Почивка в Сапарева баня

  • 17 480
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 247
Явно държат нивото, сигурна бях. Дано успеем и ние да стигнем до там скоро Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 2 884
Някой да е ходил е хотел Емар?

# 62
  • Мнения: 264
Отзиви за Вила Влахов? Благодаря!

# 63
  • Мнения: 19 485
Отзиви за Вила Влахов? Благодаря!
Чистичко, ново, с басейн, на хубаво място. Сега минусите - има едни мухи около басейна много досадни. И главното - при обещана възможност за закуска в барчето имаше някакви питки чак към 10,30-11 часа ,преди това нищо за ядене. Ние бяхме в стая без възможност за готвене и не си носехме нищо, а ставаме и закусваме рано. Отделно че при настаняване не ти обясняват къде може да си направиш храна и да ползваш хладилник, печка, маса за хранене и т.н. Видях, че има и то много добре уредено място, но не бях сигурна, че може да го ползваме и кога, тъй като хотелът беше пълен. Това е характерно в семейните хотелчета в Сапарева баня - обща кухня, но на мен не ми допада, защото се притеснявам, а и е за доста стаи в интерес на истината. Ако сте ок с тези условия, става за два-три дни.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 884
Някой да е ходил е хотел Емар?

Да кажа , че го препоръчвам! Нямам забележки! Уникален!

# 65
  • Мнения: 19 485
Някой да е ходил е хотел Емар?

Да кажа , че го препоръчвам! Нямам забележки! Уникален!
300 лв на вечер за стая и даже няма вътрешен басейн?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 884
Някой да е ходил е хотел Емар?

Да кажа , че го препоръчвам! Нямам забележки! Уникален!
300 лв на вечер за стая и даже няма вътрешен басейн?

238 ни излезна, като се плати предварително.Това е съботно- неделна цена. Външният басейн ни беше достатъчен. Хотелът е много нов и много добре направен. Закуската беше много качествена. В ресторанта им храната е много добра и не е на непоносими цени. В другите големи хотели които гледах цените бяха 300-320 лв. Заради цената го предпочетох, но със сигурност ще се върнем Hands V

# 67
  • Мнения: 4 239
Миналата седмица с ММ бяхме за пет нощувки от понеделник до събота в Апартхотел и СПА "Сапарева баня" /ЕНИС СПА/ . Резервирах и платих през букинг, избрах по снимки и отзиви, тел. за резервации - 0895620521.
       Търсехме си място, където двама възрастни да отдъхнат на тишина и спокойствие от хорска глъчка - намерихме го!  Хотела е с минерален басейн и джакузи (само за гостите си), които бяха отлично поддържани, с идеална температура на минералната вода. За наш късмет в 95 % от времето на престоя ни си се пляцикахме само двамата като в частен басейн и не сме се засичали с други хора. Чак в петък следобед пристигнаха едно семейство с две дечица Simple Smile Работното време на басейна е от 8.30 до 19 ч. Разполагат и с ИЧ сауна, но по здравословни причини не я ползвахме.
       Стаята ни беше на последния етаж с много голяма тераса с чудна гледка, идеална за събиране на слънчев тен. Удобно легло, телевизор с много канали, баня с душ-кабина, малък хладилник. Хотела се намира на ул. Трети март, не предлагат изхранване, но буквално срещу входа му има магазинче за хранителни стоки, на метри е СВА, а малко по-надолу отлично заредения Фреш-маркет. За семейства с дечурлига пред фреш-маркета има много хубава детска площадка. Преди СВА, в началото  на ул. Васил Левски (пътя за Паничище) е хотел с ресторант "Приятели" - чудесен ресторант с много добра кухня и обслужване. Започват работа в 8 ч. и за закуска освен много други неща предлагат мекици и пържени филийки Simple Smile На съвсем близко пешеходно растояние също има заведения с добра кухня с обедно меню, до парка с гейзера е ресторант Бохеми, който също ни допадна. Докато пробвахме къде да похапваме престоя ни приключи и така и не стигнахме до пицарията при Радо, за която освен от темата, чухме добри отзиви от приятели.
         Градчето много ни хареса, тихо и спокойно, чудесна природа, много дружелюбни хора. С удоволствие ще почиваме пак там.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 09:29 от tetka_the_best

