Базедова болест- тема 10

  • 15 389
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз го пия сутрин, че тогава ми хлопа, вечер ми е супер пулса. Пий го както ти е казал, важното е да е в един и същ час.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аурора, кога го пиеш вечер или сутрин? Той ми каза вечер, за да не се проличава така сутрин... Аз още не съм почнала, но ще го питам да почна с 1/4
Да,опитай и реши как ще се чувстваш.Доколкото прочетох и с бета блокерите е индивидуална реакцията на организма.
Пий няколко дни 1/4,опитай след това и с 1/2.Организмът свиква.
Ако го пиеш дълго време,уж не се спира от раз.То и в листовките го пише.

# 257
  • Мнения: 1 911
Днес ходих при ендокринолога да ми пуска направление за изследване. Разказах му за бета блокер. Прави ми кардиограми, кръвно, пулс-супер. Показах му апарата си за кръвно, сравнихме, гледа ми ниските стойности на кръвно и пулс вечер и вика:"не знам кво да те правя". Даде ми направление за кардиолог и каза да изчакам малко с бета блокера и още едно мнение да вземем. На 18.08 имам час, аще видя довечера хормоните как са...

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Демонче,къде е този ендокринолог?Доста заинтересован ми се струва,наистина се опитва да помогне.
Аз съм от Бургас,ако е наблизо,може ли да те помоля да пишеш?
Има добър кардиолог в Бургас,мога да препоръчам.
Ако ти предложат холтер,приеми.Плаща се,но поне се виждат всички промени за 24 часа,не е само моментно състояние.
Изчакай,Корлентор или негов генерик е по-добрият вариант.Просто попитай на прегледа.Не съм съвсем сигурна,че от него точно беше алергията,и аз не знам вече.

# 259
  • Мнения: 1 911
Марианче,  за съжаление е в Казанлък. Не че да го хваля, но за лекар от дълбоката провинция е много в час с нещата. Много пъти ми е правил кардиограми и ме е консултирал и по други мед. проблеми. Аз го ползвам малко като личен лекар😁. Не мога да се оплача, че гледа да ме претупа. Когато се съмнявах че имам висок инсулин, ми каза-яж салати и месо и махни въглехидрати, освен сложни и по малко. Ще пиша по късно какви са ми изследванията на хормоните..

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Браво на този лекар!
Дано да са добре резултатите!

При захар 6,2 на гладно имам ли повод за тревога?Тревожа се,защото вече не пада под 6.
И аз съм доволна от две ендокриноложки,но направо ме е страх да отида.Майка ми мрънка,че и да ме е страх,няма да се промени състоянието.
Вече съм толкова стресирана от всичко,което се случва...
Месо не мога да ям по много,висока пикочна киселина.Салати с този колит абсурд.Мога да не ям захар и сладко,но освен макарони,сухари,картофи,ориз и малко месо,друго доста трудно може да се включи към храната ми.
Ръжен хляб,неполиран ориз и т.н. не са ми вариант.

# 261
  • Мнения: 1 911

Момичета, какво е това повишеното Mid%

# 262
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз не съм сигурна и само си разсъждавам логически, че ако МИД е съотношението на средните клетки в тялото, както пише в нета, то има лек превес на едните клетки над другите.
Дали се има предвид леко понижените левкоцити при нормални еритроцити, това док ще каже, но при всички случаи не виждам нищо тревожно. Може да хапваш повечко кашкавал, ядки, моркови и цвекло сокчета и да ги вдигнеш левкоцитите малко. Пиеш ли метизол сега, та да са понамалели?

# 263
  • Мнения: 1 911
Пия Пропицил по 1 през 3 дни... Може и това да е.. Като пия б комплекс ми се вдигат левкоцитите(май б6 ги стабилизиране), ама не съм пила от април. На последните изследвания от 26 юни ми бяха 5.

Препоръчате ми хубав б комплекс без фолиева в него(отделно имам метилирана), или да е с метилирана

# 264
  • Мнения: 4 737
Браво на този лекар!
Дано да са добре резултатите!

При захар 6,2 на гладно имам ли повод за тревога?Тревожа се,защото вече не пада под 6.
И аз съм доволна от две ендокриноложки,но направо ме е страх да отида.Майка ми мрънка,че и да ме е страх,няма да се промени състоянието.
Вече съм толкова стресирана от всичко,което се случва...
Месо не мога да ям по много,висока пикочна киселина.Салати с този колит абсурд.Мога да не ям захар и сладко,но освен макарони,сухари,картофи,ориз и малко месо,друго доста трудно може да се включи към храната ми.
Ръжен хляб,неполиран ориз и т.н. не са ми вариант.
Освен да минеш на АИП за известен период да видиш ,дали няма да се подобриш....

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,и аз следя групата за автоимунните във фейсбук,само там още не съм писала.
Даже мислех да търся Айдън Мустафов.
Обаче пък преди време бях спряла глутена за повече от 6 месеца и нямаше ефект.И млечни не ядях,нищо,което може да съдържа глутен и захар като шунка,колбаси...

# 266
  • Мнения: 11 735
MID% е общия брой левкоцити (ако не бъркам)- еозинофили, базофили, моноцити... Някое от тях е повишено явно, затова  общия MID е завишен.
Ходя в една лаборатория, в която ми ги описват отделно, но в много лаборатории пишат общия процент.
Една година следях базофилите, че все бяха малко над нормата. Някъде бях чела, че е типична находка при колити, тиреотоксикоза и т.н. След доста време сами спаднаха в норма, но нито ендокринологът, нито гастроентерологът им обърнаха внимание, защото бяха гранични.
Същият случай имах с моноцитите, преди да отключа Базеда.

6,2 захар е висока по принцип. Сигнал е за проблем.
Мнозина доктори чакат едва ли не да стане 7, че да отчетат диабет и да се започне лечение.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 16:07 от Merelenda

# 267
  • София
  • Мнения: 3 880
Ахх, значи MID е за левкоцити, не знаех, никога не съм го имала в лабораториите, в които ходя (Бодимед и Циба).
Ами, може би ще трябвя да се види в диференциално броене кое е повишено. Но едва ли сега това е важно, защото общият брой е ок. Аз имах отклонения в моите проценти на ниски неутрофили и повишени лимфоцити при моето лечение със Золадекс за ендометриозата. След приключване на лечението всичко бе ок.

# 268
  • Мнения: 1 911
Диференциално броене ли да правя сега? Нищо не можах да разбера🙄

# 269

Общи условия

Активация на акаунт