Близки ли сте с кумовете си?Виждате ли се често?

  • 5 121
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
 Близки ли сте с хората, които ви станаха кумове?

Нашите ни станаха и кръстници (на мъжа ми и детето) и кумове с голямо желание, но сега почти не се сещат за нас (само ние трябва да ги търсим). Ами не ни е приятно това положение и спряхме и ние да се обаждаме....А са много готини, иначе(ама несериозни)  Crossing Arms

Та, как е при вас?

# 1
  • Мнения: 1 393
Ами кума ни беше сестра ми, т.е. в моя (нашия) случай въпроса става излишен- естествено, че сме близки! Сестра ми ми е най- добрата приятелка и въпреки, че ни разделят 3,5 ч със самолет и макар да се виждаме едва 2 пъти в год., си говорим по тел. многократно всеки ден.  Wink
Кум ни беше един от най- близките приятели на мъжа ми- той живее в съседен град и се виждаме относително често, поддържаме близки отношения и с него и с жена му, да.

# 2
Близки ли сте с хората, които ви станаха кумове?

Нашите ни станаха и кръстници (на мъжа ми и детето) и кумове с голямо желание, но сега почти не се сещат за нас (само ние трябва да ги търсим). Ами не ни е приятно това положение и спряхме и ние да се обаждаме....А са много готини, иначе(ама несериозни)  ::

Та, как е при вас?
и при нас стана така

# 3
  • Мнения: 5 622
И ние сме близки, но не се виждаме/чуваме често, което много ни тежи  Sad

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не не сме близки , въпреки че мъжо и кумът ни са съдружници  и се виждат всеки ден . Mr. Green Проблемът е кумата  Sad

# 5
  • Мнения: 2 978
Нашите са само кръстници на детето...че не сме женени Wink

Абсолютно същото стана..Все трябва ние да им звъним..сърдят се..незнам защо така..
Имат деца, би трябвало да знаят какво е...не знам..ама е тъпо някак си да се след кой кога е звънял, ред, място newsm78...Ама когато ние ги търсим не се брои от тяхна страна...ох... ooooh!

# 6
  • Мнения: 990
Ами  за съжаление не сме  в най-близки отношения Rolling Eyes! Ние винаги се обаждаме и ги каним на гости , но те винаги се оправдават с детето ,че няма кой да го гледа! Обаждат се само по празниците и когато имат нужда от помощ! Живеем в един град и сме на 10 мин  път от тях ,но доста рядко се виждаме.

# 7
  • Мнения: 6 999
Ами мъжът ми е близък с кума, аз с кумата - съответно така се и събираме по тройки SunglassesОт сватбата насам не сме се събирали четиримата. Но не ми тежи. Grinning

# 8
  • Мнения: 2 657
Не особенно,щото те няма да се обадят,ако не се наложи да иде мъжа ми да им преинсталира пц-то или да им свърши някаква работа посред нощите #Cussing outА след като отиде една нощ да им инсталира незнам си кво си,щот кумицата е разбира4ка,а след това 4ухме изказвания по наш адрес Stop-ай сиктер Twisted EvilИна4е кума е пе4ен от всякъде,ама на кумицата все и вее SickПоради факта,4е все някой и е крив-не е кръстница на детето ми Peaceи не съжалявам Wink

# 9
  • Мнения: 8 917
Да. Брат му на съпругът ми и бъдещата му жена  /т.е. снаха ми Simple Smile - май така се пада, както и аз на нея  newsm78/. След това ние им станахме кумове и така Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 202
За съжаление нашите кумове се разведоха и сега не се виждаме толкова често колкото преди .  Sad
Затова гласувах друго.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 884
Да. Брат му на съпругът ми и бъдещата му жена  /т.е. снаха ми Simple Smile - май така се пада, както и аз на нея  newsm78/. След това ние им станахме кумове и така Mr. Green
Етърва ти се пада,и ти на нея Wink.
Ние не сме близки,защото живеем в различни градове.Но като си ходим им се обаждаме винаги.

# 12
  • Мнения: 5 622
Добре де, защо се получава така? Ние като ги поканихме за кумове, предварително им казахме, че не е нужно да приемат, че не трябва да се чувстват длъжни и прочие (понеже вече ги бяхме поканили за кръстници на детето, да не се чувстват длъжни да стават и кумове), а те направо щяха да ни набият като чуха, че ги караме да си помислят, нямало какво да мислят, било много ясно, че щяли да станат кумове...А накрая даже не се сетиха да ни честитят първата годишнина от сватбата, която беше този юни  Confused

След това се виждахме (пак ние ги потърсихме). Ходихме на плаж, но те и дума не обелиха да питат и да честитят  годишнината..все едно нищо не е станало  Shocked  Stop

# 13
  • Мнения: 7 474
Рядко се виждаме  Tired, но ние сме кумове на моя приятелка, с която се виждам почти всеки ден или се чувам по телефона  Laughing

# 14
  • Мнения: 600
ние не бяхме много близки, когато ги поканихме за кумове. но от сватбата сме заедно всяка седмица. само сега покрай дребната не излизаме и затова се виждаме веднъж в месеца, но се чуваме по-често. кумата ми дава съвети за бебето, а къмът - за сухопътния транспорт. а двамата заедно се карат на мъжа ми, когато лентяйства. всеки помага както може Mr. Green

# 15
  • Мнения: 4 668
Не , даже не си говорим .  Close
Това беше най - добрият приятел на мъжът ми и аз приех да ни станат кумове , макар че от самото начало не ги харесвах  Sad
Когато се роди бебето не дойдоха три месеца да го видят , после когато правехме апартамента и мъжът ми имаше нужда от помощ кумът се покри в дън земя ( а мъжът ми се изтрепа да му помага за неговият ) ...
Накрая когато благоволиха да дойдат да видят детето и съответно видяха и новият ни апартамент , кумът се изцепи че " нещо много на велик се правел мъжът ми ...  Crazy " , а всеки който го познава би се пръснал от смях ако чуе това ...
Много комплекси и много завист ги мъчат , така че май стана по - добре , че рано ги разбрахме .

