Дистанционно обучение за учениците- Тема 3

  • 22 405
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Сега народът масово не вярва, че има вирус, хили се на статиите, вярва, че всичко е конспирация и т.н. Обстановката ще се нагнети наесен, обаче тогава може да е късничко...

# 751
  • Мнения: 1 839
Грипната тази година и в нашия клас беше ужас, повече от половината болни, три деца в болница. Моето вкъщи  - десет дни нямаше сила да стигне до тоалетната сам, халюцинации, повръщаше кръв, не искам да си спомням. В горните класове имаше по 4-5 деца останали в клас. И чак след това обявиха грипна ваканция, а две седмици по-рано ако ги бяха пуснали, можеха да спестят целия този кошмар на родителите.

# 752
  • Мнения: 19 289
Сега народът масово не вярва, че има вирус, хили се на статиите, вярва, че всичко е конспирация и т.н. Обстановката ще се нагнети наесен, обаче тогава може да е късничко...
Точно!
Сега много деца са по селата или се събират в парка и по градинки, времето е топло, има малко респираторни вируси. Като се наблъскат в ГТ наесен, после в тесните стаи по цял ден, събота и неделя в моловете, като прибавим и другите грипни и парагрипни вируси, и ще цъфнем.

# 753
  • Мнения: 2 020
Грипната тази година и в нашия клас беше ужас, повече от половината болни, три деца в болница. Моето вкъщи  - десет дни нямаше сила да стигне до тоалетната сам, халюцинации, повръщаше кръв, не искам да си спомням. В горните класове имаше по 4-5 деца останали в клас. И чак след това обявиха грипна ваканция, а две седмици по-рано ако ги бяха пуснали, можеха да спестят целия този кошмар на родителите.
Именно, при нас тъкмо всички се върнаха в клас здрави след като масово изкараха грипа и ги пуснаха заради ковид, затова от самото начало съм малко мнителна по отношение на прекалената загриженост уж заради ковид, като знам как при грипа се пънат с ваканцията всяка година докато не се изпоразболеят масово.

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Ами то няма угодия. Ако ги пуснат преди епидемия, защо ги пускат, нали нямало още болни. Ако ги пуснат след като всички се заразят, защо чак сега ги пускат, какво са чакали до сега.

Ние имахме две грипни ваканции. През първата в нашето училище почти нямаше болни. През втората (втората вълна) повечето се разболяха барабар с класната.

# 755
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ама точно така се получи с двете грипни ваканции тази зима. Когато обявиха първата в класа нямаше болни. Точно преди да обявят втората бяха останали 4 деца. Честно казано предпочитам да ги пуснат преди да са се натръшкали, втория път се забавиха прекалено много, просто беше безобразно.

# 756
  • Мнения: 1 839
За грипните съм забелязала, че ги бавят докато почине някое дете и повечето родители сменят рефрена от "Да си стоят в училище, вместо в мола!" на "Защо не ги пускате ваканция?!".

# 757
  • Мнения: 7 375
За грипните съм забелязала, че ги бавят докато почине някое дете и повечето родители сменят рефрена от "Да си стоят в училище, вместо в мола!" на "Защо не ги пускате ваканция?!".
                     Хайде,слезте на земята и спрете да пишете фантастични сценарии.Работя в рискова среда / с постоянно наличие на всякакви вируси вкл и грипни/ и не си спомням кога съм имала даже хрема.Имунитет се изгражда не когато си затворен и изолиран,а когато попадаш в среда с различни вируси и бактерии.Спомням си ,че водих разговор с един доктор ,който живее на север и той каза....ние не можем да живеем на юг,защото организмът ни и имунната ни система няма да издържат на вашите вируси...тук при нас ги няма и отивайки на юг ние се разболяваме от такива,на които вие изобщо не обръщате внимание и даже не ги забелязвате.
                    И сега 100 пъти се повтори,че епидемията ще отмине когато около 70-80 % от населението изгради имунитет.Така,че пълната изолация осигурява само по-дълъг период на изграждане на имунитет.Т.с. "разтягаме"епидемията във времето.При това не всеки носител на вирус се разболява.Това не е задължително,защото в противен случай ние трябва да сме вечно болни - вируси колкото щеш и каквито си щеш.Това важи и за короната.Не всички заразени ще се разболеят - въпрос на устойчивост на организъм и индивидуална имунна система.

# 758
  • Мнения: 19 289
Всъщност още няма потвърдени проучвания, че се изгражда траен имунитет.  Дори последните данни показват, че антителата спадат след известно време.
Затова се работи по ваксина толкова усилено.
Не всеки се разболява, но има хора, които месеци след разболяването продължават да имат тежки симптоми. 60% от лежалите в болница, което хич не е малко, както и 1/3 от лекуваните вкъщи.
Разтеглянето във времето има голямо значение за адекватността на лечение и за местата в болниците.

# 759
  • Мнения: 1 839
За грипните съм забелязала, че ги бавят докато почине някое дете и повечето родители сменят рефрена от "Да си стоят в училище, вместо в мола!" на "Защо не ги пускате ваканция?!".
                     Хайде,слезте на земята и спрете да пишете фантастични сценарии.Работя в рискова среда / с постоянно наличие на всякакви вируси вкл и грипни/ и не си спомням кога съм имала даже хрема.Имунитет се изгражда не когато си затворен и изолиран,а когато попадаш в среда с различни вируси и бактерии.Спомням си ,че водих разговор с един доктор ,който живее на север и той каза....ние не можем да живеем на юг,защото организмът ни и имунната ни система няма да издържат на вашите вируси...тук при нас ги няма и отивайки на юг ние се разболяваме от такива,на които вие изобщо не обръщате внимание и даже не ги забелязвате.
                    И сега 100 пъти се повтори,че епидемията ще отмине когато около 70-80 % от населението изгради имунитет.Така,че пълната изолация осигурява само по-дълъг период на изграждане на имунитет.Т.с. "разтягаме"епидемията във времето.При това не всеки носител на вирус се разболява.Това не е задължително,защото в противен случай ние трябва да сме вечно болни - вируси колкото щеш и каквито си щеш.Това важи и за короната.Не всички заразени ще се разболеят - въпрос на устойчивост на организъм и индивидуална имунна система.
Слезте вие на земята и погледнете по-далеч от носа си. Откакто стана детето ми на 3 и тръгна на градина, вече 7 години не мога да изкарам и месец здрава. Нито съм седяла затворена някога, нито изолирана, с клиенти съм работила, ама такова чудо не бях виждала. То не бяха бактерии, вируси и какво ли още не - един след друг, един след друг. Детските заведения са по-големи бациларници и от болниците. Хората щъкат постоянно по цял свят вече и носят какво ли не, децата си го менкат в училище и после го носят вкъщи.  Ми аз второ ако родя с такова "изграждане на имунитет" няма да оцелея до пенсия.

# 760
  • Мнения: 7 375
Слезте вие на земята и погледнете по-далеч от носа си. Откакто стана детето ми на 3 и тръгна на градина, вече 7 години не мога да изкарам и месец здрава. Нито съм седяла затворена някога, нито изолирана, с клиенти съм работила, ама такова чудо не бях виждала. То не бяха бактерии, вируси и какво ли още не - един след друг, един след друг. Детските заведения са по-големи бациларници и от болниците. Хората щъкат постоянно по цял свят вече и носят какво ли не, децата си го менкат в училище и после го носят вкъщи.  Ми аз второ ако родя с такова "изграждане на имунитет" няма да оцелея до пенсия.
                     Аз пък не само съм слязла на земята,но и здраво съм стъпила на нея.Как няма да не са бациларници ДЗ когато децата се водят болни с мотива "градински сополи"! Я прочетете малко в темите за ДГ и ДЗ и ще видите ,че съм права.Колко пъти се водят деца,на които тайничко се дава АБ,капят се капки в очите и т.н. и....когато ги връщат...писъци,че няма кой да ги гледа,а "ние трябва да ходим на работа"! Колко са фалшивите мед.бележки точно в ДЗ??? Хайде да не спорим,но ....изграждането на хигиенни навици и здравна култура се започва от СЕМЕЙСТВОТО.Да се води дете на 3-4 години с памперс не е нормално и това говори основно за други качества на "загрижени" родители!
                    Трябваше ли да се появи корона вирусът за да се сетим,че има нещо наречено ХИГИЕНА? Я се огледайте и вижте около вас чистотата на средата,поведението на повечето хора в ГТ, плюенето по улицата,воденето на кучета в градинките за деца и непочистването след тях....спирам,че мога още да говоря за хигиена и здравни навици,за възпитание и култура,но ...ще влезем в безконечен спор.
                     Най-лесно е да търсим сламката в чуждите очи,а да не виждаме гредата в своите!

