Дългото чакане след трансфер - 83

  • 33 083
  • 801
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 7 898
Имаше една жена с над 13 яйцеклетки, дето оставили всичките за 5 ден и на края нямаше нито един трансфер.

# 766
  • Мнения: 67
Здравейте. И на мен ми предстои този месец ЗЕТ на 2тридневни. Предишния ми ЗЕТ отново на 3 дневни приключи с една тлъста 0. Имам познати които забременяха с толкова дневни,но според мен наистина шанса е по-голям когато са на 5. Но предпочитам да направя трансфера, отколкото да ги оставим и нищо да не правя. За съжаление в болницата в която ходя,процедират така.

# 767
  • Мнения: 1 659
За "успеха" водещо е лигавицата.
И най-добрите семена да посеете, ако почвата не е добре не се получава добра реколта - съжалявам ако звуча грубо.
При един от приемите в клиника Надежда за хистероскопия ме прегледа сутринта рано-рано д-р Димова. Думите и буквално бяха - "ако д-р Стаменов оправи лигавицата, бременост ще има".

# 768
  • Стара Загора
  • Мнения: 202
Tedi871 не съм много сигурна в това което казвам, но можеш да попиташ дали не могат да ти ги отгледат до 5-ти след като ги размразят, т.е. още 2 дни. Нямам идея дали може така да си процедира при ЗЕТ
-INA-73 Съгласна съм с теб лигавица плюс имплантационния прозорец. При мен беше доста странно, че ми измериха последно 7-8 дни преди ЗЕТ и никой не ми я измери повече, даже нямам идея в деня на трансфера дали докторът я измери

# 769
  • Мнения: 7 898
Добре че има лекари, които да решават вместо нас.
В много случаи е по- добре трансфера да е на 3 ден, тъй като ембрионите имат по- голям шанс да оцелеят в естествена среда, отколкото в лабораторията. Отделно, че  за 3 дневни може и с малко по- лошо качество, а при 5 дневните се иска много добро качество.

https://www.sbivf.com/blog/choosing-between-day-3-vs-day-5-embryo-transfer/

Аз бях с лигавица 6.5 мм, а тук повечето се шашкат ако е 10 мм...

# 770
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета,
Записвам се и аз при вас с трансфер на два 3 дневни Е.
На някоя от вас изписали ли са и на втория ден след трансфера, вечерта да изпие допълнително 3 таблетки Естрофем към първоначалните 2х1, става ми изключително лошо то него и тези допълнителни таблетки направо ме плашат, как ще ми се отразят.

# 771
  • Мнения: 7 898
На мен ми ги увеличиха на 5 таблетки на ден.

# 772
  • Sofia
  • Мнения: 417
Имаше една жена с над 13 яйцеклетки, дето оставили всичките за 5 ден и на края нямаше нито един трансфер.

Аз съм от тези, които от 18 яйцеклетки до 5ден остана 1, като се бяха оплодили 9 и бавно започваха да окапват.. 😳 Тъй като имам познат сред ембриолозите, думите му бяха "аз толкова лоши яйцеклетки не бях виждал и то при младо момиче".  Проблема ми е само тубарен фактор Simple Smile Винаги сме ги чакали до 5-ти ден. Сменихме подхода и оцеляха 8бр до 5-ти ден. Дори ги изследвахме всички. Аз не бих рискувала с ембриони на 2,3 ден, които не са изследвани...

# 773
  • Мнения: 358
На мен ми ги увеличиха на 5 таблетки на ден.
На мен ми казаха само веднъж и славя Богу, иначе не знам как щях да издържа. Като драгирана съм от тях

# 774
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета,
Записвам се и аз при вас с трансфер на два 3 дневни Е.
На някоя от вас изписали ли са и на втория ден след трансфера, вечерта да изпие допълнително 3 таблетки Естрофем към първоначалните 2х1, става ми изключително лошо то него и тези допълнителни таблетки направо ме плашат, как ще ми се отразят.
Аз съм на 3×1 естрофем

# 775
  • Мнения: X
Здравейте. А как поставяте естрофем и утрогестан, т.е. заедно или с интервал м/у двете?

# 776
  • Мнения: 22
Здравейте, чета всички от дълги години, но рядко пиша. Аз съм след ЗЕТ - 7 ден на 1 петдневен ембрион след ПИД. Реших днес да пусна чхг, за да видя дали изобщо има имплантация, т.к това ми е 6-и трансфер и всички завършват с кръгла 0. Смятате ли, че резултат 0.83IU, при реф. 0-1 значи, че има опит за имплантация и дали е възможно тепърва да навлиза в кръвта?

# 777
  • Мнения: 1 113
Аз естрофема си го поставям вагинално заедно с циклогеста всяка вечер. Таблетките естрофем са за орална употреба но на мен от клиниката ми казаха, че няма проблем и така да ги поставям.
Нямам никакви странични ефекти.

# 778
  • Стара Загора
  • Мнения: 202
Здравейте, чета всички от дълги години, но рядко пиша. Аз съм след ЗЕТ - 7 ден на 1 петдневен ембрион след ПИД. Реших днес да пусна чхг, за да видя дали изобщо има имплантация, т.к това ми е 6-и трансфер и всички завършват с кръгла 0. Смятате ли, че резултат 0.83IU, при реф. 0-1 значи, че има опит за имплантация и дали е възможно тепърва да навлиза в кръвта?

Най-добре пусни пак събота, за да видиш дали нараства. В повечето лаборатории до 5-5,3 го водят отрицателен, но все пак щом в тази лаборатория е до 1 може по друг начин да измерват.

# 779
  • Мнения: X
Аз също го поставям вагинално. Пих го само при пътуване. Явно е ОК съвместното поставяне с прогестерона.

Общи условия

Активация на акаунт