Дванадесети клас - на финала ще бъдем най-силни! - тема 81

  • 39 090
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 843
Чакай да видя дали съм разбрала правилно.
Ако съм завършила бакалавър философия по държавна поръчка, нямам право да запиша право държавна поръчка, независимо, че са различни образователни степени. Така ли?

Може 1 бакалавър държавна, един магистър държавна.

Ако запише сега право държавна поръчка, то е само магистър и всяко следващо образование ще е платено.

Ако запише сега филология държавна поръчка бакалавър, може магистратура държавна поръчка в същото направление или друга магистратура пак държавна поръчка в друго направление.

Тоест “прецакани” са тези, които учат направо магистър - право, медицина, фармация, защото ако решат да учат нещо след това, то ще е само платено.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Нашият бал е на 23.06., дипломирането на 26.06.
Няма да са всички от класа, за учителите не знам...

# 62
  • Мнения: X
При нас пълна мъгла, никой нищо не знае за евентуален бал... Само казаха на 26 изпращане и раздаване на дипломите. Вашите на 26 как ще бъдат облечени?
 Много ми се искаше да си облека роклята за бала(моята е къса до колената) ама да не съм само аз облечена така  😭😭

# 63
  • София
  • Мнения: 1 062
При нас доколкото знам вървеше гласуване за две дати - 25 юни и 17 юли и за сега нещата клоняха към юлската дата. Ние мислехме едно море в Бургас да спретнем по туй време. Ресторантьорите също се правели на интересни. За учителските реакции нищо не знам, но ми направи страхотно впечатление класната им, която вчера на матурата по френски по собствена инициатива беше дошла пред училището и им даваше последни напътствия и ги окуражаваше.

# 64
  • Мнения: 1 271
Днес са му писали от университета, че първия семестър, ще бъде онлайн, вярно е, че здравето е най-важно, но се надявахме на нормална учебна година.
Другият университет от който, ще има отговор през юли е в още по-рискова държава, та и там очаквам подобно развитие.
Така ми се иска да размисли и да кандидатства и тук.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Много ми е израснала девойката и тези матури ги мина почти без притеснение.
Според нея няма грешки по БЕЛ, но остава субективното оценяване на съчинението и т..н

По английски след сверяване с от отворите, резултатът е 67/70..и пак съчинението.. Нейното било около 200 думи, вместо 160-170. Но тя решила да не трие.
Не знае какво да очаква, защото така както взе сертификат на Кеймбридж с1 с С2, така не премина на национален кръг по английски език.
Последно се обсъжда абитуриентска на 13.07. Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 12 011
Ние сме готови за бала. Остана само да вземем костюма в понеделник.
Обувки, колан и кърпичка за сакото са купени. Сам си ги е избрал, а аз съм много доволна от избора му.
Показал е добър вкус.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Стейси, добре, че споделяш за бала та да разбера нещо.Simple Smile Ако се спряга целия випуск разбира се.

змия, браво, че са направили избора и сте доволни.

За днешната матура по АЕ не знам нищо, само каза, че някъде се чудела, ама не защото не знае английски а защото 'теста е правен от българи". Надявам се, да няма изненади там.

охлювчето, аз пък обратно на последното което написа, ще ми се да не остане тук и да използва възможностите които има тази година. Но не се меся.
А онлайн може да значи и не 100% онлайн, не знам, така четох последно в темата за УК.

Isssii17, успех от тук нататък, дано резултатите ти позволят да направиш избора който ти е до сърцето. Слушай и него, не само разума. Simple Smile

♥ HAPPY ♥, 'безплатно' дават само по веднъж да се учи. Не, че няма начин Simple Smile... познавам човек завършил в две висши училища паралелно, редовно, държавна поръчка преди доста години.

# 68
  • Мнения: X
Благодаря, Flash! Heart И аз пожелавам успех на всички в темата, да изкарат висока оценка на матурите и да ги приемат там където най-много желаят! Green Heart Flowers Four Leaf Clover

# 69
  • Мнения: 330
Моят син ще кандидатства и тук, и в чужбина. Дъщеря ми казва- ще видиш като отиде в чужбина, ще му хареса и няма да иска да иска да се прибира. Тя твърдо няма да се връща, засега.
Костюм още не иска да купува, да не промени килограмите до 23 юли. За учителите не се знае кой ще присъства на бала, но децата не бяха очаровани от реакциите на директорката и споделяха, че не биха я поканили.

# 70
  • Мнения: 1 271
Исках да кажа, че ако е тук има по-голяма вероятност от септември да не онлайн а да имат нормални занятия.
Той иска да учи навън, въобще не обмисля вариант за кандидатстване тук, обаче това онлайн обучение .....

# 71
  • София
  • Мнения: 8 942
Хич не ми харесва идеята за онлайн обучение. Особено за първокурсници. По-добре пропусната година, отколкото зле получени основни (базови) знания. Имам позната на високо ниво в СУ. Самата тя признава, че ДО е било пълна пародия.
Балът ще е на 24.06.

# 72
  • Мнения: 568
Ние сме готови за бала. Остана само да вземем костюма в понеделник.
Обувки, колан и кърпичка за сакото са купени. Сам си ги е избрал, а аз съм много доволна от избора му.
Показал е добър вкус.
Поздрави за синът ти, змия!  Знаех си! Kissing Heart
В нашето училище балът е мираж. Но, каквото...Девойката разпуска заслужено.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Девойката си по плака снощи. Не е добре подготвена за тази теория. Но пък нищо не е фатално, нито се бори за висока оценка. Дано се е наспала.
След изпита ще си проверяват досиетата с оценките.
Стискам палци на всички форумски деца днес. Сигурна съм, че ще се справят.
Успех 🤞

# 74
  • Мнения: 48 061
СУ определено показаха, че не са готови за дигиталната ера. Единствени са без ДО, без дистанционни изпити и с екзотично решение за прием. Това не значи, че всички университети са така, особено пък в чужбина. Не се настройвайте.

Общи условия

Активация на акаунт