# 16
  • Мнения: 2 910
Не. Бяхме близки, преди да се оженим и малко след това. Виждахме се редовно, макар, че живееха в София и поддържахме много близки отнишения. Малко след сватбата се разведоха и от там насетне отношенията ни се прекратиха, макар, че ние не го искахме Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 959
Нито се чуваме,нито се виждаме за съжаление.

# 18
  • Мнения: 5 643
Близки сме. Кумът и мъж ми са близки приятели, били са като братя, когато са учили заедно. Впоследствие си допаднахме и жените и ги поканихме да ни станат кумове.
Не се виждаме често, защото те са в друг град, а имат и малко детенце, но пък като се видим го правим качествено.  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 237
БУБА,и ние като вас...... Sad

# 20
  • Мнения: 1 205
Излизаме няколко пъти в седмицата(за сега).

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
БЯХМЕ много близки.
Кумове са ни и са ни кръстници на децата. Даже децата им носят 1-вата буква и на двамата (стечение, но все пак  Flutter).
И сега мога да им разчитам, но някак се отдалечихме... Виждаме се по 2-3-4 пъти в годината, а са и те тук в София.

Инак са готини и точни. НЕ са ни честили никога до сега годишнини. На няколко сме ги канили с нас на ресторант.
Но каквото - такова. Все пак всеки си е с проблемите си...

# 22
  • Мнения: 656
Близки сме да. Виждаме се почти всеки ден.

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 22:34 от LILI27

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Близки сме Hug! Смешното е, че до сватбата не познавах кумата/мъжете ни бяха колеги в Морското/, а пък сега ние двете поддържаме връзката и се разбираме чудесно Simple Smile!

# 24
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Близки сме. Виждаме се толкова често, колкото можем. По празници задължително се чуваме.

# 25
  • Мнения: 696
Те живеят на единия край на страната, ние на другия. Иска ми се да ги виждам по-често.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 567
Много сме близки, въпреки че те живееха в Стара Загора, а ние във Варна. От един месец те се преселиха тук и сега се виждаме почти всеки ден. Мъжът ми и кума бяха колеги и приятели, много се радвам, че с кумата си допаднахме и се разбираме чудесно.  Hug

# 27
  • Мнения: 603
ооо да,близки сме и смея да твърдя,че се виждаме често.Кума и мъжа ми са колеги и се познаваме с тях още от преди 11 години-тогава и те и ние не бяхме женени.Първо те се ожениха,а после ние и ни станаха кумове-разбираме се чудесно.Ако няма как да се видим с кумата си говорим по 1/2 час по тела .И ще се радвам винаги да поддържаме такива отношенията помежду си.

# 28
  • Мнения: 313
Чувстваме ги близки, защото са ни много добри приятели, но се виждаме рядко, а и те не са семейство. Кумата ни живее вече в Париж, а кумът в София. Основно по празници се събираме, но се чуваме доста често.  Hug

# 29
  • Мнения: 2 220
Не сме близки и почти не се виждаме, а кумата ми беше най-добрата приятелка... Всъщност те се разделиха, но не това е причината за развалянето на отношенията. Просто хората се променят, колкото и да ми е мъчно и да ме боли... И двамата не са ни честитили годишнина  Sad.

# 30
  • Мнения: 6 390
Не
Никога и не сме били кой знае какви близки, сватбата беше много експресна и нямаше време за търсене  Mr. Green
А те се разведоха, той зачезна зад океана... тя също изчезна по Европата... на няколко години по веднъж се случва да срещнем кумата  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 622
Гадно е. Не би било, ако на нас не ни пукаше.  Tired

# 32
  • Мнения: 2 220
Гадно е. Не би било, ако на нас не ни пукаше.  Tired

И аз искам да спре да ми пука, но не се получава... Определено мога да кажа, че сбъркахме с избора.

# 33
  • Мнения: 2 567
Страшно сме си близки. Кумата ми е по близка от родната ми сестра. И аз на нея съм и кумичка Simple Smile С нея сме приятелки от ученички, а мъжете ни и те приятели от ученици. Учили сме с мъжете си в различни училища, но живота ни събра така- по двойки  Simple Smile
Съдбата ни е почти еднаква. Децата ни се родиха в една година. Само дето тя роди момче, а аз момиче.  Сега и ако ги оженим съвсем като в приказките ще стане  Simple Smile

За съжаление обаче не можем често да се виждаме. Те в Бургас, ние в Търново  Sad Скайпа обаче от сутрин до вечер е включен и с нея си говорим през всяка свободна минута и рецепти си обменяме и си споделяме съкровени неща и така ни е по леко. 

Преди седмица се върнахме от гости там и ми е ужасно мъчно, че не може да е по начесто  Cry

# 34
  • Мнения: 4 187
Мъжът ми се вижда по - често с кума, а аз с кумата  Grinning! Те не са семейство  Mr. Green. И със съпругата на кума съм близка , но те живеят в София и рядко я виждам.

