Азиатска козметика и грим 17

  • 45 443
  • 781
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 618
Boril какво ползвате в момента? Трудно е да се препоръчва така на сляпо. Аз също съм със суха кожа, продукти с ниацинамид, хиалуронова киселина, некиселинна форма на витамин С ми се отразяват чудесно. Корейците имат страхотни дълбоко хидратиращи маски без измиване (sleeping pack), които за суха кожа са просто чудотворни.
Може ли препоръка за тези маски? И аз съм нова в КК, чета темата и се ориентирам. Иначе съм със суха кожа, с фини линии и леки бръчки
Ползвам серуми на The Ordinary (в момента хидратация, основно ХК) и зимата ретиноид и киселини. Трябва ми Тази некиселинна форма на вит. С предразполага ли съм образуване на петна?

# 361
  • Мнения: 1 795
Danche_Kalpazanche
Скрит текст:
...насочила съм се към гел консостенция, защото смятам, че е по-лека и няма да ми запушва порите. Трябва ми последна стъпка. Рутината ми включва хидратация(тонер), серум със зелен чай, охлюв или прополис (редувам ги в зависимост от състоянието на кожата) и накрая крем/емулсия. Смятам, че не съм подбрала подходяща последна стъпка и си търся нова.
Относно комедоните - наследствен "подарък" са ми. Обременена съм и по майчина, и по бащина линия..В това отношение съм изтеглила късата клечка и не си спомням да съм имала период с кожа без пъпки...Понякога се засилват, понякога намаляват...Комбинирам с грижа "отвътре" - храна, витамини, но борбата е безмислостно жестока...
Иначе ползвам слънцезащита задължително, вечер съм с двойно измиване (японско в момента) и ексфолирам веднъж седмично с CURE NATURAL AQUA GEL - https://www.amazon.co.uk/Cure-Natural-Aqua-Gel-250Ml/dp/B001ABLKK2.
Гелът ми е много любим - харесва ми как се усеща на кожата, забавен ми е "кир ефектът", който се получава, докато се втрива и наистина кожата се усеща почистена в дълбочина без да опъва.
Това, което момичетата вече са ти предложили като продукти са все хубави неща. Ако имаш богата на серуми рутина гел-крем не е подходящ, а по скоро продукт тип лосион/ емулсия масло-вода. Ако ползваш достатъчно хидратираща слънцезащита без алкохол в състава може спокойно да нанасяш вместо крем в дневната рутина.
Комедони и пъпки не е точно едно и също и се третират по различен начин. За комедони задължително ексфолиация с киселини, в зависимост дали преобладават открити (черни точки) или закрити (white heads) сe използват регулярно по-висока концентрация на BHa или Aha к-ни. След киселината задължително се прилага и глинена маска. Задължително ежедневно се прави по-дълго маслено почистване, като трябва да се внимава за състава на почистващия продукт. В никакъв случай не се използва агресивен водоразтворим продукт/пяна, трябва да е с максимално киселинно Ph. Освен пилинг гела е хубаво да се включи и ензимна пудра. Всички пилинг гелове са еднакви- и тези за 8-10долара и тези за 30долара. Това е продукт без добавена стойност и няма смисъл да се влагат повече пари. Много са добри пилинг геловете на Iunik, PKY, Real barrier, 2ndesign.

Zari, вчера бях писала на jolse за пратката от скритата разпродажба и днес са я шипнали, но ми отговориха, че в момента имат удължен срок за обработка на поръчките:
We recently have 7~14 business days to prepare items before shipment(Excluding weekends and holidays)
Виж как е при теб и им пиши.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 13:53 от Viola Tarakanova

# 362
  • Мнения: 12 301
Ако някой случайно не е видял, а е почитател - комплектът на BLITHE  за 30 USD.

https://jolse.com/product/blithe-stay-rejuvenated-kit/23403/?cat … p;display_group=1

