Августинка перчи се с коремче, в него шава малко бебче! Тема 6

  • 19 414
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 913
Алеонче, взех такъв от Дундьо.



Все пак трябва да отбележа, че от няколко места чух, че трябва да се внимава и да не се прекалява с носенето им, за да не станат лениви мускулите на матката и корема, които поддържат и накрая да не може без тях. Като цяло май е най-добре да се консултираш и с АГ-то.
Затова го нося само като ще има много ходене или в колата, през останаллото време не смея.

Джеми, и аз почнах да се тътрузя като ходя Joy Едвам-едвам, отнема ми значително време да стигна от точка А до точка Б. Но има и дни, в които съм по-енергична, де.

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 179
И моите перипетии нощем се умножиха: това с въртенето-абсолютно същата съм: на етапи и баааавно. А вече ставам поне по 2 пъти до тоалетната. При ставане бебо се размърдва и после няма заспиване поне половин час... да не говорим, че в 5ч. ставах да ям Grinning.
Като излизам да се разхождам имам чувството, че бебо се "изсипва" на предната страна на корема и много ми тежи Flushed
Как да ходя много... 😁 Ужас

# 707
  • София
  • Мнения: 595
Много точно го описа. Всеки път като стана се надявам да не се събуди и да не се размърда, защото няма да заспя със сигурност. Relaxed А докато лежа не го усещам да тежи, но стана ли все едно изпада върху долната част на корема и в първите секунди имам чувството че съм понесла някакви тежести със себе си.

# 708
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Вчера моя приятелка, която е в 9та седмица, ме пита "ама наистина ли ти тежи?!" и аз "а, не, не, 2 кила бебе, не знам колко течности и уголемени органи, същата съм си - ходя и подскачам" 😂 милата, осъзна какво я чака скоро 😅

# 709
  • Мнения: 35 117
Аз наистина се изненадвам колко много тежи . Хем съм едра жена ама пусто... много ми тежи Sad
Абе това мекото легло може ли да прави болежките ми по- големи?? Имам чувството, че повече не боли когато лежа в мекото легло.

# 710
  • София
  • Мнения: 65
Благодаря Буболеса, ще се консултирам,въпреки ,че в такъв случай се обезсмисля,защото ми казаха много почивка и без натоварване, и от тук нататък ще си огранича разходките до много кратки. А за тежеста, как да не тежи. Аз си го усещам като съм легнала на дясно и бебчо е от дясната страна,и като се завъртя,а това се случва често докато се наместя,направо го усещам как натежава и ми е дискомфортно докато не се намести и той в лявата част . Ама как го обясних само Stuck Out Tongue Winking Eye

# 711
  • София
  • Мнения: 799
Алеона, много точно си го обясни даже Stuck Out Tongue Closed Eyes Smile

Искам да ви кажа, че направо не се понасям колко ленива, бавна и туткава съм станала и как се влача. Преди по 2 часа разходка с кучето за нищо ги нямах, сега 30-40 мин. макс и трябва да приседна, да си почина, то пък и ще ми се и допишка. Като изпусна нещо, докато се наведа да го взема и докато стана всичко ме заболява. Не ми е ясно как ще го карам след още някоя и друга седмица и екстра килце.
За момента не мога единствено от беба да се оплача, все още е доста кротка и се включва отвреме навреме през деня, но през нощта е спокойна. Relaxed

# 712
  • София
  • Мнения: 104
Моята пък принцеса си рита нон стоп през деня. Дори вчера близо час не спря да шава и чак ми дотежа на корема и пих допълнително един магнезии и но-шпа, та след час-два се успокои.