# 35
  • Мнения: 2 039
Да,много сме близки,честичко си се напиваме заедно  Drunk  Mr. Green!

# 36
  • Мнения: 6 039
за жалост не- и двамата живеят в Лондон, даже единият сега е в Ню Йорк. Но още когато ги избрахме за кумове ни беше ясно, че ще  невъзможно да ги виждаме често.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 836
Близки сме. Виждаме се през седмица-две.

# 38
  • Мнения: 8 917
Да. Брат му на съпругът ми и бъдещата му жена  /т.е. снаха ми Simple Smile - май така се пада, както и аз на нея  newsm78/. След това ние им станахме кумове и така Mr. Green
Етърва ти се пада,и ти на нея Wink.
Ние не сме близки,защото живеем в различни градове.Но като си ходим им се обаждаме винаги.
ooooh! Вярно ooooh! Леле, колко съм изпушила Crazy Благодаря   bouquet Hug

# 39
  • Мнения: 3 932
Близки и сме и то много, но като се има предвид, че те са във Франция, а ние в Канада, много трудно ни се урежда въпроса с виждането. Иначе са едни от най-добрите ни семейни приятели  Hug

# 40
  • Мнения: 386
Виждаме се често и сме добри приятели.

# 41
Не сме много по традициите и никога не сме придавали специално значение на връзката с кумовете-просто приятели и свидетели на сватбата.Моя приятелка+приятел на мъжа ми,сега си имат отделни семейства,пътищата ни доста се разделиха и ако се видим ,то е случайно.Получихме от тях подаръци за сватбата и раждането на първото дете,съответно и ние ги"дарихме"и почерпихме за раждането и толкова.Сигурна съм,че нищо не съм свършила както трябва-не знам си кога се припкало при кумата с баница и т.н.,не държа и да знам.Ако се обадят като приятели,ще се радвам,ако не-да са живи и здрави,имаме и други(приятели).

# 42
  • Мнения: 793
Много сме близки, оня ден им ходихме на гости за по едно кафе  Hug Чуваме се най- малкото веднъж на седмица и така...

# 43
  • BG
  • Мнения: 390
Хайде и аз да изкажа разочарованието си от кумовете ни  Confused
В началото бяхме мн. добри приярели, чувахме се често по телефона, 1-2 пъти месечно се срещахме, организирахме си екскурзии....
 Naughty но това трая 1 година, след което ни забравиха, ако се срещнем случайно се държим като приятели, но в същото време никаква инициатива от тяхна страна за подновяване на старите ни взаимоотношения. На поканите ни за гостуване винаги са заети. #Crazy

# 44
  • Мнения: 260
Да-близки сме и се виждаме всяка вечер в SKYPE.Те са в София и от време на време ни идват на тости.През септември ние ще им ходим на гости-кумата ще ражда и да видим бебето.Избрахме си за кумуве младо семейство като нас и имаме много общи интереси Stuck Out Tongue

# 45
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 696
Нашите кумове не бяха семейство, нито гаджета.
Кума ни беше моя много добра приятелка, още от детството, а кумът - хем съвсем отделно приятел на мъжа ми, а от друга мой приятел и съученик. Връзките ни с тези хора са много силни...
За съжаление, преди три месеца Иван загина, и сега в сърцата ни е рана... Sad
Мога да кажа, че мъката по него сравнявам с мъката по татко, нали и така се казва - че кумовете ти стават роднини.
С кумата се виждаме много често, както е било винаги, и ще бъде.

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 10:11 от Лимонче с меД

# 46
  • Мнения: 242
Да, много сме близки, помагаме си, излизаме заедно. Бяхме приятели преди да ни станат кумове и май още ги възприемаме по-скоро като приятели, отколкото като кумове  Laughing

# 47
  • Мнения: 2 000
Не. 3-4 пъти в годината най-много да се видим и то обикновено е по наше желание  Sad

# 48
  • Мнения: 1 564
Ами  за съжаление не сме  в най-близки отношения Rolling Eyes! Ние винаги се обаждаме и ги каним на гости , но те винаги се оправдават с детето ,че няма кой да го гледа!
=======================================================================
При нас разликата е тази,че сме в различни градове.Разстоянието е около 20 мин. с кола.Ние няколко пъти ходихме,канехме и тях да ни идеат на гости,но те отказваха.По поводи винаги сме се обаждали да им честитим -  те  Naughty.Дори на РД на децата не идват newsm78.

# 49
  • Мнения: 533
Отношенията с кумовете ни са идентични с тези на БУБА. Кумата ни е кръстница на детето ни. По принцип се разбираме много добре, ако ги поканим да излезем или на гости, няма проблеми, откликват с желание, но за съжаление от тях не идва някаква инициатива. Чудя се защо се получава така, изкарваме си приятно заедно, но ако не сме ние, те не се сещат да се обадят.
В много по-близки отношения сме с кумците (тези, на които ние сме кумове), аз съм кръстница на първото им дете, а другия месец дъщеря ми ще стане кръстница и на бебето им.

