Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 7

  • 37 704
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 207
Заповядайте в новата тема


Старите теми :
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6

# 1
  • Мнения: 18 268
Благодаря за новата тема!

Записвам се с една демотивирана да учи пуберка, на която днес не успях да обясня съвсем аргументирано защо не разрешавам да си боядиса косата. Ще прави лятото 12 г. и почти всички момичета в класа вече се били боядисвали. Взела съм ѝ розов тебешир за коса, не стигало.

# 2
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Охх, на 12 ми се струва съвсем съвсем рано (макар че и в коса на щерката има момиченце, което е в боядисана коса, но само в краищата). Насърчавам щерката (почти на 11) да се грижи за тялото, кожата си, но да се боядисва едва ли бих разрешила на тази възраст. Има неща, които могат да почакат. Добре че няма такива желания.

# 3
  • Мнения: 18 268
Според мен преувеличава силно. Най-вероятно и в нейния клас има някое друго момиче, което е с шарена коса и вече са всички. Каза, че и най-добрата ѝ приятелка се била боядисвала, пък аз познавам детето и е с тъмна коса, нищо по-различно не съм забелязала. Най-много да са я залъгали с нещо временно, което едва ли личи особено. Но щерката е светла и каквото и да си сложи, ще е доста ярко. Ще разгледам май пак отмиващите продукти до къде са стигнали.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 036
Моята дъщеря на 3 юни ще навърши 12 г. Не е отваряла дума за боядисване на косата, а и май нито едно от момичетата в класа й не е правило подобни експерименти. Категорично против съм.

Мъчи ме обаче един въпрос. На каква възраст бихте позволили на дъщерите ви да се гримират? Примерно гланц и тъй обожавания молив за очи. Аз на моята й казах, че като стане на 16 г може да се гримира, но тя изпадна в ужас и ме изкара, че живея в 19 век. В крайна сметка не искам да се държа като старомодна патка, бих направила лек компромис...

# 5
  • Мнения: 218
Моята е на 10. Братовчедка й е на 14, с боядисана коса от скоро. Та и моята госпожица поиска. Първоначално много остро реагирах, но после опитах внимателно да обясня, че е още малка и ще си съсипе косата, кожата и т.н. Засега се разбра, пък ще видим. Не бих й позволила в близките 4-5 години Simple Smile

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Благодаря за темата!
Моята дъщеря на 3 юни ще навърши 12 г. Не е отваряла дума за боядисване на косата, а и май нито едно от момичетата в класа й не е правило подобни експерименти. Категорично против съм.

Мъчи ме обаче един въпрос. На каква възраст бихте позволили на дъщерите ви да се гримират? Примерно гланц и тъй обожавания молив за очи. Аз на моята й казах, че като стане на 16 г може да се гримира, но тя изпадна в ужас и ме изкара, че живея в 19 век. В крайна сметка не искам да се държа като старомодна патка, бих направила лек компромис...
Ако е само гланц за устни, защо не? Някакъв по-блед или неутрален ми се струва допустимо. Виж, за молив за очи ми се струва рано.

Моята ще навърши 12 през юли, но засега няма никакви желания да кифлее. Не се интересува от козметика изобщо, едва я карам да се среше... За почистването на лицето се караме постоянно, защото тя може да си ходи пъпчасала нон-стоп, без да й пука. Кожата й е проблемна, но не я вълнува. Много е далеч от всякаква суета засега.

# 7
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Тонка и според мен е малко стресиращо без грим до 16 години.
Аз не обичам да се гримираме и даже спирала слагам рядко.Моята кифла е на 14 и повече от година слага грим.Не съм против само да е естетично.Тя ползва спирала,пудра и гланц.
Виж с маникюра е друга тема.Аз съм против от толкова ранна възраст да се правят нокти,камо ли да се изграждат.Тя ходи от миналото лято на маникюр.В началото само лакираше,а от скоро започна и да ги изгражда,за да са по-дълги.Казала съм,че пари за глупости няма да й давам,но тя си отделя от джобните ходи веднъж месечно на маникюр.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Благодаря за новата тема!
Моята дъщеря е на 13г. и от миналата година вече 2-3 пъти боядисваме по няколко кичура в розово, но с временна боя (или е оцветител, не знам). Пада на 3-4 миене, но стои много нежно, защото нейната коса е руса.
Аз съм против и всячески се опитвам да я откажа, но понякога тя се оказва по-упорита. Боядисването го правим само през ваканциите, на училище няма да я пусна така.

Относно козметиката на БАН - аз съм купувала техни продукти (маска за лице с кал) от Музея на солта в Поморие. Имаше и други неща, но само тази маска ме заинтригува.
Някой беше пускал сайт в предишни теми с всичките им продукти.


Не знам какво да правим с космите на краката. Все още не мрънка за махане, но са доста, макар и светли. С епилатор и кола маска не иска. На кремовете нещо пък аз не съм фен.

# 9
  • Мнения: 18 268
За сметка на шарената коса, грим за момента не я влече. Общо взето оттук нататък, когато поиска молив и спирала, бих ѝ взела. Бях точно шести клас, когато започнах да слагам молив и спирала, като ползвах на приятелки и се търках преди да се прибера, защото разбира се ми беше рано. Е, мисля да ѝ спестя някой друг конюнктивит и смятам, че е по-добре да си има нейни, отколкото да си купи незнайно какви и да се крие. Не вярвам да е по-добра от мен на нейната възраст и да чака разрешение. В момента е на вълна високи маратонки и суичъри, та не очаквам залитане към кифлеенето.

# 10
  • Мнения: 8 452
wild poppy, явно има някакава мода, защото и моята щерка ме пита същото /за боядисване/. Казах ѝ че ще си помисля, евентуално за оцветяващ шампоан за през лятото, но по-скоро клоня към "НЕ".
За гримирането - от месец има спирала /понеже използваше моята/ и очна линия. Всяка сутрин става и слага спирала, нищо че е ДО и носи и очила и много не си личи.

# 11
  • Мнения: 18 268
lili_78, може ли да ми кажеш какъв оцветител ползвате? Ако разреша, че е нещо, което може да се отмие със сигурност. Но пък не искам и да го ръси навсякъде и да цапа дрехи.

# 12
  • Мнения: 46 436
С баща ѝ сме много либерални за косата, на 12 г. се боядиса за първи път.
Скрит текст:
На фризьор, с обезцветяване.
Скрит текст:

После ѝ омръзна и караше само с изсветлените краища.
Скрит текст:

Отряза ги, 2 г. беше с естествения си цвят, сега за 1 г. смени розово, синьо, лилаво...
Скрит текст:
На мен ми харесва, затова разрешавам Simple Smile но сме си говорили с нея, че всеки родител има различни разбирания и разрешава онова, което одобрява, не трябва да гледа другите. Ние примерно не я пускаме на купони и като ми каже "Еди коя си я пускат", редовно я засичам с отговор - "Е, да, ама не ѝ дават да се боядиса" Trollface

Гримира се от 15-годишна, но не всеки ден. Очна линия и спирала слага. Милото е с 2 леви, аз ѝ избутах рисуването в основното, но покрай старанието за очната линия започна и да рисува хубаво. Излезе все пак нещо положително от цялата работа Stuck Out Tongue

# 13
  • Мнения: 8 452
Аз не се боядисвам и използвам тези два оцветителя :


Трайност около месец максимум.
И имай предвид, че с оцветител няма как да направиш руси кичури.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Здравейте. Отчитам се вече с една дванадесет годишна девойка от вчера. Все още няма мерак за гримирване, за което се радвам, иска лак понякога и разрешавам в почивни дни или ваканции.  Около нас децата на тази възраст не се гримирват и може би затова и тя не е искала.

Общи условия

Активация на акаунт