Образователен Говорилник - пак bug - v.5

  • 16 546
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 7 276
За първи път тази година ще проследя с какъв бал се влиза в СМГ, паралелка с НЕ. Според мен няма да е под 100/МАТ-95/БЕЛ. Добре, че поне в последно време в по-масовия случай математиците си предпочитат МГ-тата след 7 клас, защото по мое време беше обратното и не беше много приятно за кандидатите без МГ опит в периода 5 - 7 клас. Математиците учеха 3 г. усърдно математика и после юруш към езиковите, които се водеха елитни и за които изкарваха пълни шестици по математика, така че никой не можеше да ги измести.

НПМГ ще бъде и един от нашите избори, въпреки че, когато из имах деца в ясла, Дъждец беше с второкласник Joy Дъщеря ми е решила да се бори за НПМГ, ИГ, СМГ/ПЧМГ и АК. Много се изненадах, че не отхвърли МГ-тата веднага, а ме разпитва подробно какво ще учи там и дали ще ѝ бъде интересно. Твърдо за мое разочарование не иска да става лекар като дядо си, но се надявам да размисли с времето. Ще ѝ позволя да оперира кучето с упойка, ако трябва Joy

# 736
  • софия
  • Мнения: 4 974
НЕ!
няма да пипаш кучето! ааама ха!
Добре, че не искаш щерка ти да става съдебен лекар, патоанатом, че дори не искам да си представям кой би утрепала в близост...

# 737
  • София
  • Мнения: 11 848
И аз харесвам НПМГ, но девойките не проявиха интерес, въпреки че и двете обичат математиката и им се отдава /без да са изявени математически таланти/, а и малката засега се е насочила към медицина. Малкият обаче засега го виждам повече МГ материал, но е рано да се каже.

Аш, ето за запълване на страницата Joy





Дано не се окаже, че вече съм ги пускала. Laughing

# 738
  • софия
  • Мнения: 4 974
сега ако съчетаете третата картинка и на двата варианта ще придобиете уникално точен профил на моята особа

# 739
  • София
  • Мнения: 2 756
А картинка за септември с ДО и седмокласник има ли? Joy

# 740
  • София
  • Мнения: 7 276
Нещо такова?

...не мога да анализирам майката на студента Sad Тези празни чаши за какво са Thinking?

# 741
  • софия
  • Мнения: 4 974
Те са изпити вече, Аш!

# 742
  • София
  • Мнения: 7 276
да де, ама пак не вдявам. Защо е изпила толкова много чаши майката? Да не е заради стажа? Grin

# 743
  • Мнения: 7 214
Защо е изпила толкова много чаши майката?
Щото е безгрижна и свободна.
Кеф ти с приятелка, кеф ти със съседка....абе въобще с кеф можеш да пийнеш чаша кафе.
Нооооо, това майкате с малки деца не го знаете още.

Между другото и аз ще имам седмокласник догодина, нооо отсега ми е кеф.
Защо? Не мога да ви обясня. Само тези с трето дете/евентуално/, при това момче/ да кажем/, ще ме разберат/вероятно/.

# 744
  • София
  • Мнения: 7 276
Вица за третото дете и котката знаете ли го? Свършва с това, че третото дете изяло храната на котката. Ами това си е проблем на котката Blush

Фран, ще стискаме палци!

# 745
  • Мнения: 2 182
Аз не съм Дъждец и Тинки, нито ще имам седмокласник догодина, но да си кажа (щом целта е 50стр) Joy Аз много харесвам НПМГ (не че аз ще кандидатствам или някой ще ме пита Joy). Може да не се водят най-високобалови, донякъде и защото балообразуването им е различно, но някак си са едни от малкото със собствени изпити за повечето профили, което предлага че все пак са избрани от деца с интерес към училището, а не толкова "да не си хабят бала". А това ми се струва важно за атмосферата и мотивацията на децата там. Може и да греша, разбира се Simple Smile Второ, всички са нови за училището, а не като в СМГ с паралелките с нови деца, които остават малко игнорирани според Warwick. Не съм и сигурна дали са чак толкова игнорирани, но все пак нямам лични наблюдения. Това малко беше лирично отклонение, за по- бързо достигане на целта 50стр. Simple Smile Ще ми е интересно Warwick да разкаже по-подробно. Все пак за паралелките с НЕ (май са 2?) предлагам се класират повече деца били в СМГ отколкото външни и няма как да ги разделят?
А за близнаците да кажа ли? 😂
За старите и новите в СМГ: след 7 клас (нашият випуск беше 4 класа) двете математички поеха като класни 2 английски паралелки. В тях са бившите им ученици + няколко нови. Новите в тези паралелки още от 8 клас престанаха да са "новите",  децата ги приеха много добре. Имам чувството, обаче, че новите сякаш се раздвояват и повече общуват с бивши съученици. Това сигурно го има при повечето гимназисти. Все пак в предишните училища са имали приятелства на едни по-съзнателни години. А старите ученици от 10-годишни са почти денонощно заедно и са си супер близки. Е, класът все пак е разделен на няколко групички, нормално е.
В 2-те немски паралелки са смесени нови и стари ученици. Има повече момичета май. 🙂
За двете паралелки, които са изцяло от нови ученици, нищо не знаем, нашите не общуват с тях. Не знам защо. Иначе вътре в самите класове атмосферата може да е добра и децата да се чувстват отлично, нямам представа. Във форума пише една майка на стар ученик, попаднал след последното класиране в една от тези паралелки. Ако реши, може да разкаже.
След нашия випуск ситуацията вероятно е доста по-различна, защото са по 5-6 паралелки до 7-ми
*стари и нови са в кавички 🙂

# 746
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Ушагелов пак казва, че ще има 5 класен прием... догодина Simple Smile
Нямам линк, частен разговор.

# 747
  • София
  • Мнения: 7 276
Айде кажи за близнаците, то се е видяло, че няма мира Joy Между другото СС имат пост във ФБ с поздрав към тазгодишните 7-класници. Има две девойки с еднакви фамилии - твърде вероятно е да са близначки. Едното момиче е със 100/99,5, а другото със 100/97,5 от НВО Simple Smile

# 748
  • София
  • Мнения: 2 756
Ушагелов пак казва, че ще има 5 класен прием... догодина Simple Smile
Нямам линк, частен разговор.
Пфу, развали ми цялото по- горно изложение и стратегията тоз човек Joy

Аш, 109 по МАТ си е постижение Joy

Иначе, сериозно - браво на децата!

# 749
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Две двойки близнаци в нашия клас Simple Smile
“И двете са зле” според един Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 06:55 от Leika_moja

Общи условия

Активация на акаунт