Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 67

  • 30 997
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 402
Аз го виждам сиво, какво е всъщност?

# 751
  • Мнения: 22 867
One_Love -, много, много благодаря! Хем ми сивееше на кутията, хем "езеро", свързвам го със синьо, та ми стана интересно. Пък и заглеждам сивите нюанси и не попадам на такъв, дето да ме закове. Приятно сивеещо ми изглежда на мен.
А люляковия цвят, стои по-бледо от розовия. Лошото е, че на стена може да изглежда по-различно, а тук няма "езерото" за да се сравни:
Скрит текст:


# 752
# 753
  • БГ
  • Мнения: 1 273
на кутията на латекса пък го дават да се комбинира с жълто
Скрит текст:
Ето ги един до друг:
Скрит текст:

# 754
  • Мнения: 7 198
Според мен с жълтото ще се получи добре.

# 755
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Да си копирам поста и тук,защото професионалистите бавно отговарят .
Ще имаме първокласник и трябва да купим бюро.Проблемът е,че не зная къде да го сложим.Моята идея е да бъде до вратата, на мястото на дървеният шкаф. Има достатъчно място по дължина-150 см. поне ,но ме притеснява това,че в момента шкафа е със дълбочина около 47 см,а бюрото ще е 75-78 см.А ще има и стол.Така от вратата-директно попадаш на бюрото.  Според ММ ще е по-добре ако е на стената към прозореца,като започва от началото на прозореца и продължава. Прозорецът е 92 см. Това означава , че бюрото ще започва от прозореца и ще продължи по стената (където е сега  е бялата етажерка с играчки и червени шкафове). Притеснява ме , че няма да има симетрия, ако свършва по средата на стената между двата прозореца, и също така, че една част от бюрото ще гледа към стена,а детето е със очила,и стаята е северна. Къде според вас ще е най-удачно  да сложим бюро, така че да е удобно и красиво. И какви цветове  биха подхождали на жълтите стени-за стая на момче .( цветът на стените, леглото и гардеробът ще остават -те  са бели,стената със прозорците е бяла също,останалото ще се маха).Благодаря предварително.
Скрит текст:
   
 Това е едната стена ,където би могло да е бюрото,на мястото на дървеният шкаф.


Другата стена където би могло да е бюрото-от първият прозорец ,нататък(ще се маха етажерката).


Леглото в момента,

което ще обърнем,ще махнем тентата и ще стане така като модел.Можем и да го облепим,като на снимката.



И гардеробът,който ще остане

 
Всико е от Икеа,новите мебели също ще са от там със сигурност, за сега само  разглеждам бюрата,и не съм избрала. Има вариант и да е под ъгъл бюрото-една част на мястото на дървеният шкаф и другата до прозореца..
Малкото все още  няма претенции за цветове,така че аз ще избирам:grinning:..
Ще се махат всички мебели-освен леглото,и гардеробът,като на гардеробът няма да се сменя мястото,защото е хванах за стената вече и има дупки съответно..

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 16:16 от Kaisia

# 756
  • Мнения: 9 797
Според мен бюрото да си остане там, където е сега детската маса - пред прозореца, на най-светлото място.
Ако момчето пише с лява ръка, може да седи и отдясно/напряко на втория прозорец, за да не си засенчва с пишещата ръка. Ако обаче пише с дясната, според мен по-добре е пред прозорец. Щом е север, няма да му свети слънце и да му пречи, но ще има дневна естествена светлина.
За красотата няма да се изказвам - в случая за мен определящото и по-важното е да е светло (естествена светлина).

# 757
  • Мнения: 40 950
С коя ръка пише? Мъжът ти е прав, че до вратата е неудобно, но ако е и десняк със светлина отдясно съвсем ще е зле. Аз бих зарязала всякакви симетрии и бих сложила бюрото точно срещу левия прозорец, светлината да му идва отпред, а за да не е завряно в ъгъла отдясно на бюрото някаква етажерка за книги, която да запълни пространството между прозорците  (нещо с 1/2 от ширината на сегашната етажерка, може и да я срежете направо).
Може и пред десния прозорец, което от една страна е по-добре за да не е баш с гръб към вратата, но бюрото да не запушва парното. И двете стават, така по снимки ми е трудно да дам предпочитание. Но най-важното за мен е - майната им на красота и симетрия, на първо място е ергономичността.

По принцип за десняк светлината трябва да идва отляво или отпред.

# 758
  • Мнения: 10 607
Заповядайте в НОВА ТЕМА.

# 759
  • Мнения: 9 193
Здравейте, аз лично бих сложила бюрото там където е сега дървения шкаф , но стола да е с гръб към стената и реално, като седи детето да може да е с лице към цялото пространство на помещението, така може да си отпуска погледа без да се налага присвива очи, ако е срещу прозореца. Под прозореца бих сложила от тези ниските модули/от серията на секцията ти на Икеа за да са като помощни на бюрото за учебници.
Светлината ще пада от ляво на детето, няма да хвърля сянка при писане  и когато стола е с гръб към стената е някак по уютно и защитено.

# 760
  • Мнения: 2 901
Kайсия, според мен е добре бюрото да е под/пред прозорците с някакво продължение, прочетох, че искаш да е  по голямо http://4.bp.blogspot.com/-4ycEgAMXRR0/UHstlyHmiOI/AAAAAAAAulM/s0 … fflante_com_5.jpg
https://www.thespruce.com/thmb/qcSYTzOaEw8coJzhOp48CZ4MO_U=/0x45 … 78c08ab8a7150.jpg
На моя син бюрото е пред прозореца, северозападна стая и като го питам дали да вдигам щората все не иска, че му светело слънцето в очите.

# 761
  • Мнения: 40 950
Здравейте, аз лично бих сложила бюрото там където е сега дървения шкаф , но стола да е с гръб към стената и реално, като седи детето да може да е с лице към цялото пространство на помещението, така може да си отпуска погледа без да се налага присвива очи, ако е срещу прозореца. Под прозореца бих сложила от тези ниските модули/от серията на секцията ти на Икеа за да са като помощни на бюрото за учебници.
Светлината ще пада от ляво на детето, няма да хвърля сянка при писане  и когато стола е с гръб към стената е някак по уютно и защитено.

Принципно супер, ама ще се запуши съвсем вратата.

Първият линк на Нат според мен е право в десетката Dart

# 762
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Със дясната ръка пише .Значи остава варианта до прозореца.Ако намерим достатъчно голямо бюро,може да е от прозорец до прозорец.Иначе ще е така
Скрит текст:
           
Под другият прозорец ще запушва парното.
Мисля че няма как да е до  вратата и  да се обърне -ще е тясно,и няма да има място за минаване .Защото нали и стол ще има,и трябва да има достатъчно място да го издърпва назад колкото иска..

# 763
  • Мнения: 9 797
Кайсийке, дори да ти е мъчно за идеите за симетрия и дизайн, повярвай ми като на човек, сложил очила в 4 клас и чел доста книжки на лоша светлина  - естествената светлина за малките деца, които растат и още очите им не са спрели да се развиват, е най-важното. Не можеш да я замениш с каквато и да е изкуствена, не е същото, дори осветеността да е повече като лумени.
Голямо бюро от прозорец до прозорец можеш да направиш като барплота в кухнята, като на първата картинка на Нат. А под този плот да сложите разни по-ниски шкафчета за разните ученически неща. Пред радиатора може да си остане празно без шкафчета, но с плот отгоре, за да не пречи на отоплението. Само като идея, не знам дали можете или дали ви се занимава с някакъв вид поръчка.

# 764
  • Мнения: 13 191
А не може ли бюрото да е перпендикулярно на стената с прозорците, да е под първия прозорец, но детето да е с гръб към стената? Така светлината ще идва отляво. Може и да е от тези извитите бюра - така то само ще избере на коя част от извитото му е по-удобно да пише.

В такова положение, ама без това високото.

Може да има зад гърба някаква секция, бюрото да е извъртяно настрани, перпендикулярно на прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт