Парфюмни размисли и страсти - 243

  • 38 022
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 171
Sysly, ако ще ти помогне да добиеш представа, Адикт е много хубав но е повече преобладаваща ванилия, а Среднощната е предимно пачули и амбър с малко роза което е уникална комбинация за мен (поне аз не познавам нещо подобно). Пачулито му дава мекота и много дълбочина подсилена допълнително от амбъра, много съблазнителен и женствен парфюм. Не стои плътен като Адикт, а много дълбок.

# 601
  • Мнения: 5 375
От известно време АРОМ не е наличен в официалния сайт. Не знам причината, но се зачудих с какво бих могла да го заменя, ако случайно го спрат от производство. Имате ли някакви идеи?

# 602
  • Deutschland
  • Мнения: 319
В Германия се продава. В немския Douglas също е наличен.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 17:02 от cielo

# 603
  • Мнения: 393
Понякога се чудя как да овладея този натопорчен дивашки устрем да закупувам нови и "нови за мен" парфюми, при положение, че в парфюмната ми съкровищница има диаманти и сапфири, рубини тук-там, топази, смарагди, перли, въобще богата гама от безценни богатства. Безумието на намаленията по време на  ИП и лудостта на мнозинството може да са толкова заразни, че се чудя как да съхраня собствените си желания непокътнати, незамърсени и как да преживея, освен овехналия парфюмен ентусиазъм след поредната покупка/размяна, но и разочарованието, което неминуемо идва с всяка нова просто... бройка.
Познавам, вместо притежавам, забравям бързо, вместо - парфюмен трогателен или разкъсващ от емоции/страст спомен, обвързан с аромат, незабравим, омагьосващ невярващия, разтърсващ пуританската природа, способен да те събуди от апатия или казано с една дума парфюмът "Легенда". Парфюми със своя история навярно има всеки в тази тема и извън нея.
В синхрон с обсъждания Midnight Poison

# 604
  • España
  • Мнения: 1 310


Базила, ако става дума за Ботега Венета едп, аз мисля , че ще ти хареса. Ти мисля харесваш велур. Аромата няма сладости, много е велурен и елегантен , като усещане е по-модерен шипър, но за мен и шипър баш не е , направо си е модерен Simple Smile. Аз съм почитател на друг тип кожи, от  този успях да изпръскам едни 5 мл и ми омръзна. Ако не намериш за проба те съветвам да не се хвърляш на големи разфасовки, ако е възможно. Спомням си , че в някакъв момент имах малко 30 мл шишенце голяма красота беше.
Точно 30 мл бебче е моето 😉! Пробвай с него! Точно модерен, велурено-теменужен и елегантен ! Вече няколко часа го разнасям и се усеща страхотно! Даже съм на път да му взема в последствие едно по-голямо братче 🥴!

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Базилче,:kissing_heart: Ботега не е за на сляпо и според мен.Аз не можах да се разбера с него, не му оспорвам качествата в никакъв случай, убийствено елегантен е, но аз не обичам велур в парфюми.При мен няма и помен от теменужки.

# 606
  • Deutschland
  • Мнения: 319
И аз да се похваля с нова придобивка, че тук е най- сладко. 🤩🤗
Получих си екстракта. Поръчах го импулсивно и насляпо, имайки вече Baccarat, и не сгреших.
Не намирам големи разлики, много са  сходни. В Extrait има горчиви бадеми. И към тях чудесен микс от шафран, жасмин, амбър и смоли.
Baccarat Rouge 540 (Extrait de Parfum) е много по-мек и носим от първообраза. Може би, ако мога така да се изразя, по-малко медицински, 🤕🥼😃 въпреки че не долавям йод и бинтове и в двата. Чак ми става смешно като си спомня колко бях наплашена от някои коментари и какви ужасии си представях.Толкова полярни мнение за един парфюм рядко се срещат. Има много копия, но нито едно не прилича на него! Той е единствен и абсолютно необикновен и неповторим. За мен, разбира се, ☺ и сигурно за още други, които са го оценили и имали късмета да им седи прекрасно.

# 607
  • Мнения: 662
Аризона, заподозрях аз нещо миднайтесто още като видях какви тъмносини сърца си наредила в предишния пост и не съм се излъгала явно. Честит да ти е, знам каква емоция е срещата с нещо старо, любимо и смятано вече за изгубено.
Всъщност си мислех още преди това за дълбоката ти сърдечна връзка с този парфюм, разглеждайки отзивите за Elie Saab Royal, преди да го поръчам, там доста хора са посочили прилика с Midnight Poison, което ме озадачи, защото пък ти писа, че не припадаш по Рояла. Но реших, че това ме ориентира само като стил на аромата, а не като буквална прилика, защото освен приликите със сигурност има и разлики, които обикновено дразнят до степен да обърнат колата и в никакъв случай приликата не означава заместител.
Пак честит!
Благодаря, Атти! И всички, които разбрахте парфюмната ми лудост. Hug

О, много харесвам Роял-а! Вече преполових една 50-ца, което е огромно постижение за мен. И преди съм казвала, че го намирам за най-добрият мейнстрим аромат за 2019.
И аз намерих лека препратка към Миднайт Пойзън в началото, когато се опознавахме, но после това никога повече не се появи. Супер многолик аромат е и всеки път се проявява по различен начин - намирала съм и рози, и ананаси, и пачули, и Черната орхидея, и една особена плодова дървесност понякога... всичко.
Просто тук говорим непрестанно за него и аз вече почнах да си мълча, когато е възможно. Grinning

cielo, да ти е честит и да си го ползваш с радост! Heart Eyes
И аз никога не намерих бинтове, болници и йодове в Бакара. Харесва ми ужасно много даже; само цената не ми харесва. Grinning

 
Скрит текст:
Днес съм без парфюм.Scream Поредният "най-горещ" ден на Острова, взимам си душ през половин час, и пръскам кокосовите боди мистове. Всичко друго би могло да ме подлуди /не се оплаквам, хваля се:grinning:, обожавам жегата/.

# 608
  • Мнения: 1 340
Аризона, пожелавам ти много неповторими емоции с новата стара любов! Винаги ми е изключително приятно да чета постовете ти 💕

cielo, честита придобивка. На мен също ми е много любим и есента ще го купя. При мен обаче в екстракта има нещо душливо, което го няма в другия, който нося дори и в доста топли дни

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 16:56 от blue75

# 609
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Аризона, благодаря ти!🌹
Много хубав пост! Някак си съпреживях това, което си изпитала. 🥰

# 610
  • Мнения: 2 028
Аз днес бях на Hermes тест и цял следобяд разнасям 4 аромата. Това вече е "моята бира" Beers . Просто се размазах от кеф.Пробвах Galop d'Hermes , най-красив от четирите.Нищо общо с конски"фашкии". За мен е много близък до Кели Калеше ЕДТ,но по нежен,по летен,по плодово-свеж.Кожа,роза и дюля,лек и ефирен.Още днес ще го поръчам ,много го искам Nerd Кожата е много по-малко от Кели,просто приказен!
Пробвах също L'Ombre Des Merveilles, носи тялото на Елексира,но тази бръснарска нотка,която супер силно избива не е за мен Stuck Out Tongue Closed Eyes
Jour d'Hermes и Jour d'Hermes Absolu също много мои.Много са подобни,като Absolu е по-силен и по-концентриран. За лятото Jour миля,че е по-добра,отива и той в редицата на спешните покупки. И като комбинация от четирите аромата мириша прекрасно........сърце не ми дава да наруша тази Ермеска композиция Yellow Heart Blue Heart Purple Heart Green Heart

cielo, да ти е честит Simple Smile Страхотна снимка! Аз също не намирам нищо медицинско и гадно в Бакарат,но на мен ми идва доста сладък ! Иначе ми трае 3 дни на дреха осезаемно с 2 пръсквания.

# 611
  • Мнения: X
Скрит текст:


Базила, ако става дума за Ботега Венета едп, аз мисля , че ще ти хареса. Ти мисля харесваш велур. Аромата няма сладости, много е велурен и елегантен , като усещане е по-модерен шипър, но за мен и шипър баш не е , направо си е модерен Simple Smile. Аз съм почитател на друг тип кожи, от  този успях да изпръскам едни 5 мл и ми омръзна. Ако не намериш за проба те съветвам да не се хвърляш на големи разфасовки, ако е възможно. Спомням си , че в някакъв момент имах малко 30 мл шишенце голяма красота беше.
Точно 30 мл бебче е моето 😉! Пробвай с него! Точно модерен, велурено-теменужен и елегантен ! Вече няколко часа го разнасям и се усеща страхотно! Даже съм на път да му взема в последствие едно по-голямо братче 🥴!
30 мл направо ги изпих за нула време! Следващата ми бутилка е 75 мл, изпръсках от нея 15 -20 мл и сега си го "пазя" Satisfied Той ми е един такъв специален, официален, изискан... може би единственият, който не мога да облека с "каквото и да е". В моята бутилка няма теменужки, обаче.

# 612
  • Мнения: 2 028
Botega Veneta я дебна от известно време, но ще е на сляпо. Имам усещане, че ще ми е като ръкавичка. Може би да ида да я пробвам, все пак, вече разходките са разрешени....
Ако няма къде да я пробваш , и ако обичаш велур- хубав,луксозен,мек и изискан велур си става за на сляпо Simple Smile Аз така мисля Smiley

# 613
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Мега оффтопикът ще направя, но видях Елинор каква снимка са прикачили към малък размер на М.ДЖ. Дейзи и не устоях. Такова малко, сладко, сладурско сладурченце. Да си го вземеш и да си го гушкаш, толкова е мини.




А, и сори, че прекъсвам темата за Ботега. На мен са ми интересни Абсолю, Велур и Сеншуъл. Grinning

# 614
  • Мнения: 2 028
...А, и сори, че прекъсвам темата за Ботега. На мен са ми интересни Абсолю, Велур и Сеншуъл. Grinning
Тези съм си заплюла да ги разнасям след ден-два,че иначе ми стават много за ден Laughing

Общи условия

Активация на акаунт