Базедова болест- тема 10

  • 15 429
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Нексита,Lemy, благодаря!
Едва ли ще излязат антитела на тест тогава,защото преди година бях болна.
Lemy,дано намериш антибиотик.Аз само 1 кутийка Зинат бях взела,не знаех червата как ще реагират,после с притеснение дали ще има ходих за нова.Трета обаче не знам дали да купувам.Не ми се иска.
Нексита,как излекува синузита?
Аз не знам колко ме е страх от Ковид,ходя си навсякъде,не мия ръце през 2 Мин и не ползвам дезинфектанти,че нещо правя алергия към някои от тях.Свикнала съм с болестите,все съм си повтаряла,че не бива да ми пречат да живея,не мога да прекарам живота си в страх от фаталния край,който е неизбежен в крайна сметка.Когато е писано,тогава.Силно вярвам,че всеки си има някаква съдба.
Не казвам,че не се страхувам от вероятността да ми се разгърне тежката симптоматика на Ковид,но се надявам или да съм го прекарала или да мине безсимптомно...Все си повтарям,че ще имам късмет.
В крайна сметка лятото от упойка са ми спрели и дишането,и сърдечната дейност.Но са успели да ме върнат,явно не ми е бил краят на пътя тогава.Каквото-такова...

# 691
  • Мнения: X
С някакъв антибиотик, който личната ми изписа излекувах синузита, помогна в случая... Беше много отдавна, но помня колко е гадно...

Да, малко невероятно звучи да е било това миналата година, може да е бил друг коронавирус или пневмония.

Антибиотик не съм купувала никакъв. Имам някакъв широкоспектърен от преди кризата в трайност, не му помня името. И две опаковки Авирон Рапид, и преди ми е помагал.

Абе, ти се пази все пак. Между другото, в групата във фб за дългия ковид, потърсих Graves desease, има пренебрежимо малко случаи. Други пишат, че съпрузите им са с Базед, но са го изкарали леко или безсимптомно.

Аз пак почти не спах тази вечер- дойде ми цикълът, винаги съм така... Май трябваше да пия Мелатонин. Един път пих, но се наложи да стана за нещо и така ме удари, бях като пияна, виеше ми се свят като за световно. Та, след този случай нямам много желание да го пия.

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 10:04 от Анонимен

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Има едно хубаво лекарство(добавка де)
Реламакс.Но и мелатонин не ми действа така замайващо,не знам,бодра съм сутрин.
Аз си пия антидепресант вечер,с него спя.
Безсънието е от жлезата,преди с нея не можех да спя,без нея пък сега не мога да стана...Вчера следобед ми се придряма нещо,завих се и съм откъртила...четири часа и нещо.Не мога да се събудя направо,вечерта пак си заспах...Просто болната жлеза пречи на съня.

# 693
  • Мнения: 20 172
Намерих антибиотика, все още го имало... Тоя народ пощуря, ще изкупи всичко.
Дойдоха ми и останалите добавки, но кога ще го пия и аз не знам. Сега съм спряла някои неща, че ми станаха доста хапчетата.
Скрит текст:

# 694
  • Мнения: 15
Здравейте, ще помоля за мнение, защото не знам какво да правя. Дълги години бях с хипо функция и Хашимото, и от септември 2019 тсх падна на0. Докторите казаха, че няма да ми дадат метазол, защото можело да Изпадна в хронично хипо. Така продължи до май месец 2020, когато вече се появиха изпъкване на очи, обилно потене, сърцебиене и т н. Започнаха да ми дават тиреостатик-по 1, после по 2, накрая 3 хапчета на ден. Добавиха септември и бетаблокер, но в началото на октомври всички показатели на черния дроб бяха много повишени(ггт, алт, аст, алп). Първо ми спряха тиреостатика, а 1 седмица след това и бетаблокера. Но показателите на ч. дроб първата седмица леко се понижиха, а на 2та седмица се повишиха въпреки, че вече не пиех и бетаблокера. Днес имаше събрание или съвет както му казват и решиха, че трябва да ми се премахне жлезата. А жлезата иначе е без изменения и има само един възел от 6мм който е хипо активен и не расте. Аз отказах операцията и поисках 3-4 месеца време като подписах и документ, че поемам отговорнист. Забравих да напиша, че Трак беше 31 в началото, но с ЛДН за 3 седмици успях да го сваля на 7. В момента ме оставиха без тиреостатик заради черния дроб, но усещам че очите ми се влошават, Посъветвайте ме какво да правя? Да премахнат ли жлезата или да изчакам? Вече не знам дали правилно реших...

# 695
  • София
  • Мнения: 3 880
Опитаха ли са заменят метизола с пропицил?

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В коя държава се случва това?
Аз съм с премахната жлеза.
Черният ми дроб се омазни силно от липсата на жлеза.
Карсил ми смъкна чернодробните,също бяха високи.
Л Тироксин  не ми понася добре,прави ми киселини и пия от години ИПП,това лекарство също вреди на черния дроб.Бета блокер също пия,след  изпиване на дозата за деня Л Тироксин пулсът в покой ми се вдига и на 120,не става без бета блокер.
Само сънят ми се подобри,другите проблеми си останаха,някои се влошиха,нови се появиха...
Ако Ви се иска да поговорим,нямам против.

# 697
  • Мнения: 95
Какво е ЛДН?

# 698
  • Мнения: 20 172
Лалили, това за лдн и трак е интересно. А дали не е помогнал за намаляването му метизола 🤔
В България ли сте ли се намирате, кой ендокринолог ви е лекувал?
С тсх 0 да ви оставят без лечение толкова време, ми се неадекватно.

# 699
  • Мнения: 11 737
Може ЛДН да е помогнал. Трак значително е паднал. Но Трак спада и от тиреостатик.
Имали сме случаи на повишени чернодробни в темата. Сменят тиреостатика, предписват лекарства за черния дроб.
На фона на тоя Трак, явно си е отключен Базед.
Високият Трак удря очите. Там пък следва друго лечение и операцията на жлезата няма да оправи очния проблем, но може да спре процеса. Само предполагам- не знам.
Помня обаче, че операцията не повлиява май на Трак. Той не спада като се премахне жлезата, ако преди операция е бил повишен.

Съвет не мога да дам.
Но ако с очите нещата са влошени, бих търсила много добър офталмолог. Провеждат терапии, съвместно с ендокринолог. Да пробват и с друг тиреостатик, по-ниска доза. Да включат лекарства за черния дроб.
Но се иска голямо следене.
Вярно, операцията не е решение, но понякога е крайно наложителна.
Ако с нея обещаят, че черния дроб ще възвърне нормална функция и очите ще са ок...

В БГ не сме цъфнали и вързали, но като че ли тук по-адекватно и бързо реагират докторите. Дори казаното от тях да не ни хареса като опция.
И не само за щитовидната. За много заболявания.

Az55555, има тема във форума за лечение с LDN.

# 700
  • Мнения: 20 172
В БГ не сме цъфнали и вързали, но като че ли тук по-адекватно и бързо реагират докторите. Дори казаното от тях да не ни хареса като опция.
И не само за щитовидната. За много заболявания.
Абсолютно съм съгласна!Оплакваме с от нашите лекари, но като чета във форума, и чувам от познати какво става в чужбина.... 🥴
Друго което мога да предложа е онлайн консултация, със заплащане. Тук направиха такова приложение, има всякакви лекари включително и ендокринолози, включително и този който ме лекуваше в активната фаза и рецидива.

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 21:13 от Lemy

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
lalili и на мен ми казаха,че операцията е наложителна,щяло едва ли не да ми гръмне сърцето...Тогава пиех и бета блокер,и Корлентор,но пулсът ми беше ужасно висок.
Не знам дали е решение операцията,казаха ми,че няма друг вариант,влизах в рецидив,реших,че ще се оперирам.Нямах възли,щяха да махнат само част от жлезата.Но е нямало здрава част,която да оставят,всичко е било много увредено,жлезата е кървяла???Може би е била възпалена,не знам.Аз и с паращитовидните имах проблеми,някои от тях са били увеличени,махнали са ги...
Направо и аз не знам кой вариант е по-добър,ни с болна жлеза е ок,ни без жлеза.

# 702
  • Мнения: 95
Точно четох че лдн стимулира имунната система. При положение че автоимунните заболявания като базед , не трябва да се използват имуностимулатори как така го ползват за лечение . Имам някои въпроси. Има ли някои които е свалил Трак и по продължително време да е бил в ремисия ? Според сезоните как ви се размърдат хормоните? Моля някои ако има  инфо от чуждестранни сайтове и разни форуми, всички свързано със свалянето на този ужасен трак, откъдето идват всички проблеми.. ще съм благодарна за всякакви съвети, бабини рецепти , ако щете и знахари и лечители...Благодаря предварително. Бъдете здрави

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Az55555,и на знахари,и на лечители ме беше водила майка ми,на разни екстрасенси,не от алчните,а от тези,които сами си вярват...Ефект 0
След раждането ми се отключи Базедовата болест,но доста време не мотаха,седем месеца ходех с диагноза"следродилна депресия".От преди раждането ходех при един хомеопат.Той се опитваше да ми помага,но след неговите схеми и т.н.,правех тежки оздравителни кризи с много силни диарии, сърцебиене,потене...Изписваше лекарства,които уж да тушират страничните ефекти,но по-лошо ставаше.
Когато вече ми сложиха диагноза,той ми даде схема за щитовидната жлеза с Туя,но имаше още няколко препарата.Такава диария получих,че се наложи да ме вземат в Инфекциозна болница,пускаха ми изследвания за инфекциозен причинител,но такъв не се откри.Хомеопатът отказа повече да ме лекува.
Даже се чудя раждането ли отключи тези мои заболявания или хомеопатията,с която започнах малко преди да забременея...
Доктор Емилова не приема за лечение хора с тиреотоксикоза...
Разни други холистични лекари ми отказваха...
От всичко това си направих извода,че болна щитовидна жлеза току така не може да се излекува.Както и за диабет тип 1 не могат да помогнат.
Колко жени с Хашимо са споделяли,че са си "излекували"жлезата с чудодейни глупости,спират хормоните и хоп,ТСХ гони висините.
ТРАК само веднъж изследвах и беше в норма,докато ТСХ беше под 0.27...Защо този показател да е в основата на всички проблеми?При мен не беше увеличен,в някакъв процент от случаите не се повишавал...
ЛДН в България само на своя глава човек може да пие,аз не бих посмяла.Но аз правя понякога анафилаксии от лекарства,имам и други проблеми...

# 704
  • Мнения: 11 737
AZ55555, вкарвала съм Трак в норма само с прием на тиреостатици. Това обаче не ме презастрахова от рецидив.
Ако ти е интересно, виж в първия пост на темата линка с "Тайните на авноимунните заболявания"- една гледна точка.

Може да се присъединиш в групата на Айдън Мустафов във фейсбук- Мултидисциплинарен подход срещу онкологични и автоимунни заболявания. В търсачката може да намериш схеми за лечение.
Може да платиш онлайн консултация с Айдън (май 30 лв беше) и да ти даде схема за лечение и хранене, и да проследи.
Това в случай, че искаш да опиташ алтернативно лечение. Има положителни отзиви в групата.
Има приемен кабинет във Варна.

Общи условия

Активация на акаунт