Августинка перчи се с коремче, в него шава малко бебче! Тема 6

  • 19 411
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 35 116
Аз заспивам само наляво. Ако се наложи да ходя до 00 само се изливам от леглото. Ако заспя надясно... 30 мин ми отнема докато се обърна.
Май когато се движа ме боли по-малко тазобедрените мускули. АКо легна...вия от болка.
Изпрах дерехите за изписването. Утре почвам и вакуумираните. Лошото е, че още не са готови чекмеджетата, в които ще ги слагам и ще трбва да сместя дреите на голямото, за да има и за малкото.

# 691
  • Мнения: 1 593
Rolly много ми харесва. В дундио има, ако имаш път на там, може да я видиш. С 4 колелета взех, но имат и вариант с 3, на мен ми се струва непрактично из дупките.
Пробвали ли сте с колан за бременни срещу болките. На мене по едно време ми се появиха, но слагам колана от време на време и ми мина.

# 692
  • София
  • Мнения: 799
Един въпрос към вече раждалите мами.

Ползвали ли сте колани за прибиране на корема след раждането? Аз съм решила да си взема такъв, обаче се сблъсквам пред казуса какъв размер да си поръчам? Ако преди забременяването съм носила дрехи размер "S" да кажем и сега ли трябва колана да е "S" или трябва да е един размер по-голям? Не мога да преценя колко спада корема веднага след раждането Thinking

# 693
  • София
  • Мнения: 595
През нощта наистина е цирк. Като се събудя усещам, че ми има нещо, но и аз не мога да разбера какво. Даже ми е трудно да разбера дали ми се ходи до тоалетна и ставам само, за да се раздвижа и евентуално да свърша работа. И както каза PeacockLove, ако се събудя обърната навътре доста време ми отнема ставането, защото завъртането става на няколко фази, а помежду им се случва да заспя Satisfied Иначе постоянно се въртя, прегръщам възглавниците, обкрачвам ги, омотавам се в завивки, ту ми е горещо, ту ми е студено... Предишната нощ се сетих, че горещо или не, не е добре да стоя много отвита, да не вземе да ме схване нещо кръста и снощи гледах да се завивам по-стриктно. Не, че като се събудя не съм пак отвита... Като малко дете съм станала, а преди както заспях - така се събуждах. Като пън...

# 694
  • Мнения: 788
Един въпрос към вече раждалите мами.

Ползвали ли сте колани за прибиране на корема след раждането? Аз съм решила да си взема такъв, обаче се сблъсквам пред казуса какъв размер да си поръчам? Ако преди забременяването съм носила дрехи размер "S" да кажем и сега ли трябва колана да е "S" или трябва да е един размер по-голям? Не мога да преценя колко спада корема веднага след раждането Thinking
Аз преди да забременея носих S и сега си поръчах колан който се води S-M, но може и да се регулира, да се стяга и отпуска.

# 695
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Явно всички имаме интересни нощи Smile и таз, и кръст доста ме болят, но май няма какво да се направи. Да не говорим за пукащите звуци, които издава тялото ми Flushed Имаме 5-6 възглавници в леглото и всяка си има предназначение, но сутрин повечето са около леглото...
Май спането по корем ми липсва повече и от виното вече! Което си е постижение... Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 913
О да, нощите малко по малко се превръщат в приключение Grinning

До скоро не ставах, но последните няколко дни задължително се будя поне по веднъж за WC, понякога и по два пъти. Спя основно на ляво и аз и само се изхлузвам от леглото Joy И вече толкова свикнах с възглавницата, че си я обкрачвам и се въртя с нея. Иначе спя отвита, не знам защо, не е като да ми е топло... а ММ пък е увит като пашкул до мен Grinning

Нощес за първи път имах случай на неспокойни крака. Преди години ми се е случвало и бях забравила колко е отвратително. После ми се схвана и стъпалото... та ставах да правя тегели из спалнята като малоумните Joy Поне и двете гадости минаха...

Колан за бременни си купих преди няколко дни и го ползвам основно като имам много висене и возене в колата, но ми прави впечатление, че в дните, когато го нося, коремчето ми не е толкова на камък вечер.

# 697
  • Мнения: 1 890
Пфф кръстът ми е направо бетониран .. или поне така го чувствам.. естествено придружено с болки в коляното и тазобедрената става (спя само на ляво и мисля че в това е проблемът)... оо и да не забравим киселините. 😄
Стискам зъбки и се благодаря,че имам късмета да съм бременна и да очаквам малкото съкровище! 💙

# 698
  • Мнения: 35 116
Днес се раздвижих повече и малко ме отпусна болката в слабините.
Все си мисля, че и в юли няма да вляза. Малкото напоследък е толкова активно, чак затаявам дух , когато шивучка. Заякнало е яката Wink
Кога детето се води доносено? Когато е родено в 9ти месец или е достигнало даден грамаж или седмица?

# 699
  • София
  • Мнения: 913
Пийк, май трябва да има 37-ма седмица и 2,5 кг? Нещо такова ми се върти в главата, но не съм 100% сигурна.

# 700
  • Мнения: 35 116
Моето беше 2200 в понеделник. Много го мисля ако ме сюрпризира дали ще е доносено

# 701
  • София
  • Мнения: 595
МП е като калорифер. Преди никога не ми е било толкова горещо до него, а сега направоо... На всичкото отгоре от известно време е започнал да хърка Unamused Дано му е от алергията и да се спре скоро, защото хърка във всяка поза. Поне аз не съм започнала още Satisfied

И аз си мисля, че раздвижването от последните дни допринесе за облекчаване на схващанията на
 моя нерв. Или е комбинация от преместване на бебето + повече ходене.

# 702
  • София
  • Мнения: 913
Пийк, не мисли такива неща сега Heart Беби ще си изтрае на топличко още време, просто е шавливо Blush

Джеми, аз все си мисля, че това, което все приказват - "Не спирай да се движиш, бъди активна" сигурно има резон Joy Ама това пусто време хич не е за излизане... като вали обичам да съм си вкъщи и да гледам отвътре навън Joy

# 703
  • София
  • Мнения: 595
Абе, не са само празни приказки това да ти кажа, усещам го напоследък Satisfied То пък и като е горещо не си е работа. Предните дни като излизах, все беше за дълго и накрая на прибирането се влачех. През живота си не съм ходила толкова бавно Satisfied А и започнах да се потя малко повече от обикновено. Картинката е цветна и красива Satisfied

# 704
  • София
  • Мнения: 65
Момичета,сериозно се замислих за коланите,дали да не си взема,особено след поста на Буболеса. Може ли линк,да видя кой точно си си взела. Blush

Общи условия

Активация на акаунт