Възстановяване след инсулт

  • 859
  • 7
  •   1
Отговори
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
Здравейте.
Баща ми преди около две седмици получи масивен инсулт, с придужаващи заболявания е - подагра, диабет тип 2 и дискова херния.
От около десет дни е вкъщи, изправя се в седнало положение, но за кратко и в повечето време е в легнал. Прави упражнения с рехабилитатор. Все още усеща болки в кръста и това го затруднява.
Интересувам се тъй като е от провинцията, къде би могъл да проведе лечение и рехабилитация в София например. Може ли да бъде приет при положение, че все още е на легло.
Препоръчайте добър невролог в София.
Благодаря предварително!

# 1
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравей, баща ми беше още на легло когато го приеха за лечение в Токуда в София. За рехабилитация не знам, но за лечение там приемат.

# 2
  • Мнения: 4 198
Здравей, баща ми беше още на легло когато го приеха за лечение в Токуда в София. За рехабилитация не знам, но за лечение там приемат.
Колко се плаща на ден престой?
Раздвижването не е само работа на рехабилитатора- минутки на ден. Раздвижването е активен процес от страна на претърпелия инсулта и на близките, които, ако той избягва, трябва да настояват да се движи. " С чужди ръце се ловят само змии". Колкото повече се залежава, толкова повече болки ще има. Срокът за възстановяване след един инсулт не е безкраен, не бива да е пропуска златната възможност да се случи. Колкото повече лежане, толкова по-лошо възстановяване накрая. За 10 дни сте на нулева позиция. Рехабилитация може да се прави навсякъде с успех, стига да има настойчиво желание, дух и борбеност.  Държейки го на легло и "щадейки го" от движения  му правим лоша услуга.
Имаше тема и преди по въпроса, потърсете я.

# 3
  • софия
  • Мнения: 4 180
Там не е на ден, а е разбито по за 6 дни в тарифата им. Та за 6 дни беше 850 лв. Поне толкова беше преди година и половина, не знам сега цените може да са вече други.

# 4
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
ra2, сложното  в цялата ситуация е, че преди да получи инсулта имаше проблеми и болки  в кръста и сега отново продължават, което го затруднява с изправянето.
Става в леглото няколко пъти на ден, опитва се доколкото може.
Иначе съм напълно съгласна, че трябва да не се губи време и да се опитва да се движи, но за съжаление съпътстващите заболявания затрудняват процеса.

# 5
  • Мнения: 14
ra2, сложното  в цялата ситуация е, че преди да получи инсулта имаше проблеми и болки  в кръста и сега отново продължават, което го затруднява с изправянето.
Става в леглото няколко пъти на ден, опитва се доколкото може.
Иначе съм напълно съгласна, че трябва да не се губи време и да се опитва да се движи, но за съжаление съпътстващите заболявания затрудняват процеса.

Първите два месеца са от най-голяма важност за въстановяването, така че колкото по-бързо толкова по-добре.

# 6
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
Благодаря много.
Вече почти изминаха два месеца, тъй като не може да ходи самостоятелно още, вкъщи идва рехабилитатор за да го раздвижва.
За сега добре върви процеса, надяваме се скоро да може да се придвижва за кратко..

# 7
  • Мнения: 4 198
Дотук добре, браво, но има още много какво да се желае. Продължавайте.

Общи условия

Активация на акаунт