Базедова болест- тема 10

  • 15 426
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 817
Здравейте и от мен искам да попитам меда помага ли за имунната система ?
Личната лекарка ми препоръча да опитвам мед понякога.
Също така ми каза ако искам да го комбинирам с джинджифил, но засега го карам само с едното.

Вече няколко пъти вдигам детето и мъжа със следната смес - 2-3 с.л. мед, 1 лимон - изстискан в меда и 1 коренче, около 2-3 см. джинджифил смлян на ситно. Това се разбърква хубаво и се яде по 1-2 с. лъжици 3 пъти на ден.  Може и да се направи чай по избор и да се слага от тази смес в чая, пък по 1-2 супени лъжици.
Наистина и супер имуностимулатор, буквално за 2-3 дни тръгват да се разболяват и се оправят с тази смес. Не карай само с едното, направи ги тия 3 неща заедно и ги пии.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ангелов,беше ме хванал синузит и се оправих с 10 дни Зинат.
Можеш да направиш следното:
Иди да ти вземат секрет,ако се изолират бактерии,да ти направят антибиограма.
Ако не се изолира нищо,помисли за консултация с алерголог и евентуално за алергени около теб.
Последното не знам ще го направиш ли,но можеш поне да вземеш спрей със стерилитна морска вода или друг спрей за промивки.
И последното:Синът беше със синузит,даже на снимка се видя(и рентген може да си направиш,идея е) и му взех  Цинабсин(хомеопатия) и Синулан(билки),п и билките 1 месец,а Цинабсин го давах 3 месеца.Мина му.Тази есен пак се разсополиви,не можеше да диша от запушен нос.Пръсках нещо от рода на Назик??? после ще проверя и давах само Цинабсин за десетина дни.Не се наложи антибиотик.
Редакция,проверих,Назик е.Ксилометазолин и на мен ми помага.
А синът беше пил доста антибиотици за синузита и все изолираха разни стафилококи.Бвх се сбъркала и не исках да го претоваря с антибиотици,като малък след трети или четвърти поред антибиотик беше получил гъбички в червата и бях се изпобъркала заради моя колит.
Дано с нещо ти помогнах...

# 722
  • Мнения: 11 737
Цинабсин, Ибупром синус, Синулан дуо форте и Геломиртол. Едно от всички за синузита.
Аз съм доволна от Геломиртол и Синулан. Няма привикване. Само може малко да се разбута стомах от Геломиртол, заради етеричните масла, затова да се приема след храна, или по време на хранене.

Мед, джинджифил, лук червен или бял нарязан на ситно, лимони- смесено както дойде, но да кажем 1 лимон, много добре измит и изтъркан; 3х3 см обелено коренче джинджифил; глава лук. Всичко слагам в чопъра. После смесвам с мед на око. Това е най-вече за кашлица.
На всеки час по лъжичка дъвча, бавно да се спуска към гърлото.
За носа- инхалации с лайка или чаено дърво и промивка със солен разтвор. Да не е силен. Смръквам и после изхвърлям и издухвам. Може и със сребърна вода, но на мен солен разтвор ми помага.
И пак зависи. Какво точно лекуваме и какви са "находките" в носа.

При болки в синусите, на Ванга рецепта правех. Малко ракия (10 мл), щипка черен пипер и брашно да стане тесто.
Намазвам външно носа и горе между очите и веждите или с много мазен крем, или олио. Тестото сплесквам на питчици и налагам местата. Стои се, докато се изтърпи. Маже се с мазно да не изгори кожата.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 880
Мери, как правиш инхалсциите с чаено дърво? По колко капваш?

Аз снощи вдигнах Т 37.9😔 имам и стомашен дискомфорт, друго няма. И се чудя сега короната ли е илиии що е😺🥴

# 724
  • Мнения: 11 737
2 капки във вряща вода. Не повече. Отначало така люти, че ти пробива главата, но надигам хавлията и като стане търпимо - смъркам.

Относно температурата, все повече близки имам болни. Никой не ги изследва, но и те не го правят. Май по-добре така. По-спокойни са и се лекуват симптоматично. Някои стигнаха и до АБ. Доктор по телефон им назначава- на сляпо, ама такова е положението.
Дано бързо да се оправиш.

# 725
  • София
  • Мнения: 3 880
Благодаря ти, имам чаено дърво и ще си направя, на мен носа ми тъкмо е запушен.

Аз писах на личната и ще чакам да каже какво да взема. Антибиотик много хора пият и превантивно гледам, не знам дали е правилно. Аз засега само Авирон Рапида почнах снощи.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мери,на Ванга рецептата е много интересна, благодаря!
Мен така ме боляха синусите,щях да си сложа тесто с ракия,ако знаех.
Аз знам само със сол,но ми пречи на кожата,колкото и кърпи да слагам.Стана адски суха и се лющи и бели,боли, сърби,опъва от какво ли не...
Ако слагам мазен крем преди солта,може и да е ок...Не съм се сетила,но всичко ще стане мазало с този крем...

Редакция:Дано да се оправят близките ти бързо и без усложнения!

Аурора,бързо оздравяване!
И аз изкарах нещо,уж не беше короната,но не се знае.

# 727
  • Мнения: 1 684
Здравейте, не съм сигурна дали съм за вашата тема , но явно имам проблеми със щитовидната жлеза. това са ми изследванията:
FT3 Профил * *     FT3 ↑ 7.51 pmol/L 3.10 - 6.80
 FT4 Профил * *     FT4 ↑ 23.70 pmol/L 12.00 - 22.00
 TSH Профил * *     TSH ↓ 0.02 mkIU/ml 0.27 - 4.20
Anti - Tg 11.60 IU/mL До 115.00
Anti - TPO 11.20 IU/mL До 34.00
С-реактивен протеин ↑ 52.16 mg/L До 6.00

Ходих на ендокринолог  и след прегледа с ехограф ми изписа преднизолон кортико по схема, като започваш от 6 броя х5мг. На вас изсписвали ли са ви кортикостероиди за лечение на ЩЖ?  Имам увеличени лимфни възли, от които имам болка в шията и някаква странна  суха кашлица предизвикана от дразнене в началото на трахеята, бих казала около жлезата. Много ме е страх да ги пия тези кортикостероиди, защото имам и ИР и вдигам повече КЗ от тях. Много е трудно в нашия град с ендокринолозите, затова питам в темата за второ мнение

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Тук не мисля,че има лекар,който да може да даде второ мнение.
Аз също установих,че имам ИР,да,захарта се вдига от кортикостероиди.И до 10.8 на гладно сутрин се беше вдигнала моята...
Това се изписва при подостър тиреоидит обаче.
Метизол/Пропицил не изписа ли?Високи са хормоните,сигурно се чувствате зле...
Няма друг вариант,освен да следите захарта и при всяка тревожна промяна да се консултирате с лекар.
Не е добро това,което Ви се случва.
Температура имате ли?Майка ми беше така и стария Лозанов от София ѝ помогна.
Тя имаше ЦРП с трицифрени стойности,пи дълго време кортикостероиди,два пъти(май) лежа в Токуда...

# 729
  • Мнения: 23
Здравейте! Без да изглежда като спам искам само да Ви споделя нещо, което ме заинтригува и може би, би могло да помогне на много жени. Аз лично нямам проблем с щитовидната жлеза, поне не доказан, въпреки сърцебиенето и честото изпотяване. Преди 1 час се сдобих с нещо много интересно, което не бих желала да рекламирам. Донесе ми го приятелка. Слага се точка върху кожата, под формата на рол-он и следи температурата там, където е поставена точката. Взех го, за да следя температурата на детето ми, което често боледува, а тя самата го беше купила за себе си, за да си следи овулацията, като я информирали, че и при проблем с щитовидната жлеза, може да има леко повишена температура. Та така си открила, че всъщност има някакъв възел.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дано не лекувате детето по този начин, изглежда несериозно.
Аз съм виждала да мерят кръвно с шивашки сантиметър и игла и конец,но никак не го приемам за достоверно,съжалявам,мое лично мнение.
Има лекари,колкото и да не съм доволна от тях,те също нямат голям избор на лекарства и неизчерпаеми начини на лечение...
Надявам се да не тръгнат хората да питат какво е това нещо и да дават пари на вятъра.
За мен е така,бях ходила на ирисова диагностика и на практика ме изкараха абсолютно здрава,но ако имате желание,вижте по-назад колко проблеми и операции имах(надявам се в минало време,оттук нататък да съм здрава и да имам дълъг и щастлив живот).

# 731
  • София
  • Мнения: 3 880
Elitsa, съветвам те преди да пиеш кортикостероиди да пуснеш изследване за антитела Tsh-R-ab. От ехографа какво е заключението?
Ти може да имаш възпалителен процес в тялото и в следствие да активираш Базедова болест, точно така се получи с мен.
Много са важни антителата да се види дали е Базедова болест.
Майка ми например получи преди 3 месеца същите резултати като твоите. Доц. Гатева й назначи изследване на Трак, което бе отрицателно. Мама е с диабет и доцентката продължи да рови по случая, не искаше да й дава кортикостероид преди да изключи всичко. Направиха й ехо, видяха се малки възли, направиха й сцинтиграфия и се отхвърли проблем с тях. Тогава докторката прегледа лекарствата, които майка ми пие и й замени със съвместна консултация с кардиолог лекарството Кордерон, което майка ми приемаше за аритмия. Казаха че 3-4 човека на 1000 получават хиперфункция на щж от него.
И след месец резултатите на майка ми бяха перфектни.
Търси причината до дупка.

# 732
  • Мнения: 1 684
Благодаря ви за информацията! Още днес ще си пусна и  другите антитела. Относно какво чувствам, нямам сили малко съм изтощена и леко ме боли гърлото като преглъщам. Беше ми възпален ларинкса дълго време, та не знам дали от там не ми се възпали и щитовидната жлеза. Имам  възел с размер 15х6 мм. Днес ще се пробвам да атакувам един ендо  лекар без час, та да видим какво ще ми каже.

# 733
  • Мнения: 11 737
Елица, пусни ТРАК антитела на своя глава. Просто за себе си да знаеш, да се изключи Базедова болест.
Не се съмнявам в преценката на доктора ти, но не е лошо да ги имаш тези антитела.
Вероятно при теб се касае за подостър тиреоидит на Де Кервен. Прочети за него.
Лечението е с кортикостероиди, не с тиреостатици, но ще се оправиш. ИР да не те тревожи. Гледай първо тиреоидита да оправиш. Лечимо е. Не е като Базеда.

# 734
  • Мнения: 20 172
Аз се зачудих по какво лекарите преценява че е тиреодит и изписват кортикостероиди, по болките във врата ли?
Защото на мен трак ми пуснаха чак след първия месец лечение с тирозол, не беше над горната граница, но пак си продължих с тирозол, не са ми изписвали кортикостероиди.

Общи условия

Активация на акаунт