# 761
  • Мнения: 1 839
И като изграждаш хигиенни навици в семейството, какво ти помага като го качиш в градския с тези, дето не си мият ръцете след тоалетна и го пратиш да стои по цял ден в една стая с тези на АБ. Хигиена в ДГ и училище аз ли трябва да поддържам?

# 762
  • Мнения: 19 289
Болни деца се водят навсякъде. Дори в чужбина е още по-зле и от България.
Имах позната, която водеше детето си с изолирана Хемофилус инфлуенце в носа и зелени сополи. На хлапето нищо не му ставаше освен сополите. Беше го изследвала, защото родителите от кооператива се бяха размрънкали. Тя не го и лекуваше де. Не можеше да проумее, че има деца, които ще финишират с пневмония от тази бактерия.
Та, едни деца карат по-леко дадени заболявания, други влизат във въртележката 1 ден на градина/училище и 2 седмици вкъщи.
Затова е повече от малоумно в момента да се настоява за присъствено обучение. Още повече се вижда, че мерки няма да има. Ще си караме на естествения подбор.

# 763
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 757
И като изграждаш хигиенни навици в семейството, какво ти помага като го качиш в градския с тези, дето не си мият ръцете след тоалетна и го пратиш да стои по цял ден в една стая с тези на АБ. Хигиена в ДГ и училище аз ли трябва да поддържам?

Контрол на входа и връщане на болни деца, това е решението. И синът ми от месец и половина е всеки ден на тренировки, пътува с маска в градския транспорт, носи си дезинфектант. На входа им мерят температура, спазва се хигиена. Преди да сме пробвали дали нещо работи или не, защо е нужно да го отхвърляме.

# 764
  • Мнения: 7 375
И като изграждаш хигиенни навици в семейството, какво ти помага като го качиш в градския с тези, дето не си мият ръцете след тоалетна и го пратиш да стои по цял ден в една стая с тези на АБ. Хигиена в ДГ и училище аз ли трябва да поддържам?
                      Ами явно доста разсъждават по твоя начин и не се сещат,че ВСИЧКИ трябва да го правят и тогава няма да има нито мръсен ГТ,нито такива на АБ и т.н.
                      Това,че някой си държи децата мърляви и не се сеща даже ,че трябва нещо да изгражда си е лично негов проблем.Аз не бих оставила децата си само за това,че други не се сещат,че има възпитание и хигиена,култура на поведение.
                      Хигиената в ДГ и у-щата зависи не само от тези ,дето ги поддържат,а и от тези,дето ги ПОСЕЩАВАТ. Да си оставиш сополивите кърпички ,след като си забърсал нослето на детето ,върху шкафчето или пейката , на която си седял за какво ти говори?!?! Там също работят хора и ти не си нещо повече от тях за да ходят след теб и да събират! Ако обаче си научен в семейството ,че така не се хвърля,а си има съответни места за това ,едва ли ще има лоши условия! Забелязвам,че тези ,дето най-много претенции имат, най- често нарушават правилата при това дори без да го забележат!

Общи условия

Активация на акаунт