# 50
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Обожавам ги! Те са ни най-добрите приятели! Всичко бих направила за тях, както и те за нас- доказали сме си многократно, че се обичаме силно и истински!  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 649
Нашите кумуве не бяха семейство, нито гаджета.
Кума ни беше моя много добра приятелка, още от детството, а кумът - хем съвсем отделно приятел на мъжа ми, а от друга мой приятел и съученик. Връзките ни с тези хора са много силни...
За съжаление, преди три месеца Иван загина, и сега в сърцата ни е рана... Sad
Мога да кажа, че мъката по него сравнявам с мъката по татко, нали и така се казва - че кумувете ти стават роднини.
С кумата се виждаме много често, както е било винаги, и ще бъде.

Странно и при нас се получи така. Кумуваха ни негов приятел и моя приятелки и за съжаление кумът ни опчина преди два месеца при автомобилна катастрофа.

# 52
  • Мнения: 649
Нашите кумуве не бяха семейство, нито гаджета.
Кума ни беше моя много добра приятелка, още от детството, а кумът - хем съвсем отделно приятел на мъжа ми, а от друга мой приятел и съученик. Връзките ни с тези хора са много силни...
За съжаление, преди три месеца Иван загина, и сега в сърцата ни е рана... Sad
Мога да кажа, че мъката по него сравнявам с мъката по татко, нали и така се казва - че кумувете ти стават роднини.
С кумата се виждаме много често, както е било винаги, и ще бъде.
Странно ипри нас се слечи така. Кумуваха ни моя приятелка и негов приятел, но кумът ни загина преди два месеца при автомобилна катастрофа. Много е тежко, защото беше  приятел, често се виждахме и бяхме много близки. Това по пътищата е просто #2gunfire #Cussing out

# 53
  • Мнения: 421
След сватбата ни поискаха назаем голяма сума пари, не им дадохме(имаше причина) и те се разсърдиха....обаждахме се и за раждането на детето, питата и глас в пустинята... Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 891
Не, вече не сме близки - след свадбата сме се виждали 2 пъти /за 5 години/.
Преди да ни станат кумове, бяхме непрекъснато заедно, не се разделяхме! Тогава кума и кумата още само живееха заедно - нямаха брак.
Нещо стана в деня на свадбата, нещо се разсърдиха, но не разбрах какво ? Ходихме няколко пъти до тях, питах ги какво е станало, защо се сърдят ...   newsm78 Казват, че нищо не е станало, че не се сърдят, че си въобразявам, нямало никакъв проблем.....
Опитах се да разбера какво се е случило и се извинявах, без да знам точно за какво..... Но, уви.... Те няколко пъти обещаваха, че ще дойдат на гости, да видят малката /те въобще не са я виждали/, но така и до днешен не дойдоха  Cry
После разбрахме от приятели, че са правили свадба, родило им се е детенце.........

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 926
Чувстваме ги близки, но не се виждаме 4есто -  те живеят в друг град. Но винаги когато имаме възможност се виждаме и си изкарваме добре Laughing

# 56
  • Мнения: 7 122
Едни от малкото хора, които не се отдръпнаха от нас след като бебо почина. Heart Eyes

Буба, това че са забравили годишнината не е трагедия. Ние гъбаркаме кумата затова – да ти е кеф да гледаш  как готино се връзва Mr. Green.

# 57
  • Мнения: 8 505
Да,близки са ни.Но не са близо ConfusedДелят ни около 400км,чуваме се редовно,но се виждаме веднъж годишно.

# 58
  • Мнения: 5 622
Не, вече не сме близки - след свадбата сме се виждали 2 пъти /за 5 години/.
Преди да ни станат кумове, бяхме непрекъснато заедно, не се разделяхме! Тогава кума и кумата още само живееха заедно - нямаха брак.
Нещо стана в деня на сватбата, нещо се разсърдиха, но не разбрах какво ? Ходихме няколко пъти до тях, питах ги какво е станало, защо се сърдят ...   newsm78 Казват, че нищо не е станало, че не се сърдят, че си въобразявам, нямало никакъв проблем.....
Опитах се да разбера какво се е случило и се извинявах, без да знам точно за какво..... Но, уви.... Те няколко пъти обещаваха, че ще дойдат на гости, да видят малката /те въобще не са я виждали/, но така и до днешен не дойдоха  Cry
После разбрахме от приятели, че са правили сватба, родило им се е детенце.........



Стига бе  #Crazy

# 59
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 231
Близки са ни, но живеят на другия край на България. Чуваме се често, но се виждаме рядко - 2-3 пъти годишно  Confused

# 60
  • София
  • Мнения: 3 123
ами ние се виждаме ако не всеки ден,то през ден.Много сме си близки и се надяам да си останем такива.

# 61
  • Мнения: 695
разбираме се,но не се виждаме много често,определено сме по-близки с кумците си

# 62
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не!Нито сме близки,нито пък се виждаме често. ooooh!
Всъшност от нашата сватба,преди седем години да сме ги видяли два пъти. newsm78
Не се обаждаха,и децата не дойдоха нито веднъж да видят а иначе бяха казали,че имат голямо желание да станат и кръстинци на децата ни един ден. Crossing Arms
Само,че аз и мъжът ми си избрахме други кръстници,които кръстиха Боби,хора с които се виждаме много често,хора на които можем да разчитаме в нужда и хора които страшно уважавам. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 334
Обожавам ги! Те са ни най-добрите приятели! Всичко бих направила за тях, както и те за нас- доказали сме си многократно, че се обичаме силно и истински!  ::
Същата история и при нас,те ни бяха приятели преди сватбата!Празници,делници...всичко споделяме заедно.Живеят  близо до нас и сме на една възраст /имаме еднакви интереси/.Много се обичаме и дано е така и в бъдеще.
С кумците същата история,само,че кумицата преди сватбата не я познавах много добре.....оказа се,че и тя е печена.Тя роди една седмица преди мен момченце.
Пожелавам на всеки такива отношения!

