Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 67

  • 30 998
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 423
За стила на жилището е супер! Изобщо жилището ти е много красиво, но аз лично на диван без голяма облегалка не мога да кажа удобен.
Най-хубавото е, че сега има избор, не като едно време, когато във всички домове диваните и секциите бяха еднакви Simple Smile

Благодаря, Second! Аз имах предвид качеството на дивана, не вида му. Исках да похваля Руди-Ан, че произвеждат качествена стока - иначе дизайни всякакви, включително и при тях, зависи от навиците на потребителя. На мен например висока облегалка не ми трябва, специално съм търсила ниска, за да е под нивото на прозореца, да не спира светлината и чувството на простор да се запази, въпреки височината на седалката (мразя ниски дивани, в които потъваш и коленете ти сочат тавана).  Но аз на този диван основно лежа. Който е свикнал да седи и да му се подпира главата на нещо, естествено, че ще предпочита друг тип.

# 721
  • София
  • Мнения: 9 926
Отдавна се каня да пиша за една обособена "гарсионера" (северозапад), с идеята да я освежим и отдадем на по-добра цена под наем (недалеч от НБУ).
Размерите трябва да са тези (ще видя днес за зелените -електрикови - шкафчета кои ще паснат най -добре, но вече ще има и абсорбатор - до бойлера е отдушника).
Основния възел, който трябва да направим е кухненския плот. Днес ще търсим плот (Homemax, Praktiker...) - но какъв цвят и дебелина?
Печката е стандартна Горене, бяла, с 3 чугунени колела. хладилникът е под бойлера, но може би ще се изнесе в дясно, за да се направи на негово място шкаф, понеже ще остане това под мивката и едно пространство около 35см - може би с чекмеджета?! Някои неща искаме ние да ги направим.
 Откъде бихте препоръчали на добри цени - плот (термоплот не мисля че е нужен) и разкрояване за вратички и панти -  в София? ПДЧ 16мм листове имаме в сиво и оранжево, които може би ще ползваме.

Килимът го няма Grin Столчетата мисля също да заменим... вратата към балкона има липсващо стъкло и ще се поправи и то, за това е с фибран Simple Smile

Банята скоро не е правен ремонт, но знам че по фаянса нищо няма да се пипа! Още едно стъкло-поставка ще се вземе от Бриколаж - няма да има шкаф явно... (не участвам само аз в решенията). Вентилатора няма клапа и трябва ръчно да се затваря и отваря... може би казанчето ще издействам да го заменим, макар че това си работи.


Стаята - вече има гардероб с 3 плъзгащи и огледало - по-светъл от паркета. Леглото още не сме измислили.


За балкона - може би само един перваз под вътрешната дограма:

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 15:10 от Starrydream

# 722
  • Мнения: 4 402
Само един съвет за печката, не оставяйте дупка чежду нея и плота, защото става голяма мизерия. Ние сме в квартира със седяща на пода голяма печка и до плота има 5-6 см...ей почти всеки път пада някой морков, парче лук...няма чистене тази дупка, освен това стената на печката полепва с мазнина до шкафа и пак не може да се почисти.
И в банята смесителя сменете, защото и в студентски град са по-хубави...

# 723
  • Мнения: 8 823
според мен и гардеробът е за смяна, с този гардероб добра цена няма да му вземете.  Един двукрилен нов гардероб не е толкова скъп.

# 724
  • Мнения: 4 402
И абсорбатор няма, добре е да има... Бойлера бих го скрила някак, не му е мястото в кухнята, не знам може ли да се затвори в шкаф. Тапетите също на соц навяват, но с един латекс отгоре може да се освежи, баба ми така направи и доста по-добре изглежда. Ако ще се дава под наем на студенти си направете окабеляване за интернет, иначе може те да го направят. За студенти не и добре да има килим, масово нямат прахосмукачки и ги мързи.
Легло е добре да не е едно, а да са две и да могат да се доближат да станат едно, за да става и за двойка и за по отделно. Бюра също е полезно да има, за да има място за компютри.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 17:50 от Ваня А.

# 725
  • Мнения: 758
Без да се обиждаш, но апартамента си е за основен ремонт. Дано успеете да го свежите за да стане приятен за живеене и съответно ще вземате по-висок наем. Пдч плоскости, плотове и гърбове има в Салекс. Има изгодни и запазени неща в олх, може да вземете неща втора употреба, за да може да смените повече мебели и уреди. Тези хладилници тип мини бар не събират нищо. Една тенджера и две бири. Дано поне да е нов. Има и читави с транспортни дефекти, Беко и т.н.

# 726
  • Мнения: 9 797
Той потребителят написа, че не зависи само от него. Питал е преди и за шкафче за банята, и за отдушника, за разни неща. Явно не е възможно да направяТ основен ремонт.
Батерията в банята бих я сменила задължително. Този тип чешма, с разклонение за душ-слушалка, не се намира много често. Но съм виждала подобни по железарии, ясно е, че не са "маркови" и не може да разчита да я види и намери в Интернет. Банята бих я минала с пароструйка, плочките, фугите, тоалетната чиния. Като няма вариант за ремонт, поне да е чисто.
Бих пребоядисала аз с бял латекс, това синьо няма да направи добро впечатление. От темата за наемите оставам с впечатление, че наемателите на бюджетни жилища търсят бяло, да личи, че е чисто. Аз ползвах гръцкият латекс Витекс, има добра покривност, не е от съвсем евтинджосите, но си спестявате минаване с много ръце и отмиване на латекса при бърсане. Хвалят и български латекс Артеколор, че е с добра покривност и издръжлив.  Боядисването можете и сами да го направите - така ще платите само за латекса, трудът ще е от вас. За 2 дни може да се боядиса. Единият ден боядисвате първа ръка, на втория ден - втората ръка. След това само чистенето и подреждането остава.

Допълвам - уредите с транспортни дефекти не са евтини, защото са модели за чужди пазари, примерно германския, т.е. първоначалната цена на уреда е доста над тези на и за българския пазар. Печка АЕГ с транспортен дефект (с индукционен плот), модел за германския пазар, ми струваше 1100 лв. преди 7-8 години. Но в техномагазините има по-евтини, съответно по-стари модели. По-добре такъв уред, ако решите да сменяте нещо от бялата техника.

# 727
  • Мнения: 4 402
Смесители има такива, поне подобни за бидетна слушалка, вероятно може да се смени слушалката.
За бялото, да, определено ще изглежда по-чисто.

# 728
  • Мнения: 9 193


когато няма място е чудесно решение, особено в така харесваното Ново строителство Wink

# 729
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
На картинка,може би...но не бих го причинила и на враг- това е невъзможна поза ! Изобщо как ще се изгърбиш там- повредите за гръбначния стълб могат да  са ужасни

# 730
  • Мнения: 5 832


когато няма място е чудесно решение, особено в така харесваното Ново строителство Wink
Прилича ми на каюта на кораб. На мен лично ми изглежда ужасно.

# 731
  • Мнения: 4 402
Ако стаята се споделя от момичета/момчета, просто няма как да спят един върху друг и да използват компютър така. Спомнете си студентските години...

# 732
  • Мнения: 9 797
Това е (част от) панелен апартамент, не НС, така че стаята би трябвало да може да събере нормално легло. Според мен това е конфигурация за сам човек, не за двама споделящи жилището. Може да се събере единично легло или 140/160 см., включително и място за малко бюро ще се намери. Може би Старидрийм да пита в темата за наемите, там наемателките ще го посъветват какво се търси за бюджетно самостоятелно жилище като мебели. Според мен 140 см. легло ще е перфектно за сам човек - ще му е достатъчно широко, а и може да се събере момче/момиче за гушкане с преспиване Laughing
Може би ако даде скица на стаята с размери, а не снимки, ще може по-добри съвети да получи за мебелирането.

# 733
  • Мнения: 4 402
Според мен няма как да се вземат добри пари от сам студент, защото ако има пари ще търси нещо по-хубаво. Споделено от двама човека, еднополови, аз така го виждам и пак велика сума няма да е.

Едно питане от мен...дървесната арка на кухненските клшкафове как изглежда по-добре хоризонтално или вертикално. Аз не мога да преценя. И горе и долу ще е дървено и има и един висок шкаф голям от долу до горе. Мисля, че с хоризотнална шарка няма да прилича на ламперия, ама дали...

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 20:44 от Ваня А.

# 734
  • Мнения: 9 797
Добри пари няма как да се вземат, но някакви пари все ще капят. Сам наемател не означава непременно студент, повечето са работещи. И също ползват лаптоп.

Общи условия

Активация на акаунт