# 68
  • Мнения: 430
Миналата седмица с ММ бяхме за пет нощувки от понеделник до събота в Апартхотел и СПА "Сапарева баня" /ЕНИС СПА/ . Резервирах и платих през букинг, избрах по снимки и отзиви, тел. за резервации - 0895620521.
       Търсехме си място, където двама възрастни да отдъхнат на тишина и спокойствие от хорска глъчка - намерихме го!  Хотела е с минерален басейн и джакузи (само за гостите си), които бяха отлично поддържани, с идеална температура на минералната вода. За наш късмет в 95 % от времето на престоя ни си се пляцикахме само двамата като в частен басейн и не сме се засичали с други хора. Чак в петък следобед пристигнаха едно семейство с две дечица Simple Smile Работното време на басейна е от 8.30 до 19 ч. Разполагат и с ИЧ сауна, но по здравословни причини не я ползвахме.
       Стаята ни беше на последния етаж с много голяма тераса с чудна гледка, идеална за събиране на слънчев тен. Удобно легло, телевизор с много канали, баня с душ-кабина, малък хладилник. Хотела се намира на ул. Трети март, не предлагат изхранване, но буквално срещу входа му има магазинче за хранителни стоки, на метри е СВА, а малко по-надолу отлично заредения Фреш-маркет. За семейства с дечурлига пред фреш-маркета има много хубава детска площадка. Преди СВА, в началото  на ул. Васил Левски (пътя за Паничище) е хотел с ресторант "Приятели" - чудесен ресторант с много добра кухня и обслужване. Започват работа в 8 ч. и за закуска освен много други неща предлагат мекици и пържени филийки Simple Smile На съвсем близко пешеходно растояние също има заведения с добра кухня с обедно меню, до парка с гейзера е ресторант Бохеми, който също ни допадна. Докато пробвахме къде да похапваме престоя ни приключи и така и не стигнахме до пицарията при Радо, за която освен от темата, чухме добри отзиви от приятели.
         Градчето много ни хареса, тихо и спокойно, чудесна природа, много дружелюбни хора. С удоволствие ще почиваме пак там.


Чудесен отзив, разгледах мястото, хареса ми. Имам два въпроса - кухните оборудвани ли са, в смисъл можеш ли да приготвиш нещо леко, вземайки храна от магазина? И басейнът изцяло открит ли е или има плексигласови плоскости, които се махат? Че последното много ме дразни, иначе мястото ми хареса, най-вече заради големите апартаменти - ние сме с три деца и трудно намират места за настаняване в подобни курорти

# 69
  • Мнения: 6 299
polij, преди може би 2 години бях в апартхотела в апартамент с две спални. Няма удобства за готвене. Има малък хладилник и шкафове с мивка, чаши и чинии, но не са достатъчни. Имаше котлони, които по спомен не бяха вързани, но няма и абсорбатор, така че ако се готви вероятно ще се умирише целият апартамент. Мисля че имаше кана за топла вода. Ние си носехме машина за кафе, но така правим винаги. Има възможност да си поръчваш храна с доставка до хотела, или просто ти да си я донесеш от някое заведение, ако държиш да се храните в апартамента. Сега ако в кухните има промяна и са оборудвани би било добре. В басейна част от настилката се люпеше и бе неприятно за стъпване. Нямам идея дали поликарбонатното покритие са свяла през летните месеци, защото го посетих през зимата. Няма асансьор, така че за такива като мен със здравословни проблеми изкачването и слизането по стълбите е преизвикателство. Балкончето на апратамента е малко, но става. За бюджетна почивка е ок.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 13:59 от Fatalina

# 70
  • Мнения: 430
polij, преди може би 2 години бях в апратхотела в апартамент с две спални. Няма удобства за готвене. Има малък хладилник и шкафове с мивка, чаши и чинии, но не са достатъчни. Имаше котлони, които по спомен не бяха вързани, но няма и абсорбатор, така че ако се готви вероятно ще се умирише целият апартамент. Мисля че имаше кана за топла вода. Ние си носехме машина за кафе, но така правим винаги. Има възможност да си поръчваш храна с доставка до хотела, или просто ти да си я донесеш от някое заведение, ако държиш да се храните в апартамента. Сега ако в кухните има промяна и са оборудвани би било добре. В басейна част от настилката се люпеше и бе неприятно за стъпване. Нямам идея дали поликарбонатното покритие са свяла през летните месеци, защото го посетих през зимата. Няма асансьор, така че за такива като мен със здравословни проблеми изкачването и слизането по стълбите е преизвикателство. Балкончето на апратамента е малко, но става. За бюджетна почивка е ок.

Благодаря, за бюджетна е ок, но това с покритието на басейна мноого ме дразни, все едно съм в парник. Така че най-вероятно отпада. Просто ми хрумна като отправна точка за Рилските езера, които са планувани в обозримо бъдеще.

# 71
  • Мнения: 4 239
Да, ще подкрепя Fatalina по отношение липсата на асансьор. Както писах, ние си бяхме само двамцата на последния етаж с много голямата тераса в стая с една спалня. Подозирам, че съседния апартамент с тераса на покрива е по-голям и за повече хора, може би той е оборудван с кухня.  Като баба на дребни внучета обаче аз не бих била спокойна да ги пускам без наглеждане по терасата, защото съм си страхлива да не се покатерят на някой стол. Нямахме кухня в стаята, а само малък хладилник, което за нас беше напълно достатъчно. Два пъти ММ реши, че ще си правим салата, докато си пие питието на терасата. Терасите на долните етажи са малки, но прилични. Не стават за плаж Simple Smile
Басейна в момента е покрит, махнати са плоскостите отстрани, така че влиза достатъчно въздух и не е задушно от топлата минерална вода. Аз и заради това го избрах - заради прогнозата за дъждовно време, което не исках да ме ограничава от ползването на басейна когато ми хрумне. Почти три-четири пъти се случваше да превали по малко следобедите. Казаха, че при добро време махат покрива. Извън покрива покрай басейна също има шезлонги, но там слънцето започва да огрява към 10 ч. заради оградата и аз успях малко да поизгоря.  
Като заклети кафеджии си мислех да мъкнем с нас кафе-машината, но се отказах, че съвсем нямаше да мръднем от стаята. Както казах, срещу входа на хотела до малкото магазинче има кафе-автомат. Късно (последния ден) открихме, че във фреш-маркета има автомат за кафе, на който се плаща с банкова карта. Такова страхотно капучино с уникална пяна не са ми сервирали никъде скоро! А сутрешното кафе със закуска в "Приятели" (на петдесетина крачки) също беше много добро.
Eто линк от фб страницата - снимките горе в дясно и долу в ляво са на нашата стая и тераса. Другите две с кухнята не зная от къде са.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=581388727324917&set=pb.1000 … 36704.-2207520000.
       От чисто бабешка гледна точка за внучетата ми на 3 и 5 годинки това място би било скучно. Да се къпят и забавляват в басейна е ОК в рамките на час, час и нещо максимум, но после няма как тези деца да ги вържеш да не тичат насам-натам, а в самия периметър на хотела няма къде. Няма място за игра, освен в стаята...  Отделно от това, че не се предлага никаква храна и напитки те ангажира да излизаш с децата извън хотела, свързано със съответната подготовка, преобличане и т.н. ритуали.
      За мен и дядо беше идеално, обаче.
ПП - допълвам, че настилката в и около басейна в момента е без забележки.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 16:06 от tetka_the_best

# 72
  • Мнения: 683
Миналата година бяхме в къща за гости Елпида. Имат кухня за общо ползване и външен басейн. Цената е повече от добра. Намира се на центъра.

# 73
  • Мнения: 1 784
Зном,че въпросът ми не е точно за тук,но се колебая между Спа хотел Езерец Благоевград и Емар
Ако има някой,който е бил и в двата  да направи сравнение бих била благодарна

# 74
  • Мнения: 837
Миналата година бяхме в къща за гости Елпида. Имат кухня за общо ползване и външен басейн. Цената е повече от добра. Намира се на центъра.
И ние бяхме там. Не сме ползвали кухнята.  Хапвахме навън. Изкарахме си добре. Брат ми и синът ни всеки следобед ползваха басейна. Само това,  че  бяхме за малко дни не ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт