Как живеете с минимална заплата?

  • 49 072
  • 1 194
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Може ли разбивка на тези 150 за комунални? Аз миналия месец платих 61 за ток, вода и топла вода. Като токът ми беше около 45 заради климатик на малкия принц котарака, няма да го остава с тая козина без охлаждане в южен апартамент. Телефон, кабелна и нет са ми под 42 лв.

# 391
  • Мнения: 1 788
Скрит текст:
--Галинор--, котарак! Много сладко. Стрижете ли го? Понякога лятото съм намалявала козинката на моето коте, че и тя с много косъм.

# 392
  • Мнения: X
Не го стрижа, той даже ресане не дава, камо ли фризура. Транспортната кошница се превръща във враг номер 1, ако се опитам да го пъхна вътре.
Ще обгрижвам с климатизация Неговото Величество, няма как Simple Smile
Но 150 за сам човек ми се виждат много все пак. Може би таксите за комуникации са високи?

# 393
  • Мнения: 1 788
Ток, вода, интернет и телефон може би е нормално да са около 150 лв. Интернет (вероятно с телевизия в пакет) и телефон сигурно са само около 50-60 лв.

Скрит текст:
--Галинор--, какъв е на цвят твоят косматко?

# 394
  • Мнения: X
Рижав Рижко Simple Smile
Разправяла съм, че А1 ме оферираха с пакет нет+ТВ+телефон 28 лв, но реално нямаше как да подпиша - телефонът е към Теленор и тогава не беше дори преполовил договора.

# 395
  • Мнения: 1 788
Мда, когато телефонът или нещо е на друг оператор може да се получат и по-големи сметките, щото да няма общ пакет.
Токът не е евтин, пък се харчи, ако има и бойлер за топла вода още повече.
Ако пък няма бойлер, топлата вода на топлофикация бързо навърта кубици.
Та май не са много тия 150 лева.

Скрит текст:
Рижовците са много сладки момчета! Много ги харесвам. Добряк ли е? Мачкаем ли е? Simple Smile

# 396
  • Мнения: X
Зависи колко е гладен - сутрин след сън и вечер, като се прибера, се глези, мърка и се гушка. Като му сипя храна, лигавщините се преустановяват и даже се кара Simple Smile Определено не бих го описала като добряк.

150 за сам човек според мен са доста, но знам, че хората имат скъпи планове за телефон - примерно на Теленор май основният ползван е този с такса 30 лв. Ако имаш и апарат на лизинг, ей ти 45-50 сами за телефон. Аз бях с план за 36 или 37 и телефон с 5-6 лв вноска, но направих една сметка и се оказа, че ползвам много малко от включеното в плана. Сега съм с план за 21 и май пак ми е множко.

# 397
  • Мнения: 3 865
Зависи колко е гладен - сутрин след сън и вечер, като се прибера, се глези, мърка и се гушка. Като му сипя храна, лигавщините се преустановяват и даже се кара Simple Smile Определено не бих го описала като добряк.

150 за сам човек според мен са доста, но знам, че хората имат скъпи планове за телефон - примерно на Теленор май основният ползван е този с такса 30 лв. Ако имаш и апарат на лизинг, ей ти 45-50 сами за телефон. Аз бях с план за 36 или 37 и телефон с 5-6 лв вноска, но направих една сметка и се оказа, че ползвам много малко от включеното в плана. Сега съм с план за 21 и май пак ми е множко.

кой на минимална заплата си купува скъп телефон на лизинг?

# 398
  • София
  • Мнения: 38 498
15 лв вноска е за среден клас телефон. Даже нисък, тип за тийн, ако го строши, да не те е много яд.
Аз трябва да преподпиша и се чудя дали да взема един телефон за дъщерята.

# 399
  • Мнения: 3 865
15 лв вноска е за среден клас телефон. Даже нисък, тип за тийн, ако го строши, да не те е много яд.
Аз трябва да преподпиша и се чудя дали да взема един телефон за дъщерята.

ако има нужда от телефон вземи. Ако няма - недей. За мен това с лизинга е заробване. За такива, на които просто си им е кеф да си се праскат с ново телефонче.
Аз лично купувам телефон, когато ми се строши и наистина ситуацията го налага

# 400
  • Мнения: X
И аз така. Тоя сегашния го взех, защото стария спря да се зарежда, иначе новия е по-кофти. Ама е и двойно по-евтин Simple Smile

# 401
  • София
  • Мнения: 38 498
Моят новият ми го подари мм и определено е по-хубав от стария. Старият забива ужасно.

# 402
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Също и аз. Много мразя да сменям техника, с която съм свикнала. Стария започна да забива постоянно и тогава го смених.
Абонамента ми е 32лв, но и- нет и телефон са неограничени. В последните 3 г само по болници вися и ползвам много.
Ако трябва да се плащат и лекарства, и лечение, не виждам как ще стане с минималната.

# 403
  • София
  • Мнения: 38 498
Аз имам една колонка в бюджета - Дрехи Козметика Аптека. С МРЗ просто няма такава. 😜

# 404
  • Мнения: X
Аз нямам Аптека Simple Smile Имам Дрехи и домашни потреби, Препарати и измиващи и Свободно време. Шампоанът е в Препаратите, червилото е в Свободно време, заедно с шоколада Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт