Образователен Говорилник - пак bug - v.5

  • 16 617
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 277
Анди, аз не бих казала, че не трябва. Но наистина, ако нямат “нормална” клавиатура - аз не съм ОК.

# 721
  • Мнения: 19 296
На таблет се работи много трудно.

Ние по едно време много бяхме омотали компютрите. Един ден се прибирахме с девойката в София късно вечерта. На другия ден тя имаше важно контролно, а аз работа. Вкъщи имаше два стари десктопа, нов монитор, както и тв, което може да се включи като монитор. Е, оказа се, че все за някое липсваше съвместим кабел.
В крайна сметка успях да изровя един 10 годишен лаптоп, който свърши работа. Изводът ми е, че не трябва да се хвърля нищо, защото не се знае кога ще потрябва Joy

Лейка, какво значи дали ще пуснем децата? Ако няма опция за ДО, няма да имаме избор. Това не е като да ги спрем за седмица-две от училище. Мен ще ми е ужасно притеснено, ако положението е като сега. Доволна съм от ДО. Моето дете работеше доста отговорно. Не съм я засичала да се скатава много. Социализацията наистина липсва, но мога да го преглътна със срещи с 1-2-3 приятелчета в свободното време. В крайна сметка и в училище не са приятели с целия клас и не общуват активно. Само живият контакт с учителите няма как да бъде заменен.

# 722
  • София
  • Мнения: 7 277
И моето най закъса по ЧО, каза, че преди в час всичко си разбирала, запомняла и било интересно, сега нещо не успява.
Ааа, Бърди не така - с новия интегрален изпит не може да няма 90+ точки и по ЧО. Иначе забрави за "набедените" за елитни училища след 7 клас.

# 723
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
АЗ много се надявам че моето ще си остане в Пчмг.
Увекинд съвсем са изтрещели - джасим не помни имената на учителите...закъснява за среща, обяснил, че учителите работят в музейни на въпрос за опита им...

# 724
  • София
  • Мнения: 2 141
Много се надявам да не се прибягва до ДО следващата учебна година. Най-много някоя грипна ваканция да преглътна за седмица-две.

Нямам притеснение да пусна децата дори ако ситуацията се задържи като сегашната. Виж, ако чудото мутира и настане масов мор, тогава ясно, че няма мърдане.

# 725
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
От началото до сега морЪт си е в едни и същи проценти. Дано не се качва делът на заразените тук...

# 726
  • София
  • Мнения: 2 141
Да, затова се надявам да не мутира гадта. Текущите статистики не ме притесняват толкова, че да подкрепя ДО от септември. Не че някой ще дойде да ме пита де Laughing

# 727
  • София
  • Мнения: 1 752
Хоп, Dannybon  с резултатите на ЕСПА: http://www.danybon.com/chastno-obrazovanie/espa-rezultati-izpiti … Hp8iVR9Iro78vgbQ8

За мен претенциите им от презентации на отворени дни и свръх заявките за академичност поне на база НВО и 17 деца в класа, явно единствен, са без покритие.

# 728
  • София
  • Мнения: 12 004
Всъщност, това е най-високият им резултат досега. Не говоря за брой точки като твърд показател, защото броят точки, сам по себе си, не е показател, тъй като това зависи от сложността на изпитите през отделните години /напр. бал 478 за момиче от тази година, съответства на бал 470 през 2019 и на 454 през 2018/, а процентно съотношение с предходните години. Специално по математика са със съотносимо доста по-висок резултат от предходните години. Дали ще запазят тази тенденция или е инцидентно избухване, предстои да видим.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 779
Покрай ЕСПА се сетих, че отдавна не е ставало дума за ТЕ. Joy Те кога щяха да имат седмокласници?

# 730
  • София
  • Мнения: 7 277
Някой разбра ли какво значи "отлични" оценки?

"БЕЛ – 81.24 т. с 8 отлични оценки,
Математика – 84.71 т. с 10 отлични резултата.   

Трима ученици са постигнали максималния резултат на изпита по математика и имат по 100 точки. Отлични оценки и на двата изпита са постигнали 6 ученици."

# 731
  • София
  • Мнения: 2 779
Явно и те си преобразуват точките в оценки Joy Може по скалата за ДЗИ Joy

# 732
  • София
  • Мнения: 12 004
Joy
Сигурно ги съотнасят по някоя от формулите, които се прилагаха преди години, когато точките от НВО се преобразуваха в оценки. Тогава 85/86т. се равняваха на 5,50.

# 733
  • София
  • Мнения: 7 277
Оф, sanaka-aaa, пиши по-дълги мнения, че да минем на 50 стр. да пусна новата тема с таблиците с баловете, деее Joy

Някой, нещо, .... за близнаците не искате ли да кажете и в тази тема Ill? Братя и сестри, приети без изпит? Дъждец и Тинки ще имат 7-класници догодина - може ли да решат НВО от сега (предполагам, че могат)... За коя гимназия да стискаме палци?Stuck Out Tongue

# 734
  • София
  • Мнения: 2 779
Аз не съм Дъждец и Тинки, нито ще имам седмокласник догодина, но да си кажа (щом целта е 50стр) Joy Аз много харесвам НПМГ (не че аз ще кандидатствам или някой ще ме пита Joy). Може да не се водят най-високобалови, донякъде и защото балообразуването им е различно, но някак си са едни от малкото със собствени изпити за повечето профили, което предлага че все пак са избрани от деца с интерес към училището, а не толкова "да не си хабят бала". А това ми се струва важно за атмосферата и мотивацията на децата там. Може и да греша, разбира се Simple Smile Второ, всички са нови за училището, а не като в СМГ с паралелките с нови деца, които остават малко игнорирани според Warwick. Не съм и сигурна дали са чак толкова игнорирани, но все пак нямам лични наблюдения. Това малко беше лирично отклонение, за по- бързо достигане на целта 50стр. Simple Smile Ще ми е интересно Warwick да разкаже по-подробно. Все пак за паралелките с НЕ (май са 2?) предлагам се класират повече деца били в СМГ отколкото външни и няма как да ги разделят?

Общи условия

Активация на акаунт