,след което и педиатърката потвърди че е нормално, чисти се организама от нашите хормони.
Ние сме на АМ,вие как го давате на поискване или по график?

# 11
  • Мнения: 181
Благодаря за новата тема! Hug
Дано я напълним с хубави споделяния!
Ще слагаме ли на заглавната страничка списък с рождените дати на бебетата (Дата, никнейм на мама, име на бебе, вид раждане, кг, см)?
Ние излизахме няколко пъти, на 18тия ден за пръв път.
Аз нося:
1. Памперси
2. Мокри и сухи кърпи
3. Подложка за преповиване, комарник, дъждобран, покривалото на коша за новородено
4. Кърмя и ползвам силиконов протектор и шал, с който да се наметна
5. Шише с вода/глюкоза/
6. Залъгалка + кутийка
7. Слънцезащитен крем и крем против подсичане
8. Комплект дрешки за преобличане, пелена за завиване, памучни кърпички за плюнки или тензухена пелена
9. Лични вещи - портмоне, телефон, ключове, слънчеви очила, връхна дреха, вода
10. Някои неща за голямото дете

Темата за акото ми е болезнена. Бебка е само на кърма. На 2 пъти изака слуз в големи количества. Не мога да преценя дали миризмата е лоша, различна от нормалното. На моменти е зеленкаво, не съвсем цвят горчица. Говорих с консултант по кърмене, каза да спра прясното мляко, а лекарката, че може да е от колики или от овесени бисквити, които ям. Давам пробиотик Омнибиотик Панда, също пия. Притеснявам се да не е алергия, т.к. има наследствена обремененост от баща си или това, че кърмя с протектор, да не е бил замърсен, или залъгалката й, да не е лепнала нещо чревно. Много съм се филмирала. Ако е стомашен проблем, би следвало пробиотика да й помага, знам ли и аз.

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 20:49 от girlinblue182

# 12
  • Мнения: 221
Ние излязохме на 20 ден и излизамепочти всеки ден,за багажа носим същите неща,без нещата за АМ кърмя на посикване. Витамин Д,даваме от 25 ден,витамин К,се дава единично,на нас ни казаха на ден 30. Днес прави 40 дена нашата Бебка.
Аз да попитам,ако има бебчета само на кърма,колко сте качили в рамките на месец или до сега и колко хранения правите на ден?

Ние сме на 48 дни и до днес бяхме само на кърма. На консултацията в края на първия месец бяхме качили 1 100гр, като при изписването беше 3 360гр. Хранихме се на 2-3 часа на поискване,като през нощта понякога правеше по-дълги паузи от 4-5 часа.
Аз да попитам някоя от мамите имала ли е проблем с акото на бебчето си? Ние от почти 2 седмици сме с кървави нишки.. Sad Педито каза да спра всички млечни продукти,но няма ефект..дори се появи и слуз.В понеделник ще даваме проба за микробиологично изследване. Също така отказва да суче от гърда,а тея дни и на шишето се изнервя нещо и плаче.
Здравей, сега забелязах, че казваш "до днес бяхме само на кърма", защо започнахте да дохранвате с АМ?

# 13
  • Мнения: 72
Ние излязохме на 20 ден и излизамепочти всеки ден,за багажа носим същите неща,без нещата за АМ кърмя на посикване. Витамин Д,даваме от 25 ден,витамин К,се дава единично,на нас ни казаха на ден 30. Днес прави 40 дена нашата Бебка.
Аз да попитам,ако има бебчета само на кърма,колко сте качили в рамките на месец или до сега и колко хранения правите на ден?

Ние сме на 48 дни и до днес бяхме само на кърма. На консултацията в края на първия месец бяхме качили 1 100гр, като при изписването беше 3 360гр. Хранихме се на 2-3 часа на поискване,като през нощта понякога правеше по-дълги паузи от 4-5 часа.
Аз да попитам някоя от мамите имала ли е проблем с акото на бебчето си? Ние от почти 2 седмици сме с кървави нишки.. Sad Педито каза да спра всички млечни продукти,но няма ефект..дори се появи и слуз.В понеделник ще даваме проба за микробиологично изследване. Също така отказва да суче от гърда,а тея дни и на шишето се изнервя нещо и плаче.
Здравей, сега забелязах, че казваш "до днес бяхме само на кърма", защо започнахте да дохранвате с АМ?

Здравей! Получих запушване на млечните канали на едната гърда и ми предписаха антибиотик,който ще приемам 7 дни. Надявам се да мога да му давам кърма след като отмине проблема. Забелязвам обаче,че откакто е на АМ няма кървави нишки,а само слуз малко. Аз отново имам въпрос... нормално ли е при хранене с АМ акото да има остра миризма или може би е от проблема с коремчето на детето?

# 14
  • Мнения: 562
Ние излязохме на 20 ден и излизамепочти всеки ден,за багажа носим същите неща,без нещата за АМ кърмя на посикване. Витамин Д,даваме от 25 ден,витамин К,се дава единично,на нас ни казаха на ден 30. Днес прави 40 дена нашата Бебка.
Аз да попитам,ако има бебчета само на кърма,колко сте качили в рамките на месец или до сега и колко хранения правите на ден?

Ние сме на 48 дни и до днес бяхме само на кърма. На консултацията в края на първия месец бяхме качили 1 100гр, като при изписването беше 3 360гр. Хранихме се на 2-3 часа на поискване,като през нощта понякога правеше по-дълги паузи от 4-5 часа.
Аз да попитам някоя от мамите имала ли е проблем с акото на бебчето си? Ние от почти 2 седмици сме с кървави нишки.. Sad Педито каза да спра всички млечни продукти,но няма ефект..дори се появи и слуз.В понеделник ще даваме проба за микробиологично изследване. Също така отказва да суче от гърда,а тея дни и на шишето се изнервя нещо и плаче.
Здравей, сега забелязах, че казваш "до днес бяхме само на кърма", защо започнахте да дохранвате с АМ?

Здравей! Получих запушване на млечните канали на едната гърда и ми предписаха антибиотик,който ще приемам 7 дни. Надявам се да мога да му давам кърма след като отмине проблема. Забелязвам обаче,че откакто е на АМ няма кървави нишки,а само слуз малко. Аз отново имам въпрос... нормално ли е при хранене с АМ акото да има остра миризма или може би е от проблема с коремчето на детето?
Моята дъщеричка е почти и само на кърма и като се изака само по миризмата  знаем какви ги е свършила. Нормално е,а като си спомням племенницата като почнаха да я захранват... Беше олеле майко на миризма. Както се казва "такова ли го яде"

Общи условия

Активация на акаунт