Къща около София - 2

  • 58 075
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 124
    Всичко хубаво, но на 2 ч. извън София по-скоро е за тема 'къща около Ст.Загора или В. Търново'.
    Щом имаш пари куписи във или около София.
    Аз успях да си купя прекрасна къща за нормални пари..
    Вие може да степо богати от мен и да си позволите повече...
    Успех

    Аз Ви разбирам и се радвам за Вас, просто елегантно Ви намекнах, че мнението Ви няма място в тази тема.

    Ако просто искахте да се похвалите, вече е друг въпрос.

    # 706
    • Мнения: 770
      Всичко хубаво, но на 2 ч. извън София по-скоро е за тема 'къща около Ст.Загора или В. Търново'.
      Щом имаш пари куписи във или около София.
      Аз успях да си купя прекрасна къща за нормални пари..
      Вие може да степо богати от мен и да си позволите повече...
      Успех

      Аз Ви разбирам и се радвам за Вас, просто елегантно Ви намекнах, че мнението Ви няма място в тази тема.

      Ако просто искахте да се похвалите, вече е друг въпрос.
      Аз просто споделих.
      Не мога да се мери със вашите  възможности.

      # 707
      • Мнения: 1 088
      Да си призная и аз бях малко объркан. След като е формулирано "2 часа път от София" значи все пак семейството живее в София в момента. Само че къща на такова разстояние е в най-добрия случай вила или ваканционен имот, а не за живеене. Дали и доколко това синът го касае и радва в момента, е друг въпрос. Човек преди 40-50г. възраст рядко има интерес към вилни имоти... Отделно че 2 часа от София може и да е в Ниш, или пък в Северна Гърция (като довършат магистралата през дефилето).

      # 708
      • Мнения: 770
      Да си призная и аз бях малко объркан. След като е формулирано "2 часа път от София" значи все пак семейството живее в София в момента. Само че къща на такова разстояние е в най-добрия случай вила или ваканционен имот, а не за живеене. Дали и доколко това синът го касае и радва в момента, е друг въпрос. Човек преди 40-50г. възраст рядко има интерес към вилни имоти... Отделно че 2 часа от София може и да е в Ниш, или пък в Северна Гърция (като довършат магистралата през дефилето).
      Точно така.
      Ние си живеем във София
      Там ще я ползваме за вила

      # 709
      • София
      • Мнения: 35 059
      Вие или сина Laughing

      # 710
      • Мнения: 770
      Ние купихме къщата за нас и бебето което е на 10 месеца.

      # 711
      • Мнения: 919
      Мисля да се върнем към къщите около София, че тук сюрреализъм и фентъзи настана.

      # 712
      • Мнения: 1 088
      А, значи къщата е купена за сина, който е на 10 месеца?
      Е това поставя нещата в по-различна светлина. Дано да може да й плаща данъците.

      # 713
      • Мнения: 770
      А, значи къщата е купена за сина, който е на 10 месеца?
      Е това поставя нещата в по-различна светлина. Дано да може да й плаща данъците.
      Ти не се притеснявай за това .
      Родителите за какво са.

      # 714
      • Мнения: 485
      Само да вметна в темата. Ние строим около София и искам да споделя, че цените на стротелните материали се покачват с дни. Казвам го за хората на които им предстои строеж от нула или ремонт на стара къща. Просто всичко е скочило.Всичко! Желязо, тухли, дърво, прозорци....За парцелите около София е вече ясно, че са двойни или тройни цени от преди Ковид . Не знам какво се случва.
       Да не говорим как трудно се намира свестен майстор или бригада за стротелство. От февруари започнахме да строим и излизат доста непредвидени разходи за всичко. Не ми се изброява. Така, че тези от вас, които имат в наследство имоти са късметлии. А тези, които могат да строят сами - още по-големи късметлии.

      # 715
      • София
      • Мнения: 12 224
      Така е с разходите. Аз не строя, а правя ремонт на стара къща, но има огромна разлика от миналата година даже в сравнение с тази. Покрива ми излезе много по-скъп от планираното. Миналата година прозорците бяха на една цена, сега имам още няколко да сменя и отново са по-скъпи.
      Аз имах късмета да купя имота с къщата точно преди епидемията, тоест октомври 2019 г.
      За съжаление ремонта върви бавно, поради липсата на достатъчно финанси и вече всичко е по-скъпо.
      Къщата се намира в село Петково, на 4 км от Елин Пелин. Дотук съм много доволна от съседите, пътя до там, както и самата почва, тъй като аз държа да може да растат зеленчуци Simple Smile. Парцела е 1700 кв, със стара къща 75 кв на два етажа и допълнително различни пристройки. Има ток, включително трифазен, вода и канализация. Взехме я за 85 хил лева, но оттогава съм дала много за ремонт, на старата къща. Ако трябва отново да решавам, може би бих я бутала и строила наново, но е късно вече да го мисля.

      # 716
      • Мнения: 770
      Само да вметна в темата. Ние строим около София и искам да споделя, че цените на стротелните материали се покачват с дни. Казвам го за хората на които им предстои строеж от нула или ремонт на стара къща. Просто всичко е скочило.Всичко! Желязо, тухли, дърво, прозорци....За парцелите около София е вече ясно, че са двойни или тройни цени от преди Ковид . Не знам какво се случва.
       Да не говорим как трудно се намира свестен майстор или бригада за стротелство. От февруари започнахме да строим и излизат доста непредвидени разходи за всичко. Не ми се изброява. Така, че тези от вас, които имат в наследство имоти са късметлии. А тези, които могат да строят сами - още по-големи късметлии.
      Ние за това се пристрашихме да си купим къща толкова далеч защото нямаме наследство и много възможности.
      За това предпочетохме подобре Стара от колкото никаква къща...
      И къщата я купихме за около 10 000 лв

      # 717
      • Мнения: 303
      Така е с разходите. Аз не строя, а правя ремонт на стара къща, но има огромна разлика от миналата година даже в сравнение с тази. Покрива ми излезе много по-скъп от планираното. Миналата година прозорците бяха на една цена, сега имам още няколко да сменя и отново са по-скъпи.
      Аз имах късмета да купя имота с къщата точно преди епидемията, тоест октомври 2019 г.
      За съжаление ремонта върви бавно, поради липсата на достатъчно финанси и вече всичко е по-скъпо.
      Къщата се намира в село Петково, на 4 км от Елин Пелин. Дотук съм много доволна от съседите, пътя до там, както и самата почва, тъй като аз държа да може да растат зеленчуци Simple Smile. Парцела е 1700 кв, със стара къща 75 кв на два етажа и допълнително различни пристройки. Има ток, включително трифазен, вода и канализация. Взехме я за 85 хил лева, но оттогава съм дала много за ремонт, на старата къща. Ако трябва отново да решавам, може би бих я бутала и строила наново, но е късно вече да го мисля.

      Не се коси толкова, ако я беше бутнала и да строиш наново щеше да дадеш не много, а умопомрачително много за нова. Напоследък е лудница, не само материалите, трудът също е безумно скъп. Бих казал, че строеж от нулата до ключ спокойно може да излезе 1000 евро на м2.

      # 718
      • Мнения: 1 878
      Днес имахме среща с архитекта, който избрахме за проект за старата къща, която взехме (Пернишка област) и в разговора засегнахме и темата за разход за строеж на нова къща. Та той това коментира, че вече излиза грубо към 1200 Евро квадрата с последните покачвания на цени на материали и труд.

      # 719
      • Мнения: 485
      Днес имахме среща с архитекта, който избрахме за проект за старата къща, която взехме (Пернишка област) и в разговора засегнахме и темата за разход за строеж на нова къща. Та той това коментира, че вече излиза грубо към 1200 Евро квадрата с последните покачвания на цени на материали и труд.
      Много зависи кой ще наемете да строи, каква е квадратурата и трябва ли да строите фирма, регистрирана в Камарата на строителите.
      Ние не строим с регистрирана фирма, защото строим официално под 100 кв. За труд плащаме на майстора 70лв/кв.м. Материалите ги купуваме отделно. Отначало майсторът започна много бързо и надмина очакванията ни. В последствие забави скоростта, докато почти спря по едно време и ни скъса нервите. Взима няколко къщи да строи наведнъж и го чакаш със седмици да се появи на твоята. Няма срокове. Прави каквото си иска и когато си иска. Иска пари предварително и го чакаш да ти свърши работа. Не знам как се справят хората със строителите, но и това е един много сериозен проблем.

      Общи условия

      Активация на акаунт