# 363
  • Мнения: 348
Привет, привет! Не съм писала от няколко месеца и минавам главно да кажа, че доставка от J с DHL пристигна за цифром и словом 2 дни от Инчон до вратата ми вкъщи. Дали е изгодна с тези 19 долара все още не мога да преценя, но ние си я разделихме с приятелка, та беше по-поносимо този път. Имам какво да кажа и за продукти, но като ми дойде музата. Здраво и красиво лято ви пожелавам засега Simple Smile

# 364
  • Мнения: 1 370
Нахлувам с малко тъп въпрос. Най-накрая и аз се престраших и пуснах една поръчка  от Jolse с превозвач до Англия, обаче ми изписва "Split shipping". Какво означава това? Че доставката от $2.5 е разделена по равно между всички продукти или че ще ми пратят продуктите отделно вместо заедно? На awaiting shipment изписва 4. Не искам 4 отделни кашончета...

# 365
  • Мнения: 1 795
Reddish, спокойно, винаги в ордера (по неизвестни причини) има колона, в която пише split shipping, но винаги изпращат всичко в един кашон. Мисля че дори не е активно като опция. Ако не се лъжа имаше преди време съобщение, че вече не правят разделяне или събиране на пратки- каквото си поръчал, това получаваш.
Аз имам вече няколко поръчки до UK, но ги шипват с голямо забавяне, така че трябва търпение. В момента 3 пътуват, като едната е поръчвана на мегадийл миналия месец- шипнаха я чак след 2 седмици, другите две са от скритата разпродажба в началото на юли и ги шипнаха днес. Ще ви държа в течение как се движат и дали успешно ще пристигнат при превозвача Simple Smile

И аз не се стърпях и от Best акцията обнових разни базови мазилца и взех един dr Jart premium beauty balm за разкош Bowtie Интересното е, че по корейските сайтове навсякъде е в "един универсален цвят", а в Sephora и американския сайт на марката има 3 цвята - light, medium,deep. Този,който тествах в Сефора беше доста тъмен. Явно марката си е с отделно производство за Азия и за света. Мария Серт го е препоръчвала като подходящ за по-тъмна кожа, та ще е интересно какво точно ще получа.


Valandin, супер новина ама явно си една от късметлийките Simple Smile Доста хора са на митница и се оказа, че с ДЧЛ не винаги е лесно да се освободи пратката, въпреки че си плащаш и ги упълномощаваш. Аз имах само една пратка с ДЧЛ  и дойде за 4ри дни в нас направо, но после на две приятелки ги задържаха - едната се освободи много бързо, другата още е "заложник" и все изискват някакви допълнителни документи.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 20:57 от Viola Tarakanova

# 366
  • София
  • Мнения: 546
Viola, аз понеже пътувам и не мога да проверя сега, но ако Premium BB то на Dr.Jart е една златиста опаковка, наистина е много тъмно. Може би и на теб ще ти е тъмно, аз съм 23 и на мен ми е неносимо тъмно, на 25-ците с морски тен, може и да стане Simple Smile Обаче е прекрасен, аз си го смесвам с нещо светличко, за да му се радвам Simple Smile
От корейски сайт съм го взимала, в универсален цвят беше само.

# 367
  • Мнения: 1 370
Виола, благодаря. Hug За момент си представих да треперя над 4 дребосъка и ми прилоша. Sweat Smile

# 368
  • Мнения: 1 795
Viola, аз понеже пътувам и не мога да проверя сега, но ако Premium BB то на Dr.Jart е една златиста опаковка, наистина е много тъмно. Може би и на теб ще ти е тъмно, аз съм 23 и на мен ми е неносимо тъмно, на 25-ците с морски тен, може и да стане Simple Smile Обаче е прекрасен, аз си го смесвам с нещо светличко, за да му се радвам Simple Smile
От корейски сайт съм го взимала, в универсален цвят беше само.
Felis, нямам търпение за момента, когато решиш да ни зарадваш със суочове на колекцията си Simple Smile
Точно златистата опаковка е. Много жалко, голяма надежда имах за него! Аз вече не знам какво съм: стандартното корейско 23/Natural beige/medium ми е светло, дори 25цата на HERA ми е леееко светличка. От Jung Saem Mool след разнасяне върху лице няколко дни, медиум се оказва прекалено светло, deep medium много тъмно. Мешам ги двата цвята, но честно казано ще потърся по-натам някакви пигментни капки да тонирам по-светлия цвят направо в кутийката, защото искам да мога да си го нося през деня и да коригирам/подновявам.

Reddish, ти веднъж като се престрашиш после много бързо става страшно... Като обявиха, че възстановяват стандартната доставка до UK издържах ден-два и пуснаха мега-дийл... после hidden sale... после нещо друго. Уж трябваше само една поръчка за проба да видя дали ще стигне благополучно и 6 поръчки по-късно мисля повече да не влизам в сайта Joy

# 369
  • Мнения: 96
Ако някой случайно не е видял, а е почитател - комплектът на BLITHE  за 30 USD.

https://jolse.com/product/blithe-stay-rejuvenated-kit/23403/?cat … p;display_group=1

Може ли да споделите повече информация и впечатления за него.

# 370
  • София
  • Мнения: 546
Виола, ggbg нещо счупиха камион и не можах тази седмица да си взема нещата, а заминах малко на ваканция Blush
Като се завърна ще подредя колекцията за фотосесия, не съм забравила Grinning
Не съм имала Хера и не мога да сравня с тях, но като видях твоите суочове medium и deep на JSM, подозирам, че може и на теб да ти е леко тъмен Dr.Jart.

# 371
  • Мнения: 6 618
Вчера ми шипнаха двете пратки от скритата разпродажба. На D alba продукти.

# 372
  • Мнения: 550
Момичета, какво използвате в момента като измивен продукт, изключвам масленото почистване. Сега съм с гелът на Cosrx, но съм хвърлила око на Purito. Доволна съм от Cosrx, но пусто му и пробване на все нещо ново 😁🙈
И да попитам знаете ли откъде мога да си закупя Timeless vitamin c serum но в новата, жълта опаковка? Преди го имаше в Yesstyle, но сега е само в стара опаковка.

# 373
  • Благоевград
  • Мнения: 98
Момичета, какво използвате в момента като измивен продукт, изключвам масленото почистване. Сега съм с гелът на Cosrx, но съм хвърлила око на Purito. Доволна съм от Cosrx, но пусто му и пробване на все нещо ново 😁🙈
И да попитам знаете ли откъде мога да си закупя Timeless vitamin c serum но в новата, жълта опаковка? Преди го имаше в Yesstyle, но сега е само в стара опаковка.

И аз използвам измивния гел на Cosrx сутрин и пяната на Skin Watchers вечер. И от двата продукта съм доволна.

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 794
Аз ползвам и двата гела - Cosrx и Purito, поръчвам който е на промоция когато пускам поръчка. Особена разлика между двата не намирам, еднакви са като усещане и гъстота, не премиват и не изсушават, единствено миризмата на Cosrx е по-силна и натрапчива. Първоначално ми беше много неприятна, но с времето свикнах и сега даже ми е леко приятна. Purito мирише на същото, но много по-недоловимо. За мен и двата са най-добрите измивни гелове, които някога съм ползвала.
В резултат на пустото пробване на нещо ново се сдобих с NATUREKIND Hydro Mega Hyaluron Ampoule 100ml, от промоцията 1+1 в J, която се оказа много неподходяща за мазна кожа, та сега имам една неотворена и една отворена ампула от която липсват три пипети, ако някой се интересува да ми пише на лично.
Ползвам вече една седмица TIAM My Signature C Source, вместо любимия ми Wishtrend Pure Vitamin C 21.5 и съм приятно изненадана от приложението му. За резултат е рано да говоря, но попива по-бързо и въпреки, че е по-гъст като консистенция, в течение на деня кожата ми се омазнява по-малко и се налага да коригирам грима само веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт