Базедова болест- тема 10

  • 15 425
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 95
Да с него вече направих консултация, за щитовидна жлеза изписва зелен копър на всички и при хипер и при хипо  аз искам нещо насочено към лечението на базед или поне влизане в по дълга ремисия , докаго дойде ред на операцията, която може да е след години, най рано. Благодаря ви. Тези рецепти със зелените орехи защо ги пишат навсякъде след като съдържат голямо количество йод, а в случая не трябва да се приема..

# 706
  • Мнения: 11 737
Ако се придържаме към това, че жлезата боледува именно, защото е потисната имунната и слаба, а не активирана, то с йода работата идва същата. Жлезата боледува при недостиг на йод. Независимо дали се касае само за недостатък на йод, или за поява на автоимунно заболяване. В съвременната медицина това звучи абсурдно и автоимунните заболявания не са активирани на фона на недостиг на йод,  а второстепенно, при наличие на заболявания (вирусни, бактериални, инфекциозни), продължително боледуване от друга болест, може да се активират на фона на стрес (тревожност, системен тормоз, шок, катастрофи, загуба на близък), промени в хормоналните нива (бременност, раждане, аборт, климакс). Значение има и дали в родата има такива заболявания.
Съгласна съм с второто, предвид какво сме споделяли тук. Но не изключвам и първото (йода). Важен за всички органи.
А и вече се сблъсках с 2-3 коментара за излекувани, но не от първо лице, именно с прием на йод ( тук не знам точно за тинктура или луголов разтвор идеше реч), като се започва от 1 капка и се увеличава с по 1 до 40 ден. 10 дена се държат 40 капки и после следва намаляването с по 1 на ден, докато се стигне пак до 1 капка.
Лечението е 3 месеца.
За себе си не смея.
Щерката на комшийката така се излекувала на младини каза майка й.
При доктора като чаках пак ми сподели жена за това лечение. И още една близка.
Ами- не смея да си правя експерименти.
Но през годините се е случвало да ме стяга и души жлезата. Една приятелка, която от дете е с хипер и през годините мина в трайно хипо, ми сподели, че като и е било кофти си забърквала мед с орехи. И аз го правех и може да си внушавам, но май имаше полза. Обаче стомахът ми ве обича ядките и се бунтува. Но хапвам по малко. Не се лишавам от тях. Особено орехи и бадеми.

# 707
  • Мнения: 95
Аз по назад в темите съм писала за себе си. Аз съм оперирана и м ие махната жлезата, за мен това беше решението ,имах огромна буца на гушата и трак 40 накрая и 7 години така, въпроса е че детето отключи това отвратително заболяване след прекарана вирусна инфекция... и просто съм в безизходица и незнам вече какво да правя..

# 708
  • София
  • Мнения: 3 880
Нови резултати при мен, днес пусках щитовидни. Спрях противозачатъчните преди месец при тсх 0,77 и фт3 и фт4 на долни граници. Сега хормоните гледам вървят към нормализиране и значи е било от хапчетата.
Да ви питам тоя ТРАК странен под граници да ме тревожи ли? То кога беше висок и го борех, сега пък някво странно изследване той паднал под норми😲😬

# 709
  • Мнения: 20 172
😄 Аурора, значи е по-нисък от тестовете с които разполагат бодимед, всичко е наред с Трак.
Гледам и короната си я подгонила 😎

# 710
  • София
  • Мнения: 3 880
Хаха, Леми, карах вирус преди 1 месец, надявах се да имам антитела, но нее...точно излезе резултата😁
Мерси, че ме успокои за Трак, той беше Юни 0,75, сигурно се уплашил от яката хипофункция, в която бях😂

# 711
  • Мнения: 11 737
Трак си е в нормите. Как по-нисък- не разбрах?
Щитовидните са ок. Да не те разочаровам, но зимата жлезата забавя малко функция (нищо че аз все зимата правя рецидив) и е твърде възможно противозъчатъчните да нямат никакво отношение в случая.

# 712
  • София
  • Мнения: 3 880
Мери, щитовидните ги следях всеки от тези 6 месеца на противозачатъчни - от 15 (9-17) фт4 падна на 9, а фт3 от 3.27 (2-4) падна на 2 и тсх падна на 0,77. Това от 1-вия до 6-ият месец на хаповете. И беше лятото - от Май до Октомври. Подтискат хипофизата и при някои жени (не е често срещано) казаха и двамата ендокринолози, че е възможно. Неприятен ефект при мен, защото иначе се чувствах добре с хапчетата.
Доц. Гатева предложи да пия само прогестеронови като Визан, тъй като свръх естрогена правел тея работи с щитовидните хормони.
Но сега се покачват фт3 и фт4, а тсх става около 2, което ме зарадва.
Иначе за ТРАК как е възможно да е под нормите и аз не знам, но ще питам по-нататък като имам редовен час за ендокринолог.

# 713
  • Мнения: 11 737
Трак е в нормите, не под нормите. Ей, девойки 😀 0.300 не е по-малко от 0.

Дано са прави за противозачатъчните. Тъкмо ще имаш база да проследиш.

# 714
  • София
  • Мнения: 3 880
Трак е в нормите, не под нормите. Ей, девойки 😀 0.300 не е по-малко от 0.

Дано са прави за противозачатъчните. Тъкмо ще имаш база да проследиш.

Виж как са написали с големи букви отдолу, че е под долната граница на измерване. Това съм го имала като съм измервала и црп преди. Сигурно нищо не е, ама що изписват тоя едър текст да стряскат 😁

Ще видим как ще съм, май вървя към хипо, което не ме плаши чак толкова. Страшничко ми стана като и тсх и фт3 и фт4 бяха ниски. Че обсъждахме ямр на хипофизата, ако продължи така😖

# 715
  • Мнения: 11 737
Направо нямам какво да кажа 🙄
Колко ли според тях е 0.300+0.700?! Сигурно 0.

Обикновено референтните ги изписват така:
До 1.75- отрицателен
Или:
До 1 - отрицателен
Между 1-1.9 -сива зона
Над 2 положителен
Ако е по-малко от 0, не би следвало да пише по-малко от 0.300.

При проследяване на моя Трак, за да спра лечение, започнах май от 1.5 Трак. После падна на 1. После на 0.600, или нещо такова. Накрая на 0.330 спрях лечението.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 13:08 от Merelenda

# 716
  • Мнения: 20 172
И аз това казвам, че Трак си е екстра, ето моят от Синево, от преди 2 години

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз по назад в темите съм писала за себе си. Аз съм оперирана и м ие махната жлезата, за мен това беше решението ,имах огромна буца на гушата и трак 40 накрая и 7 години така, въпроса е че детето отключи това отвратително заболяване след прекарана вирусна инфекция... и просто съм в безизходица и незнам вече какво да правя..
На колко години е детето,момче,момиче?
Питам,защото аз съм с много заболявания,имах и аз Базедова болест и също съм с премахната жлеза.
Много се страхувам за сина си обаче.
Засега е добре,да чукам на дърво...
Гинекологичните проблеми няма да ги има със сигурност,но...моята баба е била с ендометриоза,на около 40 години са я облъчвали, за да спрат дейността на яйчниците,не е искала операция и тогава е било ново лечение облъчването,но както ми разказва е било по-голям ужас от операцията ми.Тя е жива,дано още дълго ни радва,но се притеснявам за бъдещи внучки(неродени Петковци и Петки...)
Имам още две братовчедки точно от страна на тази баба с операции на кисти на яйчниците.При мен обаче беше жестоко състоянието и се наложи тотална хистеректомия.Никой не може да ме убеди,че не е наследствено.С Базед обаче нямам роднини,с тежки колити имам.Вероятно става въпрос за глутенова ентеропатия,но още не съм сигурна.
Повечето ми проблеми са генетично заложени,не знам защо при мен така жестоко се разгърнаха и насложиха всички болести от родата.
Умирам от страх да не стане нещо на сина,от другата страна имат диабет, шизофрения...Откачам.Не давам на никого да му се кара,мен доста строго,направо сурово ме възпитаваха,нямах право на избор,затова сега оставям сина да избира сам,но много говорим и се опитвам да му обяснявам какво е разумно.Засега слуша.Само да е здрав,разумен и да има голям късмет се моля...

# 718
  • Мнения: 352
Здравейте и от мен искам да попитам меда помага ли за имунната система ?
Личната лекарка ми препоръча да опитвам мед понякога.
Също така ми каза ако искам да го комбинирам с джинджифил, но засега го карам само с едното.
Тия дни някаква настинка ме мъчи гаден синузит и запушен нос.
Взех си грипекс на прахчета изпих 2- две от тях ефект почти никакъв.
Клеева Тинктура също пия чат,пат и витамин Д плюс геломиртол.
Какво да кажа тоя синузит е голяма гадост.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 880
За синузит ибупром синус 3х1 и вземи и някакво противоалергично. Аз спрей куикс синия ползвам за пречистване на носа и аз имам и противоалергичен спрей под ръка, но аз имам алергичен ринит.

Общи условия

Активация на акаунт