Има ли мами от София, които са решили да раждат в 1-ва АГ(Тина Киркова) ?

btw, следя от скоро една група във фейсбук, която пускат видеа за бъдещи мами и дискутират доста интересни неща -  https://www.facebook.com/1-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BC-527735754409014/   Днес дори имаше видео лекция с Ася Демирева, аз лично доста харесвам нейните лекции и за това споделям ако на някоя мама и бъде интересно Simple Smile

# 713
  • Мнения: 1 593

Това е моя. Наистина го слагам рядко, когато съм ходила цял ден и на другия ден пак ще ходя.
На мене ми тежи, но когато се наям. Особенно вечер едва се движа. Само с бебето съм добре, но като хапна и съм като хипопотам Joy

# 714
  • София
  • Мнения: 595
Тоя колан се казва като мен Satisfied

# 715
  • Мнения: 782
Моята пък принцеса си рита нон стоп през деня. Дори вчера близо час не спря да шава и чак ми дотежа на корема и пих допълнително един магнезии и но-шпа, та след час-два се успокои.

Има ли мами от София, които са решили да раждат в 1-ва АГ(Тина Киркова) ?

btw, следя от скоро една група във фейсбук, която пускат видеа за бъдещи мами и дискутират доста интересни неща -  https://www.facebook.com/1-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BC-527735754409014/   Днес дори имаше видео лекция с Ася Демирева, аз лично доста харесвам нейните лекции и за това споделям ако на някоя мама и бъде интересно Simple Smile
Привет, аз ще раждам там 😁
Иначе съм супер тромава, но се опитвам всеки ден да ходя минимум 5 км., защото ако не се движа много ме болят краката😑
Бебето ми рита нон стоп, 24 часа.
Днес бях на преглед и казаха, че се е обърнала с главичката надолу.Дано  така да се задържи и дано нямям проблем с очите.
Измериха я 1.500 гр 29 г.с+4

# 716
  • София
  • Мнения: 65
Моята пък принцеса си рита нон стоп през деня. Дори вчера близо час не спря да шава и чак ми дотежа на корема и пих допълнително един магнезии и но-шпа, та след час-два се успокои.

Има ли мами от София, които са решили да раждат в 1-ва АГ(Тина Киркова) ?

btw, следя от скоро една група във фейсбук, която пускат видеа за бъдещи мами и дискутират доста интересни неща -  https://www.facebook.com/1-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BC-527735754409014/   Днес дори имаше видео лекция с Ася Демирева, аз лично доста харесвам нейните лекции и за това споделям ако на някоя мама и бъде интересно Simple Smile
Привет, аз ще раждам там 😁
Иначе съм супер тромава, но се опитвам всеки ден да ходя минимум 5 км., защото ако не се движа много ме болят краката😑
Бебето ми рита нон стоп, 24 часа.
Днес бях на преглед и казаха, че се е обърнала с главичката надолу.Дано  така да се задържи и дано нямям проблем с очите.
Измериха я 1.500 гр 29 г.с+4
И аз съм там ,момичета Blush

# 717
  • София
  • Мнения: 104
Алеона , Daisy1123 ехаа супер! Радвам се, че има и други мами от форума в тази болница Simple Smile Да се държим в течение, да се не окажем в една стая и да не се познаем Laughing
Моя термин е 29-ти август, но съм със секцио, така че живи здрави - 17-18-ти август Heart Decoration

# 718
  • Мнения: 782
Аз от няколко дни имам  проблем, отново ми се върна гаденето, въобще не съм гладна, ака хапна  нещо имам чуството ,че ще се пръсна.
Обядвам и вечерям по 5 часа и след това ми е  лошо...
Има ли някой в подобно състояние🤔?

# 719
  • Мнения: 620
Аз от няколко дни имам  проблем, отново ми се върна гаденето, въобще не съм гладна, ака хапна  нещо имам чуството ,че ще се пръсна.
Обядвам и вечерям по 5 часа и след това ми е  лошо...
Има ли някой в подобно състояние🤔?

Не ,че ми се гади ,но и аз нямам апетит. Гледам след 7 вечерта нищо да не ям, ама нищо .. и пак и от водата пак ми излизат киселините .. направо е ад . Ако ми стане лошо , то е от киселините, пийвам бадемово или кокосово мляко и закрепвам положението. А при вас в България може би ви прилошава от горещините. Май няма да е много приятно да се ражда лятото в БГ 😁. Аз пък се моля да се постопли тук. При мен тази и другата седмица ще бъде между 12 и 19 градуса, което си е направо хладно за лято , на всичкото отгоре валежи..

Общи условия

Активация на акаунт