# 64
  • Мнения: 2 657
Определено мога да кажа, че сбъркахме с избора.

И аз съм на същото мнение Peace

# 65
аз да си кажа/много ми е мъчно че с моите кумци не се разбира ме...не смесе карали ,просто кумицата е малко надута.....завист голяма...детето ми е на 4 мес.още него е видяла.случайно се видяхме на улицата и е питам къде отива ,а тя вика/на моя близка и се родило детенце та отивам да го видя/а и да кажа че сме в нов апартамент и като дойде подхвърли през оста че си личи 4е са играли парите ......бе момиче кои те пита бе,кои както може така...замълчи си и толкова(АБЕ ЗАВИС )

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, близки сме си и се виждаме редовно. Те са готини и си пасваме - от там и избора ни.  Peace

# 67
  • Мнения: 3 091
Не мога да гласувам, защото:
да, много сме близки с кумовете си. Живеем близо едни от други, но не се виждаме често.
За мен близостта и честото виждане не са правопропорционални!

# 68
  • Мнения: 1 520
Гласувах с да, въпреки че е малко относително. С кума се виждаме по-често, с мъжът ми даже работят на едно място,но с кумата не сме се чували отдавна. Те не бяха женени и се разделиха.
Иначе и двамата са готини.

# 69
  • sofia
  • Мнения: 1 606
  И аз това щях да кажа - не виждам особена връзка между близост, добри взаимоотношения и често виждане. Нашите кумове не са семейство, не са и гаджета - не се познаваха даже - кумът ни е мой много добър приятел и съученик , а кумата ми е състудентка и също добра дружка. Виждам се с тях не толкова често, колкото ми се иска, доста по често са телефонни разговори, но това определено не ми пречи да ги чувствам близки и да знам, че във всеки един момент мога да разчитам на тях, както и те на мен( и това се доказа).

# 70
  • Мнения: 3 880
Трета опция.
Нямаме кумове, тук една година преди да сключим брака премахнаха задължителното присъствие на "свидетели" и ние се възползвахме от новият закон Wink

# 71
  • Мнения: 1 416
Да.  Peace
Кумувете ни не са семейство, а са ни близки приятели. Виждаме се много често. За съжаление, през последните 5 месеца кумът ни е в казарма  Laughing, та много разредихме срещите, но ще си наваксаме...  Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Кумовете ни впоследствие станаха и кръстници на детето. Виждаме се рядко, 1 път годишно - не са от БГ. А и са по-възрастни от нас. Иначе са приятни хора.

# 73
  • Мнения: 565
Много сме близки - и четиримата. Обичам ги като брат и сестра и мисля че и те се чувстват по същия начин. Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 5 622
Не мога да гласувам, защото:
да, много сме близки с кумовете си. Живеем близо едни от други, но не се виждаме често.
За мен близостта и честото виждане не са правопропорционални!

В същност не е съвсем така  Wink АКо виждането е възпрепятствано от някаква конкретна причина е едно, съвсем друго е, ако няма причина и въпреки това не се виждате...а уж сте близки...разбираш ли?

# 75
  • София
  • Мнения: 250
Какво да Ви кажа-съпруга ми е от Сливен и кумовете ни са от там. Ние живеем в София от доста години и съвсем естествено не се виждаме често. Аз предложих на съпруга ми навремето да ги поканим за кумове-те са негови приятели-аз ги познавам от него и той се съгласи и зарадва естествено..... Rolling EyesСега като се замисля тогава доста съм била отстъпчива-ха-ха Hug
После кумата стана и кръстница на Габи-да спазим традицията!!!!И така но рядко се чуваме, и то по наша инициатива винаги, но какво да се прави!!!Иначе сме в добри отношения и нямам забележки!!

# 76
  • София
  • Мнения: 1 511
Не,не сме близки!  Confused
Кумът ни е шеф на съпругът ми.Още някога преди да се оженим,кумът казал на съпругът ми,че като дойде време да се жени - той е насреща!
И така ни станаха кумове.
От сватбата насам сме се виждали най-много 4-5 пъти ... те са по-възрастни от нас ... много ги уважавам,защото са прекрасни хора,които не са главозамаяни от състоянието и положението си!Просто не се виждаме често,но не ми пречи... Grinning

# 77
  • Мнения: 3 091
Не мога да гласувам, защото:
да, много сме близки с кумовете си. Живеем близо едни от други, но не се виждаме често.
За мен близостта и честото виждане не са правопропорционални!

В същност не е съвсем така  Wink АКо виждането е възпрепятствано от някаква конкретна причина е едно, съвсем друго е, ако няма причина и въпреки това не се виждате...а уж сте близки...разбираш ли?
Бубе, не ми се спори. ВСъщност всеки го усеща по негов си начин. И не сме уж близки - на тези хора разчитам, както и те на мен, но няма смисъл да се обяснявам тук, нали?
Не е дефинирано никъде в темата какво се разбира под често виждане. Два пъти седмично, един път месечно, веднъж на 6 месеца или всеки ден! Ние се виждаме на рождени дни и подобни поводи, но за мен това не е често. Обичам си кумовете и ги уважавам много. Кумата ми не е българка - още една причина отношенията да са по-различни от общоприетото. Важното е, че се разбираме и обичаме.

# 78
  • Мнения: 1 101
В добри отношения сме, но не се виждаме често, чуваме се по телефона  Cry

# 79
  • Мнения: 2 274
   На нас кумовете ни бяха наложени от традицията и от родата на мъж ми  Sick! На дали се случва да се видим и веднъж годишно, най-малкото защото живеят на 500км. от нас! Млади хора са, не са лоши, но честно казано ако трябва да избирам дали и да се виждаме по-често:  Naughty! Просто не се познаваме достатъчно и трудно намираме общи теми за разговор, а и разсъжденията на кума ни не ми допадат особено!

# 80
  • Мнения: 433
Не, не се виждаме често, но сме в добри отношения. Пък и те се разведоха миналата година и сега той има нова жена и бебе.

# 81
  • Мнения: 5 228
Близки сме, но се виждаме сравнително рядко, защото ние живеем в София, а те - в Хасково.  Sad В общи линии си гостуваме по разни празници, те идват от време на време в София, преди да се роди дъщеря ми и ние често им ходехме на гости.

# 82
  • Мнения: 5 622
Не мога да гласувам, защото:
да, много сме близки с кумовете си. Живеем близо едни от други, но не се виждаме често.
За мен близостта и честото виждане не са правопропорционални!

В същност не е съвсем така  Wink АКо виждането е възпрепятствано от някаква конкретна причина е едно, съвсем друго е, ако няма причина и въпреки това не се виждате...а уж сте близки...разбираш ли?
Бубе, не ми се спори. ВСъщност всеки го усеща по негов си начин. И не сме уж близки - на тези хора разчитам, както и те на мен, но няма смисъл да се обяснявам тук, нали?
Не е дефинирано никъде в темата какво се разбира под често виждане. Два пъти седмично, един път месечно, веднъж на 6 месеца или всеки ден! Ние се виждаме на рождени дни и подобни поводи, но за мен това не е често. Обичам си кумовете и ги уважавам много. Кумата ми не е българка - още една причина отношенията да са по-различни от общоприетото. Важното е, че се разбираме и обичаме.


Не се разбрахме с теб  Wink

Когато казах уж близки, не визирах теб изобщо  Wink Говорих по принцип  Peace

За мен, обаче не е достатъчно само да се уважаваме и обичаме...ЗАщото аз смятам, че кумовете и кръстниците стават роднини и щом всички се обичаме не виждам причина да не се виждаме често...Разбираш ли? Просто ме тормози това, че уж сме близки, а не се виждаме достатъчно  Tired

# 83
  • Мнения: 1 937
Тя е моята учителка по философия от гимназията.

Той - добър приятел на съпруга ми. Не се познаваха преди сватбата. И двамата разведени.

Кумът кръсти децата ми. Харесвам го, но не се виждаме често...

С кумата сме заедно напоследък, почти всеки уикенд, пътешестваме из нови територии.

Философстваме си... Grinning

От скоро до нея има един невероятен мъж, за който ми се е приисквало да ми е кум, а и често така го представям на познати!

Близостта не се дефинира с честота на срещите..., а със споделена потребност от такива!

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 14:38 от Verdad

# 84
  • Мнения: 3 091
Бубе, разбрахме се!   bouquet Но имаше нужда от уточнение!
Ако настояваме и им звъним всяка седмица - ще се виждаме. Просто нямаме нужда от това. Всеки има различни компании, различни грижи и интереси. Ние още нямаме дете - те имат двама сина във възможно най-бясна възраст... съответно, понякога изглежда, че ние сме по-свободни... относително вярно, обаче! Те спортуват активно, ние не! Те обичат да ходят на къмпинг, ние не... и така! И въпреки различията, когато се видим - имаме усещане, че вчера сме се разделили. Живеем през 150м.

# 85
  • Мнения: 4 053
не,несме близки,и въпреки,че живеем в един квартал не се виждаме често.
винаги са уморени от работната седмица или имат вече уговорка с техния кум да му гостуват(просто там има голям интерес) Wink
когато си купиха нов апартамент,ние бяхме хората които им помагахме в местенето на багажа,в чистенето и подреждането на всички вещи,
а на освещаването присъстваха всички техни приятели и роднини без нас,тогава това нещо не го разбрахме и много ни заболя,но......здраве да е,има много по стойностни хора около нас

# 86
  • Мнения: 138
Близки сме , но не се виждаме често .Те се преместиха да живеят в София .Но като се съберем си прекарваме добре .

# 87
  • Мнения: 689
С нашите кръстници живеем в различни градове, виждаме се 5-6 пъти в годината, не се чуваме често. Дори не се знаем с точност кога сме родени, не се сърдим едни на други, когато не си честитим разни годишнини, но иначе се обичаме много. Винаги, когато имаме нужда от помощ си помагаме. Абе, в трудни моменти се търсим, а смятам, че за това са приятелите - когато ти е трудно да са до теб и да ти помагат с каквото могат.
Обичам ги много и се радвам, че познавам такива хора като тях. 

# 88
  • Мнения: 1 489
Ние пък с нашите кумове живеем в един вход и се виждаме всеки ден.Като си ходим на гости си ходим по чехли.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 621
Сравнително близки сме си. Кум ни беше братът на мъжа ми, а кума моята приятелка. Тъй като те двамата не са двойка, рядко се срещаме всички заедно накуп, всеки си има свой личен живот и ангажименти. Това ни възпрепятства да се виждаме по-често. Peace

# 90
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не. Бяхме близки, преди да се оженим и малко след това.

И при нас се получи същото нещо.Много рядко се виждаме,предимно когато ги каним по повод рождени или именни дни,но не винаги са свободни.На годишнината от сватбата никога не са в София/по тяхна традиция винаги целият август са на морето.

По този повод ще кажа,че и на кумци не случихме,макар,че кумувахме 2 пъти.Дали ние нещо не сме дефектни? newsm78
Много са ми смешни хоата като се опитват да се оправдаят с това,че все много работа имали,все нямали време да звъннат един телефон...Ние като че ли не ходим на работа,не гледаме деца и т. н.

# 91
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Обожавам ги! Те са ни най-добрите приятели! Всичко бих направила за тях, както и те за нас- доказали сме си многократно, че се обичаме силно и истински!  Heart Eyes

Искрено ви завиждам!

# 92
  • Мнения: 6 164
Не знам... Ако не живееха на другия край на България, сигурно щяхме да се виждаме по-често.

# 93
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Прекалено близки бих казала , за което искрено се радвам. Виждаме се много често с повод и без повод. Кръстницата ми е приятелка от детство , навремето като беше забранено да ходим на църква, с нея избягахме от час и тя ме кръсти. След което си станахме още по близки. Когато и при мен дойде сляпата неделя  ги поканих/тя вече беше омъжена/ и се радвам , че се съгласиха! Миналата година кръстихме Петя в Рилския манастир и естествено - те бяха плътно с нас! Радвам се , че имам такива кръстници!!!!!! Peace Peace Peace

# 94
  • Мнения: 1 370
Много сме близки, това са моята най-добра приятелка и на мъжът ми най-добрия приятел. За съжаление не се виждаме, защото ни делят хиляди километри

# 95
  • Мнения: 5 643
   На нас кумовете ни бяха наложени от традицията и от родата на мъж ми  Sick! На дали се случва да се видим и веднъж годишно, най-малкото защото живеят на 500км. от нас! Млади хора са, не са лоши, но честно казано ако трябва да избирам дали и да се виждаме по-често:  Naughty! Просто не се познаваме достатъчно и трудно намираме общи теми за разговор, а и разсъжденията на кума ни не ми допадат особено!
И на нас се опитаха да ни наложат кумовете на свеки. Трябваше да избираме м/у брат и сестра или брата с приятелката си. Иначе старите кумове не обичали традициите и не искали да им се ходи на празници. Бяха големи препирни, най-вече по тази причина. Все пак това са важни хора, поне за мен-те стават част от семейството. Не съжалявам, че послушах вътрешния си глас тогава, защото сега щях да имам просто формално кумове.

# 96
  • на село
  • Мнения: 3 965
Ами не, отдавна не поддържаме никакви отношения, в началото се събирахме, после те се разведоха. Кума не съм го виждала с години, но кумата има магазин в близост до  моята служба и се засичаме понякога.
Иначе за малката имаме други кръстници, с тях не мога да кажа, че е често, но се виждаме.

# 97
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Блезки сме и се виждаме поне веднъж през седмицата.
Тази събота ще кръщават Габи и след почерпката ще ходим на кино.
Тази година ходихме семейно и на море.

# 98
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Ние бяхме много близки. Много се събирахме и добре се веселихме заедно. Докато скоро, когато им се обадихме те ни казаха, че се развеждат. Сега е много гадно. Не можем на никой да вземем страната.  И двамата се измъчват, а ние на никой не можем да помогнем. Когато едно семейство се разваля, освен децата и покъщината се делят и семейните приятели.

# 99
  • Мнения: 1 793
Много се обичаме, но за съжаление не можем да се виждаме често. Това се случва веднъж годишно, когато си ходим в БГ. През останалото време се чуваме по телефона. Страхотни хора са и верни приятели. Те са и кръстници на детето. Тази пролет им беше сватбата и специално за този повод ходихме до БГ. Иначе по принцип си ходим лятото. Много ми липсват.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 062
Близки, че чак и мноооого LaughingВярно е, че аз ги избрах и особено кумът ми е приятел от 100 години, но сега пък са първа любов с мъжа ми JoyВиждаме се всеки път когато идваха до Бг, което означава през месец, но сега като се върнат септември ще е съвсем честичко!

# 101
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Близки са ни, защото са роднини на съпруга ми. Уважавам ги и до там. Гласувах с "друго".

# 102
  • Мнения: 1 128
   Тукашната традиция е кумата да е майката на младоженеца,а кума бащата на булката(в моя слу4ай беше брат ми) и ние спазихме традицията.Разбира се  Laughing,виждаме се много 4есто и много добре се разбираме.Защо ли Thinking.Много си ги оби4аме Grinning

# 103
  • Мнения: 4 473
7 години поддържахме прекрасни отношения, до момента, в който кума започна да се сеща за нас и в частност съпругът ми, само когато искаше помощ (да не уточнявам каква). Много ми тежеше това положение, но реших да не се обаждам на кумата за да видя дали тя ще ме потърси. Уви, вече 4 месеца ни звук ни стон и ми е безкрайно мъчно  Sad, защото много я обичам  Cry. Винаги сме си прекарвали страхотно заедно и за пореден път се уверявам, че между роднини и приятели финансови взаимоотношения не трябва да се допускат...

# 104
  • Мнения: 1 172
Да, близки сме. Чуваме се често, през ден-два. Виждаме се поне веднъж на 10 дни.

# 105
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Близки сме, като се има предвид, че кумът ни е най-добрият и стар приятел на мъжът ми. Жена му също е изключително свестен човек. Не мога да кажа, че се виждаме всяка седмица, защото ние сме с малко дете, а и те имат второ бебе, но въпреки това между нас има силна връзка.

Живот и здраве, септември, кумата ми ще кръщава и Луси!

# 106
  • Мнения: 165
Da mnogo se obi4ame i uvajavame Heart Eyes

# 107
  • Мнения: 1 427
Ох, това ни е болна тема......Не сме ги виждали ни веднъж след сватбата, нито пък сме ги чували!Още се чудим с какво ги обидихме, че не искат да се видят с нас.... Много ги уважаваме и обичаме, не сме се отнесли зле с тях, просто е необяснимо. Sad Thinking Звъняхме им много пъти(по-скоро на кума,той говори поне с нас, докато от кумата единственото , коета направи за тези 2 години е да прати смс като се роди дъщеря ни), но винаги поканата се отклоняваше или уж приемаше и в последствие изчезваха някъде и не успявахме да ги открием..... И така постепенно спряхме и да упорстваме-като не искат да ни виждат, защо пък ние да искаме....Страшно ни е обидно тяхното отношение и спираме да настояваме и без това няма никакъв интерес от тяхна страна! Confused Sad Tired

# 108
  • Мнения: 1 427
Между другото ние сме кумове на 3 семейства(аз само на едно, мъжа ми на 3) и сме в прекрасни отношения с трите семейства,непрекъснато се виждаме и чуваме!

# 109
  • Мнения: 4 358
Избрахме си много готини кумове, но живеем в различни градове и се виждаме рядко  Confused

# 110
  • София
  • Мнения: 6 743
Кумове ни станаха най-близките ни приятели  Hug Виждаме се и се чуваме винаги когато имаме възможност.Често се събираме с преспиване.Поканили сме ги да кръстят малкия  Hug
И знаем, че можем да разчитаме на тях, както и те на нас   bouquet

# 111
  • Мнения: 7 914
Не се виждаме много често Rolling Eyes

# 112
  • Мнения: 2 040
Не, не сме близки, не се виждаме често и ДАЖЕ изкючително много съжалявам, че се спряхме на тях ...
НО ние станахме кумове на едно младо семейство и станахме много близки приятели в последствие ... та дано поне те са случили с нас като техни кумуве ..  Grinning

# 113
  • Мнения: 239
да, блиски сме. и се виждаме често понеже живеят на другата улица.

# 114
  • Мнения: 952
ти знаеш за отношението ни с нашите кръстници. Разбираме се много добре и много сме си близки Heart Eyesдано така е и занапред. Бубе, чудиш се защо в началото са искали а сега са се отдръпнали? ами чудя се дане би да им е било неудобно да ви откажат преди време,макар че това щеше да е по-добрия вариант и за вас и за тях отколкото сега никакви да не се обаждат. Да ти кажа и ние сме имали покана за кумуване и 3мес. увъртахме преди да им откажем, много е трудно.  Rolling Eyes

# 115
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Не сме блиски и не се виждаме често,незная защо newsm78

# 116
  • Мнения: 1 353
 Не newsm11
 Не съм ги виждала приблизително от сватбата. Кума направо не го понасям. Дължи на баща ми едни пари и изобщо няма намерение да ги връща само да го видя ще види той #2gunfire

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Да, близки сме, но не се виждаме често,защото те живеят в Бургас.
Ходим заедно на почивка няколко пъти в годината- и в България, и в чужбина и винаги си изкарваме супер.
Много са готини, имаме стая за тях в нашата къща, а те - за нас в тяхната  Hug
Освен това мъжете имат общи бизнес дела

# 118
  • Мнения: 4 629
Много сме близки и се чуваме често. не се виждаме толкова често, колкото ни се иска - дели ни океан Sad

# 119
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Близки сме, да. Но можем и повече. Като се има предвид че живеят през два блока а децата ни учат заедно, мисля че даже рядко се виждаме. И разбира се са кръстници и на двамата.

# 120
  • Мнения: 2 085
Близки сме, донякъде Laughing - кума беше сестра ми, с която съм мнооого близка, а кум-братовчед на мъжа ми, него не съм го виждала от сватбата(братовчеда имам предвид Mr. Green )

# 121
  • Мнения: 4 390
Нямаме кумове, не сме женени.
Но пък сме близки с тези, на които ние сме кумове. Grinning
Виждаме се рядко, защото живеят в чужбина, но се чуваме
по телефона поне веднъж седмично. Heart Eyes

# 122
  • Мнения: 318
Ха и ние така Simple Smile. Нямаме наши кумове, но сме много близки с "кумците" ни. Кумичката ми роди прекрасно момиченце Зара, да е жива и здрава, преди 11 дни! Голям трепет, голяма радост.........дори се изпокарахме с любимия на вечната тема "Още едно бебоче", ма ходя всяка вечер да я къпя ( Зара ) и просто не мога да се примиря с мисълта, че няма никога повече да гушкам мое бебче!
Та по темата, близки сме, много ги обичам, нядавам се да продължаваме да се разбираме! Дано двете момичета моята Неда и Зара да станат добри приятелки Simple Smile

# 123
  • Мнения: 321
Da, блезки сме. Моят съпруг и кума са приятели от детинство. Преди се виждахме редовно, но сега те се преместиха да живеят в друг град и се виждаме по рядко. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт